Şimdi Ara

Google dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nexus One ile akıllı telefon pazarına adım atan Google, dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Ekim-Kasım-Aralık aylarını kapsayan üç aylık son dilimde bir önceki çeyreğe kıyasla %12, bir önceki yılın aynı dönemine göreyse %17 büyüyerek 6.67 milyar dolar gelir elde eden Google, bu gelirin 4.42 milyar dolarını (yıllık %16 büyüme ile) kendi sitelerinden, 2.04 milyar dolarını (yıllık %21) büyüme ile partner sitelerden elde etti. Dördüncü çeyrek net kârı 1.97 milyar dolar olarak gerçekleşen Google, 382 milyon dolar kaydedilen bir önceki yıla göre son çeyrekte adeta para basmış oldu.

Google tepe yöneticisi Eric Schmidt açıklamasında, güçlü bir son çeyrek geçirdiklerini, global ekononi henüz geri dönüşün başında olmasına karşın yılı olağanüstü bir şekilde kapattıklarını belirtti. Google'den yapılan 2009 sonu açıklamasına göre şirket, 24.5 milyar dolar seviyesinde nakit para ve pazarlanabilir menkul kıymetler ile 19.835 (bir önceki çeyrekte 19,665) tam zamanlı çalışana sahip.

• vay bee bu adamları yıkamazlar abi
  • hükümet gibi adam derler ya işte bu olsa gerek bu ne yaaa...
  • Paraya bak be 6.7 Milyar Dolar
  • o 19835 kişi ne iş yapıyor Allah aşkına orda?? Microsoftun bile win7sini sadece bin kişi ile yaptıkı o da win7nin son dönemlerinde o kadar çalışana sahip olduğu açıklamasını yaptı.. yani esas geliştirme sürecinde pazarlama vs. vs. daha az kişi çalıştı.. adamlar koca işletim sistemi ıkarıyorlar bunlar ne iş yapıyor?? site programlama mı?? telefon tasarımı mı?? reklam için görevliler mi?? O kadar eleman kullansa microsoft win8'i değil 3 senede 1 senede çıkarırdı... global anlamda da olsa çok büyük bir rakam.. yazılım şirketleri genelde tahmin edilenden daha az kişiyle çalışırlar ama bunlar ne iş yapar anlamadım..
  • Kötü mü işde dostum adamlar istihdam sağlıyor.
  • Google'un el attığı çok fazla bölüm var.Ama Microsoft'un ise tek bir konu üzerine yoğunlaşmış durumda.Doğal olarak az bir uzman kadro ile işlerini yürütebiliyor.Google arama motoru,adwords,adsense,news,görseller,videolar,igoogle,translate,groups,earth,picasa,chrome vb programlar.Cep telefonu için işletim sistemi.Milyarlarca sitede reklamlar.Ve aklıma gelmeyen bir çok konuda araştırmaları devam ediyor...19835 kişi doğal bence.
  • offf paraya bak
  • Türkiye'nin gelirine yakın gelir elde etmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

o 19835 kişi ne iş yapıyor Allah aşkına orda?? Microsoftun bile win7sini sadece bin kişi ile yaptıkı o da win7nin son dönemlerinde o kadar çalışana sahip olduğu açıklamasını yaptı.. yani esas geliştirme sürecinde pazarlama vs. vs. daha az kişi çalıştı.. adamlar koca işletim sistemi ıkarıyorlar bunlar ne iş yapıyor?? site programlama mı?? telefon tasarımı mı?? reklam için görevliler mi?? O kadar eleman kullansa microsoft win8'i değil 3 senede 1 senede çıkarırdı... global anlamda da olsa çok büyük bir rakam.. yazılım şirketleri genelde tahmin edilenden daha az kişiyle çalışırlar ama bunlar ne iş yapar anlamadım..

Sen googlea basvur ben daha az kişi ile daha iyi işler cıkarırım de biz Türküz de.

• Bir algoritma insanı vezir de eder, rezil de. Bkz. Şekil 1.a
  • moral bozmakta üzerine bulunmaz Erdi ... !
    bizim gibi insanlara verilecek habermi bu ?
  • Hakediyorlar bence o kadar fazladan geliri. Binlerce kişiye istihdam, milyonlarca kişinin güleryüzü ile hizmetlerini kullanmaları. Hoş şeyler bunlar.
  • Çok iyi rakamlar gerçekten, ayrıntılı olarak şuradan ulaşılabilir.http://bit.ly/8v06kZ

Google dördüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı
    Gelecekte?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arslanbenzer

Türkiye'nin gelirine yakın gelir elde etmişler.

yok artık

o zaman 3.1 milyar dolar kar eden Samsung, Türkiye den daha mı büyük kar olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philip27

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

o 19835 kişi ne iş yapıyor Allah aşkına orda?? Microsoftun bile win7sini sadece bin kişi ile yaptıkı o da win7nin son dönemlerinde o kadar çalışana sahip olduğu açıklamasını yaptı.. yani esas geliştirme sürecinde pazarlama vs. vs. daha az kişi çalıştı.. adamlar koca işletim sistemi ıkarıyorlar bunlar ne iş yapıyor?? site programlama mı?? telefon tasarımı mı?? reklam için görevliler mi?? O kadar eleman kullansa microsoft win8'i değil 3 senede 1 senede çıkarırdı... global anlamda da olsa çok büyük bir rakam.. yazılım şirketleri genelde tahmin edilenden daha az kişiyle çalışırlar ama bunlar ne iş yapar anlamadım..

Sen googlea basvur ben daha az kişi ile daha iyi işler cıkarırım de biz Türküz de.

yapabildiğin en iyi espri bu mu?? iyiki aynı topiklerde fazla takılmıyoruz..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.