Şimdi Ara

ECS USB 3.0 ve SATA 6Gbps için genişleme kartları hazırladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
3.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük anakart üreticilerinden Elitegroup Computer Systems ya da bilinen adıyla ECS, sahip olduğu anakartı USB 3.0 veya SATA 6Gbps gibi yeni teknolojilerle değerlendirmek isteyen kullanıcılar için iki yeni genişleme kartı hazırladı. Duyurusu yapılan yeni kartlardan U3N2 isimli model, PCIe x1 ara birimini destekliyor ve NEC tarafından geliştirilen D720200F1 kod adlı yongayı kullanıyor.

Üzerinde iki adet USB 3.0 portu bulunan kart aynı zamanda geriye dönük olarak USB 2.0 ve USB 1.1 ara birimleriyle de kullanılabiliyor. ECS'nin S6M2 isimli diğer kartı ise Marvell tarafından geliştirilen 88SE9128 kodlu SATA 6Gbps kontrolcüsünü kullanıyor. Benzer şekilde PCIe x1 ara birimiyle uyumlu olan kart bir adet dahili, bir adette harici olmak üzere iki adet SATA 6Gbps portuyla geliyor.

ECS satışına önümüzdeki günlerde başlamayı planladığı yeni kartları için herhangi bir fiyat açıklamasında bulunmadı.

• İhtiyaç duyacaklar için çok iyi bi' çözüm. Anakart değiştirmeye gerek yok. Tabi bu arada belirlenmemiş fiyatı da önemli fakat Ecs her zamanki gibi uygun olacaktır fayatta da...
  • sata modelinde 1 cıkış olması bi nebze mantıklı ama usb 2 tane sacma olmus gunumuzde artık hersey usb den baglanıyor
  • güzel düşünmüşler ama sata 3 hdd alan biri sata3 destekli anakartta alır :S
  • fiyatların ucuk olacagını dusunmuyorum en azından bı anakart fıyatını gecemez
    cok ıyı oldu bu :D
  • Satılacağı süreç kısa olsa da bu ürünler iş görür bence ucuz olurlarsa.
  • Bence ikisi tek bir kartda olsa hem ucuz hemde işlevsel olurdu.Belli bir süre sonra ikisinin bir karta olcağını düşünüyorum.Bir yıl içinde yagınlaşacağını düşünüyorum
  • No Name'i bile 30$. ECS'nin daha fazla olacağını ve ayrıca TR içinde (ÖTV, KDV, vs) daha pahalıya satılacağını düşünüyorum.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32407

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 21 Ocak 2010; 20:11:10 >
  • bir iki yıl sonra yenilemek daha iyi gibi görünüyor çok da farketmez bence
  • en iyi işi bu konuda MSI çıkarmış hem usb hem sata bir arada olduğu cabası karta raid desteğide vermiş mükemmel olmuş. ve gördüğüm kadarıyla birtek msi da raid desteği var
  • bu behsettiğiniz kartın tr de satısı varmı adres bilgisi yada link verebilecek olan varmı
    ana kartımı değiştirmek istemiyorum
    sata 3 olması yeterli usb 3 olmasada olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJ ICEMAN

bu behsettiğiniz kartın tr de satısı varmı adres bilgisi yada link verebilecek olan varmı
    ana kartımı değiştirmek istemiyorum
    sata 3 olması yeterli usb 3 olmasada olabilir

ASUS' un böyle bir ürünü var. İşini görür SATA 3 USB 3
    http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-38792-ASUS-U3S6--PCIe-x4--USB-ve-SATA-Coklayici-Kart---2xUSB-3-0---2xSATA-6Gb-s-.html

• cok tesekkurler ama bu x4 için
    benim anakarttada xe yok x1 için olan lazım bana
  • Bende almayı düşünüyordum ama 50TL'den ucuz bulamadım kısaca sistem değiştirirken usb 3.0, ddr4, pci-e 3.0, sata3 destekli bir anakart almak lazım sonradan çok kıvranıyor insan.
  • Güzel. Sata III - Usb III için anakart değiştirmeye gerek kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Güzel. Sata III - Usb III için anakart değiştirmeye gerek kalmadı.

valla hocam eyer pci-e x1 olan bu kartı bulamassam yada muadili bir kartı
    mecbur değiştircez anakartı ve ramleri de tabi ramlerim ddr2 :(
  • quote:

valla hocam eyer pci-e x1 olan bu kartı bulamassam yada muadili bir kartı
    mecbur değiştircez anakartı ve ramleri de tabi ramlerim ddr2 :(

Sistemden memnun olduktan sonra önemi yok hocam, Ddr3 yada Ddr2 olmasının.
    2009 sonuna kadar Pentium 4 kullandım, daha öncekileri saymıyorum bile. Öyle bir sistemde Ps ile çalışmak tam bir işkenceydi. İşim gereği sistemi değiştirdim. Render gibi işlemler için şuan yetiyor. Yetmediği anda Xeon sisteme geçeceğim artık. Sistem, beklentileri karşılıyorsa sorun yok yani.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.