Şimdi Ara

AMD'nin yeni amiral gemisi Phenom II X4 975 Black Edition için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
4.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulldozer mimarisini temel alan yeni nesil işlemcilerini 2011'de duyurmayı planlayan AMD'nin 2010 için hazırladığı en büyük yenilik ise kuşkusuz 6 çekirdekli masaüstü işlemciler olacak. Thuban kod adını taşıyan ve Phenom II X6 serisi altında lanse edilmesi beklenen yeni işlemcilerin ikinci çeyrekte, muhtemelen Nisan ayı gibi pazara girmesi beklenirken AMD, dört çekirdekli işlemci gamını da yüksek frekanslı yeni bir model ile güncelleyecek.

AMD'nin kullanıma sunmayı planladığı yeni işlemci, ilk detaylarını bir süre önce verdiğimiz Phenom II X4 975 Black Edition olacak. 45nm üretim teknolojisiyle geliştirilen yeni işlemcinin, 3.6GHz olarak belirlenen saat hızıyla şimdiye kadar hazırlanan, çalışma frekansı en yüksek dört çekirdekli masaüstü işlemci olması bekleniyor. 2MB L2 ve 6MB L3 bellek kapasitelerine sahip olacak yeni işlemcinin ısıl güç tasarımı ise 140 Watt.

Intel ile rekabette AMD'nin yeni silahı olması beklenen Phenom II X4 975 Black Edition modelinin önümüzdeki günlerde satışa sunulması beklenirken, son kullanıcı satış fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak mevcut ürün gamındaki masaüstü işlemcilerin tamamını 200$'ın altında bir fiyatla sunan AMD, Phenom II X4 975 Black Edition modelini ise 200-250$ arası bir fiyatlandırma ile lanse edebilir.

• phenom 3.6'yı gördü, darısı core'un başına:)
  • 965 be'nin fiyatını bir miktar etkilese bari...

Böyle devam amd...
  • İşlemci hızını yükseltip, adını değiştirip satıyorlar. Bu işlemciyide 3.8'e o.c edip x4 985 olarak satarlar artık.
  • yaaw daha bugun x4 965 aldım ne zamandır 975 yok herhalde yalan oldu deyipten biraz da
    140w dio bunun 125wlıgı cıkana kadar filan ohoo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fod -- 22 Ocak 2010; 0:58:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

İşlemci hızını yükseltip, adını değiştirip satıyorlar. Bu işlemciyide 3.8'e o.c edip x4 985 olarak satarlar artık.

aynen öğle
  • Çok yüksek güç tüketimi var, ama AMD'nin bunu düşürecek bir çabası yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: THE SUBTİTLE

quote:

İşlemci hızını yükseltip, adını değiştirip satıyorlar. Bu işlemciyide 3.8'e o.c edip x4 985 olarak satarlar artık.

aynen öğle

Sen onu oc yap bakalım 140 w mı çekiyo daha mı fazla?

Herhangi bi işlemci serisinde aynı işlemciler atıyorum 2.4 ghz 3.4 ghz arası satışa çıkıyo ; tüm özellikleri aynı cache bellek mimari falan ; herkes 2.4 olanı alır oc yapıp keyfine bakar o zaman , demek yüksek olanı alanlar salak firmalar da salaklar için işlemci üretiyo!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmaxzek -- 22 Ocak 2010; 1:08:57 >

• 125w yapmadan cikarmayin bunu.
  • quote:

quote:

aynen öğle

Bir de bu işlemcileri i7 920 ile karşılaştırıyorlar. İsterse 4ghz olsun. Hiç bir amd. i7'lerin performansını veremez. i7 920'yi 3.6'ya çekip test etsinler bakalım kaç amd'ye toz yutturuyo.
  • Yapilir mi bu be daha yeni 965 BE 125w aldim

965 BE 125w alan arkadaslar uzulmesin cunku islemci cok kolay bir sekilde 3.9GHz'e oc oluyor. Carpani yulseltmeniz yeterli.

Ben suan 3.9GHZ 1.46v HT 2200 NB 2800 gunluk kullaniyorum.
  • quote:

quote:

quote:

aynen öğle

Bir de bu işlemcileri i7 920 ile karşılaştırıyorlar. İsterse 4ghz olsun. Hiç bir amd. i7'lerin performansını veremez. i7 920'yi 3.6'ya çekip test etsinler bakalım kaç amd'ye toz yutturuyo.

Intel i7 ile 32FPS alıyorsun AMD işlemcilerle 30. Intel işlemciler 2200TL AMD işlemciler 350TL Tek fark bukadarcık!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiG_mAsTeR -- 22 Ocak 2010; 1:29:33 >

• Ben oyun performansından bahsetmiyorum. Zaten, sadece oyun için i7 işlemci alınmaz. Yüksek fps için i7 alana artık birşey demiyorum. İ7'nin asıl amacı, autocad-photoshop-render vb. gibi uygulamalarda yüksek performans sağlamaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 22 Ocak 2010; 1:41:14 >
  • quote:

quote:

quote:

aynen öğle

intel core i7 920 de hiç bir zaman phenom II x4 965be'nin fiyat/performans oranını veremez

• quote:

Ben oyun performansından bahsetmiyorum. Zaten, sadece oyun için i7 işlemci alınmaz. Yüksek fps için i7 alana artık birşey demiyorum. İ7'nin asıl amacı, autocad-photoshop-render vb. gibi uygulamalarda yüksek performans sağlamaktır.

Benımde anlatmak ıstedıgım i7 975 PhenomII 965 ten en az 6 kat üstün olmalı ki o parayı hak etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mene

quote:

quote:

quote:

aynen öğle

intel core i7 920 de hiç bir zaman phenom II x4 965be'nin fiyat/performans oranını veremez

İntel, fiyat/performans odaklı işlemci üretmediği için iki işlemciyi f/p olarak karşılaştırmak yanlış olur. Sonuç olarak fiyat/performans için amd, performans için intel alınır.

• birader 2-3 fps için 1500 tl fazla vermeye hiç gerek yok fiyat/performans = AMD
  • en iyisi x4 925 alıp OC'yi vurmak..
  • Athlon II x4 razıyım bile razıyım. =) 2 çekirdekten üstüne geçemedik daha.
  • autocad max(render) ve photoshop (fazla değil) kullanan biri olarak müdahale edeyim autocad için bu işlemcilerden hiç birine gerek yok yüksek saat hızlarında kullanabileceğiniz çift çekirdekli bir işlemci işinizi görür

max için eğer animasyon yapacaksanız i7 işlemciler biraz daha ön plana çıkıyor ama normal tek kare render alırken çok fazla önem arz etmiyor

photosopta benim kullandığım kadar ve veya versiyon için 2. çekirdek bile gereksiz oluyor :)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.