Şimdi Ara

Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi (52. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.195
Cevap
10
Favori
130.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu bildiğimiz vico çoklu anahtarlı priz yahuu..
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    aliminyum ön panli var ha birde altindan yapilmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 26 Ocak 2015; 23:53:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir diğer ürün ise Furutech markasının yine linkde fiyat vb. bilgi var (power cord ayrıca satılır diğer üründe olduğu gibi) bu arada sadece kablo için yorum yapıyorum boynuz kulağı geçer;

Furutech FTP-615 Power Filter

Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi

• helsloot kullanıcısına yanıt
    Üstad tamirat konusunda herhangi bir gelişme var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba

akım korumalı priz arayısı ıcındeyım monster hts serısı bulamıyorum bulsamda hts 1000 lerde cok sorun yasnadıgını okudum

Profıgold ve TTAF nın super power board u arasındayım sızın fıkırlenırınız nelerdır

Linkler
    TTAF Power board
    http://www.sanalpazar.com/Ttaf-3-5-Akim-Korumali-Grup-Priz-Usb-Adaptor__isp39641355
    Profıgold
    http://www.sanalpazar.com/Profigold-Prop7893ge-8li-Akim-Korumali-Priz__isp38830888#imgd

Tuncmatık
    http://www.tuncmatik.com/?page=/tec/urunler/id/35/enerchic-enerji-tasarruflu-akim-koruma-prizi.html

Birde S Link var
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/s-link-sp-10ag-10lu-akim-korumali-priz-145270382#product-information

Tesekurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mandrake2047 -- 8 Şubat 2015; 19:55:05 >

• E hiçbiri.

Belkin Surgemaster Extreme serisi.70-100 Tl arasında ve o paraya alabileceğin en iyi Surgemaster çoklu prizlerden biri. Başka bir şey bakma!

• teknika kullanıcısına yanıt
    bahsettıgınız beyaz 6 lı 8 lı elektronık marketlerde satılan urunmu cunku netten aradıgımda surgemaster extreme dıye bı urun bulamadım bırde bu Urunun TTAF super power boarddan daha ıyı oldugunumu soyluyorsunuz oyle ıse ekstra 150 tl vermemıs olucam cunku

Tesekkurler
  • Linkteki Tunçmatikten kullanıyordum, bir süre kullanılmayan çıkışların gücünü kesen prizlerden uzak durmak lazım. TV izlerken bazen çat diye kapatıyor, yani bir süre sonra bu şekilde sorun çıkarabilir dikkat derim.
    Ayrıca açmak için kumandaya ihtiyaç duyuyorsunuz, düğmeli olsa daha pratik olurmuş.

Bu ürünü kullanıyorum tavsiye edebilirim.

http://www.hepsiburada.com/liste/schneider-apc-8li-akim-korumali-grup-priz/productDetails.aspx?productId=hrsepf8vnt3gr&categoryId=13006539&SKU=HRSEPF8VNT3-GR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlayerX -- 9 Şubat 2015; 13:55:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mandrake2047

bahsettıgınız beyaz 6 lı 8 lı elektronık marketlerde satılan urunmu cunku netten aradıgımda surgemaster extreme dıye bı urun bulamadım bırde bu Urunun TTAF super power boarddan daha ıyı oldugunumu soyluyorsunuz oyle ıse ekstra 150 tl vermemıs olucam cunku

Tesekkurler

Bu ürün!

http://www.teknosa.com/urunler/110270911/belkin-f9m823yy2m-gry-akim-duzenleyicigoruntu

Aslında daha önceleri de defalarca link vermiştim. Süs' püs'e aldanma. EMI/RF ölçümlerimde en düşük değerleri bu cihaz veriyordu. Ayrıca sorunsuz cihazdır.

HTS 5100 Signuture'den sonra en iyi filtreleme bu cihazdaydı. Hem ucuz. Hem pratik. Hem kullanışlı. Hem sorunsuz. Sen diğerlerinin süsüne püsüne bakma!

• hts-1000 kullanicisiyim dun gece cihazdan sacma sapan titresim gibi bir ses gelmeye basladi. reset tusuna bastim ama hala o elektrik gidip gelince cikan ses geliyor. bende artik monsterdan vazgeicp bugun arkadasin paylastigi linkteki urunu (belkin) almayi planliyorum.
  • templier19 T kullanıcısına yanıt
    Ustat gene tartışma cikacak biliyorum ama
    Ben genede yazayım. Bu tip cihazlar sese Utu yapmaktan baska bir sey yapmıyor doğallık gidiyor
    Ben ve tum cevrem de bu tur cihaz kullanan bir kisi bile yok ki hepsi daire fiyatlarına sistemler kullanan insanlar ve tamamı benimle hem fikir

Kullanmak isteyen arkadaslar sistemleri kendilerine ait canları ne isterse yapabilir tabi

Tamamen Sahsi düşüncem

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Ne ütüsü yahu?

Millet daha temiz ses alabilmek adına akülerle bile diy projeler yapıyor. Aküyle cihaz beslemeye çalışanlar var.

Daireye ve prize gelen şebeke voltajındaki kirliliği hiç ölçtün mü? Ben Eintech'le her gittiğim yerde ölçüyorum. Prizden prize bile çok değişiyor. İnanılmaz bir kirlilik var. Bir bina da bile onlarca cihaz çalışıyor ve bunlar EMI/RF etkilerini maksimum düzeye çıkarıyor. Bu tür cihazlar zaten o kirliliği yok etmek ve aynı zamanda cihazları korumak için kullanılmalı. Filtreli olarak kullanılan cihazlarda kondansatör ömürleri bile uzar. Daha önce bunları detaylarıyla yazmıştım. Hi-Fi mağazalarının bile şu an neredeyse tamamına yakını demo da ki cihazlarda filtre kullanıyor.

Mesela bunlar bizzat tarafımca yapılan Rgokdemir'in evindeki şebeke kirliliği.

Bazı durumlarda cihaz 200'ün bile üzerini gösteriyor. Binlerce dolar para verip de cihazları bu kirlilikte çalıştırıp iyi ses alıyorum demek tam bir şaşkınlık bence. Kaldı ki o cihazları korumasız çalıştırmak da. Aksi takdir de tüm pik'leri ve harmanik salınımları cihazınız karşılamak zorunda kalıyor. Filtre kullanılan cihazlar da arka plan sessizliği, detayların artışı, dinginlik ve sakinlik ön plana çıkıyor. Aynı şekilde video cihazlarında görüntü kalitesi ve renkler bile müthiş güzelleşiyor.

Daha neyi tartışıyoruz ki biz?

En son örneğini verdiğim Belkin ise hattaki 100 birim kirliliği 2 birimin altına düşürüyor ve resmen seste ve görüntüde de detaylar müthiş artıyor. Sistem resmen rahatlıyor. Korunması da cabası.

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    En basitinden bu linkini verdiğim yazıyı bile oku bence. Bu sadece rast gele bir örnek. Ama önemli bilgiler var!

http://www.enerjidergisi.com.tr/haber/2013/07/harmoniklerin-elektrik-sistemlerindeki-bozucu-etkileri
  • Yani o cihazlar boşuna satılmıyor! Hele ki günümüzde aynı faz hattının üzerinde binlerce farklı cihaz çalıştığını düşünürsek!

Ben HTS 5100 Signuture'nin haricinde diğer odalarda Belkin Surgemaster cihazı kullanıyorum. Çamaşır makinesinde bile tekli surgemaster tipi priz takılı ve 15 senedir hiç bir elektronik cihazım voltaj kaynaklı bir arıza çıkarmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknika -- 10 Şubat 2015; 11:16:41 >
    Mesajimin sadece son satırını okuyun

"TAMAMEN SAHSI DÜŞÜNCEM" diye yazıyor

Sizin yaptığınız testler falan filan çok umrum da degil size ait isler onlar sizingibi düşünmem de gerek miyor degil mi iki ayrı insanız sacımız dan tut da gülüşümüze kadar baska insanız yorum son cümlesinde yazdım ben gerekeni

Kendi görüşüm basit düzenek li aletler le olmaz bana gore bu is yoksa dolu her yer uc kuruş para alıp koyulur bi tane ama denedim berbat etti hem bende hem dostlarım da olmadı kupkuru bir ses

Aku olayını karıştırmayın zira ikisi bir konu degil dogru akım ısı farklı. Zira kendi dacim da aku zaten kullanıyorum. Alıp alışamadıgim asr emiter 1 de aku beslemeliydi sonuc farklı ve daha iyi di akuyle

Ama bu salak zırva aletleri ben sevmedim ve beğenmiyorum anlaşamadık kaynaşamadik

Benim için be duydugum onemli
    Gerisi bos

Sahsi fikirlerim

• Ses üreten cihazların ses kalitesine, görüntü üreten cihazların görüntü kalitesine etki ettiğini gösteren bir test var mı?

Belkin'in extreme değil de bir alt modelini aldım bir ara amfimi bu prize bağlayıp preout çıkışını RMAA programı ile test yaparım, fark çıkar muhtemelen zira PC'm elektriksel olarak çok gürültü yayıyor ve monitör hoparlörlerimden bu ses rahatlıkla duyuluyor, belkin prizle hoparlörler için kulakla da deneme yaparım. Amfide çıkacak fark kulakla duymanın sınırının altında olabilir, ölçüm ne diyecek bakalım.

Dijital ekranlar için görüntü kalitesinde birşey değişeceğini sanmıyorum, 2 tv de bugüne kadar şüpheli görüntü üretmedi ancak bir tanesi güç katı bozulduğu için tamire gitti, böyle bir priz olsa belki hiç bozulmayacaktı.

• hts1000 bozulduğundan beri belkin 8'li prizi kullanıyorum geçici olarak eskiden almıştım...tv'deki görüntü kalitesi düşüşü bariz belli ediyor kendini ayrıca anfideki sesde de kalite olarak düşüş gözlemledim ... hts1000'in içindeki filtreler bile ne kadar iyi iş çıkarıyormuş meğer ... aşağıdaki parçayı alacağım konya sokağa gidip ancak bir türlü vakit bulamadım !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 10 Şubat 2015; 11:23:12 >

Sayın @teknika

Kimse aynı seyleri düşünecek diye bir sey yok
    Oyle olsa zaten dünyada savaşlar bile çıkmaz di
    Forum ortamı ben boyle sen oyle bir baskası baska düşünür

Psaudio bile olmadı bende

Madem urun sizde var madem beğendiniz gulegule kullanın demek lazım bizim sadece

Madem biz sevmedik
    madem alışamadık
    madem biz sistem korunması umrumuzda degil se

Sizede Sahsi fikriniz demek bence daha yakışır

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Sayın @teknika

Kimse aynı seyleri düşünecek diye bir sey yok
    Oyle olsa zaten dünyada savaşlar bile çıkmaz di
    Forum ortamı ben boyle sen oyle bir baskası baska düşünür

Psaudio bile olmadı bende

Sen düşüncelerini yazmışsın. Ben de düşüncelerimi yazdım. Bu gayet doğal.
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.