Şimdi Ara

İngilizce cümle kalıpları, kelimeler, deyimler ve atasözleri vs vs (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
576
Cevap
329
Favori
389.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok çok sağolun özelliklede konuyu başlatan kişiye sonsuz teşekkürler şimdi hepsini okuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi j4cksp4row58 -- 21 Ekim 2011; 17:46:50 >
  • I wanna get wasted = Kafayı bulmak istiyorum

Birebir çevirirsek "harcanmak istiyorum" anlamına geliyor..

Çok hoşuma gitmişti
  • teşekkurler
  • Yeni bir defter tutmam gerekecek
  • konu harika ya gercekten aglicam nerdeyse :) sabitleme varsa sabitlenmeli bu konu
  • teşekkürler
  • Konuyu bi ara düzenlemem gerekecek yine. Boş vaktim olduğunda yaparım, kusuruma bakmayın.

İlk defa ingilizceyi bu kadar ciddiye almaya başladım. Gittim güzel bi sözlük aldım (Mirable Dictionary - Kırmızı olan revised edition), tam istediğim gibi bi sözlük, ing-ing. Kelimeden sonra ingilizce açıklaması var, bi tane örnek cümlesi var ing ve cümlenin Türkçe açıklaması var. Eş ve zıt anlamlıları yazıyor, fiillerde ikinci ve üçüncü halleri yazıyor. İsimlerin çoğulları yazıyor. Hasta oldum sözlüğe, alacak olursanız kesinlikle bunu alın, 25 liraya aldım kazık yemeyin.

Onun dışında hikaye kitapları aldım, level1den başladım, daha önce hiç hikaye çevirmeye çalışmadığım için. Sahaftan John Steinback'in tertemiz bi tane romanını aldım İngilizce. Gramer kitabı aldım iki tane. Bi tanesi Türkçe açıklamalı, diğeri workbook tarzı bişey, pratik amaçlı.

İnternetten sürüyle döküman, program indirdim. Türkçesi olan İngilizce hikayeler buldum, onları indirdim.

Deulcom diye bi tane ing kursu buldum. Orasıda kafama yattı, büyük ihtimal yazılıcam. Tek kur 650 lira, 3 kur nakit 1650, 10 taksit 1750 lira.
    15 gün her şey dahil İngilterede eğitim, 3000 lira. Cambridge'e götürüyorlarmış. 5 kur + İngiltere 4900. Ha bu arada bir kur 3.5 ay, 120 saat ders var, aktivite saatleri hariç. Kur sonu yapılan sınavda başarısız olursanız iki kez ücretsiz tekrar hakkınız varmış. Yazın yoğun programları var, 1 ay ama her gün ders var.

Ortamı falan çok hoşuma gitti buranın, Ankara Karanfil 2'den geçerseniz kesin uğrayın bi çaylarını için kayıt ayağına.

Bu arada 'go figure' ne demektir bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 3 Kasım 2011; 13:33:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

Konuyu bi ara düzenlemem gerekecek yine. Boş vaktim olduğunda yaparım, kusuruma bakmayın.

İlk defa ingilizceyi bu kadar ciddiye almaya başladım. Gittim güzel bi sözlük aldım (Mirable Dictionary - Kırmızı olan revised edition), tam istediğim gibi bi sözlük, ing-ing. Kelimeden sonra ingilizce açıklaması var, bi tane örnek cümlesi var ing ve cümlenin Türkçe açıklaması var. Eş ve zıt anlamlıları yazıyor, fiillerde ikinci ve üçüncü halleri yazıyor. İsimlerin çoğulları yazıyor. Hasta oldum sözlüğe, alacak olursanız kesinlikle bunu alın, 25 liraya aldım kazık yemeyin.

Onun dışında hikaye kitapları aldım, level1den başladım, daha önce hiç hikaye çevirmeye çalışmadığım için. Sahaftan John Steinback'in tertemiz bi tane romanını aldım İngilizce. Gramer kitabı aldım iki tane. Bi tanesi Türkçe açıklamalı, diğeri workbook tarzı bişey, pratik amaçlı.

İnternetten sürüyle döküman, program indirdim. Türkçesi olan İngilizce hikayeler buldum, onları indirdim.

Deulcom diye bi tane ing kursu buldum. Orasıda kafama yattı, büyük ihtimal yazılıcam. Tek kur 650 lira, 3 kur nakit 1650, 10 taksit 1750 lira.
    15 gün her şey dahil İngilterede eğitim, 3000 lira. Cambridge'e götürüyorlarmış. 5 kur + İngiltere 4900. Ha bu arada bir kur 3.5 ay, 120 saat ders var, aktivite saatleri hariç. Kur sonu yapılan sınavda başarısız olursanız iki kez ücretsiz tekrar hakkınız varmış. Yazın yoğun programları var, 1 ay ama her gün ders var.

Ortamı falan çok hoşuma gitti buranın, Ankara Karanfil 2'den geçerseniz kesin uğrayın bi çaylarını için kayıt ayağına.

Hocam nerden bulabiliriz bu sözlüğü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YuSuFBuLDu

quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

Konuyu bi ara düzenlemem gerekecek yine. Boş vaktim olduğunda yaparım, kusuruma bakmayın.

Hocam nerden bulabiliriz bu sözlüğü ?

Çok kitabevine sordum, iki üç yerde vardı bu kırmızısı, genelde mavi kapaklısı var onlarda örnek cümlelerin Türkçesi yazmıyor, ona dikkat edin Mirable diye direk almayın. Ankaradaysan Karanfilde Kurmay kitabevi var, Kitapçılar Çarşısında. Oradan alabilirsin. Başka şehirdeysen kitabevlerini gez, illa ki vardır birinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1F943E7C5 -- 3 Kasım 2011; 23:12:27 >
  • teşekkürler
  • konunun devamını bekliyoruz süper
  • Konu çok güzel. Vakit ayırıp bildiklerini paylaşan herkese teşekkürler.
  • Teşekkürler.
  • çok güzel toplamışsın. yazıcıdan çıkarttım şimdi.
  • Aşırı faydalı bir paylaşım olmuş.Eline sağlık
  • Mükemmel paylaşım emeğinize sağlık
  • birsisi size tesekur ettiginde genelde your welcome kalibi kullanilir cok sik olmasada no worries kalibida birsey degil anlaminda kullanilir
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.