Şimdi Ara

Nokia sessizliğini bozarak X6 16 GB'ı resmen duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
16.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mobile-review'ın editörlerinden Eldar Murtazin'in Twitter'da yaptığı açıklamalardan hemen bir gün sonra Nokia sessizliğini bozarak X6'nın 16 GB'lık versiyonunu resmen olarak duyurdu.

Siyah, beyaz, pembe-beyaz ve sarı-beyaz renklere (dünkü açıklamaların aksine mavi-beyaz renk seçeneği yok) bürünmüş şekilde karşımıza çıkacak Nokia X6 16 GB'ın, 32 GB'lık versiyona göre yarı yarıya düşürülen dahili bellek dışında görünen tek farkı bulunuyor. O da Nokia'nın Comes with Music servisinin telefonla birlikte sunulmayacak olması.

Bilmeyenler için telefonun teknik özelliklerini bir kez daha gündeme getirirsek dört band GSM ve HSDPA şebekesi desteği, Symbian v9.4 işletim sistemi, 3.2 inç 360x640 piksel 16 milyon renk dokunmatik ekran (kapasitif), ivme ölçer, 434 MHz ARM11 işlemci, 128 MB RAM, 3.5 mm jak girişi, Carl Zeiss optiklerini kullanan 5 MP kamera, otomatik odaklama özelliği, led flaş, 640x480@30 FPS video kaydı, RDS'li FM radyo, WI-FI / A-GPS / Bluetooth bağlantıları, microUSB girişi ve 1320 mAh lityum iyon batarya (BL-5J) dikkatlerden kaçmıyor.

Nokia, X6 16 GB'ın içinde bulunduğumuz çeyrekte satışa sunulacağını açıklarken fiyatla ilgili detay vermedi. Önceki söylentilerde telefonun 32 GB'a göre 100 Euro daha ucuz olacağı belirtiliyordu. Bu da aşağı yukarı 350 Euroluk fiyat etiketi görebileceğimiz anlamına geliyor.

• hayırlı olsun tasarımı güzel olmuş..
  • Tasarım harika
  • Kapasitif ekran gelmiş bakalım iphone'ciler ne diyecek şimdi :)
  • Yanılmıyorsam 5800'dan farkı 5mp kamera+kapasitif ekran ve tasarım.Menüleri falan 5800 v40 ile tamamen aynı.Şimdi bu ürünün fiyatı Tl'ye çevirince 700tl civarı oluyorki vergi kar ile ülkemizde 1000tl civarında satışa sunulur.5800 ise 500-550tl.Arasında neden bu kadar fiyat farkı olduğunu anlamak güç.750tl civarında satılırsa çok talep görür ama 1000tl zor.
  • sessizliği bozmalık bir olay yok bunda. zaten vardı x6 bu 16gblik versiyonu.
  • Nokia nın ilk defa bir tasarımını beğendim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRFUN4EVER

sessizliği bozmalık bir olay yok bunda. zaten vardı x6 bu 16gblik versiyonu.

O anlamda bir sessizliğini bozmak değil.

Yani 16GB dedikoduları vardı......

Nokia sorulara yanıt vermedi.......

En son Mobile-Review editörü Twitter da açıklamalar yaptı.

Nokia da baklayı çıkardı ağzından anlamında bir sessizliğini bozmak bu.

quote:

Orijinalden alıntı: greenk

Nokia nın ilk defa bir tasarımını beğendim.

Kaba tarasımları da var tabi ama çok güzel tasarımları da var. Bu kadar çok model olmasının bir sebebi de her kesime ulaşmak olsa gerek. Bak bunun da tipi sana uymuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 27 Ocak 2010; 10:51:48 >

• Kapasitif ekran ne demek bilmiyorum ama 5800'ın dokunmatik ekranı güzel değil ben beğenmiyorum kardeşimde var. Hassas değil yeterince algılamıyo. Yan çevirmediğin halde döndürüyo ekranı saçma sapan. Bu telde olmaz umarım aynı şeyler.
  • tasarımı çok güzel 350 euro 800 tl eder + vergiler felan 1100 tl ye tr de satılırsa bence güzel fiyat.

çünkü çok şık olmuş ve nokialaarın dokunmatik telefonları hepsinden iyi
  • Keşke Maemo olsaydı
  • herkesin anlayacağı dilde kapasitif ekran: dokunduğunu kendi algılayan, üzerine baskı uygulamana gerek kalmayan ekran teknolojisi.
  • Alet güzel uygun fiyatla girerse alınır
  • bu x6 da kaç aydır forumlarda boy gösteriyor bi türlü gelmedi ülkemize
  • Çok güzel cihazlar gerçekten çok şık ancak , Ülkemizde olmadığı için en azından incelemek ve
    şöyle bir kurcalamak istiyor insan fakat malesef heveslenip duruyoruz , Yurt dışına çıkma imkanı da
    bu aralar olmadığından bir süre daha resimlere bakacağım
  • Alınası gelmedi.5800 kullanıyorum ve iphone istiyorum
  • X6 'nın 3D çipi nasıl ? iPhone eş değerinde mi yada yakın mı ?

Çünkü eğer öyle ise oyun firmalarının dikkatini çekebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

X6 'nın 3D çipi nasıl ? iPhone eş değerinde mi yada yakın mı ?

Çünkü eğer öyle ise oyun firmalarının dikkatini çekebilirler.

Keşke 3D çipi olsa da yakın ya da uzak olsa ama nerdeee...
    ( 434 MHz'lik ARM11 var sadece:http://www.forum.nokia.com/devices/X6 )

Nokia adam gibi 3D çipli OMAP3430'u kullanmak için Symbian^3'ü bekliyor ama çok geç olacak...
  • N79 almasaydım bunu alırdım , gerçekten güzel ürün..
  • telefonun şık bir görüntüsü var..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.