Ara makas hakkında
61 Cevap43086 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

23919 Mesaj
23 Ocak 2010; 1:47:55 

Merhaba arkadaşlar;

Benim saçlarım çok sık yani gür.Saçlarımın uzunluğu ise ön tarafları gözüme geldi gelecek.Şimdi okul saçımın uzunluğuna kızıyor ama saçımın gür olmasından ve şeklinin çabuk bozulmasından dolayı sanıyorum.Çünkü gerçekten kabarınca çok kötü duruyor ve dikkat çekiyor.Şimdi ara makas attırmayı düşünüyorum.Ama daha önce ara makas yaptırmamıştım,nasıl birşey onuda bilmiyorum.Şimdi berbere gidip ara makaslar mısın deyince yaparlar mı ?Bu makas her saça uygun mu?Birde ara makas yaptırınca saçımız kısalıyor sanırım.Sonuçta makas yani, çalışma prensipleri aynı olsa gerek.kesecek saçı.

Aranızda yaptıranlar varsa, bu konuda biraz bilgi verebilir mi?Ayrıca İzmir'de iyi aramakas yaptıran yer var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 23 Ocak 2013; 19:58:16 >

3590 Mesaj
23 Ocak 2010; 1:49:53 

Benim bildiğim ara makas saçı sadece kat kat gösteriyor traşın sonunda uyguluyorlar.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ocak 2010; 1:52:27 

saç yapına göre ara makas doğru seçim.okul için ara makas attıracaksan lisedeysen tatilin bitmesini beklemelisin çünku ara makas saçı kısaltmaz düzeltir, kısaltsa bile 2 hafta sonra okullar açıldığında hocaların tekrar kızacaktır, eğer sen şuanki saçının şeklinde memnun ve bunun aramakas modeli olsun istiyosan berbere kesinlikle alet kullanmadan sadece ara makasla aynı şeklin ara makasla düzelticeğini söliceksin

ve harika saçlara sahip olacaksın tecrübe konusuyo berbere gittiğinde moral çöküntüsü yaşayıp ağlayan ben, ara makası keşfettiğimden beri coolluğumdan odun vermıyorumcoksukur

23919 Mesaj
23 Ocak 2010; 3:41:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ChnGT/GTS
saç yapına göre ara makas doğru seçim.okul için ara makas attıracaksan lisedeysen tatilin bitmesini beklemelisin çünku ara makas saçı kısaltmaz düzeltir, kısaltsa bile 2 hafta sonra okullar açıldığında hocaların tekrar kızacaktır, eğer sen şuanki saçının şeklinde memnun ve bunun aramakas modeli olsun istiyosan berbere kesinlikle alet kullanmadan sadece ara makasla aynı şeklin ara makasla düzelticeğini söliceksin

ve harika saçlara sahip olacaksın tecrübe konusuyo berbere gittiğinde moral çöküntüsü yaşayıp ağlayan ben, ara makası keşfettiğimden beri coolluğumdan odun vermıyorumcoksukur

Teşekkürler, tatilin sonlarına doğru deneyelim o zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3817 Mesaj
23 Ocak 2010; 3:46:37 

quote:

Aynen.. Aramakas olayı iyi.

267 Mesaj
23 Ocak 2010; 3:54:28 

ben de forumda görüp en son berbere gittiğimde yaptırdım. bu isteğimi berbere belitmek için kullandığım cümle: "ara makas atar mısın?" adam sordu nasıl olsun neresine istiyorsun diye. tabi ben durumu daha fazla gizlemeyip internette okuduğumu ve merak ettiğim için yaptırmak istediğimi söyledim
ara makası meselesini traş olmadan önce söylersen saçının uzunluğunu ona göre ayarlar ama zaten fazla kısaltmıyor o konuda rahat olabilirsin. ara makastan sonra saçların daha rahat şekil alır hale geliyor. eğer yıkayınca benimkiler gibi kabarıyorsa ara makastan sonra seyrelen saçların daha kolay iniyor.

imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şebboy -- 23 Ocak 2010; 3:56:35 >

6543 Mesaj
23 Ocak 2010; 3:58:29 

benimde saçalrım normal sıklıkta ama uzatınca ve yıkayınca hafif kaba oluyor.
ara makası ile kestirince güzel bir modele sahip oldu. hafif katlı süper....

ama işin ustası olacak haberin olsun... sıraadan berber anlamaz

1789 Mesaj
23 Ocak 2010; 3:59:06 

aramakas candır

23919 Mesaj
23 Ocak 2010; 4:09:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem
aramakas candır

Görünüşe göre haklısın...

Ayrıca ara makas da saç ne kadar kısalıyor?Tarif edebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 23 Ocak 2010; 4:14:32 >

Uzaklaştırılmış
23 Ocak 2010; 4:14:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

benimde saçalrım normal sıklıkta ama uzatınca ve yıkayınca hafif kaba oluyor.
ara makası ile kestirince güzel bir modele sahip oldu. hafif katlı süper....

ama işin ustası olacak haberin olsun... sıraadan berber anlamaz

4 milyonluk berberde ara makasla aynı saçı yaptı 10 milyonlukda denendi onaylandı. aramakas için berber onemli değildir

goldpunch

fazla kısaltmaz yanı mal gibi gostermez adamı hem çok fazla olmadan güzelliği yansıtır şimdi nası tarif etcemi şaşırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChnGT/GTS -- 23 Ocak 2010; 4:15:48 >

23919 Mesaj
23 Ocak 2010; 4:16:59 

quote:

4 milyonluk berberde ara makasla aynı saçı yaptı 10 milyonlukda denendi onaylandı. aramakas için berber onemli değildir

goldpunch

fazla kısaltmaz yanı mal gibi gostermez adamı hem çok fazla olmadan güzelliği yansıtır şimdi nası tarif etcemi şaşırdım

Göreceli bir kavram aslında.Yani bir saç telini baz alırsak yüzde kaçı kesiliyordur ortalama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 23 Ocak 2010; 6:33:47 >

Uzaklaştırılmış
23 Ocak 2010; 4:18:47 

%35 mi desem %45 mi %50 mi karar veremedım

23919 Mesaj
23 Ocak 2010; 19:29:03 

quote:

Tamam,teşekkürler.

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

230 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:01:34 

Hep anamakas diye biliyordum. Aramakasmış meğer.

Russell Crowe

7215 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:10:01 

Aramakas saça şekil verir. Kısa göstermez. Saçlarım biraz şekle girsin diyorsan aramakas ile kestireceksin.

184 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:14:08 

Mersinde olan arkadaşlar varmı bildiğiniz iyi aramakas atan berber?Bende ilk defa yaptıracam saçlarım dalgalı banada aramakas gider sizin yazdıklarınıza göre denemek lazım şuan saçlarım baya kabarmış durumda zaten.

3704 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:18:08 

0

Makası da bu

Ben de yaklaşık 9 aydır saçlarımı uzatıyorum.Baya da bi uzadı ama tam istediğim şekle sokamadım bi türlü.Zaten dalgalı...Özellikle yan taraflar çok uğraştırıyo beni.Bukle bukle oluyo falan...
Biraz daha uzasın gidicem kuaföre nedir ne değildir ne varsa öğrenicem En iyisi sen de git kuaföre sor anlatsın.

Konuya mesajım bulunsun yazmak için girmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilm-i yorum -- 23 Ocak 2010; 20:22:34 >

ubuntu 14.04 LTS - Trusty Tahr

The first matrix I designed was quite naturally perfect. It was a work of art. Flawless. Sublime.

4279 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:20:45 

saçla ilgili bi konu bulmuşken soriyim.şaçlarım dümdüz uzuyo genelde.doğrudan alnımın üstüne iniyo.ordan gözlere doğru uzuyo.ara makas vs attırıp seyrekleştirtiyorum önleri ama.başka ne yapabilirim acaba?

1857 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:23:40 

Kısa saça aramakas atılmaz . Daha çok saçları uzun olanların kırılan saçların dengelenmesi için kullanılır. Yada ensedeki saçları çok kabaranlara atılır.

Denemelerim, Şiirlerim ..

3694 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:24:31 

Berbere sipariş edip almıştım 1 sene önce.Kendim kesıyorum aramakasla saçlarım gürdü benımde uzayınca gerçekten gür olduğu için kalıp gibi dururdu kafamda.Aramakas ile istediğim şekli bile alıyor artık saçlarım.

EU-WEST Jungler Carry

2639 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:24:52 

ara makası ben de attırıyorum 1 senedir attırıyordum saçı gür ve dalgalı kıvırcık karışımıydı attıra attıra saçım düzleştim tam düz değil ama birkaç seneye tam düzleşir ayrıca benim berberim önermişti ara makası attırmayı saçı da kısaltmıyor dedi

2184 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:25:03 

quote:

%60 Dedi berber

0 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:25:26 

Ben de ara makas atırıyorum benim saçlarımda sıkdı seyreldi baya şu an rahattım düzeltmekle eskiye oranla çok az uğraşıyorum.Ama ben saçımın hepsinin aynı uzunukta olmasını istemiyorum bunu ara makasla olabileceğini sanıyordum ama sadece sanki saçımın ucundaki kıl bazında saçlarda bir farklılık var.Bense boyle tutam tutam saçlarımın uzunluklarının farklı uzunlukta olmasını istiyorum.Bunun olması için dişlerinin arasının farklı uzunluğunda olan ara makaslar mı var yoksa onu berber tarak kullanarak normal makasla kendisi mi ayarlıyor?

3376 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:27:57 

Bende 1 yıldır her saç kesiminde kullandıttırıyorum ara makası.

Saçı düzene sokuyor, uzunluğu kısalığı dengeliyor,

Orta uzunluktaki bir saçta süper bir görünüm sağlıyor tabi saç kesimide önemli

uzun saçta düzgünleştiriyor saçı.

Saç kesimi bittikten sonra yaptırın, birde saç uzunsa 2 kat attırın aramakası daha düzgün olması için.

FaLkenAuGe

kesme oranı %60 kesinlikle olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :Fatih: -- 23 Ocak 2010; 20:30:39 >

Sükut-u hayale uğramaktan korkan çiçeklerin derdiyle hem derd olmuşum nicedir… Nicedir dizginsiz binerim sevdâ atına! Yoksa ne mümkün ermek… Mecnunların, Keremlerin, Yusufların katına! Süflî melekelerden sıyrılarak kanat çırpmaktayım, kendimin dahi fark eylemediği kesif bir bâtına… Ve kaderin kûfî yazan kalemi usulca iliştirmekte hayatımı, hayatına…

2309 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:31:11 

Aramakasını her berber kullanamaz, maymun gibi kalırsınız ortada. Bana yazın kullandı salak herif, saçların yarısını aldı, dedim abi bu ne gitti saçlar, senin saçlar kalın telli, çok sık, incelmesi için o kadar aldım da falanda filanda konuştu durdu. Bi daha önünden geçmedim zaten onun.

!'^ %&/()=?_>£#$½{[]}\|@<>
bniem sdaık yriam kraa tporktaır

3723 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:38:52 

yalnız aramakas attırdıgında ilk 1 ay kotu hissediceksin kısa yerlerde uzuyunca kısalı uzunlu durcak güzel oluyo ben suan tam emo modundayım herkez çok seviyor

SweetDreamzZ
E ∞ V
Knight Online HD Video Channel

53 Mesaj
23 Ocak 2010; 20:49:59 

arkadaşlar benim saçlar hafif kalın telli , kıvırcık , dalgalı fln uzayınca kıvrılıyo bukle bukle oluyo
okulun son 2 haftası sıkıntı çektim hocalrdan çünkü baya uzundu saçım , hala da kestirmedim , bildiğin kabardım yani
çoğu kız dostumda bana kısa saçın yakışmadığını, uzun saçın daha ii gittiğini söylüyor.
şimdi okulların açılmasına 2 hafta var , ben ne zaman ve nasıl kestiriyim ki okula orta saç uzunlukla gidiyim?
yada tatilin son günü aramakas mı attırıyım
bide ben berbere gitmiştim aramakas attrmıştım çok bi değişim fark etmedim aslında, kıvırcık saçlılara armakas attırılmazmış (ben hafif kıvırcık-dalgalı saça shbm )

bu sorularıma cevap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MJ__ -- 23 Ocak 2010; 21:11:14 >

23919 Mesaj
23 Ocak 2010; 21:18:26 

quote:

Orijinalden alıntı: MJ__

arkadaşlar benim saçlar hafif kalın telli , kıvırcık , dalgalı fln uzayınca kıvrılıyo bukle bukle oluyo
okulun son 2 haftası sıkıntı çektim hocalrdan çünkü baya uzundu saçım , hala da kestirmedim , bildiğin kabardım yani
çoğu kız dostumda bana kısa saçın yakışmadığını, uzun saçın daha ii gittiğini söylüyor.
şimdi okulların açılmasına 2 hafta var , ben ne zaman ve nasıl kestiriyim ki okula orta saç uzunlukla gidiyim?
yada tatilin son günü aramakas mı attırıyım
bide ben berbere gitmiştim aramakas attrmıştım çok bi değişim fark etmedim aslında, kıvırcık saçlılara armakas attırılmazmış (ben hafif kıvırcık-dalgalı saça shbm )

bu sorularıma cevap

Teşekkürler herkese.Bazısı kısalmaz diyor bazısı %60 ı gider diyor.Sonuçta bu tarak değil yani makas adı üstünde kesecek illa ki.Azalmaması imkansız

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

53 Mesaj
23 Ocak 2010; 21:35:41 

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Teşekkürler herkese.Bazısı kısalmaz diyor bazısı %60 ı gider diyor.Sonuçta bu tarak değil yani makas adı üstünde kesecek illa ki.Azalmaması imkansız

ama 2 cm kısaltmak içinde 6 küsür tl vermek insanın içini acıtıyo

700 Mesaj
23 Ocak 2010; 21:38:18 

sakın şöle yapma kuaföre git o yapsın aramakası nasıl ne kadar olacagını bilir..benim saçlarımda sık kabarıktı ara makası aldım 30 liraya evde kendim yapayım dedim saçın içine ettim.. sakın deneme yani

295 Mesaj
23 Ocak 2010; 21:45:27 

kalın telli ve sık saçım var hiç şekil verilmiyor uzayınca tarak bile girmiyor o derece.önerirmisiniz?

5110 Mesaj
23 Ocak 2010; 21:53:11 

konuda kendi sorularıma cevap buldum bende gideyim bu hafta berbere bari sadece aramakas attırıcam uzatmaya çalışıyorum ama deli kabarıyor bugün bide yıkamadım şuan feci bir durumda

Msi Z77A-G45 /// Intel i5 3570K ||| Corsair 2*4Gb 1600Mhz Vengeance \\\ Sapphire HD7870 XT
WD Caviar Black 2TB ||| Thermaltake Toughpower 750W ||| Corsair Carbide 400r \\\ Thermalright Cogage True Spirit
Logitech G500 /// Xbox 360 Controller for Windows ||| Sound Blaster Tactic 3D Rage \\\ Acer X233Hbd

Uzaklaştırılmış
23 Ocak 2010; 22:01:00 

bi aramakas atılmış kafa bide atılmamış kafa resmi varmı farkı görek

Uzaklaştırılmış
23 Ocak 2010; 22:05:51 

arkadaşlar benim saç dalgalı..bu aramakas olayını tam anlayadım..ne işe yarar yani?

ben attırsam nasıl olur acaba?bi de yukarda bi arkadaş yazmış düzleştiriyor diye..düzleştirdiği doğru mu?

23919 Mesaj
23 Ocak 2010; 22:34:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Instant Request Pærty

bi aramakas atılmış kafa bide atılmamış kafa resmi varmı farkı görek

Aynen

184 Mesaj
23 Ocak 2010; 23:48:54 

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Aynen

http://forum.donanimhab...amakas//tm.htm#33216021
Bu konuda koymuş bi arkadaş öncesi ve sonrasını yakıştığınıda söylemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster33 -- 23 Ocak 2010; 23:51:18 >

655 Mesaj
24 Ocak 2010; 0:01:41 

ne ilginçtir ki google a ara makas yazınca çıkan sonuçların neredeyse tamamı dh

519 Mesaj
24 Ocak 2010; 0:13:13 

2.5 ay önce ilk defa aramakas attırdım bende saçım çok uzundu birazcık kısalttırdım bide aramakas attırdım hayatımda ilk defa arkadaşlarımdan güzel bi yorum aldım traş olduktan sonra berber korkumu yendim aramakas sayesinde ama okul yüzünden sadece aramakas attıramıyorum şte azcıkta kısaltmak gerekmiyo malesef tatilin 2.haftası bende yaptırıcam saç şeklini beğenmeyen herkesede tavsiye ederim hayatıma renk geldi valla

bir tutam saçı en dipten kesiyo saçın kabarıklığı gidiyo saçının kabarıklığından şikayetci herkes denemeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slp -- 24 Ocak 2010; 0:17:43 >

Dreams come true...

2720 Mesaj
24 Ocak 2010; 1:01:25 

Bir zamanlar saçlarım öyle gürdü ki tarak girmezdi ve aramakassız traşımı hatırlamazdım şimdi ise bioxinlerden medet umar olduk diyeceğim o ki saçlarınızla fazla uğraşıp hırpalamayın iyi bakın.

Elektronik-Sözlük
''En büyük elektronik sözlük marketi''

23919 Mesaj
24 Ocak 2010; 5:25:22 

Teşekkürler başka fotolar varsa iyi olur

Uzaklaştırılmış
24 Ocak 2010; 5:36:08 

bende ara makas attırıyodum ama sadece traş bitikten sonra(oda adam 2 tutam yoluodu) sizin dediğiniz adam direk ara makasa giriyor herhalde...

655 Mesaj
24 Ocak 2010; 12:12:03 

Uplamış olayım , bilenler bilgilerini paylaşırsa sevinirim.Gidince ne dicez, neresine atayım diyince ne cevap vericez bu soruların cevapları lazm

312 Mesaj
24 Ocak 2010; 12:26:52 

Arkadaşlar benim düz saçlarım var. Normalde modelimde kestirince tas gibi oluyor ne dersem diyim, az kesse bile. Ben üstleri az kısaltsın, yanları da kısaltsın istiyorum. Yani normal kesimden 1-2 hafta sonraki halini. Bir sürü berbere gittim hiçbiri istediğimi yapamadı. Bu durumda benim de mi aramakası attırmam gerekiyor? Bir de 15 yaşındayım, saçlarım gür değil hatta küçükken seyrek olduğunu söylerlerdi. Saç dökümü veya kel gibi bir görünüm olamaz di mi? Ama banyo yaptıktan sonra aşırı kabarıyor saçım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogancan-gs- -- 24 Ocak 2010; 12:43:54 >

Yakışıklı, sempatik, karizmatik, çok tatlı, pek yakışıklıyımdır.

655 Mesaj
24 Ocak 2010; 18:10:49 

quote:

Orijinalden alıntı: dogancan-gs-

Arkadaşlar benim düz saçlarım var. Normalde modelimde kestirince tas gibi oluyor ne dersem diyim, az kesse bile. Ben üstleri az kısaltsın, yanları da kısaltsın istiyorum. Yani normal kesimden 1-2 hafta sonraki halini. Bir sürü berbere gittim hiçbiri istediğimi yapamadı. Bu durumda benim de mi aramakası attırmam gerekiyor? Bir de 15 yaşındayım, saçlarım gür değil hatta küçükken seyrek olduğunu söylerlerdi. Saç dökümü veya kel gibi bir görünüm olamaz di mi? Ama banyo yaptıktan sonra aşırı kabarıyor saçım.

saçını seyrelttiği için kötü görünebilir

23919 Mesaj
26 Ocak 2010; 8:05:24 

Saçın kökünden mi kesiyor bazı yerleri?Nasıl seyreltiyor, onu anlayamadım ?

1876 Mesaj

[17 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

26 Ocak 2010; 8:13:02 

http://www.youtube.com/watch?v=OdyK3cgIDTQ
ne gerekiyorsa yapsınlar böyle forumda konuşmakla olmaz işin ustasına bırak saçlarını

560 Mesaj
26 Ocak 2010; 8:44:03 

benimde bildigim kuaförüm demişti aramakas saçı kısaltmıyor ki benim saçlarım uzunkende öyleydi sadece adı üstünde aralardan alıyor kabarık durmaması için
yani şöyle düşünelim bir tutam saçta 10 saç teli varsa 4 ünü attıgı yerden kısaltıyor diger 6 sı aynı uzunlukta ancak kabarık durmuyor.

''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her seyi de Atatürk'e...''

521 Mesaj
26 Ocak 2010; 8:51:27 

ara makası bilen adama attırın arkadaşlar.

fazla atılırsa saçınız kadayıf gibi olur.

I am young, I am handsome, I am fast, I am pretty and can’t possibly be beat either.
The rest is up to you…

Muhammed Ali

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SonGoku-2126/hero/14376188

131 Mesaj
26 Ocak 2010; 9:52:05 

Saçının aralarını kesiyor saçın uzunluğu aynı
araları kesincede kel gibi falan kalmaz merak etme ayarlar.
Gür kabarık çok dalgalı saçlılar yaptırıyo genelde

560 Mesaj
26 Ocak 2010; 10:25:32 

quote:

Orijinalden alıntı: AthabaskA

ara makası bilen adama attırın arkadaşlar.

fazla atılırsa saçınız kadayıf gibi olur.

aynen bilen bir kuaföre giderseniz ayarlar cok aramakası vurulmasıda iyi değil aslında en iyisi normal makasla uclarını kısalı uzunlu alarak ayarlamak aramakası sadece gerektigi yerde yoksa tüm saça degil

''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her seyi de Atatürk'e...''

7832 Mesaj
26 Ocak 2010; 10:33:30 

Her aramakas kullanılan 3 traştan sonra düz makasla traş ol yoksa dalgalanıyor saçlar, detaylı açıklardım ama nası anlatıcam bilmiyorum yazılarla.

Uzaklaştırılmış
5 gün cezanın,
1 gün 10 sa. 2 dk. kadarı kaldı.
26 Ocak 2010; 10:57:58 

kısa saçta işlevi var mı?
kısacası nedir ne değildir?

476 Mesaj
26 Ocak 2010; 12:16:12 

0

budamı ara makası ile yapılmış bi saç.ben tam olarak bu modeli istiyorum.

bir hunterin yaşadıkları: http://realhunterofturkey.blogcu.com

Willst du eine Frau nehmen, so zieh die Ohren mehr als die Augen::

655 Mesaj
26 Ocak 2010; 14:41:53 

quote:

Orijinalden alıntı: legen.(WFI).dary

0

budamı ara makası ile yapılmış bi saç.ben tam olarak bu modeli istiyorum.

evet

0 Mesaj
27 Haziran 2010; 21:22:34 

yaaaa benimmm saçlarmmm hem çok hemde çok qürr ama öle böle deyill saçlarımm kısa olsaa bilee çok kötü ve kabaarık duruoo ben saçlarımı şekkkillii kestrmek kk istiorummm ne yapcamm ltfenn cvp yazınn bıktım su saçlarımdan

0 Mesaj
12 Aralık 2010; 17:51:09 

[font="Times New Roman"]
peki kardeş benm saçlarm suan orta durumda yani ne çok uzun nede çok kısa ama saçlarımın önü taa gözüme kadar geliyor.ve saçlarm çok ama çok sıkı hemen dağılıp bozuluyo.ara makası bu halde attırabilirmiyim.çünkü hiç bi bilgim yok bu ara makas hakknda bi kaç arkadas tavsiye etti kullan ara makas die. saçm bu halde iken ara makas attırabilirmiyim?? lütfen cevap verirmisnzz??

0 Mesaj
23 Ocak 2013; 19:56:10 

Arkadaşlar bende bugun ara makas attırdım. Gayet güzel oldu. Fakat eve geldiğimde annem resmen ara makas attırdım diye ağzıma s*çtı. Benim saçlarım kalın telli ve kabarık olduğu için birkaç arkadaşımdan ara makas attır diye tavsiye almıştım. Görüntüden gayet memnunum. Ne oldugunu ve nasıl saçlara atıldıgınıda biliyorum. Evde anneme nasıl birşey oldugunu açıkladığımda annem daha sağlam bilgi almak için internete baktı. İnternette; saçları kökünden kör bir makasla almak gibi birşey yazılarını görünce benimde içime kurt düştü. Hiç içime sinmedi. Kestirirken biraz acımıştı. Yolunduğunu anladım yani. Tedirginliğim birazda bundan kaynaklansa gerek. Arkadaşlar gerçekten böyle bir durum varmı? Saçlarım yolundumu? Saç sayımda azalma gerçekleştimi? İleride kellik yaşarmıyım?

Çok teşekkürler...

954 Mesaj