- x
windows 7 format atmadan disk bölme
36 Cevap128808 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

26 Mesaj
20 Ocak 2010; 17:00:03 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

windows 7 starter de format atmadan hdd yi 2 ye nasıl böleriz ekstra porgram kullanmak mı gerekir yoksa kendi bünyesinde halledebilirmiyiz

Yemen Yolu Çamurdandır Sefer Tası Bakırdandır GEMİCİĞİ Olan Bedel Öder Şehidimiz Fakirdendir

873 Mesaj
21 Ocak 2010; 12:29:59 

kendi bünyesinde bölemezsin
partition magic türü programlarla halledebilirsin

26 Mesaj
22 Ocak 2010; 1:57:27 

teşekkür ederim

Yemen Yolu Çamurdandır Sefer Tası Bakırdandır GEMİCİĞİ Olan Bedel Öder Şehidimiz Fakirdendir

36 Mesaj
19 Şubat 2010; 9:44:57 

kolay bi şekilde bölebilirsin arkadaşım. resimli anlatım aşşağıda

http://www.bilgipasaji....rmatsiz-disk-bolme.html

11875 Mesaj
26 Ağustos 2010; 0:05:05 

quote:

Orijinalden alıntı: erasker

ben bu yontemle yapıyorum fakat c yi 220gb den daha kücük yapamiyorum. 100gb yapmak benim amacim. nasil yapabilirim bunu?

672 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:18:20 

quote:

Orijinalden alıntı: mrvolkan

kendi bünyesinde bölemezsin
partition magic türü programlarla halledebilirsin

nasıl bölemez ? arkadaş linkini vermiş çokta güzel bölünüyor

11875 Mesaj
26 Ağustos 2010; 1:26:52 

quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

nasıl bölemez ? arkadaş linkini vermiş çokta güzel bölünüyor

bölünüyor fakat kücük birimler yapamiyorsun. bunun icin ek program gerekiyor.

26 Mesaj
27 Ağustos 2010; 4:06:58 

peki arkadaşlar ben d diskimi c ile birleştirmek istiyorum; yüklü oyunlarım nedeniyle c diskinde boş yere ihtiyacım var ve d yi kullanmıyorum..

d yi c ye nasıl dahil edebilirim ?

404 Mesaj
1 Ekim 2010; 15:29:18 

denedim çok rahat bi şekilde bölümlendirdim hiç sıkıntı çıkarmadı bu kadar basit olacağını tahmin etmemiştim

Bir Bilgisayarın Performansı En Zayıf Halkasıdır

1700 Mesaj
20 Kasım 2010; 15:35:54 

Windows 7 gerçekten ilgiyi hak ediyor. Xp bitmiş durumda. Vista'yı hiç karıştırmıyorum bile... Bravo!

C'est un S.O.S, je suis touchée je suis à terre,
Entends-tu ma détresse, y a t-il quelqu'un?,
Je sens que je me perds

4 Mesaj
3 Şubat 2011; 13:39:31 

Soru başlığı WİN7 STARTER, verilen cevaplar WİN7 le ilgilli sanki. Win7 starterda kendi bilgisayarım yönetten bu versiyon kabul etmiyor diye mesaj veriyor. Partition Magic win7 kabul etmiyor. Mini Tool Partition Magic programı da bölüyorsun sonra format seçeneği inaktif çıkıyor. Doğrusu ben yapamadım

11 Mesaj
6 Şubat 2011; 13:13:29 

quote:

Soru başlığı WİN7 STARTER, verilen cevaplar WİN7 le ilgilli sanki. Win7 starterda kendi bilgisayarım yönetten bu versiyon kabul etmiyor diye mesaj veriyor. Partition Magic win7 kabul etmiyor. Mini Tool Partition Magic programı da bölüyorsun sonra format seçeneği inaktif çıkıyor. Doğrusu ben yapamadım

Windows 7 starter kullanıcısı olarak ben de aynı problemle karşılaştım. Çıkan hata mesajı tam olarak şu şekilde:

Dinamik diskler bu işletim sistemi tarafından desteklenmiyor. Dinamik diskler kümelerde desteklenmiyor.

Küçültmeden sonra ayırdığı bölüm biçimlendiremeden öyle kaldı. Şu an kullanılamıyor. En azından c ile tekrar birleştirip nasıl kullanılabilir hale getirebilirim?

11875 Mesaj
6 Şubat 2011; 13:52:47 

bunlarla hiç ugrasmayın imkanınız varsa starter dan kurtulun

11 Mesaj
6 Şubat 2011; 14:00:11 

quote:

bunlarla hiç ugrasmayın imkanınız varsa starter dan kurtulun

Aslında doğru söylüyorsun da iş güç vs. yüzünden format atıp tekrar eski programlarımı kuracak vakit bulamıyorum maalesef. Şimdilik şu harddiski tekrar birleştirsem yeter bana. Starter' da olmuyosa ikiye bölmesem de olur. Tek partitiona alışacaz artık napalım :)

2002 Mesaj
6 Şubat 2011; 16:02:30 

Microsoftun çıkardığı Starter türü işletim sistemlerinde dosya paylaşımı dahi yapılamamaktadır. Yani en basit uygulamaları dahi kısıtlıdır. Çünkü bu tür işletim sistemlerinin fiyatı çok ucuzdur. Lisanslı Starter işletim sistemi yüklü bir laptopu firmalar bu nedenle oldukça ucuza satarlar.

633 Mesaj
16 Şubat 2011; 12:16:20 

tşkler

Samsung Galaxy NOte II & III

649 Mesaj
27 Şubat 2011; 17:30:20 

arkadaslar benım hdd 500 gb ama bolmede sorun yasadım hdd 250 gb gozukuyor w7 64 bıt nasıl halledıcem bu sorunu format atmadan?

138 Mesaj
15 Şubat 2012; 3:17:10 

Bilgisayarımı bugün aldım (Lenovo Y570) vatanbilgisayar'dan alındı. Hard diskte C: 650 GB, D: 30 GB olarak paylaştırılmıştı ben bir hata yaptım C'yi böldüm tamam ama bu böldüğümü D'ye nasıl eklerim. Çok acil yardım canım yanıyor.

999 Mesaj
15 Şubat 2012; 13:34:09 

Partition Magic tavsiye ederim.

1825 Mesaj
13 Mayıs 2012; 22:20:16 

win 7 de partıtatıon magıc calısmıyor o yuzden onu kullanamıyoruz zaten.

Benım soracagım soru cok daha farklı.
*
Wındows 7 de HDD ıkıye bolunmus haldeyken D surucusunden bır bolumu alıp C ye nasıl ekleyebılırım ?

Dısk yonetımınde bunu yapmaya calıstıgım zaman once mantıksal surucu olan D surucusunu kucultup kullanımamıs dısk alanı yaratıyorum ama bunu C surucusune ekleyemıyorum C yı genıslet dedıgım zaman o yarattıgım kullanılmamamıs alanı gormuyor. Tekrar mantıksal surucuyu ( D ) genıletmek ıstedıgım zaman o kullanılmamıs alanı kullanabılıyorum.

Bırde ne zaman dısk yonetımını kullansam BOOTMGR dosyasını sılıyor ve bılgısayarı baslatamıyorum :) illa kurulumu yaptıgım wındows 7 DVD sı yanımda olması lazım yoksa makıne oylece kalıyor bunların cozumunu bılen varmı aranızda ?

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

944 Mesaj
14 Mayıs 2012; 0:23:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

win 7 de partıtatıon magıc calısmıyor o yuzden onu kullanamıyoruz zaten.

Benım soracagım soru cok daha farklı.
*
Wındows 7 de HDD ıkıye bolunmus haldeyken D surucusunden bır bolumu alıp C ye nasıl ekleyebılırım ?

Dısk yonetımınde bunu yapmaya calıstıgım zaman once mantıksal surucu olan D surucusunu kucultup kullanımamıs dısk alanı yaratıyorum ama bunu C surucusune ekleyemıyorum C yı genıslet dedıgım zaman o yarattıgım kullanılmamamıs alanı gormuyor. Tekrar mantıksal surucuyu ( D ) genıletmek ıstedıgım zaman o kullanılmamıs alanı kullanabılıyorum.

Bırde ne zaman dısk yonetımını kullansam BOOTMGR dosyasını sılıyor ve bılgısayarı baslatamıyorum :) illa kurulumu yaptıgım wındows 7 DVD sı yanımda olması lazım yoksa makıne oylece kalıyor bunların cozumunu bılen varmı aranızda ?

Easeus Partiton Manager Home Edition işini fazlasıyla görür.

http://www.partition-tool.com/download.htm

1825 Mesaj
14 Mayıs 2012; 0:29:21 

quote:

Orijinalden alıntı: adem369

tesekkurler ındırıyorum hemen kurup bır an once C surucusunu genısletmem gerek bu gece makıneyı Dıablo oynamak uzere hazır hale getırmem gerekıyor :)

Masa ustu hazırda dız ustu kaldı bı tek

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

944 Mesaj
14 Mayıs 2012; 0:32:02 

quote:

Orijinalden alıntı: Treth

tesekkurler ındırıyorum hemen kurup bır an once C surucusunu genısletmem gerek bu gece makıneyı Dıablo oynamak uzere hazır hale getırmem gerekıyor :)

Masa ustu hazırda dız ustu kaldı bı tek

Ama unutma eğer disklerin çok doluysa işlem biraz uzun sürebilir

1825 Mesaj
14 Mayıs 2012; 0:54:30 

4 sanıye kadar surdu :)

Bu Hesap Iki Kisiliktir.

1605 Mesaj
13 Temmuz 2012; 16:04:31 

eğerki yönetten disk yönetimi yerinden disk küçültmede yeteri kadar alan vermiyosa size disklerinizi defrag ile birleştirin. daha da çok yer vericektir size.

AMD Phenom II X4 Black Edition B55, 3840 MHz (16 x 240) | Gigabyte GA-MA770-ES3 | Kingston (2 GB&1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM) | Sapphire Radeon HD 5770 | Asus VW193D 19" | Dark Optimus USB 3.0 | SAMSUNG HD250HJ (250 GB, 7200 RPM, SATA-II) | High Power Elements 500W

4 Mesaj
10 Ağustos 2012; 4:58:47 

dostlar benimde hdd hakkında bir sorum var. benim laptop HP G62 TTnet kampanyasından aldım felaket derecede de memnunum. Lakin tek sıkıntım HDD tek partition. Ayrıca önceleri 2 defa format attım ama 2 ye bir türlü ayıramamıştım. Bir sefer HDD yi acronis disk director ile böldüm ama hem veri kaybım oldu hemde format sonrasında ayırdığım partition yok oldu ( komple format yemiş laptop ) Şimdi gelelim benim soruma. Ben bu HDD yi 2 ye ayırmak istiyorum ama ayırdıktan sonra format atmak istiyorum ( zira laptopun HDD çöplüğe döndü ) ama bu sefer yine verilerimin kaybolmasını istemiyorum. ve böldüğüm alanın sapasağlam format sonrasında kalmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Lütfen donanımcı arkadaşlar bu olaya bir el atarsanız çok sevinirim zira, hdd çöplüğe döndüğü için makiede zayıflamaya yavaşlamaya başladı. iyi geceler.

1605 Mesaj
10 Ağustos 2012; 5:08:39 

quote:

Orijinalden alıntı: polly07

dostlar benimde hdd hakkında bir sorum var. benim laptop HP G62 TTnet kampanyasından aldım felaket derecede de memnunum. Lakin tek sıkıntım HDD tek partition. Ayrıca önceleri 2 defa format attım ama 2 ye bir türlü ayıramamıştım. Bir sefer HDD yi acronis disk director ile böldüm ama hem veri kaybım oldu hemde format sonrasında ayırdığım partition yok oldu ( komple format yemiş laptop ) Şimdi gelelim benim soruma. Ben bu HDD yi 2 ye ayırmak istiyorum ama ayırdıktan sonra format atmak istiyorum ( zira laptopun HDD çöplüğe döndü ) ama bu sefer yine verilerimin kaybolmasını istemiyorum. ve böldüğüm alanın sapasağlam format sonrasında kalmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Lütfen donanımcı arkadaşlar bu olaya bir el atarsanız çok sevinirim zira, hdd çöplüğe döndüğü için makiede zayıflamaya yavaşlamaya başladı. iyi geceler.

ilk önce verilerini yedekle. sonra windows 7 cdsini tak
0

burda gördüğün gibi delete yani sil e tıkla. bütün bölümleri sil. sonra new yazıyo orda yani yeni demek. yeniye tıklayarak istediğin kadar bölüm oluşturabilirsin. format attıktan sonra da oluşturduğun bölümleri biçimlendir.

AMD Phenom II X4 Black Edition B55, 3840 MHz (16 x 240) | Gigabyte GA-MA770-ES3 | Kingston (2 GB&1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM) | Sapphire Radeon HD 5770 | Asus VW193D 19" | Dark Optimus USB 3.0 | SAMSUNG HD250HJ (250 GB, 7200 RPM, SATA-II) | High Power Elements 500W

4 Mesaj
10 Ağustos 2012; 12:55:04 

quote:

Orijinalden alıntı: TheWorldLord

ilk önce verilerini yedekle. sonra windows 7 cdsini tak
0

burda gördüğün gibi delete yani sil e tıkla. bütün bölümleri sil. sonra new yazıyo orda yani yeni demek. yeniye tıklayarak istediğin kadar bölüm oluşturabilirsin. format attıktan sonra da oluşturduğun bölümleri biçimlendir.

hocam zaten bu dediğinizi geçen ki formatımda yaptım. ama yine tek hdd oldu. C: ve D: diye 2 ye ayırmadı.

1605 Mesaj
10 Ağustos 2012; 17:15:04 

quote:

hocam zaten bu dediğinizi geçen ki formatımda yaptım. ama yine tek hdd oldu. C: ve D: diye 2 ye ayırmadı.

hocam biçimlendirmeyi unutmadınız dimi? yoksa bunları yapıp da 2 bölüme ayırmamanız fiziksel olarak imkansız

4 Mesaj
19 Ağustos 2012; 17:16:33 

quote:

hocam biçimlendirmeyi unutmadınız dimi? yoksa bunları yapıp da 2 bölüme ayırmamanız fiziksel olarak imkansız

kardeş zaten anlayamadığımda o. dediğin yönergelerin hepsini daha önce uyguladım ve tekrar sen söyledikten sonrada uyguladım. olmuyor lanet olsun ki olmuyor kafayı yiyeceğim :( acaba hard disk korumalımı falan mı başka birşeyde gelmiyorki aklıma...

1605 Mesaj
19 Ağustos 2012; 18:04:08 

quote:

kardeş zaten anlayamadığımda o. dediğin yönergelerin hepsini daha önce uyguladım ve tekrar sen söyledikten sonrada uyguladım. olmuyor lanet olsun ki olmuyor kafayı yiyeceğim :( acaba hard disk korumalımı falan mı başka birşeyde gelmiyorki aklıma...

koruma olacağını sanmıyorum. tüm bölümleri silip bir dene istersen. veya özelden iletişime geç team viewer ile bakayım

228 Mesaj
6 Eylül 2012; 20:52:16 

quote:

eğerki yönetten disk yönetimi yerinden disk küçültmede yeteri kadar alan vermiyosa size disklerinizi defrag ile birleştirin. daha da çok yer vericektir size.

Tamamen bos sayilacak disk icin, defrag ile birlestirdikten sonra dahi istedigim boyutlari secemedim ne yazik ki.

Hiç, yoktan iyidir.

228 Mesaj
6 Eylül 2012; 20:56:05 

quote:

Orijinalden alıntı: unregistered123

EaseUs Partition Manager benim icin de faydali oldu, bilgi icin tesekkurler.

Bu arada, download.com dosya yonetimi kategorisinde 9 milyon uzerinde indirme ile en populer uygulama olarak gorunuyor

Hiç, yoktan iyidir.

4389 Mesaj
1 Ekim 2012; 17:50:29 

1 tb lık hdd ımı 2 ye böldüm (250 ve 750) ancak 250 ye kurulum yaptıktan sonra pc yi açtığımda sistemin açılmadığını sadece 750 gb lık kısmı gördüğünü anladım. 250 ye ne oldu anlamadım ama 'yönet' ile bu iş biraz tuhaf oluyor. EaseUs Partition Manager ile birimi aktif hale getirmeyi deneyeceğim ama olmazsa yeniden format yolu gözüküyor. Sizce win7 ultimate kurulu bir bölüm neden birdenbire sistem tarafından görülemez?

Aero Cool StrikeX(Corsair GS800),Asus P8Z77-V LX 1600@2400(Bios 15.02@24.03), i5 3570K /3.4GHz@xxxGHz (CoolerMaster TPC 812SX), 4*4GB GSKill F3-12800CL9Q 1600Mhz (9-9-9-24@1.50v), 23'' ASUS MX239H (5ms), Asus GTX760 DCIIOC, Ocz Vertex4 (1.4@1.5) 128Gb (@silverstone cooler), 2x1Tb WD 64mb/Sata2 (@SilverStone cooler), Samsung 220D, Creative X-Fİ XtremeMusic, Logitech X-530, USRobotics 9105, HP Laserjet M1132, Infosec PFS 7 TGE, Logitech MK520 Keyboard, Razer X Speed Pad Sennheiser HD280Pro. Win7 Ultimate. Yarabbi Şükür daha ne olsun

1441 Mesaj
4 Ekim 2012; 4:25:22 

quote:

Orijinalden alıntı: erasker

Windows yüklüyken birleştirir veya ayırırsak veriler zarar görüyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3835 Mesaj
19 Ekim 2013; 22:11:46 

Biraz hort olacak ama ben de 1 tb hdd var ancak win8 kurarken c ye 250gb verdim gerisini boş bıraktım o ayırır diye. Maalesef öyle olmadı. Sadece C 250 gb var. Format atmadan Dyi ayarlayabilir miyiz?

78 Mesaj
26 Aralık 2013; 0:49:20 

Monster Abra A5 V1.1.2
4.Nesil Haswell Intel Core i7-4710MQ 2.50GHz>3.50GHz
nVIDIA® GeForce® GTX860M 128-Bit GDDR5 2GB Maxwell
Silicon Power 8GB 1600Mhz DDR3
120GB Kingston HyperX 3k SSD
750GB WD Scorpio Black 7200RMP
vLkn. Mood
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.629