Masa üstü simgelerini büyültme
4 Cevap10856 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

668 Mesaj
26 Ocak 2010; 18:18:25 

Selam

Samsung 933nw+ monitörüm var.1440*900 çözünürlükte kullanıyorum.Bunun dışında daha kaliteli bir görünüm sağlayamıyorum.Sorunum masa üstündeki simgelerin ve yazı karakterlerini nasıl büyültebilirim

4376 Mesaj
26 Ocak 2010; 18:54:15 

İşletim sistemi ?

Ben yinede atim bişeyler

quote:

Program olarak :
Desktop Icon Toy 2.6
Styler

quote:

masaüstü ikonlarını düzenleyen çeşitli programlarla da yapılabileceği gibi, XP'de basit bir uygulamayla da simgelerin boyutu ayarlanabilir:

masaüstü---sağ tık > özellikler > görünüm > gelişmiş > öğe bölümünde simgeyi seçip, boyutu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz

quote:

Ekran Boyutunu / Çözünürlüğünü Ayarlama

Özellikle İnternette iken bazı sayfaların ekranınıza büyük geldiğini görmüşsünüzdür. Yada bazı programlarla çalışırken ekran size küçük gelebilir. Bir çok web sayfasında da, o sayfayı görüntülemek için ideal boyut belirtilir. Peki bu ayarlamaları nasıl yapabiliriz:
Ekranı istediğiniz çözünürlüğe (boyuta) getirmek için ayarlar kısmını açın. Ayarlar kısmına 2 yoldan ulaşabilirsiniz.
1- Masa üstünde iken sağ tuşu tıklayıp özellikler >> Ayarlar kısmına gelin.
2- Veya denetim masası >> görüntü >> ayarlar.
Burdan renkler ve ekran alanı diye 2 bölüm var: istediğiniz ayarları yapıp Windowsu yeniden başlatın.
800x600 çözünürlükte ekranınız büyüyeceğinden başlat çubuğu ve simgeleriniz küçük görünebilir.
Bunları büyütmek için masaüstünde iken sağ tuştan özellikler >> görünüm'e gelin. Ekranda büyütmek istediğiniz kısmı mousla tıklayıp daha altta bulunan boyut seçeneğinden boyutu büyütün va tamama basın.
simgeleri büyütmek için öğeler kısmından simge'yi seçin boyutu ayarlayın ve tamama basın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowz61 -- 26 Ocak 2010; 18:59:32 >

2010 2011

668 Mesaj
26 Ocak 2010; 20:19:29 

kullandığım işletim sistemi windows xp
firefox yazı karaterleri ile explorer yazı karakterleri değişkenlik gösteriyor.Yani biri büyük biri küçük.Bu kullandığım çözünürülükle alakalı bence 1440*900 ama ne yapacağımı bilemiyorum monitörün driver cd si var onunla tanıtırsam sorun düzelirmi.Şu an tak kullan olarak monitörü algıladı.

İkinci aklıma gelen çözümse

masa üstü sağ klik-->özellikler--->Gelişmiş--->DPİ ayarları

şuanki dpi 96

4376 Mesaj
26 Ocak 2010; 20:34:28 

quote:

Orijinalden alıntı: members

kullandığım işletim sistemi windows xp
firefox yazı karaterleri ile explorer yazı karakterleri değişkenlik gösteriyor.Yani biri büyük biri küçük.Bu kullandığım çözünürülükle alakalı bence 1440*900 ama ne yapacağımı bilemiyorum monitörün driver cd si var onunla tanıtırsam sorun düzelirmi.Şu an tak kullan olarak monitörü algıladı.

İkinci aklıma gelen çözümse

masa üstü sağ klik-->özellikler--->Gelişmiş--->DPİ ayarları

şuanki dpi 96

Şu yukardaki yazdıklarım dışında yardım edemeyeceğim o biraz donanım konusuna giriyor sanki ama cd'yi yüklemeyi denemekte fayda var

2010 2011

668 Mesaj
26 Ocak 2010; 23:09:59 

yazılımı yüklemeği deniycem

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Masa üstü simgelerini büyültme
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.293