- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
[Fıkra] İmam we sel....
35 Cevap753 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

6353 Mesaj
13 Ağustos 2005; 19:19:00 

Bir köyün camisinde imam cemaate vaaz vermektedir. Ansızın içeri dalan bir köylü köyü sel basmakta olduğunu haber verir.

Bütün cemaat hemen kendilerini dışarı atıp, kaçar.

Sadece imam bütün ısrarlara rağmen köyüterketmeyi reddeder ve Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek, camide kalır.

Kısa bir süre sonra sular camiye ulaşır, imam çaresiz minareye çıkar. Sular minarenin ilk katına yükselirken bir tekne imami kurtarmaya gelir.

Ancak dini bütün imam, Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek tekneye binmez. Sular yükselir, imam ikinci kata çıkmak zorunda kalır.

Bir tekne daha gelir, ancak imam yine Tanrı'nın kendisini koruyacağına inancının tam olduğunu söyleyerek tekneye binmez.

Sular iyice yükselir. imam artık minarenin en tepesindedir.

Bir helikopter yaklaşır. İçindekiler durumun kötü olduğunu anlatarak imama helikoptere gelmesi konusunda ısrar eder.

İmam helikoptere binmeyi de reddeder. Bir süre sonra sular iyice yükselir ve imam boğularak ölür. Kendisini cennetin kapısında melekler karşılar

-Melek: hoşgeldiniz. cennette köşkünüz hazırlandı. Buyrun. -İmam: Cennete girmek istediğimden emin değilim. -Melek: neden?

-İmam: Tanrı'ya biraz kırgınım. -Melek: ne oldu ki? -İmam: Ben hayatımı ibadet ederek geçirdim. İnsanlara hep iyilik yaptım, günahtan uzak durdum.

Yasadığım köyü sel bastı, herkes kaçtı ama tanrı'nın beni kurtaracağına inandığımdan kaldım. Görüyorsunuz ki şimdi burdayım...

Tam bu sırada yukarıdan Tanrı'nin sesi duyulur: -Söyleyin o salağa iki tekne bir helikopter gönderdik!!!!!!!!!!!

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ağustos 2005; 19:21:43 

6871 Mesaj
13 Ağustos 2005; 19:23:53 

Çok güzel fıkra

2679 Mesaj
13 Ağustos 2005; 19:24:22 

@drahte 1905 hocam 1 hafta önce filan verildi

sağol yinede emeğine sağlık

"Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
"Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

6353 Mesaj
13 Ağustos 2005; 19:35:31 

quote:

Orijinalinden alıntı: Hellmarch

Çok güzel fıkra

Sağol kardeşim

quote:

Orijinalinden alıntı: Cehennemden_Cennete

@drahte 1905 hocam 1 hafta önce filan verildi

sağol yinede emeğine sağlık

Bab ocak 2005 e akdar baktım yoktu imam die arttım bilmiyorum artık ben aratmadan topic açmam

Ama olursa olmuştur ama ben hala bulamadım 1hafgta önce aaçılanı

Kaldıkı bu fıkra forumda 27 Aralık 2004, 7:34:49 da werilmiş

Ben başka bulamadım

[drahte1905 | Cennetlik Zebani] love me or hate me, i promise it won't make me or break me.[/right]

583 Mesaj
13 Ağustos 2005; 21:12:03 

güzelmiş

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
13 Ağustos 2005; 23:19:03 

töbe töbe...

666 Mesaj
13 Ağustos 2005; 23:23:26 

++ ama hoş fıkra
quote:

Orijinalinden alıntı: rodrigo

töbe töbe...

MacBook Pro 13'' İ5 2.4 GHz 4 GB 256 GB SSD, İPad Mini 16GB WiFi , İPhone 5s 16gb Gold

1372 Mesaj
14 Ağustos 2005; 0:10:34 

{INTEL CORE 2 DUO E8400 3.0 GHz} {MSI P45-8D MEMORY LOVER} {3*1 GB OCZ DDR3 1600 MHz RAM}
{SAPPHIRE RADEON HD 4890 @ 970/1060} {SAMSUNG 20" 206BW LCD} {HIGH POWER 600W PSU}
{1.5 + 1 TB SEAGATE SATA2 NCQ HDD} {LOGITECH MX3200 CORDLESS DESKTOP}

{XBOX 360 PRO PAL}{SONY KDL-40W4000}

2021 Mesaj
14 Ağustos 2005; 0:20:44 

süper

End of the Road Magazine

40 Mesaj
14 Ağustos 2005; 0:45:07 

saçma ama güzel

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi;olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

847 Mesaj
14 Ağustos 2005; 0:53:15 

züperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

by fire and sword we will take back our world

ASUS - Republic Of Gamer Series | Referans Listem

7158 Mesaj
14 Ağustos 2005; 1:07:41 

çok iyi

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

1482 Mesaj
14 Ağustos 2005; 1:21:17 

quote:

Orijinalinden alıntı: drahte 1905

Bir köyün camisinde imam cemaate vaaz vermektedir. Ansızın içeri dalan bir köylü köyü sel basmakta olduğunu haber verir.

Bütün cemaat hemen kendilerini dışarı atıp, kaçar.

Sadece imam bütün ısrarlara rağmen köyüterketmeyi reddeder ve Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek, camide kalır.

Kısa bir süre sonra sular camiye ulaşır, imam çaresiz minareye çıkar. Sular minarenin ilk katına yükselirken bir tekne imami kurtarmaya gelir.

Ancak dini bütün imam, Tanrı'nın kendisini koruyacağını söyleyerek tekneye binmez. Sular yükselir, imam ikinci kata çıkmak zorunda kalır.

Bir tekne daha gelir, ancak imam yine Tanrı'nın kendisini koruyacağına inancının tam olduğunu söyleyerek tekneye binmez.

Sular iyice yükselir. imam artık minarenin en tepesindedir.

Bir helikopter yaklaşır. İçindekiler durumun kötü olduğunu anlatarak imama helikoptere gelmesi konusunda ısrar eder.

İmam helikoptere binmeyi de reddeder. Bir süre sonra sular iyice yükselir ve imam boğularak ölür. Kendisini cennetin kapısında melekler karşılar

-Melek: hoşgeldiniz. cennette köşkünüz hazırlandı. Buyrun. -İmam: Cennete girmek istediğimden emin değilim. -Melek: neden?

-İmam: Tanrı'ya biraz kırgınım. -Melek: ne oldu ki? -İmam: Ben hayatımı ibadet ederek geçirdim. İnsanlara hep iyilik yaptım, günahtan uzak durdum.

Yasadığım köyü sel bastı, herkes kaçtı ama tanrı'nın beni kurtaracağına inandığımdan kaldım. Görüyorsunuz ki şimdi burdayım...

Tam bu sırada yukarıdan Tanrı'nin sesi duyulur: -Söyleyin o salağa iki tekne bir helikopter gönderdik!!!!!!!!!!!

BEnce bu fıkra da sürekli tanrı kelimesi geçmesi bu fıkranın türkler tarafında diil avrupa yada amerikan fıkrası olduğu hissi uyandırıyor.yani burdaki imam diil peder yada rahip falan olması lazım orjinalinde...

1636 Mesaj
14 Ağustos 2005; 3:33:37 

kimse bilmez
yıllar yılı hep aynı beyazla gezmek nedendi
olsun!
Yirmi yıl seni özleyerek yaşlanmak da güzeldi...

8792 Mesaj
14 Ağustos 2005; 4:20:30 

iyiymiş güzelmiş hoşmuş...

2990 Mesaj
14 Ağustos 2005; 12:06:35 

Ben 3 yıl kadar önce papaz olarak okumuştum. Birileri versiyon güncellemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akinci -- 14 Ağustos 2005, 12:09:13 >

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

40 Mesaj
14 Ağustos 2005; 12:13:49 

yoğun istek üzerine papaz versiyonunu yazıyorum

bir kasabanın papazı,kiliside halktan kişilerle ayin yaparken bir kassabalı içeri girer.sel olduğunu söyler
kilisenin çanına çıkar
söyle ona 2 feribot,bir apache gönderdik

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi;olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

6353 Mesaj
1 Aralık 2005; 1:59:49 

quote:

Orjinalden alıntı: Utkan S.

BEnce bu fıkra da sürekli tanrı kelimesi geçmesi bu fıkranın türkler tarafında diil avrupa yada amerikan fıkrası olduğu hissi uyandırıyor.yani burdaki imam diil peder yada rahip falan olması lazım orjinalinde...

Yok halis Türk fıkrası

Zaten kaç tane minaresi olan Kilise war ki ?

Herneyse PEder olsa ne yazarki burda eleştirilen şeyi anlayın yeter

1219 Mesaj
1 Aralık 2005; 10:24:14 

Süper bir fıkra.. anlayana..

310 Mesaj
1 Aralık 2005; 10:43:26 

eline diline sağlık eywallah

İmzanız kural dışı.Çokda Umrumdaydı

Uzaklaştırılmış
1 Aralık 2005; 10:44:18 

quote:

Orjinalden alıntı: rodrigo

töbe töbe...

6219 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:08:59 

bu imam fıkrası olamaz, islamda tedbir alıp takdiri Allah'a bırakma vardır.. velevki namazda dahi olsalar, namazı o an bitirip can güvenliği neyi gerektiriyorsa onu yapmaları gerekir. imam da bunu bilir.
ama bunu sözde müslümanlar bilemez. işte arada ki farkta bu..

İsrail'in Filistinliler'e işlediği savaş suçlarına suskun kalmayacağım. onların zulümlerinden ve işkencelerinden daha fenasını düşünemiyorum. yaptıkları bu kıyımı, bu vahşiliği , Filistinlilerin yaşam alanını tahrip etmeyi ve tüm bu suçlarını, kendi maruz kaldıkları zulümlerle haklı çıkarmaya çalışmalarından daha aşağılık bir şey düşünemiyorum! Norman Finkelstein..

117 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:20:58 

DERS WERİCİ GÜZEEL

İMZASIZ KALAN MASUM KÖYLÜ

6353 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:27:51 

quote:

Orjinalden alıntı: wineleven

bu imam fıkrası olamaz, islamda tedbir alıp takdiri Allah'a bırakma vardır.. velevki namazda dahi olsalar, namazı o an bitirip can güvenliği neyi gerektiriyorsa onu yapmaları gerekir. imam da bunu bilir.
ama bunu sözde müslümanlar bilemez. işte arada ki farkta bu

Burda anlatılmak istenen İmama Tanrıya bağlı bişi değil

Anlatılmak istenen farklı boyutta bişi anlamıyorsan senin sorunun

Ayrıca insanların kafasında yer etsin die herkez için önemli olan din teması üstüne işlenmiş okadar

6219 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:30:13 

quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

Burda anlatılmak istenen İmama Tanrıya bağlı bişi değil

Anlatılmak istenen farklı boyutta bişi anlamıyorsan senin sorunun

Ayrıca insanların kafasında yer etsin die herkez için önemli olan din teması üstüne işlenmiş okadar

bende aşçıya yemek yapmayı öğretme diyorum, başka birini örnek verebilirdin..

İsrail'in Filistinliler'e işlediği savaş suçlarına suskun kalmayacağım. onların zulümlerinden ve işkencelerinden daha fenasını düşünemiyorum. yaptıkları bu kıyımı, bu vahşiliği , Filistinlilerin yaşam alanını tahrip etmeyi ve tüm bu suçlarını, kendi maruz kaldıkları zulümlerle haklı çıkarmaya çalışmalarından daha aşağılık bir şey düşünemiyorum! Norman Finkelstein..

6353 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:37:20 

quote:

bende aşçıya yemek yapmayı öğretme diyorum, başka birini örnek verebilirdin..

Ben yazmadım ki

6219 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:39:32 

senin için değildi zaten.. yazan kişi için dedim..

606 Mesaj
1 Aralık 2005; 12:43:33 

quote:

Orjinalden alıntı: santa_mega

yoğun istek üzerine papaz versiyonunu yazıyorum

bir kasabanın papazı,kiliside halktan kişilerle ayin yaparken bir kassabalı içeri girer.sel olduğunu söyler
kilisenin çanına çıkar
söyle ona 2 feribot,bir apache gönderdik

Uzaklaştırılmış
1 Aralık 2005; 14:48:47 

Baya güzelmiş Lem

2542 Mesaj
1 Aralık 2005; 14:55:39 

fıkra güzeldir
aslı
çöldeki katolik papaz ama olsun

LAF YAPACAĞINA İŞ YAP 0542 553 09 46
http://www.borsadonanim.com
http://www.elvedawindows.com
http://www.netsmarthost.com
http://www.pdayardim.com

1268 Mesaj
1 Aralık 2005; 15:47:39 

zorlama olmuş ,komik bişey yok

İmzanız kural dışı. ( hadi canım sen de , ben bu imzayı 6 ay kullandım , mod a da sormuştum o zamanlar , kurallar ne kadar sık değişiyor !!! )

6353 Mesaj
5 Haziran 2006; 12:39:00 

Hort

1429 Mesaj
5 Haziran 2006; 12:45:54 

quote:

ama bunu sözde müslümanlar bilemez. işte arada ki farkta bu..

Bende cevabını hortlatayım

"Türk milleti tab'en demokrattır"M.Kemal Atatürk, TBMM gizli celse zabıtları, devre: ı, içtima ı, tarih: 22.1.1921.i, 31, c: 3. sayfa 334... "komünizmin memleket için, milletimiz için, dinimiz için, kabul edilmez olduğunu anlatmak, yani kamuoyunu aydınlatmak en yararlı çare görülmüştür" M.Kemal Atatürk, Mustafa Kemal sosyalist değil, fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici ve iyi düşünceli, akıllı bir lider. Mustafa Kemal soygunculara karşı bir Kurtuluş Savaşı veriyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultan�ı da yaranı ile birlikte alt edeceğine inanıyorum Vladimir İlyiç Lenin, Sana Türkmüsün, Kürtmüsün, Ermenimisin, Lazmısın diye sormuyorum. Ekmek yediğin Vatanını seviyor musun diye soruyorum? Başkalarını düzeltmek istiyorsanız önce kendinizi düzeltiniz. Hz.Ömer, X-Fire Call of Duty 2 Gamers Adana25+ http://aresturk.blogcu.com

740 Mesaj
20 Temmuz 2013; 6:51:29 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

PSN: l3yfree
(küçük L ile)
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬♦▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Heavy Metal; Kan, şiddet ve ölüm üçgenini benimseyen, şeytana ve kötülüğe tapan bağnaz bir inanç sistemi değil; hayatın kötü yönlerini anlatarak iyilik ve de doğruluğa teşvik eden bir ironidir.

3097 Mesaj
20 Temmuz 2013; 6:58:02 

Güzel.

Gerçi şimdi o zamanlar yazmayı bile bilmeyen ateist kardeşlerimiz damlar hemen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

蘇科|烈火國
我的荣誉, 我的宝座, 我的国家. 我即将失去他们所有的.
群雄四分:
水善|土強|火烈|气和
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » [Fıkra] İmam we sel....
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

1.031