- x
SUBAYLIK mı? POLİSLİK mi?
118 Cevap9450 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

217 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:30:17 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

2sinden hangi mesleği seçersiniz??

BuralARDA Biri Var , Bizi CoşTURAN

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Ocak 2010; 2:31:27 

tabiki polislik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreilly -- 24 Ocak 2010; 2:32:29 >

1396 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:34:33 

tabiki subaylık

217 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:36:19 

neden peki arkadaşlar??

1455 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:40:12 

zor seçim.

459 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:40:51 

Polisde 20 sene sonrada en nihayetinde polissindir. Rütbe durumu nasıl işliyor bilmiyorum fakat maaşın bellidir. Sosyal olanakları bellidir. Gerçi eğer lojman gibi bir durum olursa polis lojmanları çok daha ucuz oluyor askeri lojmanlara göre.
Subaylıkta ise en kötü ihtimalle yarbay olursun. Rütben vardır, mesai saatin polise göre daha standarttır. Maaşın daha iyidir. İkramiyen daha fazladır emeklilikte. Şimdilik kabaca aklıma gelenler bunlar...

525 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:44:34 

herkes askerlik psikolojisini kaldıramaz

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2010; 2:46:24 

zamanında subaylığı zaten seçmiştim.

eğer 2 meslek arasından birini seçeceksem subaylık olurdu

2115 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:49:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Polisde 20 sene sonrada en nihayetinde polissindir. Rütbe durumu nasıl işliyor bilmiyorum fakat maaşın bellidir. Sosyal olanakları bellidir. Gerçi eğer lojman gibi bir durum olursa polis lojmanları çok daha ucuz oluyor askeri lojmanlara göre.
Subaylıkta ise en kötü ihtimalle yarbay olursun. Rütben vardır, mesai saatin polise göre daha standarttır. Maaşın daha iyidir. İkramiyen daha fazladır emeklilikte. Şimdilik kabaca aklıma gelenler bunlar...

polis olursan gecen gündüzün olmaz , maaşın hep standart olur . Bence de Subaylık.

217 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:50:26 

maaş durumu-zorluk şartları açısından ne düşünüyorsunuz acaba?
bilgisini paylaşak olan var mı?

217 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:57:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Schéinz.

polis olursan gecen gündüzün olmaz , maaşın hep standart olur . Bence de Subaylık.

dostum polislikte ilk yıllarda bu kadar zor olduğunu duydum.
3.-4. yıldan sonra düzene girer diyorlar.

3699 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:59:07 

Bence 2side değil

Ama olabildikten sonra tabii ki subaylık.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

394 Mesaj
24 Ocak 2010; 3:00:32 

teğmen maaşı yaklasık 2000tl'dir lojmanın senelik iznin vardır nöbet vardır eğer hava veya deniz subayı olursn kral gibi yaşarsın kara subaylıgı nispeten zordur

polislikte aslında fena değildir maaşı 1800civarı ama polisin maaşı subay kadar artmaz ve polis memurunun yükselmesi zordur özellikle pomem mezunlarının izin çok zor alınır çalısma şartları karacı subaydan bile kötüdür tam emin olmamakla beraber 20senelik polis yine düz polis memuru olarak kalır ve en fazla 2200-2300alır 20senede askeriyede neredeyse albay olur 3000tl civarında maaş alırsın

1163 Mesaj
24 Ocak 2010; 3:36:05 

en büyük fark emeklilikte arkadaşlar..ast subay emeklisi bile oyak ta en az 250 bin alıyor emekli olduğunda..arada uçurum var..kıyas olmaz bence..statü de subay daha üstte

6715 Mesaj
24 Ocak 2010; 3:40:21 

Şimdi hangisi seçilir bilemem, ama birkaç sene sonra imamlığın ikisine de fark atacağını sanırım bu gidişle!

GENS UNA SUMUS

38 Mesaj
24 Ocak 2010; 3:41:34 

subaylik tabe.. hic bir emekli subaylar kadar iyi emeklilik gecirmez.. hem daha fazla ikramiye hem askeri ordu evlerinde falan ucuza kalma ayrica cok komik paralara askeri yaz kamplarinda gecrime.. ki askeri yaz kamplari bence cogu ozel tesisten daha iyi kaliteli ve ucuz tabe.. polislikle subaylik karsilastirilmaz..

475 Mesaj
24 Ocak 2010; 3:41:50 

Her ikisine de girmek öyle kolay değildir,senin seçmene de kalmaz elinde kalana razı olursun.

713 Mesaj
24 Ocak 2010; 3:49:42 

quote:

Orijinalden alıntı: omer14

en büyük fark emeklilikte arkadaşlar..ast subay emeklisi bile oyak ta en az 250 bin alıyor emekli olduğunda..arada uçurum var..kıyas olmaz bence..statü de subay daha üstte

Kimmiş o 250bin alan ?? 33 senelik meslek hayatı var babamın 250bin alamıyacak

2504 Mesaj
24 Ocak 2010; 3:59:20 

0

Beşer, zahirî esbaba bakar; bazen yanlış eder, zulmeder. fakat kader, başka noktalara bakar, adalet eder.

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2010; 4:04:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare_2

+1

oradan buradan duyduklarıyla yorum yapıyor millet.

havacılık kolay, şu kolay demeyi de iyi biliyorsunuz, gören de yıllarca hizmet etmiş sanacak.

subaylığın her türlüsü emek ister, kimi zaman aylarca aileni göremezsin, çocuğun doğar ama ailen senden farklı şehirdedir.

subaylar ve aileleri kebap yaşıyor gibi görünse de her dakika stres altındadır aileleri de.

217 Mesaj
24 Ocak 2010; 4:11:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Nightmare_2

bencede biraz abartı kaçmış.

262 Mesaj
24 Ocak 2010; 13:24:45 

İkiside zor meslektir önemli olan sevdiğin mesleği yapabilmek parası için subaylık yada polislik seçiyorsan gerçekten işin zor arkadaşım

1880 Mesaj
24 Ocak 2010; 13:38:06 

eğer kaldırabilirsen subaylık kesinlikle, öyle imkanları var ki aklın hayalin durur..
mesela tertemiz sakin bir havuza giriş ücreti 3 lira, nerde görülmüş bu..ya da orduevlerinde gecelik kşi başına 3.5 tl flan..
ama çocukların için hiç de iyi bir meslek diil, sabit bi yerde okumuyosun ve yeni ortama alışmak zaman alabiliyo, kendimden biliyorum..
ünvan olarak bence en güzel mesleklerden 1 tanesi, nereye gidersek gidelim babama müthiş bi saygı olduğunu hissedebliyorum..
kısacası bu meslek hayatına çok şey katabilir, ama bi o kadar da hayatından çok şey götürebilir, bunu biliyorum

Sony Alpha α230, Minolta Dynax 7000i

G&L Asat Classic Tribute, Zoom G3 Stomp Box

Türbinlerden geçmek yerine şelaleden çağlayan su misali yaşamak...

394 Mesaj
24 Ocak 2010; 13:40:02 

çok fazla takılma subaymı polismi diye bende subay olmak istiyordum bankacı oldum hayat bu ne getireceği belli olmaz

4334 Mesaj
24 Ocak 2010; 13:46:06 

astsubaylıktan alınacak emeklilik ikramiyesi konusu biraz daha az olmakla beraber doğru

ikisinin kıyaslamasına gelirsek önce meslek yapısı olarak bakarsak birinde milletin askeri oluyorsun öbüründe hükümetlerin polisi oluyorsun, bu birçok insan için önemli birşey, emir aldığın kurumun neye kime hizmet ettiği

diğer olanaklara gelirsek de sadece subay değil astsubayların bile imkanları polislikle kıyaslanmaz bile, meslek olarak askerlik tabiki daha zor sorumluluğu psikolojik ve fiziksel olarak etkisi daha fazla ama imkanları çok iyi, toplum içindeki yeri de subayın polisten çok daha üstün, şu günlere bakmayın yolsuzluklar kapansın diye askerin üzerine oynanıp beğenmedikleri subayları içeri atıyorlar da bu günler çok sürmez, yeni bir gündem çıkarırlar tekrar en olmadı başörtüsü derler o devam eder

sonuç olarak ikisinden biri seçilecekse kesinlikle subaylıktır, hatta becerilebiliyorsa hava kuvvetlerine girmektirki belki de şu memleketteki başarılabilinirse dayanılabilinirse en güzel iştir, sonrasında deniz kuvvetleri daha sonra da kara kuvvetleri

AK-CORE Yedek Parça Sektörünün Yönetim Programı

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2010; 13:46:51 

Polislik Tabikide Subay Olduğunda Hep Önünde Sınırlar Var İstediğini Yapamıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berat Aydogdu -- 24 Ocak 2010; 13:49:16 >

217 Mesaj
24 Ocak 2010; 22:20:07 

başka düşüncesi olan??

730 Mesaj
24 Ocak 2010; 22:25:20 

bir emekli astsubay çocuğu olarak tabiki subaylık hatta astsubaylıkmı polislikmi dersen yine astsubay derim

bir polis üniforması ile asker üniformasına gösterilen saygı arasında dağlar kadar fark vardır bence haklıdırda...

Ne zaman çağırdın da gelmedik?

4385 Mesaj
24 Ocak 2010; 22:34:15 

Subay !
Rütbe Maaş Sosyal Olanaklar Çalışma Ortamı Mesai.
Gayet iyi. Sağlık ve Sosyal Olanakları Kral Gibi.

Ama Hayat Standartınıza Yaşantınız Uyacakmı.
Yarbay gelcek küfretcek azarlıycak rencide edicek.
Tek söz evet komutanım haklısınız....
orda işiniz askerlik. disiplin oluyoo hayatınız. (oturduğum semt subay ve emeklileri var 15 yıldır iç içeyim)
eviniz yasaşnstını yeme içme hatta eşinizin nasıl biri olucağına onların standarları karar verir....
mesala subay ardakşarım vardı. 1800 gibi maaşı var şimdiki durumu nedir biliyorum
kışlada kalmaz kiraliık evin giderdi. ordaki askerlere tahammulu yoktu. çok odun geliyoo eğitmek zor iş derdi.
birçok subayın çocugu subay olmaz bununda altını çizelim.....

Polis. Maddi açıcan bakarsanız şuanki maaşları 2000e yakın.
mesai ve atanma durumu çok dengesiz. gerçi aynı dert subaylıktada var,
polistede sosyal olanakları var ama komiser olmadıkça yada farklı birime geçmedikte
çokta normal memur gbi diyebilirz.. ama halk ile iç içedir avantajları vardır.

tabi imam ile polis-i kıyaslamama gerekir..
imammın işi daha zor. 5 vakit biyere bağlısın gezme misafirlik bi işin olsa ne yapcan.
camiye bağlısın.

burdaki ama beklentiniz nedir ? ailenize uygunmu
ya olmazsa ben ne yaparım vs vs vs......

nokta (.)

513 Mesaj
24 Ocak 2010; 22:56:48 

subaylık elbete

g51

5464 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:03:18 

yaşın kaç pomem veya söz sblık mı? yoksa harp okulu veya polis akademisi mi? olaya nereden enjekte olacağına bağlı.

böyle genel başlık açarsan birazdan kavga dövüş çıkar.

şahsi düşüncem sorduğum sorunun cevabına bağlı olmakla beraber genel cevap istersen : 657 ile 926 sayılı kanunlara göz atman önemlidir.

iki meslekte fedakarlık istemekle beraber her ikisi de şu an sosyal haklar açısından neredeyse eşitlendi.

çalışma şartlarına ve getiri-götürü hesapları yaparsak: pol memuru yerine astsubay olmak bazen daha avantajlı, bazen de bakıyoruz subaylıktansa polis memurluğu dahi daha rahat ve stressiz, sorunsuzdur.

biraz detay vermelisin. Soruma cevap verirsen?

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

341 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:03:44 

Şimdiye kadar polislik diye düşünüyordum ama yorumlardan sonra subaylık düşünmeye başladım :D

Subay olmak için de ÖSS'ye girmek yeterli oluyor mu ?

2566 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:06:33 

Subay emekli olduktan sonrada her ay aynı parayı alıyor.

Kadir Has Üniversitesi DH Topluluğu

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi -Yönetim Bilişim Sistemleri

5464 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:11:55 

quote:

Orijinalden alıntı: HydroAcidX

Subay emekli olduktan sonrada her ay aynı parayı alıyor.

31 sene çalışmışsa hemen hemen aynı parayı alır, rütbe de eğer tavan yapmışsa alır.

5464 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:15:54 

quote:

Orijinalden alıntı: West 

bir emekli astsubay çocuğu olarak tabiki subaylık hatta astsubaylıkmı polislikmi dersen yine astsubay derim

bir polis üniforması ile asker üniformasına gösterilen saygı arasında dağlar kadar fark vardır bence haklıdır da...

kendini düşünürek cevap verirsen dediğin doğru. Bi jandarma astsubayının(subayının da farkı yok) kaç tane tayin gördüğünü bu tayinlerin çoğunluğunun doğru dürüst öğretmeni bile olmayan kasaba, ilçeler olduğunu bu astsuayların çocuklarının nasıl bir eğitim aldıklarını da biliyor musun ya da yorum yaparken bunları hiç düşündün mü?

peki bir pol memuru? çoğunluğu il ilçe merkezlerindedir. en kötü ilçe merkezleri dahi belirli bir nüfusun üstündedir. gittikleri yerde normal şartlarda batıysa 5-10 sene kalırlar çocuğu okulunu bitirir hiç değilse.

310 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:25:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Subay !
Rütbe Maaş Sosyal Olanaklar Çalışma Ortamı Mesai.
Gayet iyi. Sağlık ve Sosyal Olanakları Kral Gibi.

Ama Hayat Standartınıza Yaşantınız Uyacakmı.
Yarbay gelcek küfretcek azarlıycak rencide edicek.
Tek söz evet komutanım haklısınız....
orda işiniz askerlik. disiplin oluyoo hayatınız. (oturduğum semt subay ve emeklileri var 15 yıldır iç içeyim)
eviniz yasaşnstını yeme içme hatta eşinizin nasıl biri olucağına onların standarları karar verir....
mesala subay ardakşarım vardı. 1800 gibi maaşı var şimdiki durumu nedir biliyorum
kışlada kalmaz kiraliık evin giderdi. ordaki askerlere tahammulu yoktu. çok odun geliyoo eğitmek zor iş derdi.
birçok subayın çocugu subay olmaz bununda altını çizelim.....

Polis. Maddi açıcan bakarsanız şuanki maaşları 2000e yakın.
mesai ve atanma durumu çok dengesiz. gerçi aynı dert subaylıktada var,
polistede sosyal olanakları var ama komiser olmadıkça yada farklı birime geçmedikte
çokta normal memur gbi diyebilirz.. ama halk ile iç içedir avantajları vardır.

tabi imam ile polis-i kıyaslamama gerekir..
imammın işi daha zor. 5 vakit biyere bağlısın gezme misafirlik bi işin olsa ne yapcan.
camiye bağlısın.

burdaki ama beklentiniz nedir ? ailenize uygunmu
ya olmazsa ben ne yaparım vs vs vs......

Herşey güzel hoşta sonunda imama neden bağladın ????

3189 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:28:35 

biraz gerçekçi olun
polisler dogu görevini yaptıktan sonra batıda istedikleri kadar kalabiliyorlar(yanlış biliyorda olabilirim)
ama subaylıkta 4 sene batı 4 sene dogu görevi diye birşey olması lazım
askerliğimi mardin de yaptım yeni bitirdim
kendi komutanlarımdan sahit oldugum bir olay var oda şu herhangi bir
olay veya sorunla karşılaştıklarında her zaman üst rütbeli haklı oluyor
hatayı üst rütbeli yapsa daha cezanın büyük kısmını alt rütbedekiler alabiliyor
yukarıda birisi astsubay emeklisi oyaktan 250bin tl alabiliriz demiş
benim kendi komutanlarım 100bin alabiliriz diyorlardı anca
bana kalırsa polislik derim

subaylıkta eger doguda bir yerdeyseniz mecburi lojmanlara yöneleceksiniz başka sanşınız yok
ve doguda öyle güzel yerler varki ailenizi hayatta oraya götürmek istemezsiniz

217 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:32:22 

pomem-sözleşmeli subay

5464 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:33:00 

quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyatlı

pomem-sözleşmeli subay

Tek kelime POMEM.

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2010; 23:39:51 

Subaylık>İmamlık>Polislik

730 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:40:48 

quote:

Orijinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

kendini düşünürek cevap verirsen dediğin doğru. Bi jandarma astsubayının(subayının da farkı yok) kaç tane tayin gördüğünü bu tayinlerin çoğunluğunun doğru dürüst öğretmeni bile olmayan kasaba, ilçeler olduğunu bu astsuayların çocuklarının nasıl bir eğitim aldıklarını da biliyor musun ya da yorum yaparken bunları hiç düşündün mü?

peki bir pol memuru? çoğunluğu il ilçe merkezlerindedir. en kötü ilçe merkezleri dahi belirli bir nüfusun üstündedir. gittikleri yerde normal şartlarda batıysa 5-10 sene kalırlar çocuğu okulunu bitirir hiç değilse.

valla kendimi düşünecek yaşta değilim sonuçta 4 sene erzurum 3 sene diyarbakır gördümki o zamanlar otobüs ile yolculuğa çıkıldığında askeri kimlikler ayakkabının içine konuluyordu

ama polis koleji derseniz onu düşünürüm ancak polis memurluğu çok büyük konuşmayayom öğretmenlikten sonra yapamayacağım ve hoşlanmadığım meslekler arasında

Ne zaman çağırdın da gelmedik?

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2010; 23:42:40 

quote:

en kötü ihtimalle binbaşı olursun

6923 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:48:01 

Şu an vatani görevimi Vet. Teğmen olarak yapıyorum, işin askeri boyutunu sana aktarayım:

- Hiçbir zaman bilgiye saygı yoktur, amir bilendir. Sen yırtınsan da amir bildiğini okur.
- Hayatın, kısa vadedeki geleceğin komutanının iki dudağı arasındadır. Adam karşına geçip seni dakikalarca ezse bile ağzını açamazsın.
- Arkadaşların yukarıda bahsettiği imkanlardan asker çocukları en yüksek oranda faydalanır; subay ise zaten dağda taşta bilmem nerelerde olduğundan bu imkanları yaşayamaz. Rütbeli sürünür, çocukları yaşar. Ama tayin vb nedeniyle de çocuklar bir okulu 3 ayrı yerde bitirmek gibi güçlükler de yaşarlar.
- Subay olduğun için bir çok angaryadan yırtarsın; fakat yine de en azından teğmenken bile bölük sana emanet olabilir, bu nedenle de yorucudur.
- Benim gözümdeki tek avantajı, normal bir memurluğa nispeten daha kısa sürede emeklilik ve yüksek ikramiyedir. Bunun haricinde bir avantajı yoktur.
- Olr da Jandarma olursan şark görevin çok daha fazladır; ne kadar subay olsan da sürünürsün, eşini aileni yanına alamazsın. Bir uzman çavuşum dört tayin gördüğünü, ama memleketindeki polisin hala aynı yerde olduğunu söylemiştir ki subaylarla uzman çavuşların şark görev süreleri aynıdır.
- Belinde silahın vardır, gittiğin her il-ilçede kalacak yerin vardır ve çok ucuza kalırsın (Konak Orduevine üç günlük konaklama karşılığı 15 TL verdim)
- Subay olman, nöbet tutmana engel değildir, nöbetçi subay kolluğu tutarsın, şaftın kayar.

Uzun sözün kısası, hayatını mahvetme. İkisinden de uzak dur. Düzenli bir hayat istiyorsan en azından... Yok ben iflah olmam, akıllanmam diyorsan polis ol.

O'nu Özlüyorum. Aslında O'nu hiç görmedim, yüz yüze gelmedim. Ama O'nu tanıyorum. Sesini cızırtılı bantlardan dinledim, hep siyah beyaz filmlerde gördüm yüzünü; çelik bakışlarını, şiirlerde okudum. O'nu yaşıyorum. Özlü sözlerini okudum köşe başlarında. Adını, her sabah okul sıralarında andım. Şimdi 74 yıl sonra, O'nunla son yolculuğa çıkıyorum bir kez daha. O'nun geçtiği yollardan geçiyorum, çektiği acıları ruhumda taşıyorum. O'nu arıyorum.. [1881 - 193∞]

Veteriner Hekimi, Gıda Güvenliği Danışmanı

527 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:51:00 

Çok saçma bi soru babam kıdemli albay emeklisi hayatı boyunca hiç çalışmadan emekli maaşıyla ailemizi krallar gibi yaşatır bu yaşıma kadar bana kattıklarını babama hayatta ödeyemem lojmanlarda çok kaliteli insanlarla arkadaşlık kurdum çevre güzel olduğu için gittiğim okullarda hep başarılı ve güzel okullar oldu babamın iş arkadaşarı çalışma ortamları genelde iyiydi (kötüyse bile bize hiç yansıtmadı sağolsun) Asker psikolojisi diye bişey de görmedim ben hiç bizim okulda salak bi öğretmen var askerler çocuklarını ya da askerleri döver döve döve öğretir diye bi yanılgıya düşmüş zavallı ben böyle bişey ne gördüm ne duydum valla dayak yiyen askerler büyük suç işleyenler olur (nöbette uyumak ya da astsubayı dövmek gibi) askerlik o kadrda zor bi meslek deyil yani

gerci benim babam havacıydı belki o yüzden bu kadar rahat olduk diyarbakırda görev yaparken bi kere bile korkmadık mesela

ama tabiki cevap subaylık polisler zor durumda genelde

Dreams come true...

5464 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:51:11 

quote:

Orijinalden alıntı: West 

valla kendimi düşünecek yaşta değilim sonuçta 4 sene erzurum 3 sene diyarbakır gördümki o zamanlar otobüs ile yolculuğa çıkıldığında askeri kimlikler ayakkabının içine konuluyordu

ama polis koleji derseniz onu düşünürüm ancak polis memurluğu çok büyük konuşmayayom öğretmenlikten sonra yapamayacağım ve hoşlanmadığım meslekler arasında

İşte askerlik yerine göre değişkenlik gösterir, az önce saygıdan bahsediyodun az sonra asker ailesi oldunuzu sakladığından bahsettin. hani saygınlık? ha poliste belki aynı durumlardan geçti, geçiyor, fakat polis 2 ila 4 sene doğu görevini yapıp bitirirse (malatya, hatay gibi cillop vilayetler de şark geçer) bi daha sırtı zor yere gelir hem kendisinin hem ailesinin.

5464 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:55:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Şu an vatani görevimi Vet. Teğmen olarak yapıyorum, işin askeri boyutunu sana aktarayım:

- Hiçbir zaman bilgiye saygı yoktur, amir bilendir. Sen yırtınsan da amir bildiğini okur.
- Hayatın, kısa vadedeki geleceğin komutanının iki dudağı arasındadır. Adam karşına geçip seni dakikalarca ezse bile ağzını açamazsın.
- Arkadaşların yukarıda bahsettiği imkanlardan asker çocukları en yüksek oranda faydalanır; subay ise zaten dağda taşta bilmem nerelerde olduğundan bu imkanları yaşayamaz. Rütbeli sürünür, çocukları yaşar. Ama tayin vb nedeniyle de çocuklar bir okulu 3 ayrı yerde bitirmek gibi güçlükler de yaşarlar.
- Subay olduğun için bir çok angaryadan yırtarsın; fakat yine de en azından teğmenken bile bölük sana emanet olabilir, bu nedenle de yorucudur.
- Benim gözümdeki tek avantajı, normal bir memurluğa nispeten daha kısa sürede emeklilik ve yüksek ikramiyedir. Bunun haricinde bir avantajı yoktur.
- Olr da Jandarma olursan şark görevin çok daha fazladır; ne kadar subay olsan da sürünürsün, eşini aileni yanına alamazsın. Bir uzman çavuşum dört tayin gördüğünü, ama memleketindeki polisin hala aynı yerde olduğunu söylemiştir ki subaylarla uzman çavuşların şark görev süreleri aynıdır.
- Belinde silahın vardır, gittiğin her il-ilçede kalacak yerin vardır ve çok ucuza kalırsın (Konak Orduevine üç günlük konaklama karşılığı 15 TL verdim)
- Subay olman, nöbet tutmana engel değildir, nöbetçi subay kolluğu tutarsın, şaftın kayar.

Uzun sözün kısası, hayatını mahvetme. İkisinden de uzak dur. Düzenli bir hayat istiyorsan en azından... Yok ben iflah olmam, akıllanmam diyorsan polis ol.

al teğmenim cevabı döşemiş ikisini de boşver zor da kalırsan bnm gibi pomem e girmeye çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreaCupofCoffee -- 24 Ocak 2010; 23:58:08 >

459 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:57:48 

quote:

Orijinalden alıntı: DwightHoward

en kötü ihtimalle binbaşı olursun

Yanlış söylemişim, Albay olursun. Her subay kendi isteğiyle emekli olmadığı sürece albaylığa kadar gider. General olma durumu şura kararına göredir.

5464 Mesaj
24 Ocak 2010; 23:58:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Slp

Çok saçma bi soru babam kıdemli albay emeklisi hayatı boyunca hiç çalışmadan emekli maaşıyla ailemizi krallar gibi yaşatır bu yaşıma kadar bana kattıklarını babama hayatta ödeyemem lojmanlarda çok kaliteli insanlarla arkadaşlık kurdum çevre güzel olduğu için gittiğim okullarda hep başarılı ve güzel okullar oldu babamın iş arkadaşarı çalışma ortamları genelde iyiydi (kötüyse bile bize hiç yansıtmadı sağolsun) Asker psikolojisi diye bişey de görmedim ben hiç bizim okulda salak bi öğretmen var askerler çocuklarını ya da askerleri döver döve döve öğretir diye bi yanılgıya düşmüş zavallı ben böyle bişey ne gördüm ne duydum valla dayak yiyen askerler büyük suç işleyenler olur (nöbette uyumak ya da astsubayı dövmek gibi) askerlik o kadrda zor bi meslek deyil yani

gerci benim babam havacıydı belki o yüzden bu kadar rahat olduk diyarbakırda görev yaparken bi kere bile korkmadık mesela

ama tabiki cevap subaylık polisler zor durumda genelde

Soru saçma mı? Yaşın kaç? Hayatında hiç iş aradın mı?

Barış can sözleşmeli subay en fazla yüzbaşı rütbesine haiz olur. sonrası için bi çok şartın (mekkeye yağmur yağması gibi) oluşması lazım. Yağmur yağıyormuş ama işte sınırlı. yani yağmurun yağmama ihtimali çok daha yüksek. yağmayacakmış gibi düşünmek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreaCupofCoffee -- 25 Ocak 2010; 0:01:51 >

3189 Mesaj
25 Ocak 2010; 0:02:37 

quote:

Barış can sözleşmeli subay en fazla yüzbaşı rütbesine haiz olur. sonrası için bi çok şartın (mekkeye yağmur yağması gibi) oluşması lazım. Yağmur yağıyormuş ama işte sınırlı. yani yağmurun yağmama ihtimali çok daha yüksek. yağmayacakmış gibi düşünmek gerek.

yukarıdaki yazısına bakarsak
daha önce hiç iş aramadığı belli

525 Mesaj
25 Ocak 2010; 0:09:58 

quote:

böyle bi cevabı 12 yaşından büyük biri vermez diye tahmin ediyorum.. takma sen onu

175 Mesaj
25 Ocak 2010; 0:19:42 

quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

0

459 Mesaj
25 Ocak 2010; 0:22:27 

quote:

Dediğiniz doğru olabilir, fakat ben sözleşmelileri kastetmemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış Can -- 25 Ocak 2010; 1:39:05 >

175 Mesaj
25 Ocak 2010; 0:23:09 

subaylık en iyisi bi kere maaşıda fena değil lojmanalrda kalıyosun aılnı alıp bir askeri yere gittiğinde hem çok ucuz hemde ıyı vakıt geçire biliyorsun hem emeklı oluncada bir yerde rahtça güvenşik müdürü olrak işe başlya blrsn asker emeklısı oldugun ıcın

833 Mesaj

[10 Kasım 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

25 Ocak 2010; 0:31:33 

Astsubay olarak kalacaksan ne asker ne polis ol...

Eğer yüzbaşı binbaşı olurum dersen asker olmayı düşün bence..

Babam herşeyi ile 35 yıllık pol.mem. emekli ikramiyesi 30 bin kayme

Emekli olunca aylığı yarıya düşecek

Askerler emekli olunca en az 100 bin kayme

3367 Mesaj
25 Ocak 2010; 0:34:16 

quote:

Orijinalden alıntı: omer14

O farklı senin dediğin.
Oyağa para yatırmadan , emekli olduğunda (yaklask 25sene) devlet sana 130bin TL Civarında ikramiye verir.Eğer emekli olduktan sonra oyağa belli miktarda para yatırdktan sonra mesela 10 sene sonra 250 bin TL(mesela) olur bu para her yıl artar . Karışık işler bunlar biraz.

// .. Sanki paraya ihtiyacın yokmuş gibi çalış
Hiç kimse senin canını acıtmamış gibi sev
Hiç kimse sana bakmıyormuş gibi dans et
Hiç kimse sesini duymuyormuş gibi şarkı söyle
Sanki dünya cennetmiş gibi yaşa .. //

390 Mesaj
25 Ocak 2010; 0:45:54 

Babam polis ;

Cevremdede astsubaylar var yaşam sartlarına göre bizim polislik hayatımız onlara nazaran daha plan ve rahat

Pisikolojik olarak polis daha cok zarar görüyor astsubaydan heleki büyük şehirlerdeysen lojmanda iki kişi intihar etmişti bunalımdan

Olanak olarak polisler otobüslere trenlere bedava binmektedir. Başka lojman hakkı var. Tesisler o kadar süper olmasada paydalanabiliniyor.

Astsubaylık imkanları polise göre daha fazla ve rahat.Ülküde polis daha cok ondanda kaynaklanabilir.

Güney Kore Sinema Sever

Uzaklaştırılmış
25 Ocak 2010; 1:12:09 

quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

0

tiplere bak yaa

Uzaklaştırılmış
25 Ocak 2010; 1:13:44 

quote:

Yanlış söylemişim, Albay olursun. Her subay kendi isteğiyle emekli olmadığı sürece albaylığa kadar gider. General olma durumu şura kararına göredir.

Şu söylediklerini oku bi Allah aşkına ya .

Böyle bişey olsaydı emin ol hiçbir subay binbaşılıktan dönmezdi. LÜTFEN ARAŞTIRIN

Bilmesem inanıcam her subay albay olsaydı tsk rütbeliden geçilmezdi emin ol

ayrıca internetten araştırmaya benzemez

@M@v3rick__09

O yatırdığın paraya bağlı . Mesela benim babam aylık 120 tl yatırıyor anneme ve kendisine . 10 sene sonunda toplamda 300.000 TL vericekmiş .

1891 Mesaj
25 Ocak 2010; 1:14:06 

adı iş olan herşey zordur.işleri kıyaslamak yanlıştır. sadece geriye baktığında neydi o gunler dersin.