Şimdi Ara

Jamo Kullanıcı Başlığı (Sorularınız, Yorumlar, Her Türlü Konu...) (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
509
Cevap
13
Favori
52.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tcmb

quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

quote:

Orijinalden alıntı: adoni

Hocam herşey güzelde danteller işi bozmuş

:) evli olan arkadaslar beni anlayacaktir. Aslinda kullanmayacaktim da toz almasin diye ses cikartmadim simdilik,alternatif bir cozum bulursam şutlarim. Fikir var mi?

1- Seni anlıyorum ancak danteller iğne oyası galiba pek güzel.
    2- Toza hiçbir şey engel olamaz, hanımların bahanesi o.
    3- Benim seyrettiğim yerde mümkün olduğunca az şey olmalı, resimlik, ışık kaynakları, kül tablası, kitap vs.vs. o yüzden yadırgadım.
    4- Surround için niye standa gerek duydun ki?
    5- Ev çok geniş dolayısıyla benim için çok güzel ve bu eve bu hoparlörler yakışmamış, küçük kalmış gibi, bence buradan isteyen arkadaşlara bunları ver daha üst seriden daha heybetli modellerden al
    Allah ağız tadıyla nice filmler izlemek nasip etsin...

1-Valla hiç anlamam,bence incik boncuk hepsi :)
    2-Çokta yanlış bir tabir değil.Ne kadar kapasamda bir şekilde giriyor.Siz ne yapıyorsunuz tesisatın tozu için?
    3-Bende aynı düşüncedeyim ama heniz tam olarak yerleşim yapamadım.Mesela alttaki gözün arkasına kablolar için delik açıcam ve anfi dışındaki cihazları aşağı alıcam,yukarıda Center ve Anfı kalacak tabı yana ufak bir figür koyabilirim.
    4-Biliyorsunuz S606 nın surroundları öyle duvara asılacak gibi değil ve kulak hizasında olması gerektiği içinde stand gerekiyor.Stand derken tahtadan bir ayak yaptırcam.Aslında bilgisayarda modelini hazırladım ama marangoz bulamadım :( Sizin öneriniz ne olur surroundlar için?Şu anda yerde yatıyorlar :)
    5-Apartman dairesi olduğu için şu anda bir hayli yetiyor ve görünüşlerine hayranım ben,alırken büyük etken olmuştu tasarımı.Her iki sebepten dolayı daha heybetli bir sistem kurmayı düşünmüyorum. Maddiyatı da unutmamak lazım ;)

Amin , hepimize inşallah. Teşekkürler.

• bu jamolar sırf eve estetik olsun diye bile alınır gerçekten eve ayrı bir hava veriyor.
    goxın arkadaşım güle güle kullan. bende 15 gün oldu jamo ları alalı inan eve fazla geldi tadilata girişicem dekorasyon için.
    bendekiler siyah piyano renk sen ahşap almışsın sanırım isteyerek aldın ahşap takımı.
    hoparlör ayağı yaptırıcam demişsin ama uygun hazır ayaklar var metal. adres verebilirim bakman için.

• Aynen benim Jamo sub300 ü tercih etmemin birinci sebebi estetik görüntüsü idi. Zira dinleyip almadım (zaten sub ne zaman , nasıl hangi setuplarla dinlenipte alınabilir ki )
    Eve ilk defa bu tarz ürünler sokuyordum ve waf etkisini gözardı edemezdim.
    En çok tepki alacak üründe bu dev çirkin kutulu subwooferlar oluyor genelde. O yüzden bir sandık yada yan sehpa görünümlü olan jamoyu o zaman tercih etmiştim. Ve özellikle de rengini siyah değilde daha çok ev mobilyasına uyan kızıl kahve renkli olanını da waf etkisi ile tercih etmiştim.
    Şimdi hem waf etkisi azaldı (zira artık bu tür cihaz ve kolonlara ev ortamında göz aşinalığı ve alışkanlığı oluştu) hem de hiç bitmeyen arayışlar sebebiyle satışa koyduk bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: otorite54

bu jamolar sırf eve estetik olsun diye bile alınır gerçekten eve ayrı bir hava veriyor.
    goxın arkadaşım güle güle kullan. bende 15 gün oldu jamo ları alalı inan eve fazla geldi tadilata girişicem dekorasyon için.
    bendekiler siyah piyano renk sen ahşap almışsın sanırım isteyerek aldın ahşap takımı.
    hoparlör ayağı yaptırıcam demişsin ama uygun hazır ayaklar var metal. adres verebilirim bakman için.

Çok tesekkur ederım. Evet ısteyerek Dark Apple aldım.Sıyahlar cok hosuma gıtmedı,bunlar hem gorsel oldu hem işlevsel. Dedıgınız metal ayakları bılıyorum ama metaller hoşuma gıtmıyor. Bu nedenle marangoza yaptıracagım. Aynı dızaynda olacak.Yanı dışı Kiraz tam ortadaki plaka ise parlak sıyah olacak. İlginiz için teşekkür ederim.

• uzun uzun aralardan sonra yazilarima devam edeyim , jamo s 606 setimi wharfedale diamond 9.2 lerle ve yanlarinada bir yamaha yst sw 300 subwooferla destekledim , simdi sistem tam gibi , tabi insan daha üst klasmani istiyor istemesinede , tamamen duygusal ...
  • merhaba üstadlar.

bir konuda kararsız kaldım ve size danışmak istedim. jamo s606 takım aldım yeni 15-20 günlük daha öncede forumda paylaşmıştım.
    elimdeki sony anfi ile kullanıyorum ta-ve800g model ama anfimde dijital giriş olmadığı için idareten dijital girişli bir anfi almak niyetindeyim birkaç gündür
    daha sonra onuda değişicem. pionner vsx-520 ye niyetlendim ama bana kalitesi çok düşük geliyor sanki elimdeki sony ondan daha iyi gibi bir izlenim bıraktı bende.
    tabi benim düşüncem bu. bende iyi bir anfi alana kadar dijital girişi olan yani 5.1 dts destekli bir anfi alıp kullanmak istiyorum.
    PS3 ve Uydu yu optikten bağlayıp daha temiz ses almak için iki model arasında kaldım. fiyatları aynı sayılır.

başka cihaz tavsiyelerinede açığım.

1-TECHNİCS SA-DX940 5X100 watt
    2-SONY STR-DB840 QS 5x100 watt

Fikir ve onerilerini paylaşırsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi otorite54 -- 27 Ocak 2012; 2:12:50 >

• Beni de listenize ekleyebilirsiniz. Jamo S606 (5+1) takım aldım ve PMA880R ile sadece 2 kuleyi kullanıyorum. Bi-Wire yaptıktan sonra oldukça memnunum diyebilirim. Orjinal jamo 8x1.5 luk kabloların yerine yakında Acoustic Researc kablolarını banana ve spade takımlarıyla kullanacağım. Her sene kabloları 1cm kısaltmaktan kurtulurum belki

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi someone74 -- 1 Şubat 2012; 3:06:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: someone74

Beni de listenize ekleyebilirsiniz. Jamo S606 (5+1) takım aldım ve PMA880R ile sadece 2 kuleyi kullanıyorum. Bi-Wire yaptıktan sonra oldukça memnunum diyebilirim. Orjinal jamo 8x1.5 luk kabloların yerine yakında Acoustic Researc kablolarını banana ve spade takımlarıyla kullanacağım. Her sene kabloları 1cm kısaltmaktan kurtulurum belki

Hayırlı olsun.Bende aynı setı kullanıyorum. Kablo ve banana alımı sırasında benı de bılgılendırebılırsenız sevınırım. Uygun bır yer bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hayırlı olsun arkadaşım. bnde jama s606 set kullanıyorum siyah piyano sıfır almıştım sende sıfırmı aldın.
  • quote:

quote:

Beni de listenize ekleyebilirsiniz. Jamo S606 (5+1) takım aldım ve PMA880R ile sadece 2 kuleyi kullanıyorum. Bi-Wire yaptıktan sonra oldukça memnunum diyebilirim. Orjinal jamo 8x1.5 luk kabloların yerine yakında Acoustic Researc kablolarını banana ve spade takımlarıyla kullanacağım. Her sene kabloları 1cm kısaltmaktan kurtulurum belki

Hayırlı olsun.Bende aynı setı kullanıyorum. Kablo ve banana alımı sırasında benı de bılgılendırebılırsenız sevınırım. Uygun bır yer bulamadım.

Mediamarkt iyi bir kampanya yapmış peynir ekmek gibi AR marka banana ve spade satıyorlar. Ancak sadece 212 AVM deki şubede 1 çift AR kablolu banana sistem 59 tl. Diğerlerinde 79 tl. Ben aradaki farkı beylikdüzünden aldım ama siz hata yapmadan biran önce alın çünkü sepetteki ürünler azalıyor. Ayrıca anlayamadığım husus aynı kablo takımı 55-65 euro'ya müzik market ve (bildik) firmalarda satılıyor. Arada bukadar uçurum olması bana çok saçma geliyor. Hatta 4'lü AR spade yi 9.90 a alabiliyorum ama yine bahsettiğim firmada bir üst modeline 30 euro çekiyorlarki bu daha da saçma ötesi. Daha ucuzunu zaten getirmiyorlar.

Bu tür bilgileri paylaşıp fırsatçılara izin vermeyelim

• quote:

Orijinalden alıntı: otorite54

hayırlı olsun arkadaşım. bnde jama s606 set kullanıyorum siyah piyano sıfır almıştım sende sıfırmı aldın.

Bir arkadaşımdan 1 aylık (sistem değiştiriyordu) faturalı aldım. Yanına Jamo sub 300 alacaktım fakat salona ve sisteme çok fazla geldi, ayrıca bütçede yeterli değildi. Sub olmadan da yan sürücüleri bana eksiklik hissettirmiyor ama sinema sistemi olursa orasını bilemem.

Benim sizlere danışmak istediğim nokta salonda sinema sistemi olarak Logitech Z906 alsam yeterli olur mu? Zira mevcut sistemim (denon pma 880R) stereo ve s606 ları salona takmak istemiyorum. Haliyle odada ayrı salonda ayrı sistemde çok masraflı oluyor. Sinema sistemlerindeki avr başarısı malum ama çok üst seviye avr lerde bile stereo ses bana hiç tatminkar gelmediği için mevcut sistemimi de teke düşürmek istemiyorum. Yaz sonuna kadar bi çözüm bulmam lazım.

• quote:

quote:

quote:

Mediamarkt iyi bir kampanya yapmış peynir ekmek gibi AR marka banana ve spade satıyorlar. Ancak sadece 212 AVM deki şubede 1 çift AR kablolu banana sistem 59 tl. Diğerlerinde 79 tl. Ben aradaki farkı beylikdüzünden aldım ama siz hata yapmadan biran önce alın çünkü sepetteki ürünler azalıyor. Ayrıca anlayamadığım husus aynı kablo takımı 55-65 euro'ya müzik market ve (bildik) firmalarda satılıyor. Arada bukadar uçurum olması bana çok saçma geliyor. Hatta 4'lü AR spade yi 9.90 a alabiliyorum ama yine bahsettiğim firmada bir üst modeline 30 euro çekiyorlarki bu daha da saçma ötesi. Daha ucuzunu zaten getirmiyorlar.

O seti bir dönem görmiştüm ama yanımıyorsam fiyatı 99TL idi,alamamıştım. Söylediğiniz rakamlar gayet uygun , dediğiniz gibi diğer fiyatları düşününce ama aklımda birkaç soru işareti var. O kabloların uzunlukları ne kadar oluyor? Şu nedenle soruyorum şu anda frontları 1.5m ve 3.5m kablolar ile bağlıyorum(Philips Kablo) Eğer bu kabloları alırsam uçlarında banana olduğu için kesemem. Uzun bir şekilde bırakırsam da kablonun uzun olması kaliteyi etkiler mi bilemiyorum ama kabo karmaşası olacaktır. Bunların dışında banana ölçülerie kafamı kurcalıyor. Şöyle ki; bendeki avr ile kolonların giriş çap ölçüleri farklı(Hepsinde böylemidir bilemiyorum). Yanılmıyorsam birinde Ø3.5mm iken diğerinde Ø4.5mm. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca siz kabloyu aldınız mı? yukarıda alacağım demiştiniz burada aldım demişsiniz :S yanlış mı anladım?

• quote:

quote:

quote:

quote:

O seti bir dönem görmiştüm ama yanımıyorsam fiyatı 99TL idi,alamamıştım. Söylediğiniz rakamlar gayet uygun , dediğiniz gibi diğer fiyatları düşününce ama aklımda birkaç soru işareti var. O kabloların uzunlukları ne kadar oluyor? Şu nedenle soruyorum şu anda frontları 1.5m ve 3.5m kablolar ile bağlıyorum(Philips Kablo) Eğer bu kabloları alırsam uçlarında banana olduğu için kesemem. Uzun bir şekilde bırakırsam da kablonun uzun olması kaliteyi etkiler mi bilemiyorum ama kabo karmaşası olacaktır. Bunların dışında banana ölçülerie kafamı kurcalıyor. Şöyle ki; bendeki avr ile kolonların giriş çap ölçüleri farklı(Hepsinde böylemidir bilemiyorum). Yanılmıyorsam birinde Ø3.5mm iken diğerinde Ø4.5mm. Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca siz kabloyu aldınız mı? yukarıda alacağım demiştiniz burada aldım demişsiniz :S yanlış mı anladım?

Evet kabloları aldım hatta 2 çift almama rağmen yedek maksatlı 1 çift daha aldım Detaylara gelince;
    Toplamda 30ft ancak 2x15ft olarak bilgisi var (Herbir kablonun uzunluğu 4.5 mt) ve uçların ölçüsü yazmamasına rağmen anfimle uyum sağladı. Ancak banana ölçüleri hakkında kutuda bir bilgi yok. Sadece yeni nesil AVR lerde giriş çapları daha dar diye biliyorum. Haliyle bu banana'lar uymayabilir. Ancak bilgi vermesi açısından bendeki jamo s606 arka yuvası ile anfideki yuva aynı ölçüde. Sizdede aynı ise sorun yok. Ürünün kutusundaki bilgi; '' 10ga. Silver-Coated Oxygen-free Copper Construction '' ve kod olarakta MS320 yazıyor. Kablo kalınlıkları ise yuvarlatılmış ve en az 4.5 mm diye tahmin ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet kabloları aldım hatta 2 çift almama rağmen yedek maksatlı 1 çift daha aldım Detaylara gelince;
    Toplamda 30ft ancak 2x15ft olarak bilgisi var (Herbir kablonun uzunluğu 4.5 mt) ve uçların ölçüsü yazmamasına rağmen anfimle uyum sağladı. Ancak banana ölçüleri hakkında kutuda bir bilgi yok. Sadece yeni nesil AVR lerde giriş çapları daha dar diye biliyorum. Haliyle bu banana'lar uymayabilir. Ancak bilgi vermesi açısından bendeki jamo s606 arka yuvası ile anfideki yuva aynı ölçüde. Sizdede aynı ise sorun yok. Ürünün kutusundaki bilgi; '' 10ga. Silver-Coated Oxygen-free Copper Construction '' ve kod olarakta MS320 yazıyor. Kablo kalınlıkları ise yuvarlatılmış ve en az 4.5 mm diye tahmin ediyorum.

Benim ürünler arasında fark var :( Kablolar nedense zamanla gevşiyor,sürekli sıkmak gerekiyor. Banana almak istiyorum ama çap ölçüleri tam olarak yazmıyor.

• GOXIN @ o zaman tek çare anfiyi koltuk altı yapıp bizzat gidip yerinde denemek
  • quote:

GOXIN @ o zaman tek çare anfiyi koltuk altı yapıp bizzat gidip yerinde denemek

yok yok o olmaz. Elime kumpas alıp , kablocuya gidicem en iyisi :)
  • goxin sen de pio920 mi vardı? Onkyo 608 mi?
    neden olmasın yahuu. Tüm standart bananalar senin amfinin hoparlör girişlerine olur. Özel bir ölçü aramana gerek yok kanımca.
  • Merak ettiğim bir husus var;
    Elbette AVR anfideki performansı tam olacaktır ancak Denon PMA880R anfimde Jamo Sub300 bana ne oranda ses artısı sunar ya da kaybettirir? Eski jbl sub bass2 de sert bass kendini belli ediyordu. Derinden gelen bass bu ikilide kendini gösterebilir mi yoksa sadece avr ile mi sürmek gereklidir?
  • Bu geçen sürede sisteme sub300 de ilave ettim ancak sormak istediğim bazı hususlar var;
    Cihazın çalışma aralığı 40-150 Hz arası bir değer var. Hangisi ideal? Hz yi yükseltince çalışmadan da uğultu gelmesi normal midir?
    Diğer bir ayar 0-180 derece bas refleks aralığı kişisel tercih sanırım ancak stereo anfimde left ve right seçeneklerinde her ikisinide mi seçmeliyim? Jamo S606 da bi-wiring ile performans artıyor fakat bunda da gerekli mi bilemiyorum. Yahut köprü ile 1 çift olan left right girişini teke mi indirerek bağlamalıyım?
    Şmdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

goxin sen de pio920 mi vardı? Onkyo 608 mi?
    neden olmasın yahuu. Tüm standart bananalar senin amfinin hoparlör girişlerine olur. Özel bir ölçü aramana gerek yok kanımca.

Bend 608 far. Avr ve kolonlarin girisleri farkli onun icin 2 tip almam gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.