Şimdi Ara

Eldar Murtazin: Nokia X6 16 GB üç farklı renk seçeneğiyle 100 Euro ucuza gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
12.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Mobil iletişim devi Nokia'nın kapasitif ekranlı ilk cep telefonu ünvanını taşıyan X6'nın tanıtımından bir kaç hafta sonra 16 GB'lık versiyonun üretileceği ve bu versiyonun ''Comes with Music'' servisinden yoksun olacağına dair söylentiler internette dolaşıyordu.

Bugün, Eldar Murtazin, 16 GB dahili bellekli X6'nın üç farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülmesinin planladığını Twitter'da anons etti. Yeni telefon, siyah, beyaz-pembe, beyaz-mavi renk seçenekleriyle teknoloji severlerin karşısına çıkacak ve en önemlisi 32 GB'lık versiyona göre yaklaşık 100 Euro daha ucuz (~350 Euro) olacak.

Nokia X6'nın teknik özelliklerini sizler için tekrar gündeme getirecek olursak dört band GSM / HSDPA şebekesi desteği, 3.2 inç 360x640 piksel 16 milyon renk dokunmatik TFT ekran, ivme sensörü, 3.5 mm jak girişi, Symbian v9.4 işletim sistemi, 128 MB RAM, 5 megapiksel çözünürlüğünde Carl Zeiss optiklerinden güç alan kamera, led flaş, otomatik odaklama, 640x480@30 FPS video kaydı, WI-FI / A-GPS / Bluetooth bağlantıları, RDS'li FM radyo ve 1320 mAH lityum iyon batarya gibi özellikleriyle göze çarpıyor. Telefonun ne zaman piyasaya sürüleceği ise belirtilmedi.

• Kardeşim ben 100 Euro fazla vermeye razıyım artık yeter gelsin artık şu telefonda bi alalım off beklemekten sıkıldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enola -- 26 Ocak 2010; 3:18:51 >
  • Bu tip kaliteli cihazlarda farklı seçenekler sunulması güzel, şahsen 8gb'lık bir hafızayı yeterli şekilde kullanabilen biriyim, benim gibi telefonu mp3 video arşivi için kullanmayan sadece mobil şekilde ihtiyaç duyacağı kadar saklama kapasitesine ihtiyaç duyan kişiler de vardır. Ve eğer bu donanım tek başına 100avro fiyat farkettirebiliyorsa elbet ki olsaydı 8gb'ı tercih ederdim..

Bu arada yukıradaki fotoğraf temsili sanırım, resim biraz fazla mavi modelin editlenmiş haline benziyor, kontakların fotoğrafları negatiflenmiş ve mavi bölgeler pembe, kırmızı tonları mavi olmuş sanki..
  • Telefonun görsel ligine bakıldığında ise güzel bir görüntüsü var piyasada ne kadar tutar bilemem ama teknoloji meraklıları tarafın son derece güzel bir pazarı olacaktır.
  • vov çok şekil gözüküyor
  • iphone killer
  • Bu telefon çok güzel..
  • Comes With Music ile satılacak. Alan kişi belirtilen süre ile sınırsız nokia müzik servisinden bedava yayınlanacak. eğer bu 16gblik modeli 1000 liranın altında satarsa Türkiyede baya popüler olur.
  • çok güzel ama mor tema yakısmamıs sanki :S
  • bunlarda kalem olayı yok galiba ?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ToxiCity_

bunlarda kalem olayı yok galiba ?????

hocam ekran kapasitif zaten kalem olsa da işe yaramaz ki
  • arkadaş kapasitifin ne demek olduğunu biliyor ama seni deniyor zaten.. bari kapasitif ne onu açıkla..

kapasitif ekranlarda elektriksel sarj kapasitif denilen kaplamada tutulur.. dokunulduğunda bir uyarı oluşur (basınçla alakası yoktur).. diğer dokunmatik ekranlara göre daha hızlıdır.. kapasitif ekran için özel kalemini alırsınız yada o kalem sizin parmağınızdır ;)

ekleme: KAPASİTİF EKRANA UYUMLU KALEMİ İLK OLARAK HTC HD2 İÇİN ÇIKARDI.. benim bildiğim hala tek o var..

quote:

Orijinalden alıntı: CHE

quote:

Orijinalden alıntı: _ToxiCity_

bunlarda kalem olayı yok galiba ?????

hocam ekran kapasitif zaten kalem olsa da işe yaramaz ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klack -- 27 Ocak 2010; 3:14:16 >

• ekran amoled mi?
  • Ekran AMOLED değil.
  • bu telefonun 32 gblığının normal ederi zaten 350 euro deil mi nie bu kadar yüksek fiyata satmaya çalışıyorlar nokianın gene aç gözlülüğü tuttu
  • l"][simage][/simage]çok pahalı satıyorlar onun için kimse almıyor

çok pahalı satıyorlar bizde oyüzden alamiyoruz[bscfp=]
  • Bu adam nereli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayzerspy

Bu adam nereli?

mardinli bir çiftçi ama başbakan ananıda al git deyince anasınıda almış avrupaya getmiş XD

tam bi bilgim yok bende mrk ettim şimdi
  • hoparlör sesi nasılmış?:) bunun sesi samsung beat dj yada stardan daha iyi değilse 300 tl bile vermem.değmez. çünkü amoled değil ekran ,xenon yok,5 mpx(devir 8 mpx devri:P)...Yani tek artısı kapasitif ise.........çöp:)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.