Şimdi Ara

windows 7 format atmadan disk bölme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
135.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows 7 starter de format atmadan hdd yi 2 ye nasıl böleriz ekstra porgram kullanmak mı gerekir yoksa kendi bünyesinde halledebilirmiyiz

• kendi bünyesinde bölemezsin
    partition magic türü programlarla halledebilirsin
  • teşekkür ederim
  • kolay bi şekilde bölebilirsin arkadaşım. resimli anlatım aşşağıda

http://www.bilgipasaji.com/forum/resimli-program-anlatimlari-389/47119-windows-vista-formatsiz-disk-bolme.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: erasker

kolay bi şekilde bölebilirsin arkadaşım. resimli anlatım aşşağıda

http://www.bilgipasaji.com/forum/resimli-program-anlatimlari-389/47119-windows-vista-formatsiz-disk-bolme.html

ben bu yontemle yapıyorum fakat c yi 220gb den daha kücük yapamiyorum. 100gb yapmak benim amacim. nasil yapabilirim bunu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

quote:

Orijinalden alıntı: mrvolkan

kendi bünyesinde bölemezsin
    partition magic türü programlarla halledebilirsin

nasıl bölemez ? arkadaş linkini vermiş çokta güzel bölünüyor

bölünüyor fakat kücük birimler yapamiyorsun. bunun icin ek program gerekiyor.
  • peki arkadaşlar ben d diskimi c ile birleştirmek istiyorum; yüklü oyunlarım nedeniyle c diskinde boş yere ihtiyacım var ve d yi kullanmıyorum..

d yi c ye nasıl dahil edebilirim ?
  • denedim çok rahat bi şekilde bölümlendirdim hiç sıkıntı çıkarmadı bu kadar basit olacağını tahmin etmemiştim
  • Windows 7 gerçekten ilgiyi hak ediyor. Xp bitmiş durumda. Vista'yı hiç karıştırmıyorum bile... Bravo!
  • Soru başlığı WİN7 STARTER, verilen cevaplar WİN7 le ilgilli sanki. Win7 starterda kendi bilgisayarım yönetten bu versiyon kabul etmiyor diye mesaj veriyor. Partition Magic win7 kabul etmiyor. Mini Tool Partition Magic programı da bölüyorsun sonra format seçeneği inaktif çıkıyor. Doğrusu ben yapamadım
  • quote:

Soru başlığı WİN7 STARTER, verilen cevaplar WİN7 le ilgilli sanki. Win7 starterda kendi bilgisayarım yönetten bu versiyon kabul etmiyor diye mesaj veriyor. Partition Magic win7 kabul etmiyor. Mini Tool Partition Magic programı da bölüyorsun sonra format seçeneği inaktif çıkıyor. Doğrusu ben yapamadım

Windows 7 starter kullanıcısı olarak ben de aynı problemle karşılaştım. Çıkan hata mesajı tam olarak şu şekilde:

Dinamik diskler bu işletim sistemi tarafından desteklenmiyor. Dinamik diskler kümelerde desteklenmiyor.

Küçültmeden sonra ayırdığı bölüm biçimlendiremeden öyle kaldı. Şu an kullanılamıyor. En azından c ile tekrar birleştirip nasıl kullanılabilir hale getirebilirim?
  • bunlarla hiç ugrasmayın imkanınız varsa starter dan kurtulun
  • quote:

bunlarla hiç ugrasmayın imkanınız varsa starter dan kurtulun

Aslında doğru söylüyorsun da iş güç vs. yüzünden format atıp tekrar eski programlarımı kuracak vakit bulamıyorum maalesef. Şimdilik şu harddiski tekrar birleştirsem yeter bana. Starter' da olmuyosa ikiye bölmesem de olur. Tek partitiona alışacaz artık napalım :)
  • Microsoftun çıkardığı Starter türü işletim sistemlerinde dosya paylaşımı dahi yapılamamaktadır. Yani en basit uygulamaları dahi kısıtlıdır. Çünkü bu tür işletim sistemlerinin fiyatı çok ucuzdur. Lisanslı Starter işletim sistemi yüklü bir laptopu firmalar bu nedenle oldukça ucuza satarlar.
  • tşkler
  • arkadaslar benım hdd 500 gb ama bolmede sorun yasadım hdd 250 gb gozukuyor w7 64 bıt nasıl halledıcem bu sorunu format atmadan?
  • Bilgisayarımı bugün aldım (Lenovo Y570) vatanbilgisayar'dan alındı. Hard diskte C: 650 GB, D: 30 GB olarak paylaştırılmıştı ben bir hata yaptım C'yi böldüm tamam ama bu böldüğümü D'ye nasıl eklerim. Çok acil yardım canım yanıyor.
  • Partition Magic tavsiye ederim.
  • win 7 de partıtatıon magıc calısmıyor o yuzden onu kullanamıyoruz zaten.

Benım soracagım soru cok daha farklı.
    *
    Wındows 7 de HDD ıkıye bolunmus haldeyken D surucusunden bır bolumu alıp C ye nasıl ekleyebılırım ?

Dısk yonetımınde bunu yapmaya calıstıgım zaman once mantıksal surucu olan D surucusunu kucultup kullanımamıs dısk alanı yaratıyorum ama bunu C surucusune ekleyemıyorum C yı genıslet dedıgım zaman o yarattıgım kullanılmamamıs alanı gormuyor. Tekrar mantıksal surucuyu ( D ) genıletmek ıstedıgım zaman o kullanılmamıs alanı kullanabılıyorum.

Bırde ne zaman dısk yonetımını kullansam BOOTMGR dosyasını sılıyor ve bılgısayarı baslatamıyorum :) illa kurulumu yaptıgım wındows 7 DVD sı yanımda olması lazım yoksa makıne oylece kalıyor bunların cozumunu bılen varmı aranızda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

win 7 de partıtatıon magıc calısmıyor o yuzden onu kullanamıyoruz zaten.

Benım soracagım soru cok daha farklı.
    *
    Wındows 7 de HDD ıkıye bolunmus haldeyken D surucusunden bır bolumu alıp C ye nasıl ekleyebılırım ?

Dısk yonetımınde bunu yapmaya calıstıgım zaman once mantıksal surucu olan D surucusunu kucultup kullanımamıs dısk alanı yaratıyorum ama bunu C surucusune ekleyemıyorum C yı genıslet dedıgım zaman o yarattıgım kullanılmamamıs alanı gormuyor. Tekrar mantıksal surucuyu ( D ) genıletmek ıstedıgım zaman o kullanılmamıs alanı kullanabılıyorum.

Bırde ne zaman dısk yonetımını kullansam BOOTMGR dosyasını sılıyor ve bılgısayarı baslatamıyorum :) illa kurulumu yaptıgım wındows 7 DVD sı yanımda olması lazım yoksa makıne oylece kalıyor bunların cozumunu bılen varmı aranızda ?

Easeus Partiton Manager Home Edition işini fazlasıyla görür.

http://www.partition-tool.com/download.htm

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.