Şimdi Ara

Ortery dünyanın ilk 3D fotokopi cihazını satışa sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üç boyutlu fotokopi çıktıları almak artık hayal değil. Ortery firması yaptığı açıklama ile dünyanın ilk 3D fotokopi makinesini duyurdu. Photosimile 5000 adı verilen yeni makine, DSLR fotoğraf makinesine, otomatik kamera pozisyonlama cihazına, ışık kabinine ve tüm bunları tek bir panelde kontrol etmenizi sağlayan özel bir yazılıma sahip. 360 derecelik her dönüşte 72 adet fotoğraf çekebilen cihazda, 6500K seviyesinde ışıklandırma sağlayan dört adet gün ışığı lambası bulunuyor.Cihaz ile çekilen fotoğrafların yazılım üzerinde bir araya getirilmesiyle birlikte ortaya dikkat çekici 3D görüntüler çıkartılabiliyor.

Özellikle ticari ürün çekimleri için geliştirilen Photosmile 5000, çıktıları GIF veya Flash formatıyla birlikte Real3D formatını kullanarak üç boyutlu Microsoft Silverlight animasyonu olarak ta sunabiliyor. Özel yazılım sayesinde kullanıcılar, Photosimile 5000'deki kamera ayarlarını, kameranın pozisyonunu, döner platform hareketlerini ve fotoğraf çekimini kontrol edebiliyor, ihtiyaçları doğrultuısunda özelleştirilebiliyorlar. Ortery, dünyanın ilk 3D fotokopi cihazı olarak tanımlandığı Photosmile 5000'i yurt dışında 17000$'lık etiket fiyatıyla satışa sunuyor.

Video, Youtube üzerinden yayınlanmaktadır.

• lazer tarayıcılar gibi sandım ama neredeyse video çekmek gibi bence gereksiz ve pahalı... ama internet mağazaları bu teknolojiyi kullanmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 25 Ocak 2010; 22:53:09 >
  • buna benzer bir düzenek te ben yapmıştım :) ama manuel
    bende 3d laser okuyucu zannetim
    oha dedim bunların fiyatları bukadar düştümü :)bencede çok gerekli değil ama profosyonel ürün çekimleri yapanlar için bulunmaz nimet onuda söliim müşterinin gönderdiği ürünün her açıdan çekim ona vermek dehşet bir olay
  • 3d fotokopi makinelerde çıkmaya başladı h.o :D
  • o parayı bana verin her acıdan cekerim fotolarınızı
  • Anladığım kadarıyla bu fotokopi değil 3D scanner sonuçta çektiği şeyi birşeylere basmıyor dosya formatında kullanıçıya veriyor.
  • mikrodalga fırın gibi
  • 3d fotokopi kağıdını da bulmaları lazım,işe yaramaz at çöpe :)
  • çok güzel fikir yanlız , böyle bişey gerekliydi firmalara ..
    biraz pahalı gibi ama E-Bay gibi büyük firmalar için bu fiyat hiçbişey .. bunu tek kullanıcı değilde daha çok satış yapan firmalardan talep gelicektir , ve satılırda ..
  • videoyu ızleyemıyorum bana bu uyarıyı verıyor.. "An error occurred, plase try again later" bende youtube sıtesıne gırıp vıdeo ızleyebılmem için program kullanıyorum.. neden oynatmıyor bunları
  • haber icin tesekkurler vıdeoda sorun yok
  • Taze teknoloji hep abartılı rakamlarda olur.
  • Budur tabi ya
  • eğer bu cihaz kağıda baskı yapabiliyor ise fiyatı çok pahalı değil kendim fotokopi işi ile uğraştığım için biliyorum şu an iyi bir digital fotokopi makinesi (xerox,ricoh,konica-minolta) fiyatları 10000 euro civarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

@cihandark
    muhtemelen hem doğrudan kağıda baskı hemde bilgisayara dosya olarak aktarım yapabiliyordur...

Dostum O Zaman Gerçekten Fiyatı Çok Değil Hatta Ucuz Bile Denilebilir :P
  • Şu an gereksiz ve pahalı olarak görülebilir ama ucuzlayıp gelişirse ve hatta cihaz olarak küçülürse ileriki yıllarda satılabilir iyice.
  • kullanıcılarına hayırlı olsun marifetli bir ürün
  • O kadar fotografı ısleyebılecek gömülü bir atom sistem birde guzel bir yazılım ıste dunyanın ıkıncı 3D foto makınesı... Tubitak?
  • 3d scanner veya printer alınabilecek bir fiyat.
  • teknoloji nerelere gidiyor ise bak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.