Şimdi Ara

ATi Radeon HD 5830'un onaylama sürecinde sorun tespit edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
3.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 25 Ocak'ta çıkması beklenen ancak daha sonra 5 Şubat'a ertelendiği bildirilen ATi Radeon HD 5830'un durumu netleşiyor. Digitimes'ın yeni bir haberine göre referans tasarımlı Radeon HD 5830 için devre tasarımında son dakika sorunu tespit edildi ve AMD'nin ilk örnekleri detaylı bir araştırma için geri topladı. Onaylama süreci içen yazılım test platformuna alınan ve bu aşamada tespit edildiği belirtilen hatanın sadece Radeon HD 5830 için söz konusu olduğu ve pazarda satışına devam edilen diğer modelleri etkilemediği belirtiliyor.

Kart üreticileri 5 Şubat tarihi için bir açıklama da bulunmasa da Radeon HD 5830'un en erken Şubat ayının ilk günlerinde pazara sunulacağını tahmin ediyorlar.

• Fazla bir gecikme olmaz...
  • Ben sorun olduğunu sanmıyorum. Ferminin durumunun daha belirgin hale gelmesiyle birlikte daha fazla 5850 ve 5870in satılması için biraz geç çıkaracaklar.

Ahh Nvidia ahh! Fermi piyasada olsa bu kart 350-300tl civarında piyasada olacaktı.
  • Ne gibi bi sorun yaşanmış olabilir acaba pcb den mi gpu dan mı olabilir
  • Acelesi yok zaten pazarda kalıcı bir kart olacağından dolayı.Nasılsa zamanı çok var yani :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

iyi ki tam zamanında tespit edilmiş...

kesinlik, soradan tespit edilseydi çok eleştiri alırdı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellteam

Ne gibi bi sorun yaşanmış olabilir acaba pcb den mi gpu dan mı olabilir

son dakika olarak vermişler ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Ben sorun olduğunu sanmıyorum. Ferminin durumunun daha belirgin hale gelmesiyle birlikte daha fazla 5850 ve 5870in satılması için biraz geç çıkaracaklar.

Ahh Nvidia ahh! Fermi piyasada olsa bu kart 350-300tl civarında piyasada olacaktı.

kesinlikle haklısın.

daha fazla kar etmek için bilerek geciktiriyorlar bu kartı ve tahminende şubat ayı ortalarında piyasaya çıkar
  • iyiki satılmadan tespit edilebilmiş yoksa nvidia sevinirdi :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

Orijinalden alıntı: mav1li

Ben sorun olduğunu sanmıyorum. Ferminin durumunun daha belirgin hale gelmesiyle birlikte daha fazla 5850 ve 5870in satılması için biraz geç çıkaracaklar.

kesinlikle haklısın.

daha fazla kar etmek için bilerek geciktiriyorlar bu kartı ve tahminende şubat ayı ortalarında piyasaya çıkar

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Karları düşecek olsa hiç çıkartmazlar sonuçta kartı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucifer_Sam -- 27 Ocak 2010; 16:11:42 >

• Demekki bundan öncede böyle sorunlar vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

Demekki bundan öncede böyle sorunlar vardı

Yukarıda sadece 5830'da olduğu, piyasadaki diğer modellerde bulunmadığı belirtilen kartlar için; tam bir süper-zeka ürünü yorum olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

Demekki bundan öncede böyle sorunlar vardı

Yukarıda sadece 5830'da olduğu, piyasadaki diğer modellerde bulunmadığı belirtilen kartlar için; tam bir süper-zeka ürünü yorum olmuş.

HD5850 iyi kırpamamışlar acaba peynir ekmek gibi satmasının ve stokların tükenmesinin nedeni olabilir mi ( stokların tükenmesinden sonra 15-20 gün içinde 800 binden 2 milyon satış yapılması gibi )

Always Trouble Inside

ATi Radeon HD 5830'un onaylama sürecinde sorun tespit edildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 27 Ocak 2010; 16:53:33 >

• fazla kırpıla kırpıla tabi sorun çıkar...
  • Beklenen bir modede böyle bir sorunun olması üzücü.
  • Erkenden tespit edilmesi iyi olmus su an piyasada beklenen bir kart egerki fiyatıda uygun bir seviyede olursa çok satagına süphe yok, Son kullanıcının elindeyken tespit edilseydi ati için iyi olmayan bir durum olurdu...
  • Off ya; bu kart bu haliyle piyasaya sürülseydi eğer Nvidia fanatiklerinin durumunu düşünemiyorum; Kabotaj Bayramı gibi sevinirlerdi vallaha
    Erken farkedilmesi firma prestiji açısından iyi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

Off ya; bu kart bu haliyle piyasaya sürülseydi eğer Nvidia fanatiklerinin durumunu düşünemiyorum; Kabotaj Bayramı gibi sevinirlerdi vallaha
    Erken farkedilmesi firma prestiji açısından iyi olmuş.

Koptum yorumuna dostum
    Bende bu kartı bekliyorum çıksada alsak oyun oynasak biraz. Bekle bekle sıkıldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi competitor -- 27 Ocak 2010; 17:35:59 >

• HD5830 Ati'nin 8800GT'si olacaktır.2 aya kadar rekabet kızışınca fiyatı 200$ civarına çekilince çok satılacaktır.Tesselationda yamulan Hd5770 ile yüksek performanslı HD5850 arasını tam dolduracaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.