- x
AVEA JET MODEMİ TANIMAK İSTEYENLER BURAYA
72 Cevap27647 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

643 Mesaj
21 Ocak 2010; 21:13:42 

Avea 3G interneti ben 3G çıktı çıkalı 2 ve 4 GB paketler halinde kullandım ve görüşlerimi hep olumlu yazdım.Tabi yazarken avea benim babamın oğlu değil test ederek düşüncelerimi belirttim.3G'nin çıktığı ilk zamanlar Samsung u800 telefonumu modem olarak kullandım ve dizüstü bilgisayarımda bu şekilde bağlandım.Sinyal evimin içine tek ve iki diş halinde geliyor sabit ama gerçekten ne bir kopma nede peeformans düşüklüğü yaşadım.Bu düşük sinyale rağmen 2.6 Megabit hızı gördüm ayrıyetten stabiliteside çok harikaydı.Avea yeni kampanya başlattı 12 ay boyunca sözleşmeli 4 GB internet 29 lira ben avea'nın durumunu bildiğim için gittim aldım.

Bayide size 554 lü bir numara veriliyor ve bu numarayı "hepsibir" tarifesi üzerinden açıyorlar ama internet hemen aktif olmuyor.48 saat süre verselerde 1 gün içindede interneti açıyorlar.O yüzden almayı düşünen arkadaşlar hemen internete bağlanmasın çünkü normal tarifeden ücretlendiriliyorsunuz.

1

Modemin markası HUAWEI 156G yani vodafone E160E'nin bir düşük versiyonu gibi gözüküyor ama HUAWEI olduğundan bir problem yok bilirsiniz bu şirket iyi bir iletişim altyapısı üreten bir firma.Müşteri hizmetleri internet olayından pek çakmadığı için modemin desteklediği hızı öğrenemiyorsunuz.Bakırköyde bir avea şubesindeki eleman 7 megabit'i destekliyor dedi ama ben şuan 3.6 megabit ile bağlıyım zaten kutusundada 7 megabit'e dair bir bilgi yok.Modem tak/çalıştır sistemi ile çalışıyor ve XP'de sorunsuz kuruluyor.

Bağlantı proğramının ana başlangıç yüzü bu şekilde

0

Burada Günlük-Aylık ve Yıllık olarak kullandığınız datayı ve anlık internet hızınızı takip edebiliyorsunuz.

0

Burasıda mesajların kontrol edildiği kısım.Vodafone'de bu kısım ayrı bir proğram olarak çalışırken avea'da bütünleşik

0

Burasıda rehber kısmı telefon numaralarınızı kaydedebilirsiniz.Office outluk ile kordineli çalışıyor.

0

Şuan'da ben uzatma kablosu ile kullanmaya başladım %74 sinyale ulaştım yani şimdi daha hızlı çalışıyor internet.Ben uzun zamandır kullandığım için avea interneti tavsiye ediyorum.Kota sorgulamasını avea değiştirmiş önceden kota eksilerek ölçülüyordu şimdi kullandığınız kota yansıtılarak ölçüm yapılıyor.Bunun için KULLAN yazıp 9495'e yolluyorsunuz.Ayrıyetten online işlemlere avea yenilik getirmiş kalan kotanızı faturalar kısmında kullanım detayları bölümünde görebilirsiniz.Avea'a şuan fatura stop gibi birşey yok galiba 1 MB başına 5 kuruş alıyor kotayı geçtiğinizde.Ama kota sorgulaması güzel ve güncel çalışıyor onuda söyleyeyim sadece biraz dikkar edersiniz.

0

Şuanda görebildiğim en son hız bu ama tabiki hep sabit kalmıyor.Ama şu var hız düşsede web sayfa açma hızında hiç problem yok anında önünüze getiriyor siteyi.Ayrıyetten ne bir kopma nede performans düşüklüğü var çok stabilite çalışıyor.Bu ay türkcell'ide test etme imkanım oldu açıkcası oldukça kötü idi.4 GB paket almıştım avea'yı almadan önce açıkcası hiç verim alamadım hemde sinyal yeterli geldiği halde.Telefonum sadece umts'ye ayarlıyken 3G ve 3G+ arasında gidip gidip geldi.Şebeke göstergesi 3G iken berbat bir bağlantı sağlıyor ama 3G+ olduğunda 2.8 megabiti görüyor.Ama bende hiç performanslı çalışmadı ne telefonda nede bilgisayarda problem vardı.Ayrıyetten vodafone 1 GB internetim var kontörlü hat kampanyasından,vodafonede avea kadar hızlı ve stabil çalışıyor o yüzden vodafonede alabilirsiniz.

serverlerdeki testler

0

0

0

0

0

0

Umarım biraz faydası dokunmuştur almak isteyen arkadaşlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimkk -- 22 Ocak 2010; 11:37:14 >

Atamız Fatih Sultan Mehmed Han Hazretlerinin yolundayız.Biz kıyamete kadar şanlı Osmanlının torunlarıyız

Dost bi-vefa, felek bi-rahm, devran bi-sükun; dert çok, dermanyok, düşman kavi, talih zebun

2332 Mesaj
21 Ocak 2010; 22:45:04 

aveanın bu kampanyası müthişş,2 ay sonra ttnetle sözleşmem bitiyor.Bu kampanya devam ederse hiç durmam binerim jete

727 Mesaj
22 Ocak 2010; 0:20:16 

Arkadaşım emeğine sağlık, gerçekten güzel bir bilgilendirme olmuş...

DH FOSİL GRUBU

11885 Mesaj
22 Ocak 2010; 2:52:56 

12 ay olsun 29 tl olsun dedik yaptilar ama bide cekse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2859 Mesaj
22 Ocak 2010; 9:19:31 

1 GB için 19 lira tarifesinde toplam ödenecek rakam nedir? Telsiz vergisi vs girince işin içine ayda kaç lira ödemek gerekecek? Yeni hat alındığında ilk vergiler vs ile epey pahalıya çıkabilir.

Fırsatmatik android uygulaması

2079 Mesaj
22 Ocak 2010; 9:30:25 

quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

1 GB için 19 lira tarifesinde toplam ödenecek rakam nedir? Telsiz vergisi vs girince işin içine ayda kaç lira ödemek gerekecek? Yeni hat alındığında ilk vergiler vs ile epey pahalıya çıkabilir.

TOPLAMDA 55 TL CİVARINDA VERGİ SÖZ KONUSU

COMINGSOON

2859 Mesaj
22 Ocak 2010; 9:31:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Blackberry_Gemini

TOPLAMDA 55 TL CİVARINDA VERGİ SÖZ KONUSU

tek seferde mi ödeniyor 55 liralık vergi?

7125 Mesaj
22 Ocak 2010; 9:44:36 

quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

tek seferde mi ödeniyor 55 liralık vergi?

hayır.

Beşiktaşım;hayat sensin,dünyam sensin,herşey sensin...

mustafavmms

7125 Mesaj
22 Ocak 2010; 10:49:49 

arkadaşım sağol değerli bilgilerin için.

babamın hattından bir bakayım bizim evde avea'nın hızı nasıl evde 3g full çekiyor ama havuz sisteminden dolayı hız sorunu olabilir eğer hız iyiyse geçeğim avea jete.

mustafavmms

643 Mesaj
22 Ocak 2010; 11:40:28 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

arkadaşım sağol değerli bilgilerin için.

babamın hattından bir bakayım bizim evde avea'nın hızı nasıl evde 3g full çekiyor ama havuz sisteminden dolayı hız sorunu olabilir eğer hız iyiyse geçeğim avea jete.

Dediğin problemi hiç yaşamadım hız düşük olsada web sayfa açma hızı çok güzel ayrıyetten çok stabil ve kopmasız çalışıyor.Eğer full sinyal alıyorsan 2.5 megabiti görmen lazım.Ben 3G çıktığından bu yana hep kullanmaktayım hiç şikayetim olmadı.

Ayrıca bir arkadaş 55 lira vergiden bahsetmiş bu kadar değil 44 lira vergi bunuda 12 ay taksite bölüyorlar.

Atamız Fatih Sultan Mehmed Han Hazretlerinin yolundayız.Biz kıyamete kadar şanlı Osmanlının torunlarıyız

Dost bi-vefa, felek bi-rahm, devran bi-sükun; dert çok, dermanyok, düşman kavi, talih zebun

2859 Mesaj
22 Ocak 2010; 12:57:05 

quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

Dediğin problemi hiç yaşamadım hız düşük olsada web sayfa açma hızı çok güzel ayrıyetten çok stabil ve kopmasız çalışıyor.Eğer full sinyal alıyorsan 2.5 megabiti görmen lazım.Ben 3G çıktığından bu yana hep kullanmaktayım hiç şikayetim olmadı.

Ayrıca bir arkadaş 55 lira vergiden bahsetmiş bu kadar değil 44 lira vergi bunuda 12 ay taksite bölüyorlar.

yani 44/12=3.67 lira
19+3.67 = 22.67 lira mı ödüyoruz 12 ay boyunca. Bundan daha fazla masrafı (kotayı aşmadığımız sürece faturaya dahil edilen birşey) var mı?

643 Mesaj
22 Ocak 2010; 13:20:19 

Arkadaşım dediğin doğru 44 lirayı taksitlendiriyorlar ama birde verdikleri numaranın tarifesi var "hepsibir" buda aveanın sitesinde 3 lira gözüküyor ama faturaya yansıyormu bilmiyorum.Ama sana tavsiyem 1 GB paket alma çünkü yetmiyor 10 lira daha fazla ver 4 GB paket al hoş buda yetmiyor gerçekten çünkü içerikler gün geçtikçe artıyor.

643 Mesaj
22 Ocak 2010; 13:25:40 

Şimdi müşteri hizmetlerini aradım

Kampanyanın ücret kalemi şöyle

Paket ücreti 29 yada 19 +3,67 lira vergi+2,95 lira verilen hattın tarife ücreti

Ya hepsibir tarifesi 1,82 lira idi zam geldi yeni böyle oldu.Genede pek cazip gözükmüyor ama ben aldım.

7125 Mesaj
22 Ocak 2010; 13:49:26 

quote:

peki bir sorum daha olacak kontörlü bir hat alıp daha sonra faturalıya çevirip bu kampanyadan faydalanamaz mıyım?
vergilerden yırtmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_(87) -- 22 Ocak 2010; 13:51:17 >

mustafavmms

6891 Mesaj
22 Ocak 2010; 13:54:52 

Ocak ayında yeni bir hat alınırsa, ödenecek tutarlar. Paket ücreti mesela 29 tl+ Tarife sabit ücreti 3 lira civarı+ 31lira/12ay + yeni hat alındığı için telsiz ruhsatname ücreti 12 lira / 12ay + ve aylik 1 lira her faturali hattan ömür boyu alınan vergi. Toplamda 37 lira gelir

643 Mesaj
22 Ocak 2010; 14:13:34 

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

peki bir sorum daha olacak kontörlü bir hat alıp daha sonra faturalıya çevirip bu kampanyadan faydalanamaz mıyım?
vergilerden yırtmak için.

Kardeş olmuyor kendi hattımızı kullanamıyoruz yeni sıfırdan hat veriyorlar büyük bir saçmalık ama ne yapcan yapacak bir şey yok.

7125 Mesaj
22 Ocak 2010; 16:19:23 

quote:

Kardeş olmuyor kendi hattımızı kullanamıyoruz yeni sıfırdan hat veriyorlar büyük bir saçmalık ama ne yapcan yapacak bir şey yok.

o zaman hiç bir esprisi yok.
37 tl vereceğime tt'de kalırım daha iyi.
eminmisin esaslarda böyle bir şey belirtmişler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_(87) -- 22 Ocak 2010; 16:23:18 >

mustafavmms

643 Mesaj
22 Ocak 2010; 17:14:57 

Kardeş bütün operatörlerde sistem böyle sözleşmeli kampanyalarda yeni hat veriyorlar.Benim pek kullanmadığım avea hattım var onu kullanayım dedim kabul etmediler.Şu salak hepsibir tarifesi önceden 1,82 lira idi gene öyle olsaydı iyi olurdu ama bilmiyorum ben TTNET kullanamıyorum şuan mecburen aldım yani.Ama kanpanyasız alsam sizin dediğiniz olur kendi hattımla kullanırım.

Ama çok salakça bir kampanya gerçekten hiç faydası yok sadece iki/üç lira boşuna tarife ve vergi parası ödettiriyorlar.

643 Mesaj
22 Ocak 2010; 17:30:05 

Şikayetvar.com'a yazdım bu olayı bakalım sonuç çıkcakmı.Çok salakça kullanmadığım hatta 3 lira tarife ücreti ödüyorum.Yaparsın sadece data hattı sözleşme sonunda kapatırsın kardeşim.Adam gibi kampanya yapmıyorlar yaa

7125 Mesaj
22 Ocak 2010; 19:22:17 

quote:

Şikayetvar.com'a yazdım bu olayı bakalım sonuç çıkcakmı.Çok salakça kullanmadığım hatta 3 lira tarife ücreti ödüyorum.Yaparsın sadece data hattı sözleşme sonunda kapatırsın kardeşim.Adam gibi kampanya yapmıyorlar yaa

teşekkürler umarım olumlu sonuç alabiliriz.

mustafavmms

2859 Mesaj
22 Ocak 2010; 20:22:53 

hattı konuşmaya açıp 3 lira daha tahsil etmek tam avea'ya yakışacak davranış. jet karttaki sim kartı kim çıkartıp da konuşacak ki. bu tarifeye yapılmış 3 liralık gizli zamdan başka birşey değil.

Sonuçta 1 GB Jet maliyeti 19+3+1+3.5 (ilk yıl)=26.5 lira,
sonraki yıllar 3.5 lira vergi olmayacak sanırım, sonraki yıllar da 23 lira olacak.

4 GB da 10'ar lira fazla 36,5 ve sonraki yıllar 33 lira olacak. Pek avantajlı değil. Halbuki konuşmaya kapatsalardı 3 lira daha ucuz olabilecekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolman7 -- 22 Ocak 2010; 20:39:41 >

697 Mesaj
22 Ocak 2010; 22:57:37 

Voleyi nerden vursak'ın peşinde herkes...cayır cayır bangır bangır bağırırlar iş reklama gelince 19lu 29lu rakamlarla fatura bi gelir elemana +15TL fazlasıyla yani x2...anında adamı 2 katıyla çarparlar ya gık diyemezsin işte...sinir oluyorum yaaa...heveslenmiştim, içime kaçtı ne yalan olsun..!!!

ɠƱʋȜɲ

11885 Mesaj
23 Ocak 2010; 16:33:35 

bi gün tarife 9.90 olur sonra 45 tl ye çıkmış olur hat
o zaman benim kontörlü yapsınlar yine interneti tanımlarlar
bi de et in teknik özellikleri nasıl
avea sitesinde 3 çeşit model olduğundan bahsetmiş de. bilgi detay da vermemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inexo -- 23 Ocak 2010; 16:35:08 >

3934 Mesaj
23 Ocak 2010; 22:20:25 

evimde avea 3g yok.olsaydı kesinlikle bu paketleri düşünecektim.
hatta edge bile çekim çok kötü.ss aldım görebilirsiniz 1 kademe edge çekiyor.
avea'yı bu yüzden sevmiyorum işte.

0

Ekteki dosya (1)

"yeniden doğmak kadar mümkün"

362 Mesaj
24 Ocak 2010; 0:36:59 

şimdi 1 gb paket alsak download yapmadan sadece internette dolaşsak geçermi kotayı bu 3 g olayı telekomdan farklı heralde kotaçabuk doluyor diyolar

1959 Mesaj
24 Ocak 2010; 0:46:46 

quote:

Orijinalden alıntı: kinetik
şimdi 1 gb paket alsak download yapmadan sadece internette dolaşsak geçermi kotayı bu 3 g olayı telekomdan farklı heralde kotaçabuk doluyor diyolar

ADSL'de sadece indirdiğiniz veri kotaya dahilken GSM'de hem indirilen hem de gönderilen veri kotaya dahil ediliyor.

Örneğin 10 MB bir dosya mail edeceksiniz, ADSL'de bu hizmetten dolayı kotanız düşmezken, GSM(3G)'de kota düşmektedir.

362 Mesaj
24 Ocak 2010; 1:00:11 

quote:

Orijinalden alıntı: fethiyetv

ADSL'de sadece indirdiğiniz veri kotaya dahilken GSM'de hem indirilen hem de gönderilen veri kotaya dahil ediliyor.

Örneğin 10 MB bir dosya mail edeceksiniz, ADSL'de bu hizmetten dolayı kotanız düşmezken, GSM(3G)'de kota düşmektedir.

cevap için sağol yani 1gb 1 ay yetmeyebilir download yapmazsak bile yanlışmıyım

1141 Mesaj
24 Ocak 2010; 1:01:18 

Turkcell hattım ile kullanabilir miyim bu modemi?

643 Mesaj
24 Ocak 2010; 1:04:01 

Hayır kullaanamıyorsun sim kiliti var.

1141 Mesaj
24 Ocak 2010; 2:01:14 

quote:

Hayır kullaanamıyorsun sim kiliti var.

kırma yöntemi yok mu acaba?

643 Mesaj
24 Ocak 2010; 6:39:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

Sözleşme sonunda onlar açıyorlar zaten kırmaya gerek yok nasıl olsa 1 sene boyunca avea'da kalma taahhütü veriyorsun.

499 Mesaj
24 Ocak 2010; 9:48:54 

Sadece foruma + 1-2 siteye müdavimliğim var bunun dışında iş amaçlı birde msn kullanıyorum. Bu şekilde hiç download yapmadan 1 gb'lık bağlantı yetmezmi acaba bana arkadaşlar ? Ayrıca 30 gün boyunca zaten kullanmam sadece iş yerinde internet kesildiğinde ve yolda kullanmayı düşünüyorum. Yoksa anında kota sorgusu yapabiliyormuşuz 1 gb'lık alıp denesemmi ? Baktım yetmiyor 65 tl öderim çıkarım kampanyadan ? Sizce nasıl yapmalıyım bu kota sorgulama bire bir net bilgi veriyormu anlık ?
Saygılarımla.

ALIŞ VERİŞ YAPTIKLARIM: erkandere, ugur67, cumhurfatih, muzeg, cyberdemon, varidat, kakman, shbndn, tlepsh, icebergmetii, elektrik_54, eyil77, memet, shanke, araknafobie, bakkada, erdll, selrk, TolgaPolat, incele, Arda, HaTToRi, blue, Neosis, atilimnet, bytepire, danny1977, dilaver_isik, akifable, sertdemiry,qontak0, Misti, CeSiN, Sephiroth

362 Mesaj
24 Ocak 2010; 13:12:50 

quote:

Orijinalden alıntı: wescam

Sadece foruma + 1-2 siteye müdavimliğim var bunun dışında iş amaçlı birde msn kullanıyorum. Bu şekilde hiç download yapmadan 1 gb'lık bağlantı yetmezmi acaba bana arkadaşlar ? Ayrıca 30 gün boyunca zaten kullanmam sadece iş yerinde internet kesildiğinde ve yolda kullanmayı düşünüyorum. Yoksa anında kota sorgusu yapabiliyormuşuz 1 gb'lık alıp denesemmi ? Baktım yetmiyor 65 tl öderim çıkarım kampanyadan ? Sizce nasıl yapmalıyım bu kota sorgulama bire bir net bilgi veriyormu anlık ?
Saygılarımla.

bende bu kota işine takmış durumdayım hiç download yapmadan sadece nette dolanarak msn falan bir ay boyunca 1 gb gecermi merak ediyorum net bir kanıya varsam alıcam

643 Mesaj
24 Ocak 2010; 14:13:57 

quote:

Orijinalden alıntı: wescam

Saygılarımla.

Normal bir web gezinmesinde günlük 100 Megabayt ve üzeri harcıyorsun kardeş çünkü internetteki içerikler artıyor ve buna mukabil çektiğin DATA'da artıyor.Ayrıyetten hızın yüksek olmasıda kota dolumunda azda olsa bi ihtimal etki eder çünkü hız arttıkça çekebildiğin veride artıyor.1 GB çok büyük bir rakam değil ama dediğin gibi msn ve 2/3 siteye takılıyorum diyorsan yetebilir ama o sitelerdede gün boyunca takılman gene günlük 100 MB götürür gibime geliyor.Sonuçta bilgiyi alıyorsun bana 4 GB bile yetmiyor ay sonu gelmeden kotam bitmiş oluyor öle gezindiğimde yok normal sitelerde takılıyorum ama gene yetmiyor.

KULLAN yazıp 9495'e yolluyoruz kotamızı görüyoruz.Ayrıyetten online işlemlerede sayaç koymuş avea nasıl aklına geldiyse,buradanda takip edebiliyoruz.Anlık olarak hiç bir operatör vermiyor kotayı ya birgün sonra yada 2 gün sonra görüyoruz şuanki gün harcadığımızı.Mesela bugün ayı 24 ü biz ya 25'in sonlarında yada 26'nın ortaları yada sonlarında görebiliriz.48 saat sonra kotalar görünür diye zaten her operatör yazıyor.

Benim tavsiyem TTNET 8 mbps 15 GB yada sınırsız 1 Mbps çünkü kota hiç bir şeye yetmiyor ne adam gibi tv seyredebiliyorsun nede video hemen doluyor.O yüzden aynı paralara sınırsız alın bulaşmayın mobil internete üstelik kotayı geçtiğinizde TTNET'ten daha fazla söğüşlüyorlar.

11885 Mesaj
24 Ocak 2010; 17:02:27 

ben de 3 tl sabit ücrete taktım bu turk telekom sabit ücretten başka bişey düşünmez mi ya

1945 Mesaj
24 Ocak 2010; 17:34:45 

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

ben de 3 tl sabit ücrete taktım bu turk telekom sabit ücretten başka bişey düşünmez mi ya

hocam telekomun eline düştüysen hemen şu sabit bu sabit die 3 lirayı atıyor cebe ama el mahkum

kural dışı kalmışız haberimiz yok

499 Mesaj
24 Ocak 2010; 18:07:59 

Hocam iyi güzel söylemişsinde zaten bunu dışarıda kullanmak adına almak istiyorum ben. Bazen iş yerinde net bağlantısı gidiyor bu gibi durumlarda bağlı kalmak adına yada sağda solda net imkanı olmayan bölgelerde kullanmak için istiyorum. Yoksa evde mecburen Ttnet'e devam. Bunun dışında Avea müşteri hizmetlerine sordum son 2 gün hariç kota sorgulaması verebiliyoruz dediler bilginize sizide yanıltmasın bu durum ?
Piyasadan 40 tl'ye Avea Jet modem buldum nakit alıp taahhüt olayından kurtulucam sanırsam baktım işime gelmiyor kapatıcam hiç bir ek ödeme vs... olmadan.
Saygılarımla.

quote:

Normal bir web gezinmesinde günlük 100 Megabayt ve üzeri harcıyorsun kardeş çünkü internetteki içerikler artıyor ve buna mukabil çektiğin DATA'da artıyor.Ayrıyetten hızın yüksek olmasıda kota dolumunda azda olsa bi ihtimal etki eder çünkü hız arttıkça çekebildiğin veride artıyor.1 GB çok büyük bir rakam değil ama dediğin gibi msn ve 2/3 siteye takılıyorum diyorsan yetebilir ama o sitelerdede gün boyunca takılman gene günlük 100 MB götürür gibime geliyor.Sonuçta bilgiyi alıyorsun bana 4 GB bile yetmiyor ay sonu gelmeden kotam bitmiş oluyor öle gezindiğimde yok normal sitelerde takılıyorum ama gene yetmiyor.

KULLAN yazıp 9495'e yolluyoruz kotamızı görüyoruz.Ayrıyetten online işlemlerede sayaç koymuş avea nasıl aklına geldiyse,buradanda takip edebiliyoruz.Anlık olarak hiç bir operatör vermiyor kotayı ya birgün sonra yada 2 gün sonra görüyoruz şuanki gün harcadığımızı.Mesela bugün ayı 24 ü biz ya 25'in sonlarında yada 26'nın ortaları yada sonlarında görebiliriz.48 saat sonra kotalar görünür diye zaten her operatör yazıyor.

Benim tavsiyem TTNET 8 mbps 15 GB yada sınırsız 1 Mbps çünkü kota hiç bir şeye yetmiyor ne adam gibi tv seyredebiliyorsun nede video hemen doluyor.O yüzden aynı paralara sınırsız alın bulaşmayın mobil internete üstelik kotayı geçtiğinizde TTNET'ten daha fazla söğüşlüyorlar.

ALIŞ VERİŞ YAPTIKLARIM: erkandere, ugur67, cumhurfatih, muzeg, cyberdemon, varidat, kakman, shbndn, tlepsh, icebergmetii, elektrik_54, eyil77, memet, shanke, araknafobie, bakkada, erdll, selrk, TolgaPolat, incele, Arda, HaTToRi, blue, Neosis, atilimnet, bytepire, danny1977, dilaver_isik, akifable, sertdemiry,qontak0, Misti, CeSiN, Sephiroth

643 Mesaj
24 Ocak 2010; 20:12:12 

Çok fazla kullanmıyorsan alabilirsin 1 GB o sana kalmış bir şey.Ama kullanacağın yerlerde 3G sinyali varmı kontrol edip öle deneyin yani.Kota sorgulamaları 48 saat içinde gözüküyor bu bütün operatörlerde böyle.Mesela bugün ayın 24'ü bugünün kotası 26'sında gözüküyor yani iki gün sonra.

Bendede boşta modem var vodafonun 118 liraya almıştım E160E kaça satayım diye düşünüyorum daha 2 aylık felan.70 lira eder heralde.

5 Mesaj
25 Ocak 2010; 14:04:11 

benim bir sorum olacak ben giresunda okuyorum kyk da bizim yurdun dibinde vericciler var avea edge mükemmel çekiyor. İnternette bağlanma sorunu olur mu bu avea jett. '. soru 3.7 megabitten bahsetmiş arkadaş adsl 1024 megabitle durumu ne iyi ve hızlı bağlanır mı adslye göre. Mesela imperia online adlı strateji oyununu oynuyorum hızlı bir şekilde girer mi download yapmayacağım hiçbir zaman . Yani kısacası almalı mıyım :d

7125 Mesaj
25 Ocak 2010; 15:27:37 

quote:

Orijinalden alıntı: __nowA__

benim bir sorum olacak ben giresunda okuyorum kyk da bizim yurdun dibinde vericciler var avea edge mükemmel çekiyor. İnternette bağlanma sorunu olur mu bu avea jett. '. soru 3.7 megabitten bahsetmiş arkadaş adsl 1024 megabitle durumu ne iyi ve hızlı bağlanır mı adslye göre. Mesela imperia online adlı strateji oyununu oynuyorum hızlı bir şekilde girer mi download yapmayacağım hiçbir zaman . Yani kısacası almalı mıyım :d

edge'yi geç hiç düşünme bile.

3g var ise al derim.

mustafavmms

5 Mesaj
25 Ocak 2010; 18:36:09 

edge demişim pardon vericiler bizim 50 metre uzağımızda yani adsl hızına ulaşabilir miyim onu soracaktım bir de ıp değiştirmek mümkün mü o da önemli benim için online oyun oynuyorum da .:D

2544 Mesaj
25 Ocak 2010; 21:41:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Evrekas

olmazmı var tabii ebay'de e156g sim lock yaz görürsün.
ben kırdım istediğim gibi kullanıyorum.

643 Mesaj
27 Ocak 2010; 13:56:30 

Arkadaşlar bu kampanyaya katılan varsa verilen simkartın sese açık olması ve 3 lira boşu boşuna hepsibir tarifesi parası alınmasını şikayet etsin.Ben ettim aradılar ama pek ilgilenmediler sizde kullanıyorsanız sikayetvar.com'a şikayet edin.Verilen simkart zaten modemde takılı niye tarife parası alıyorlar ki ben vodafone'yi aradım onlar sadece data hattı olarak açıyorlarmış.Sizde şikayet edin eminim birşeyler çıkar.

147 Mesaj
1 Şubat 2010; 22:25:37 

arkadaşlar bende bağlan tuşu aktif olarak förünmüyor tıklaamıyorum sorun nedir acaba bilgisi olan varmı

36 Mesaj
2 Şubat 2010; 13:38:57 

Merhaba Arkadaşlar
Ben 5 aydan beri 1 Yıllık 6 GB Jet modem Avea kullanıyorum.
Bu ay kotayı yaklaşık 1 GB aşmama rağmen fatura gene aynı geldi. Şaşırdım çünkü kanırta kanırta benden çıkaracaklarını düşünmüştüm.
Müşteri hizmetlerini de aramadım. Çünkü faturaya yansıtırlar diye tırstım
Acaba indirim falan filan mı oldu diye düşündüm. Size sormak istedim

2. sorum ise bu modemin arayüzü ve şekli hiç burada gösterildiği gibi değil
Acep ben eskiden beri aldım diye mi modemin şekli ve programın arayüzü farklı diye sormak istiyorum
Acep bana eski modelini mi kakaladılar?

3. sorum ise ben bu AVEA'ya her ay 55 TL ödemekten bıktım. 7 faturam kaldı 7 çarpı 55 = 385 yapıyor
Acep bunu kredi kartından çekip beni AVEA'dan kurtarırlar mı? Peşin ödeme durumum yok.

Bir gözlemimi aktarayım. Telefonla 3 ay önce aradım dedim ki yaw arkadaş burada EDGE var 3g yok bana en kısa süre içerisinde
yardımcı olacaklarını söylediler 3 ay geçti anca öyle geldi. Şimdi 2 diş çekiyor ve bağlantı istediğim seviyeye geldi
Biraz geç oldu ama güç oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mufuso -- 2 Şubat 2010; 13:41:42 >

1959 Mesaj
2 Şubat 2010; 13:55:23 

quote:

Orijinalden alıntı: mufuso
Merhaba Arkadaşlar
Ben 5 aydan beri 1 Yıllık 6 GB Jet modem Avea kullanıyorum.
Bu ay kotayı yaklaşık 1 GB aşmama rağmen fatura gene aynı geldi. Şaşırdım çünkü kanırta kanırta benden çıkaracaklarını düşünmüştüm.
Müşteri hizmetlerini de aramadım. Çünkü faturaya yansıtırlar diye tırstım
Acaba indirim falan filan mı oldu diye düşündüm. Size sormak istedim

2. sorum ise bu modemin arayüzü ve şekli hiç burada gösterildiği gibi değil
Acep ben eskiden beri aldım diye mi modemin şekli ve programın arayüzü farklı diye sormak istiyorum
Acep bana eski modelini mi kakaladılar?

3. sorum ise ben bu AVEA'ya her ay 55 TL ödemekten bıktım. 7 faturam kaldı 7 çarpı 55 = 385 yapıyor
Acep bunu kredi kartından çekip beni AVEA'dan kurtarırlar mı? Peşin ödeme durumum yok.

Bir gözlemimi aktarayım. Telefonla 3 ay önce aradım dedim ki yaw arkadaş burada EDGE var 3g yok bana en kısa süre içerisinde
yardımcı olacaklarını söylediler 3 ay geçti anca öyle geldi. Şimdi 2 diş çekiyor ve bağlantı istediğim seviyeye geldi
Biraz geç oldu ama güç oldu

Fatura dönemiizin son 1~2 günkü görüşmeler bir sonraki ayın detayında gözükür. Eğer bahsettiğiniz 1 GB aşımı son 1~2 günde yaptıysanız, bir sonraki fatura döenminde fark ücreti faturanıza yansıyabilir.

147 Mesaj
2 Şubat 2010; 23:55:48 

arkadaşlar merhaba size bir kaç soru sormak istiyoeum konuya yabancı oldugum için bilen arkadaşlara birkaç sorum olacak..avea jet aldım forumda yazıyor 3g hızlı diye modemi takıgımızda edge yazıyor (avea nın jetmodemdeki yardım linkindede edge resmi örnekli) bu 3g tercihlimi geçiyor yoksa otomatik kendi kendinemi atoyor, diğer sorum kota yı nasıl görebiliyoruz, ve son sorum aylık bedava verdikleri wifi nedir ne işe yarıyor nasıl kullanabilyrouz bunu.. kusurabakmayın sorular saçma gelebilir ama insan bilmeyince işin içinden çıkamıyor teşekkürler şimdiden...

3252 Mesaj
3 Şubat 2010; 1:41:50 

quote:

Orijinalden alıntı: WorldİnMyEyes

arkadaşlar bende bağlan tuşu aktif olarak förünmüyor tıklaamıyorum sorun nedir acaba bilgisi olan varmı

Antivirüs yazılımını geçici kaldırın. Ardından Avea MobilBaglanti uygulamasını kaldırıp yeniden kurun. Daha sonra aygıt yöneticinden donanımı tam olarak tanımış mı kontrol edin. Ben de Windows XP ile aynı problem ile karşılaştım. Müşteri hizmetleri antivirüs'ten olduğunu belirtti.

Ben 64 bit Windows 7'ye tanıtmayı başaramadım. Uyumsuz sürücü hatası veriyor ve tanımıyor. Belki de ben yapamadım.
32 bit Windows 7 sorunsuz bir şekilde tanıdı.

WiFi ne için? Türkiye'nin bazı noktalarındaki TTNet WiFi noktalarında uyumlu cihazlarla internete girmek için.
Kotayı web sayfasından veya SMS ile sorgulayabilirsiniz. Cihaz kurulduğu makinede bütün aktarım miktarlarını tutuyor.

86 Mesaj
3 Şubat 2010; 16:08:59 

Arkadaşlar bende evden masaüstü bilgisayarımı kaldırıp laptop almayı düşünüyorum,avea jet modem kullanmayı düşünüyordum burada yazılanları görünce caydım,
29tl'lik paket 36 tl'ye geliyorsa hiçbir espirisi yok ttnet'e devam galiba en azından 29 tl ödüyoruz,durduk yerde 7 tl fazla vermenin ne anlamı varki??

643 Mesaj
4 Şubat 2010; 23:48:25 

quote:

Orijinalden alıntı: WorldİnMyEyes

arkadaşlar merhaba size bir kaç soru sormak istiyoeum konuya yabancı oldugum için bilen arkadaşlara birkaç sorum olacak..avea jet aldım forumda yazıyor 3g hızlı diye modemi takıgımızda edge yazıyor (avea nın jetmodemdeki yardım linkindede edge resmi örnekli) bu 3g tercihlimi geçiyor yoksa otomatik kendi kendinemi atoyor, diğer sorum kota yı nasıl görebiliyoruz, ve son sorum aylık bedava verdikleri wifi nedir ne işe yarıyor nasıl kullanabilyrouz bunu.. kusurabakmayın sorular saçma gelebilir ama insan bilmeyince işin içinden çıkamıyor teşekkürler şimdiden...

Arkadaşım yukarıda koyduğum yazılımın resimlerini görüyorsun.Proğramı açıyorsun ARAÇLAR kısmına gelip SEÇENEKLERE tıklıyorsun.Açılan pencerede sağ köşede menüler var oraya tıklayıp geldiğinde ŞEBEKE TÜRÜ ve BANT kutucukları var.Devamlı 3G aktif olması için SADECE WCDMA'yı seçiyorsun BANT ise gsm 900/1800/wcdma2100 oluyor sonra UYGULA ve TAMAM diyip bitiriyorsun.Hem 3G hemde edge aktif olsun diyorsan o şebeke türü kısmından ayarlayıp uygula ve tamam diyorsun.

Kalan kotanı KULLAN yazıp 9495'e yollayıp öğreniyorsun.Yalnız kalan değilde kullandığın data miktarını öğreniyorsun kalan miktarı değil.Ayrıyetten online işlemlerde faturalar kısmında kullanım sorgula var oradanda kullandığın datayı görebilirsin.

Aylık Wifi'yi TTNET'in WİFİ noktalarında kullanabilirsin.Mesela bir kafede varsa yada herhangi bir ortamda verdikleri şifreyi yazıp WİFİ kullanıyorsun.

643 Mesaj
4 Şubat 2010; 23:53:21 

quote:

Orijinalden alıntı: m_y_z_

Arkadaşlar bende evden masaüstü bilgisayarımı kaldırıp laptop almayı düşünüyorum,avea jet modem kullanmayı düşünüyordum burada yazılanları görünce caydım,
29tl'lik paket 36 tl'ye geliyorsa hiçbir espirisi yok ttnet'e devam galiba en azından 29 tl ödüyoruz,durduk yerde 7 tl fazla vermenin ne anlamı varki??

Avea hangi mantıkla mobil modemle verdiği hattı sese açıp 3 lira tarife parası kesiyor anlamadım.Diğer operatörlerde bu yok çok salakça 12 ay boyunca simkart modemde takılı kalcak ama ses için 3 lira tarife parası ödeyeceksin.Ben müşteri hizmetleriyle kavga edip indirim sağladım çok aptalca bunu bilerek kabul ediyorsunuz diyorlar birde avea başka diğerleri başkadır gibi saçma şeylerle savmaya başlıyorlar.Bence 3G internete takılmayın gidin adam gibi TTNET alın rahatınıza bakın.Benim imkanım olsa 15 GB 8 megabit alırım ttnet'ten kotalı kadar aptalca bir şey yok yaa.Haber izlesen olmaz,video izle olmaz hemen doluyor.Hoş kullanmayan içinde ideal bir sistem ama siz TTNET'te kalmaya devam edin bence.

3490 Mesaj
5 Şubat 2010; 0:22:09 

Ben de mağazaya gelen müşterilere önermiyorum adsl'de kalın diyorum. Millet garip garip sorularla geliyor. Acayip bir milletiz.

Bugün gelen bir müşteri vardı. TTNET'ten 500MB'lık Avea Jet almış. 1 TL telsiz kullanım bedeli + 3,70 felan açılış vergisi taksidi + 5.99 internet ücreti toplamda 10,70 kuruş mu ne faturası vardı. Hepsibir sabit ücreti yoktu faturasında, özellikle dikkat ettim.

Sanırım hat sesli çağrılara kapatılarak o 3 TL'lik ücreti vermeye gerek kalmaz. Kaldı ki Hepsibir tarife ücreti yansıyacağını düşünmüyorum. Keza kişisel olarak ben bir gün olurda diğer hattıma bir şey olursa, o modemdeki hattan arama yapmaya ihtiyaç duyarsam diye 3 TL'yi vermeyi göze alırım.

Harbiden acayip bir milletiz, 29 TL'ye 4GB mobil internet buluyoruz, 3 TL gözümüze batıyor. Tamam, böyle bir ücret varsa haklılar demiyorum ama, şunun şurasında birkaç ay önce 4GB internet paketini bu fiyatlara hayal etmesi bile güzeldi.

DH Motorola Moto G Kullanicilari

DH müdavimi.

643 Mesaj
5 Şubat 2010; 0:34:23 

Arkadaşım ben kullanıyorum mobil modemlerle verilen hatlar sese açık olarak veriliyor ve 3 lira tarife parası ödüyorsun boşuna ve hattı sese kapatamıyorsun.12 ay boyunca bu simkartlar modemde takılı kalıyor bu mantık sence doğrumu??? Turkcell ve vodafonda böyle bir uygulama yok ayrıyetten çok uzak bir ihtimalden bahsediyorsun o hattan arama yapabilrim sen kendin inanıyormusun buna??Benim 3 tane hattım var sadece biri işime yarıyor ve yetiyor bile.Senin 29 lira dediğin olaya 3,6 lira yeni vergileri ekle ve 3 lirada tarife parası ekle oluyor sana 36,5 lira bunun neresi kampanya oldu şimdi?? Üstelik ses hiç kullanılmıyor çünkü hat modemde takılı bu resmen haksız bir kazanç yani indirimin cezasını başka bir uygulama ile telafi etme yolunda avea.Bugün 4 GB paket 40 lira ama sen vergisiz halini düşünüyorsun sana hoş geliyor bi vergileri ve tarife parasını bi ekle bakalım düşünmesi hoş olcakmı bu hayalin.

86 Mesaj
5 Şubat 2010; 17:02:38 

quote:

Arkadaşım ben kullanıyorum mobil modemlerle verilen hatlar sese açık olarak veriliyor ve 3 lira tarife parası ödüyorsun boşuna ve hattı sese kapatamıyorsun.12 ay boyunca bu simkartlar modemde takılı kalıyor bu mantık sence doğrumu??? Turkcell ve vodafonda böyle bir uygulama yok ayrıyetten çok uzak bir ihtimalden bahsediyorsun o hattan arama yapabilrim sen kendin inanıyormusun buna??Benim 3 tane hattım var sadece biri işime yarıyor ve yetiyor bile.Senin 29 lira dediğin olaya 3,6 lira yeni vergileri ekle ve 3 lirada tarife parası ekle oluyor sana 36,5 lira bunun neresi kampanya oldu şimdi?? Üstelik ses hiç kullanılmıyor çünkü hat modemde takılı bu resmen haksız bir kazanç yani indirimin cezasını başka bir uygulama ile telafi etme yolunda avea.Bugün 4 GB paket 40 lira ama sen vergisiz halini düşünüyorsun sana hoş geliyor bi vergileri ve tarife parasını bi ekle bakalım düşünmesi hoş olcakmı bu hayalin.

Sana hak veriyorum kardeşim,,internette aveanın sitesine gir bak,,ne ses bedeli ne başka bi bedel yazıyo,,(29tl kdv ve ötv dahil)yazıyo,,bunuda görünce insana cazip geliyo fakat sonradan abuk sabuk şeyler çıkartıyolar zamanla akıllanırlar ama tepki koymak lazım koyun gibi sessiz kalmamak lazım,,3-5 bin kişi aveayı arayıp tepki gösterseler bunlarda böyle yapamazlar,,

453 Mesaj
6 Şubat 2010; 20:53:54