Şimdi Ara

Uluslararası Ticaret Komisyonu, Apple hakkında soruşturma başlattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nokia ve Apple arasındaki hukuk mücadelesi boyut değiştiriyor. Ekim ayında Nokia'nın Apple aleyhine Delaware Eyalet mahkemesinde dava açmasıyla başlayan süreçte devreye Uluslararası Ticaret Komisyonu da giriyor. Apple'ın hemen hemen tüm ürünlerinde kullanıcı ara birimi, kamera, anten ve güç yönetimi gibi farklı kullanım özelliklerine yönelik patentlerini ihlal ettiğini belirten Nokia'nın bu iddialarını gündeme alan Amerikan Uluslararası Ticaret Komisyonu, Apple'ı incelemeye alıyor. Nokia'nın iddialarını değerlendirecek olan ITC, Apple'ın ürünlerinde herhangi bir patent ihlali olup olmadığını araştıracak.

• İş dahada yayılıyor.. Eğer komisyon Nokia'nın dedikleri hakkında delil bulurlarsa Apple'a yüklü bir tazminat ödeme gelecek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec
    yahu bunlar davalarla uğraşacağına ürünlerini geliştirmeye odaklansa bence...

Odaklansalar da bişey yapamıyolar ki napsınlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: .WondercrafteR.

quote:

Evet arkadasin dedigi gibi bişi yapamadiklarindan dolayi apple dava acip en azindan ondan para alalim bari piyasaya cikan telefonlarimizi satamıyoruz diyor bu yönden parayi karsilayalim diyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

quote:

quote:

Evet arkadasin dedigi gibi bişi yapamadiklarindan dolayi apple dava acip en azindan ondan para alalim bari piyasaya cikan telefonlarimizi satamıyoruz diyor bu yönden parayi karsilayalim diyorlar...

ahhhh ahhhh ne küçük insanlarsınız yahu. ne düşüncelerr bunlar. yaş kaç sizin 11? cok cok 12.
    Kos koca firmalar bunu mu düşünecekler. Adamlar dünya masraf harcıyorlar ARGE ye sonra biri gelip bedavaya kullanacak öyle mi?

ahhh cehalet ahhh
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRFUN4EVER

quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

quote:

quote:

ahhhh ahhhh ne küçük insanlarsınız yahu. ne düşüncelerr bunlar. yaş kaç sizin 11? cok cok 12.
    Kos koca firmalar bunu mu düşünecekler. Adamlar dünya masraf harcıyorlar ARGE ye sonra biri gelip bedavaya kullanacak öyle mi?

ahhh cehalet ahhh

Yasim 17..

Zaten bu dava piyasada vardi hocam biz bişi mi diyoruz git gide uzadıgından dolayi konu öle dalga amacli yazi yazdim. bu zamana kadar hangi davadan applenin kactigini gördün. yada yan cizdigini. adamlar zaten pasa pasa parasini veriyorlar.
    o kadar cahil degiliz hocam merak etme sen
  • davadan kaçma diye birşey yoktur. davadan kaçılmaz. :D
    Büyük şirketsen böyle seçeneğin yoktur. Eğer bu dava da Apple kaybeder ise başına baya iş alır öyle para vereyim kurtulayım işleri ile olmaz bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRFUN4EVER

davadan kaçma diye birşey yoktur. davadan kaçılmaz. :D
    Büyük şirketsen böyle seçeneğin yoktur. Eğer bu dava da Apple kaybeder ise başına baya iş alır öyle para vereyim kurtulayım işleri ile olmaz bu.

Kacar derken yok ben öle bişi yapmadim yok suc atiliyor anlamında dedim

apple'nin basina ne kadar büyük birşey gelse bile bişi olmaz bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-Slim -- 26 Ocak 2010; 12:07:09 >
  • Daha önce 2000 - 2009: Nokia'nın Yılları başlığı altında Nokia hakkındaki bir çok gerçeği göz önüne sermiştim. Başlığı (ve başlıkta değinmediğim diğer tarihsel gerçekleri) biraz incelerseniz, bilgisayar sektöründe 1980'lerde IBM neyse Nokia'nın da tüketici elektroniği sektöründe o şekilde bir yere sahip olduğunu görürsünüz.

Evet, bir tüketici olarak ben de pek hoşnut değilim şu yasal işlere akıtılan paraların eninde sonunda bizlerden çıkıyor olmasından ve bir yandan yeni heyecan verici cihazlar görememekten. Fakat bugün kullandığımız PC'ler Mac'ler için nasıl IBM'in zamanında yaptığı AR-GE çalışmalarına borçluysak, tüketici elektroniği sektöründeki bir çok gelişme için de Nokia'nın (ve benzeri diğer devlerin) yaptığı (ve patentleri ile koruduğu) AR-GE çalışmalarına borçluyuz; bu yüzden ister istemez anlayışla karşılıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeceBekcisi -- 26 Ocak 2010; 12:19:25 >
  • haber için teşekkürler.
  • Bence de kesinlikle Nokia parasız kalmış ve Apple ile uğraşıyor !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayBağatur -- 26 Ocak 2010; 14:21:48 >
  • sadece Nokia dğil, Kodak da apple ve RIM e dava açmış.
    biz de mi açsak acaba bizim de ismimizi filan biryerde kullanmıştır belki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.