Şimdi Ara

Monster Power Center HTS-1000, 2600, Signature 5100 Kullanıcı Listesi (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.195
Cevap
10
Favori
130.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTS5100 ile aranıza katıldım arkadaslar. malesef 4-5 gunluk bir seyahatim var ancak haftasonu kurulumunu yapabilecegim
  • Bir onceki sayfada kalmis ilgilenen olursa diye tekrar koyuyorum.

Satilik Monster hts 2600, cihaz tertemizdir. Fiyat 500 tl. Ayrica yine kendim kullandigim onkyo 876 satiliktir ilgilenenler mesaj atabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: indigo_blue

HTS5100 ile aranıza katıldım arkadaslar. malesef 4-5 gunluk bir seyahatim var ancak haftasonu kurulumunu yapabilecegim

Güle güle kullan indigo.

En azından sen ne güzel paylaşmışsın cihazı aldığını. Halbuki gizliden çaktırmadan bu cihazdan alıpta ben almam, kullanmam, yok yaramaz, sesi bozuyor, kafamı bozuyor gibi yorumlar yazıp atmadığı camur kalmayanlarda oldu forumda. Sonradan ögreniyoruz ki, onlarda kullanıyorlarmış halbuki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknika

quote:

HTS5100 ile aranıza katıldım arkadaslar. malesef 4-5 gunluk bir seyahatim var ancak haftasonu kurulumunu yapabilecegim

Güle güle kullan indigo.

En azından sen ne güzel paylaşmışsın cihazı aldığını. Halbuki gizliden çaktırmadan bu cihazdan alıpta ben almam, kullanmam, yok yaramaz, sesi bozuyor, kafamı bozuyor gibi yorumlar yazıp atmadığı camur kalmayanlarda oldu forumda. Sonradan ögreniyoruz ki, onlarda kullanıyorlarmış halbuki.

tesekkurler Teknika
    eski yazılarınızı dikkatle ve severek okuyorum , keşke bugunlerde foruma daha cok katkıda bulunsanız

bu cihazın sese negatif etkisinin olması fizige aykırı ama pozitif etkisi olma ihtimali var. ben hem olası pozitif etkisi hem de cihazlar icin bir voltaj regulatoru ve akım koruması olarak dusundugum icin aldım.
    monsterin 6lı prizinin 250 tl oldugunu dusunurseniz sırf 10lu priz yapisi ve diger etkenlerden hts5100 mantıklı geliyor

• Hayırlı olsun, imkan varsa sistemde gerekli parçalardan biri olduğunu düşünenlerdenim
  • Biradere kullanması için verdiğim HTS 1000 arasıra elektrik göndermiyormuş.
    Bunu direk aztech le mi görüşmek lazım.
    Forumda daha önce tecrübe etmiş arkadaşlar vardı sanırım?
  • Aynen abi ben yaşamıştım ve sonrasında aldığım yere yolladım onlar irtibat kurdular aztek ile sonrasında yenisini yollamışlardı.
  • quote:

quote:

Güle güle kullan indigo.

Sevgili Tufan,

Bu konudaki tek tartisma suydu. Sen bir suru cihaz ile Monster i kiyasladigini ve hepsinden iyi oldugunu yazmistin. Seni tanimadigim, nasil salladigini bilmedigim icin, hangi cihazlarla karsilastirdigini sormustum. Yine seni tanimadigim icin net ir cevap verebilecegii dusunmustum, ama tek bir marka ve model ismi gecmedi. Monster kotudur vs gibi bir sey kimse soylemedi. Aksine seninki gii giris seviyesi sistemlerde, ev sinema sistemlerinde oldukca onemli bir urun. Tv ni bala, avr ni bagla, bd playerii bagla, icinde rahat olsun. Ama sesi goruntuyu iyilestirior demek cok dogru degil. Bunu yapiyorsa zaten cok kotu bir elektirik tesisatin var o zaman TUfan i cagir tesisati duzelttir demek. Senin dusundugunun aksine senin dusmanin falan degilim, hatta seni taniyinca insan sempatik bile buluyor. Zaten tartisma amaci ilede yazdigini sanmiyorum, ama beni kasttetigin icinde aciklama ihtiyaci duydum kusura bakma lutfen. Sevgiler....

• abi siz neden hep takışıyorsunuz eskiden de ben ve bir iki arkadaş böyle idik artık hiç birbirimizin lafına cevap yazmıyoruz bitti. Valla boşa kendinizi yıpratıyorsunuz cihazlar para ile herkes sevdiğini alsın kullansın bendeki tek mantık bu lafı birbirine hoş gelmeyende birbirinden alıntı yapmaz ise herkes mutlu olur sevgili ustalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 3 Ekim 2013; 15:39:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

abi siz neden hep takışıyorsunuz eskiden de ben ve bir iki arkadaş böyle idik artık hiç birbirimizin lafına cevap yazmıyoruz bitti. Valla boşa kendinizi yıpratıyorsunuz cihazlar para ile herkes sevdiğini alsın kullansın bendeki tek mantık bu lafı birbirine hoş gelmeyende birbirinden alıntı yapmaz ise herkes mutlu olur sevgili ustalar.

Yok bir şey Eray'cığım. Oluyor böyle şeyler arada.
  • altanpsx A kullanıcısına yanıt
    Gene güzel sallamışsın!

- Isotek, Shunyata, Ps Audio ve benzerlerinin bu özellik ve fonksiyonellikteki aynı fiyatta emsal cihazlarını sen koy buraya da biz görelim o zaman. Yalnız rica edeceğim, Türkiye'de de satılan modellerinden olsun. 10 çıkışlı olsun. İçinde Analog Audio, Digital Audio, Analog Video, Digital Video ve High Current filtre devreleri ayrı ayrı olsun. Hee bir de koruma sistemleri olsun. Bir de mümkünse 1.000 Tl'yi geçmesin! Göstergelerden, telefon hattı ve uydu yıldırım korumalarından bahsetmiyorum bile. Bir de trigger kontrol girişi olsun. Türkiye garantisi de olsun.

- Sen kendi sistemini kendi tabirinle Hi-End diye tabir edebilirsin belki, ama dinlediğin ses sadece dinleti mekanının akustik frekans cevabıyla sınırlı. Yani yerde halı bile olmayan dinleti salonunda sadece durağan dalga, faz çakışması, bol miktarda boomy etkisi sebebiyle kaybolan detaylar ve bu sebeple de en önemlisi boyutsuz bir ses dinliyorsun. Diyorum ya. Keşke bana gelseydin de biraz tecrübe sahibi olsaydın bu konularda.

- Balıkçı süngeriyle akustik sünger arasındaki farkı kavrayabildiğine inanıyorum ben! Şöyle desen nasıl olur? Ben yapamadım. Benim akustikten hiç haberim yoktu! Hep pahalı cihaz aldım sattım. Sadece buna önem verdim. Ama durum öyle değilmiş ve çok geç anladım ama şimdi itiraf edemiyorum. Gizliden gizliden de yaptıkların zoruma gitmiyor değil. Helal olsun. Sen ilk defa bu konulara dikkat çektin ve yaptın! Demen daha doğru bir tavır olmaz mı?

- İşte akustik o kadar önemli bir bilim ki, değil benim 18'Mt2'lik dinleti odamda, 5 Mt2'de bile harikalar yaratabiliyor. Ama maalesef senin bu etkiyi sabit öngörülerinle ve taş gibi Hi-End Taş gibi Hi-End'dir anlayışınla, bilmemen de Hi-End ses ile arandaki en büyük engel. İstersen 1 milyon dolarlık sistem kur. Duyacağın şey, mekanın akustik cevabıyla sınırlıdır. Önce bunu idrak etmelisin. Dilersen bunu sana o Hi-End cihazları satan ustalarına da sorabilirsin.

- Forumda ve forum dışında pek çok kişinin sahibi olduğu Z5500'le dalga geçmek gibi bir gaflete düşmüşsün. Ben hiç almadım ve kullanmadım. Ama bir çok arkadaşıma aldık ve bazılarını da ben kurdum. İnanki var ya akustiği uygun olan bir mekanda doğru kalibrasyonla senin kullandığın taş gibi diye övündüğün Hi-End cihazlarına şapka çıkartabilir dikkat et! Yani akustik o kadar önemli bir şey. Hee bu değil balıkçı süngeriyle, yumurta kartonuya bile olabilir. Hatta mekandaki tüm eşyaların akustiğe yararlı ve zararlı etkileri olur. Duvar kaplamasının ve yerdeki halıyla, camdaki perdelerin bile. Yeter ki, doğru şekilde bilinçli uygulansın! Kaldı ki, odada yapılan tüm akustik çalışmaları ve materyallerin detaylarını bu forumda defalarca belirttim. Ama tabiki işine gelmediği için, işi hep dalgaya vurdun. Emeği ve yapılan çalışmaları, paylaşımları takdir etmek yerine hep türlü bahaneler uydurdun ve hiç bir şey de yokmuş gibi kalıp uydurdun. Ama kimse de yemedi bilesin! Mekana gelen onlarca kişi forumda görüşleri açık açık detaylarıyla yazdı. Ama gene türlü kulplar buldun. Kıskançlıktanmıdır nedir? Bilmem. 100 kere davet edildiğin halde 1 kere bile gelemedin. Kaldı ki, dinletiye gelenler arasında Hi-Fi Clup başkanı ve pek çok Hi-End sistem sahibi arkadaş vardı. Türk yıldızlarından bir pilot arkadaş bile geldi Konya'dan. Bir tane olumsuz yorum olmamasına ve övgü dolu onlarca yoruma rağmen hep allem dedin, kullem dedin! E artık kim ne düşünürse düşünsün. Ama kimse aptal değil ve neyin ne olduğunu anlıyor.

- Evini sel bastığında benim seni arayıp, yardımcı olmak için ricada bulunmak sadece insanlık gereğiydi. O davranışı da neden anlayamadığına şaşmamak lazım! İnsanların doğal afetler ya da kazalar karşısında, birilerinden yardım alması veya yardım etmesi için akraba olması mı? Lazım. Desene, demek sen öyle bir durumda kimseye yardım etmeyeceksin. Yazık! En azından bu konuyu aşağılama mevzusu yapmamanı dilerdim.

• Sevgili Tufan,

Sen beni sel zamani aramis falan degilsin. Beni ilgisiz bir konuda aradiginda, konuyu ogrenip her insan evladinin yapacagi gibi yardim onerdin. Bunun su an konustuklarimizla ne ilgisi var onu anlamak mumkun degil ?

Diger yazdiklarina nefes tuketmek anlamsiz, ciddiye almak olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuksek gerilimi düşürelim biraz

İsim vermeyeceğim ama konu bilinsin diye yazıyorum. Yani gene konuyu çarpıtmana müsade etmiyorum. Forumdan ortak bir tanıdık vasıtasıyla durumu öğrenip yardım için aramıştım. Neyse önemli değil. Konuya nereden değindiğimi anlayamamışsın ama mevzu önceden tanışmamaktan açılmıştı oradan.

Keşke dediğin gibi beni ciddiye almasan. Ama böyle bir şey senin açından mümkün değil. Çünkü elinde değil. Haddinden fazla ciddiye alma yeter. Hem benimde senin nefesini tüketmene merakım yok.

Sen gene pahalı ve taş gibi Hi-End bir cihaz alırsan yaz gene ama olur mu? Bizim gibi giriş seviyesi cihazlarla Hi-End ses dinlemesini bilenlere değmez ama olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ersin.clk kullanıcısına yanıt
    Hemen bir HTS5100 takalım,

• quote:

İsim vermeyeceğim ama konu bilinsin diye yazıyorum. Yani gene konuyu çarpıtmana müsade etmiyorum. Forumdan ortak bir tanıdık vasıtasıyla durumu öğrenip yardım için aramıştım. Neyse önemli değil. Konuya nereden değindiğimi anlayamamışsın ama mevzu önceden tanışmamaktan açılmıştı oradan.

Keşke dediğin gibi beni ciddiye almasan. Ama böyle bir şey senin açından mümkün değil. Çünkü elinde değil. Haddinden fazla ciddiye alma yeter. Hem benimde senin nefesini tüketmene merakım yok.

Sen gene pahalı ve taş gibi Hi-End bir cihaz alırsan yaz gene ama olur mu? Bizim gibi giriş seviyesi cihazlarla Hi-End ses dinlemesini bilenlere değmez ama olsun.

Sevgili Tufan,

Neden uydurmak ihtiyaci hissettigini, bu onemsiz konuyu gundeme getirmeye calistigini anlamiyorum. Sel ile ilgili konuyu tamamen beni alakasiz bir konuda aradiginda benden ogrendin. Bunun icin beni aramis falan degilsin. Seninle boyle bir samimiyetimizde yok. Seni yuzyuze gormuslugum dahi yok.

Su ana kadar yazilanlar icinde ben diye hicbir ifadem yok. Sadece sen ve senin giris seviyesi sistemin var. Benim sistemimle ilgili bir kiyaslamam yok, bunu birak sistemimin ne oldugu, ne kullandigim, nasil kullandigim hakkinda sen dahil su forumun %99.9 unun haberi ve bilgisi yok. Sen, ne kullandigimi bilmedigin halde, bende olani kotulemeye calistigina gore, bana karsi kendini nasil hissettigin cok asikar. Bu kadar ciddiye alma bu isleri, rahat ol.....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ersin.clk kullanıcısına yanıt
    Sigortanin icadı :)

Aman abiciğim sen adama ayakkabısını ters giydirirsin. Sen nasıl diyorsan öyle olsun. İstediğin konuyu, istediğin gibi kurgula.

Çayla birlikte tavsiye ediyorum ama. Daha keyifli oluyor.

• Ustalar kisa bir zaman icinde amerikaya gidiyorum. Amerika satis noktalarinda bizim fislere uygun hts5100 alabilirmiyim yoksa bu isi anca avrupaya giderek mi cozebilirim?

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.