Şimdi Ara

Logitech üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayar çevre birimleri ve oyuncu aksesuarları üretiminde sektörün lider isimlerinden biri olan Logitech, 2010 mali yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. 31 Aralık'ta sona eren üçüncü çeyrekte 627 milyon dolarlık gelir açıklayan firma, ikinci çeyrek ile kıyaslandığında gelirlerini yaklaşık 130 milyon dolar arttırmış durumda.

Net kârı da bir önceki çeyreğe göre iki kat arttarak 57 milyon dolar seviyesine ulaşan Logitech, içinde bulunduğumuz dördüncü çeyrek için 500-515 milyon dolar arasında gelir ve 15-20 milyon dolar arasında operasyon kâr bekliyor.

• kaliteli ürünler yapıyor ama çokda pahalı satıyor, normaldir kârının yükselmesi:)
  • valla helal olsun, kaliteyi ucuza satmasada hakkını veren teknolojiyi son kullanıcıya verebilen lider markalardan biri. Şahsen 1.5 sene önce 110 liraya mouse aldım hala kullanıyorum ona keza z-5500 ses sitemini aldım yeterinden fazla memnunum ne diyim daha iyi yerlere gelmesi temennisiyle tşkler logitech...
  • ses sistemlerine bayılıyorum

haber için teşekkürler @fx57
  • Bu sene uygun fiyatlı satılıp yaygınlaşan LX 710 vb. klavye-mouse setler sayesinde de çok kazandı galiba.
  • Özellikle hoparlörleri ilk piyasaya girdiğinde daha ucuz sonra daha pahalı oluyor. Alışılanın aksine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuBeRK

valla helal olsun, kaliteyi ucuza satmasada hakkını veren teknolojiyi son kullanıcıya verebilen lider markalardan biri. Şahsen 1.5 sene önce 110 liraya mouse aldım hala kullanıyorum ona keza z-5500 ses sitemini aldım yeterinden fazla memnunum ne diyim daha iyi yerlere gelmesi temennisiyle tşkler logitech...

paylaşım için teşekkürler ,sunulan hizmetin tabiki bedeli olacak,bu yüzden fiyatını eleştirmiyorum
  • ses sistemim z-5450,webcamim quickcam fusion,gamepadlerım logitech,hiçbiri ne bozuldu nede garantiye gitti 3 yıldır aldım alalı kaliteli ürün yapıyorsa o ürüne para verilmeli bence ve yakında mx3200 klavye mouse setini almayı planlıyorum 90 liraya bı yerde gordum,haber için teşekkürler fx57 :)
  • 6-7 senedir yakından takip ettiğim bir marka...ve kişisel izlenimin odurki Logitechi logitech yapan ne kalitesidir, nede kusursuzluğu...
    Logitechi Logitech yapan en önemli unsur daima müşteri memnuniyetini ön planda tutan muhteşem alışveriş sonrası desteğidir...
    2. unsur ismiylede bütünleşen ifade; Logitech = Konfor demektir...
    diğer önemli özelliğide sci-fi tasarımları...Logitechin neyine sahip olursanız olun size bilimkurgu bir filmdeymişsiniz duygusunu yaşatırlar..
    yoksa mx air gibi şeyleri yapmak için çokda kasmazlardı sanırım...
    bu gibi unsurlara sahip oluncada markanız fiyatı yüksekte olsa çok fazla kişinin takdirini ve güvenini kazanır elbette..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 21 Ocak 2010; 20:13:47 >
  • Gerçekten kaliteli bir marka.. tüm firmalar bu kalite politikasını örnek almalılar bence.. Ama fiyat politikasını değil :)
  • beyler adamlar yapıyor sonrada ''ben yaptım sıra sizde verin parayı alın'' diyor bu kadar basit...adamlar bırakın teknolojiyi herhangi bir ürünü aldığınızda kaplamasından malzemesine herşeyi ile kaliteyi size sunuyor bunun da bir bedeli olmalı onun için fiyatları abartı bulmuyorum
  • mx3200 , ses sistemi ve webcamını kulllanıyorum. tek kelime ile verdiğim her kuruşa helal olsun. mx3200 ün pili 3 yıl gitti :) onlarca oyun bitirdim 5-6 tuş aynı anda çok bastım banamısın demiyor :) hele v220 fareyi herkeze aldırıyorum. herkez çok memnun. logitech se değer.
  • Kaliteli bir marka, bu kadar kazanması doğal. Ses ve oyun sistemleri mükemmel.
    Logosu bile bi güzel sempatik :)
  • Kaliteli özellikle mouse ları..
  • mouse'm g7 klavyem g15v2 2 yıldır kullanıyorum verdiğim para sonuna kadar helal olsun bozulsunlar g19 klavye g9 mouse alırm
    teşekkürler !
  • Pek sevdiğim bir firma değil, her ne kadar kalitesiyle meşhur firma da olsa Türkiye'de sattığı bir çok ürünün altında class2 yazısını görebilirsiniz. Yani 2. sınıf malzemeden dandik ürünler. Ben ses için creative, diğer çevre birimleri için microsoft ve philips donanımları tercih ederim.
  • quote:

Pek sevdiğim bir firma değil, her ne kadar kalitesiyle meşhur firma da olsa Türkiye'de sattığı bir çok ürünün altında class2 yazısını görebilirsiniz. Yani 2. sınıf malzemeden dandik ürünler. Ben ses için creative, diğer çevre birimleri için microsoft ve philips donanımları tercih ederim.

dostum bu konuda haklı olabilirsin ama unutmadki Türkiye kendi ürettiğin çayın bile 2.kalitesini kullanıyor buda ülkemizin hala 2.ci sınıf gelişmekte olan ülkeler kategorisinden olduğunu gösterir..herşeyde böyle sadece teknoloji yada yiyecek içecekte değil..
  • Logitech class2 ürün satıyor olabilir ama diğer firmaların ürünleriyle kıyaslarsak yinede çok daha alınası ürünleri piyasaya sürüyorlar.

Logitech'in firma olarak yaptığı tek hatası ve belkide en büyük ayıbı mesela Illuminated gibi ürünleri hala anlaşılmaz bir ısrarlar İngilizce Q olarak piyasaya sürmeleri.

Türkiye'de faaliyet gösterip sattıkları farklı birçok ürünle Türk tüketicisinden para kazanan bir firmanın bu konudaki umursamaz tavrı bana açık konuşmak gerekirse "saygısızca" geliyor.

Bu tatsız durumun tek sorumlusu mutlaka sadece Logitech değil. Microsoft'ta bunu yapıyor ama bir firmanın yaptığı hata bir başkası için emsal teşkil etmemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Pek sevdiğim bir firma değil, her ne kadar kalitesiyle meşhur firma da olsa Türkiye'de sattığı bir çok ürünün altında class2 yazısını görebilirsiniz. Yani 2. sınıf malzemeden dandik ürünler. Ben ses için creative, diğer çevre birimleri için microsoft ve philips donanımları tercih ederim.

logitech iiii bi dene derim ben sana.....:))))) microsoftla falannnn nereye kadarrr...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharapnell

quote:

dostum bu konuda haklı olabilirsin ama unutmadki Türkiye kendi ürettiğin çayın bile 2.kalitesini kullanıyor buda ülkemizin hala 2.ci sınıf gelişmekte olan ülkeler kategorisinden olduğunu gösterir..herşeyde böyle sadece teknoloji yada yiyecek içecekte değil..

arkadaşlar class2 bile olsa adamların ürünleri kaliteli en azından kendi ürünlerini kendi yapıyor microsoft gibi yaptırmıyor... class2 olsa bile bu markadan kaliteli olan bi marka yok türkiyede... en kalitesiiii logitech donanımda varsa benim bilmediigm söyleyin onu alıyım... adamlar öncü oluyo hep
    -logitech sayesinde lazer mouse kulanıyoruz.. ilk bulan firmadır...
    -ilk kablosuz mouse çıkaran firmdır...
    -ilk nano alıcıyı piyasaya süren firmadır... bunun gibi daha büsürü şey.... adam lar ne yapsız daha... ;)))))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pulto23 -- 22 Ocak 2010; 9:27:08 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.