Şimdi Ara

XEROX 3140 Nasıldır !! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
25.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Tunahan20

quote:

Orijinalden alıntı: depresifmor

arkadaşlar hem yeni sınırsız çipi alıp hem de yazılım mı yaptırmalıyım?
    dolumu yapan yer çip falan takmıyoruz dedi.. buradaki adımları uyguladım, uzaktan destek aldım, makina çöp oldu dediler, napcamı bilmez haldeyim, tecrübe sahibi olanlar yol göstersin lütfen

hem çip hem yazılım olmaz çip toner biitene kadardır sonsuz çip diye birşey de yoktur sonsuz yazılım vardır. senin için gerekli olan yazıcının setup çıktısını alman. daha sonrada seri numaran ve versiyon numarana özel yazılım ürettirip yükletmen olacak

cevap için teşekkür ederim, yazıcının seri no vs bilgilerini yolladım bir firmaya ve yazılım bekliyorum. umarım diğerlerinin dediği gibi flaşa zarar vermemişimdir, yoksa çok pahalı bir ders olmuş olacak bu bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: cool111

konunun içinde bu yazıcının ÇİPLİ olduğunu belirtmiştim. bu yazıcı ÇİPLİ arkadaşlar.

çipli tonerlerin özelliği nedir acaba yani neden çipli olmasını istemeliyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: bingbang86

quote:

konunun içinde bu yazıcının ÇİPLİ olduğunu belirtmiştim. bu yazıcı ÇİPLİ arkadaşlar.

Üretici firmalar dolumun önüne geçmek için bu şekilde engel koymaya çalışıyorlar bunun sebebi ise orjinal toner alınıp kullanılması.Toneriniz dolum olduğu andan itibaren garanti dışı kalmış olur ama şöyle birşey de var yazıcınıza yazılım atılmadığı sürece garantiye tonersiz gönderip tamirini sağlamış olursunuz.
  • quote:

quote:

quote:

Üretici firmalar dolumun önüne geçmek için bu şekilde engel koymaya çalışıyorlar bunun sebebi ise orjinal toner alınıp kullanılması.Toneriniz dolum olduğu andan itibaren garanti dışı kalmış olur ama şöyle birşey de var yazıcınıza yazılım atılmadığı sürece garantiye tonersiz gönderip tamirini sağlamış olursunuz.

güzel bir fikir olmuş ama bu firmalar böyle şeyler düşündükleri kadar fiyatlarını makul bir seviyelerde tutsalar insanlarda böyle şeylere yönlenmemiş olurlar

• quote:

quote:

quote:

quote:

güzel bir fikir olmuş ama bu firmalar böyle şeyler düşündükleri kadar fiyatlarını makul bir seviyelerde tutsalar insanlarda böyle şeylere yönlenmemiş olurlar

Evet firmalar bu şekilde çalışıyor mağazalarda satılan sıradan inkjet yazıcı fiyatı 60 tl 2 kartuşu arıza yaptığı zaman kartuş fiyatı yeni yazıcı fiyatının neredeyse 2 katı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet firmalar bu şekilde çalışıyor mağazalarda satılan sıradan inkjet yazıcı fiyatı 60 tl 2 kartuşu arıza yaptığı zaman kartuş fiyatı yeni yazıcı fiyatının neredeyse 2 katı

yani yazıcıyı uygun verip kartuşundan kazanım olmuş oluyor ne diyelim adamlarda teknoloji her türlü oynuyorlar bizlerde oyuncakları işte

• Tunahan20 çok teşekkür ediyorum, yazılım sıkıntımı tamamen çözdü, allah razı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: YirmiDortUzeriiki

[size=6]Xerox 3140 V73 ve V77 Reset yazılımı.

Arkadaşlar işlem gayet basit

1- Tonerin üzerindeki çip'i sökün veya bir bantla kapatın. Yazıcıyı bilgisayara bağlayın ve açın
    2- Varsayılan yazıcı olarak tanıtın
    3-http://hotfile.com/dl/141164580/820c5ca/3140_73.rar.html adresindeki dosyayı indirin.
    4- 3871920876_Xerox3140_V1.50.00.73x.fls isimli dosyayı mouse ile tutarak usblist2 isimli dosyanın üzerine bırakın.
    5- yaklaşık 2 dakika bekleyin yazıcınız kapanıp açlışacaktır.
    İşlem tamam,

Bu da başka bir verisyon :http://hotfile.com/dl/141165242/5e84961/3140_77.rar.html (bu dosya için de aynı işlem geçerlidir. ancak bunu uyguladıktan sonra Xerox 3140 olan yazıcınız Samsung 1915 olmaktadır.) bilginize

Not: ben şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım, siz sorun yaşarsanız sorumluluk size aittir çünkü yazıcınız hiç kullanılamaz hale gelebilir veya garanti dışı kalabilir.

işe yaradı dostum tesekkürler

• Konuyu hortlatmış olacam ama benim yazıcıda sınırsız chip takılı ve doldurup doldurup kullanıyorum. Yinde de chip reset gerekir mi?
  • arkadaşlar bu yazıcını içindeki demo tonerin dolumu yapılıyor mu? yapılmıyorsa nasıl bir yol izlemek lazım. pek anlamıyorum bu yazıcı işinden. yazdıklarınızı okudum ama sorumun cevabı olacak bir mesaj göremedim.
  • selamlar.

bu yazıcıdan renkli çıktı alınıyormu?
  • Xerox 3140 yazıcı, xerox firmasının çip kullanan modellere adım attığı ilk yazıcıdır, xerox 3140 modelinden önce üretilen xerox 3122, xerox 3117, xerox 3124 ve xerox 3125 modellerinde çip adındaki elektronik devre olmamasına karşın xerox 3140 ve xerox 3160 modellerinde çip kullanılmaya başlanmıştır.
    çipsiz modellere alışık olan müşterileri strese sokan bu uygulama zaman içinde abartılarak drum ünitesi adı verilen görüntü tamburunun ayrı olarak üretildiği xerox 3040 modellerine geçilmiştir.
    Çip kullanılmasının ana nedeni sahte toner üretilmesini engellemenin yanında yoner dolumu yapılmasını zorlaştırmak amacıyla orijinal kartuşların üzerine konulan elektronik devreye chip denmektedir. Haznedeki toner tozu miktarını görmemekle beraber tahmini baskı sayısını hesaplayan chipler, üzerlerine yüklenen kontör bittiğinde alarm verirler. Toner chipleri resetlendiği gibi yenileri de satılmaktadır, reset işlemi genelde sorun çıkardığından kaliteli iş yapan firmalar tarafından tercih edilmemektedir. Ayrıca yazıcılarda çip kullanımına gerek bırakmayan ana kart üzerine montajı yapılan devreler kullanılarak yazıcının çiple bağlantısı kesilmektedir. Yazıcının garanti dışında kalacağı bu uygulamada tercih edilmemelidir.
    Günümüzde halen kullanılmakta olan bu yazıcıların, yeni versiyonlara oranla çok daha kullanışlı ve ucuz maliyetli olduğundan kıymetlerinin bilinmesi gereklidir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.