Şimdi Ara

Maemo'lu mobil internet cihazı: Aigo N500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nokia'nın N900 ile kullanıcıların beğenisine sunduğu Maemo işletim sistemine sahip yeni bir mobil internet cihazı raflardaki yerini aldı. Maemo işletim sistemine sahip Aigo N500, N900'den sonra pazarda kullanıcıya sunulan Optima'nın OP5-E'i oldukça andırıyor.

Firmanın diğer çözümlerdeki Intel Atom işlemcinin aksine N500'de ARM tabanlı 806MHz saat hızına sahip Marvell PXA310 işlemcisine, bellek olaraksa 128MB RAM ve 256MB ROM'un tercih yer verilirken, 4.3 inç boyutunda WVGA çözünürlük sağlayan dirençsel (resesitif) ekranla geliyor.

N500, GPS ve WiFi b/g, Bluetooth 2.0 kablosuz teknolojilerinin yanı sıra 3G EVDO iletişim ağını da destekliyor. Sim girişinin batarya altına yerleştirildiği internet cihazın ön yüzünde video konferansları için konumlandırılmış VGA kamera, arka tarafındaysa 3.2 megapiksellik 2 adet kamera da bulunuyor.

Enerji ihtiyacını 2600mAh Li-on bataryasından karşılayan Aigo N500, şimdilik sadece Çin pazarında 585 dolardan satışa sunuluyor.

• Türkiyeye gelmeyecek bir modele benziyor zaten gelse bile tutulmayacaktır.Yalnız Maemo'nun widgetleri Symbian'a göre oldukça iyiEğer cihazın sol üst tarafında bulunan tuş D-pad tuşu ise oldukça kullanışsız görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safa_oyuncu -- 26 Ocak 2010; 16:40:19 >
  • Haber için teşekkürler
  • tasarım olarak güzel ,ülkemize gelirmiki,paylaşım için teşekkürler
  • bencede modeli çok güzel çinliler taklit ede ede özgün şeylerde yapmaya başladılar
  • yalnız cihaz nokia değil ki :)
  • Orijinalden alıntı: Reis-i Eagles

yalnız cihaz nokia değil ki :)
    [/quote

bende onu diyecektim

bi de maemo açık kaynak olsada nokianın işletim sistemi symbian gibi ortak değil diye biliyorum. bu nasıl olabiliyor?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.