Şimdi Ara

Araştırma: Apple Tablet, 700 doların altında satılmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple ürünleri ülkemizde olduğu gibi dünyanın diğer ülkelerinde de birçok markaya göre daha yüksek fiyattan satılıyor. 27 Ocak'da tanıtılması muhtemel olan tablet'inde kaderi büyük ihtimalle bu şekilde olacaktır. Retrevo adlı bağımsız kuruluşun yaptığı araştırma da kullanıcıların tablet için ödemeyi düşündekleri maksimum ücretin 700 dolar olabileceğini gösteriyor.

Yapılan kamuoyu araştırmasının sonuçlarına yakından bakmak gerekirse; katılımcıların %75'i tablet'in uzun batarya ömrüne sahip olmasını, %39'u 3.Nesil iletişim ağına destek vermesini, %28'i de içerikce zengin elektronik kitap mağazasına sahip olmasını istiyor. Anketteki "Tablet almanıza en çok ne engel olur ?" sorusunaysa katılımcıların %44'ü sözleşmeli satılmasının, %34'ü AT&T sim kilitli olmasının, %22'si de elektronik kitap fonksiyonu bulunmamasınının neden olacağını söyleyerek cevap vermiş. Anketteki bir diğer ilginç soru da "Aklınızda yokken ne olursa tableti satın alırsınız ?" olmuş. Katılımcılar bu soruya %39'u güneş şarjına, %24'ü video konferans yeteneğine, %22'si WiMax/4.Nesil iletişim ağ desteğine sahip olması şeklinde cevap verirken, %19'u ise bir kitap gibi çift ekranlı olmalı şeklinde oldukça yaratıcı ve ilginç bir cevap vermiş.

"İşletim sistemi ne olursa tablet'i alırsınız ?" sorusuna katılımcıların %65'i "önemsemiyorum" cevabı vermesi de tüketicilerin büyük bir kısmının tablet'i alırken işletim sistemini önemsemeyeceğini gözler önüne koyuyor. Anketin önemli sonuçlarından birinin tablet'in fiyatı konusunda olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Katılımcıların %70'i tabletin fiyatının 700 doları aşmasının tableti almalarına engel olacağını dile getirirken, %30'u bunun herhangi bir sorun olmayacağını belirtiyor.

Yapılan bu anket sonuçlarını şöyle bir derlediğimizde 700 doların altında satılan, uzun batarya ömrüne sahip, kontrat zorunluluğu olmayan bir tablet ile Apple'ın çok daha geniş kitlelere ulaşacağını söylememiz yanlış olmayacaktır.

• Satılmalı, ama satılmayacak
  • Bence 700 $ çok optimistik bir yaklaşım olmuş
  • hee oldu 700 dolar olsun herkez iphonelarını satıp bunu alsın

O araştırmada fiyat konusunda fark etmez diyen %30 luk bölüm satın alır 700dolardan fazla olmasın diyen diğer %70in de %20 si daha alır olay böyle gider.
  • onlar 700$ dese de bizim hiper vergilerle 1000$ gecer bu cihaz. teknolojiyi vergi potansiyeli goren bir zihniyet var cunku bizim devlette.
  • arastirma 700$ verdiyse apple 1400'den satacak demektir...
  • 999$ macbook = 999euro+kdv
    1490TL = 2480TL
  • 2480 TL > 1490 TL, olmasın sakın?!
  • quote:

2480 TL 1490 TL, olmasın sakın?!

:D
  • İlk çıktığında 1000$ fiyatının altına düşerse zarar ederler zaten kimse almayacağı için ama büyük ihtimal iPhone gibi patlama yapar tablet bilgisayarları da.
  • iPhone daha iyi bence;)
  • Elma nın fiyat politikasına aykırı 700 dolar olması.
  • Kendi fikrimi söylemek gerekirse:
    Baz fiyat 899$ olur
    bi de belirgin bir çekirdek farkı olan fiyatı da 1049 dolar olur gibime geliyor.
  • Nasıl bir donanım olduğunu bilmiyoruz bu nedenle fiyat kestirmekte güç. iPhone OS mu Mac OS mu o bile belli değil. Bence burası belirleyecek fiyatı. Ama yinede diyorumki bir kaç farklı donanım seçeneği ile sunulabilir ve fiyatlar 700$ dan başlayacaktır. Bu arada Apple pahallı değildir. Türkiye'de pahallı diğer muadil donanımlardan 100 -200 $ pahalıdır doğrudur. Ama bunu ürünlerin genel ürün kalitesi işcilik ve ince düşünülmüş ayrıntıları ile fazlasıyla hakeder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deagle100
    iPhone daha iyi bence;)

iPhone daha iyi bence ne ya? iPhone telefon, iPad ise tablet bilgisayar ikisi arasında nasıl kıyaslama yapıyorsunuz anlamıyorum. iPod Touch'la kıyaslasan anlayacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: .WondercrafteR.

quote:

Orijinalden alıntı: deagle100
    iPhone daha iyi bence;)

iPhone daha iyi bence ne ya? iPhone telefon, iPad ise tablet bilgisayar ikisi arasında nasıl kıyaslama yapıyorsunuz anlamıyorum. iPod Touch'la kıyaslasan anlayacağım...

her yerde soyluyorum.. ben sahsen soyleyim..
    ipod touch bu alete fark atar en azindan.. cunku cepte tasiyor en azindan..
    koymuslar onume aleti buyutup,ne anladim bu isten?
  • Görünüşe göre ankete katılan insanların talepleri karşılanmış. Hem de fazlasıyla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.