Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Getz Kulübüne hoşgeldiniz!

Hyundai Getz kullanıcılarının buluştuğu, bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bu konu başlığı altında Getz'le ilgili herşeyi konuşabilir, sorabilir ve fikrinizi söyleyebilirsiniz.

Bir kitap boyutunu aşan bu sayfalar, Getz'e dair ne varsa öğrenebileceğiniz, gerçek kullanıcıların deneyimlerine dayalı bir bilgi ve tecrübe kaynağıdır. Getz almayı düşündüğünüz araçlar içinde bir seçenek oluşturuyor ise veya zaten bir Getz'iniz var ve onun hakkında daha fazla birşeyler öğrenmek veya yaşadıklarınızı paylaşmak istiyorsanız bu sayfalar tam size göre.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

İlk olarak 2002'nin sonlarına doğru Singapur'da gün ışığına çıktı Getz. Çok sade ve temiz bir tasarımı olan Getz, bir anda otomobillerle ilgilenenlerin ve yeni otomobil alıcılarının ilgisini çekmeye başladı. O günden beri Getz, hızlı artan satışarıyla dört bir yanı sardı ve bir fenomen olmaya başladı.

Hyundai ailesinin bu minik üyesi şimdilerde boyutlarının çok ötesinde büyük işlere imza atıyor. Son 3 yılda Türkiye'de de artan bir satış trendiyle hızla yayılan Getz, özellikle 2006 başlarından itibaren ilk zamanlarında görülen bazı sorunlarından kurtulmuş ve gücü artırılmış makyajlı modelleriyle artık Türk kullanıcılarının da gönlünü tamamen fethetmiştir.

Minik bir MPV havasındaki Getz düşük fiyatına rağmen sunduğu yüksek donanım ve orta üzeri iç kalitesiyle fiyat/performans ve fiyat/donanım oranlarında nerdeyse rakibi olmayan bir model.

Yakıt tüketiminde ise başarılı 1.4 benzinli ve 1.5 VGT dizel motorları ile yolda şahlanırken benzincide de kullanıcılarını üzmüyor.

Rengarenk olarak caddelerde dolaşan bu sevimli otomobilin direksiyonuna geçenin aklı onda kalıyor. Onu biraz sürüpte takdir etmeyen, beğenmeyen yok.

Şimdiye kadar yapılmış en sade tasarımlı ve en iyi küçük otomobillerden biri.

Onunla ilgili olarak kısaca şunları söyleyebiliriz:

* O Şimdiden bir efsane adayıdır.
    * Çok sevimli bir görünüşü vardır.
    * Belkide Hyundai'nin yaptığı en başarılı modeldir.
    * O'nu kullanan O'nu çok seviyor.
    * O tam bir öğrenci, genç arabasıdır.
    * O tam bir aile arabasıdır çünkü:
    * Dışarıdan küçük görünür ama içi kocamaaaann.
    * O tam bir şehir arabasıdır.

Hazırlayan: ihg70

Orjinalden alıntı: ihg70

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Arkadaşlar epey bir süredir forumumuzu meşgul eden bu araba hakkında yapıcı ve yıkıcı yorumlar çok oluyor ve birbirinizi kırıyorsunuz.Bununla kalmayıp birbirine karşı topicler açıyorsunuz.Bir süreliğine bu topic üst konu olarak kalıcak.

Sizden ricam Getz ile ilgili yeni topic açmayıp konuyu burada toparlamanız ve getz sahipleri ile getzi beğenmeyen arkadaşların birbirine daha saygılı davranmasıdır.Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Daha önce açılan getz topicleri:
    http://forum.donanimhaber.com/m_3720533/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_3490736/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_3716216/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_3659151/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_3043310/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_3680655/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_3698611/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_3708493/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_3358189/tm.htm
    http://forum.donanimhaber.com/m_3644035/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can -- 11 Haziran 2006; 13:49:47 >

• 2-3 haftalık bi arastırmam sonucunda bende aranıza katılmıs bulunmaktayım arkadaslar.
    2010 model 46 bin kmde. tüplü 1.4 dohc satın aldım. İlk aracım oldugu için epey kafanızı şişirebilirim :)
  • Selam herkese
    Bilgi olsun diye anlatayım. Aracımın gövdesine sanki spreyle püskürtülmüş gibi inşaat harcı bulaşmıştı, önden arkaya doğru ön cam dahil minik beneklerle doluydu. Oto yıkamacım "8-10 saat sürer 200-250tl tutar dedi" bir benzinlikteki yıkamacıya gittim "abi 1 saat sürer 30tl alırım dedi 25'e anlaştık.. Yapılan işlemde şuydu;BOL SİRKELİ SU, arabanın her yerine usulca bastırmadan fırçayla sürdük, 2-3 tur atınca harç març leke falan kalmadı,ne camlarda ne gövdede, boyada da en ufak zarar yok.. Böyle bir yapışkan veya yıkamayla gitmeyen leke derdi olan varsa bol sirkeli suyu kullanın sonrada iyi bir dış yıkama yaptırın.. kesin çözüm.. Sevgiler.. kaputun resmini yüklemeye çalışayım..
  • Beyler Gölbaşı'nda bir buluşma ayarlayalım. Mangal falan sorun değil. 2 çay içer sohbet eder dağılırız. Getz'leri yan yana dizip bir de fotoğraf olayına girdik mi sayfamız şenlenir. Ne diyorsunuz?
  • Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Tüm Silah arkadaşlarının ruhu şad olsun.

Nice91 YıllaraTürkiye
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt

• Cumhuriyetimizin 91. yıl dönümü hepimize kutlu olsun. Vatan için dökülen kanlar verilen mücadeleler bu günü yüce kılmakta "en kutlu" gün yapmaktadır.

Forumdaki herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarım.
  • Getz ler en sorunsuz araç lardır
  • Ctesi gunu kapının önünde komsu ile bakım yaptık
    Reno servisinde calısıyor.

Tuzla Hyundai servisinden parçaları aldık
    Buji takımı 45 TL + Hava, yağ, polen filtreleri hepsi 110 TL
    % 10 ind 99,8 TL ödedim 2 taksit.

Dışarı yağ satmıyorlarmış
    oto sanayiden 10 / 40 yağ aldık 40 TL

Hepsi 1 saat sürmedi
    Balataları kontrol etti sağlam dedi.
    Başka bir şey olduğunda da zaten onunla görüşüyorum hallediyoruz..

Parça toplamı 140 TL
    İşçilik : Tuzla sahilde köfte ısmarladım :) Zaten para versem de almıyor,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 14 Nisan 2015; 15:01:58 >
  • Arkadaslar cok tesekkur ederim. Allah bizi her turlu buyuk kucuk kazadan korusun.
    @opxito hocam far galerisi diye bi cikmacidan aldim. Sizin parca nereden bulunur bilemiyorum. Bi internetten falan arastirdinizmi?
  • bayramses kullanıcısına yanıt
    teyp kumandasının, direksiyon arkasına şeffaf sıvı silikon ile yapıştırılmış halinin fotoları.
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
  • ONALTIKIRKALTI O kullanıcısına yanıt
    190bin dizel araç için çok değil. benim aracım, forumdakiler bilir 340 binde, ve yağ yakmıyor. bir aracın motorunun durumu rampada belli olur. bizim burada umuttepe hastanesine çıkan dik bir rampa vardır. benim önceki brodway bu rampada 2 .vitese düşerdi. getz 5.viteste tırmanıyor. buna hayret ediyorlar. hiçbir oto yetişemiyor ve geçemediğim marka çok az. ben aracı aldığımda 200binde idi. zincir sesi vardı ve debriyaj çok dipte kavrıyordu. ikisini değiştirdim başka masrafım olmadı. yakıt pompasının arıza yaptığına benim usta hiç rastlamamış. enjektörlerde bende hiç arıza yapmadı. bu kadar yol yapmasına karşı aracın arıza yapmaması beni şaşırtıyor. bu aracı üretenleri alkışlıyorum. üretiminin durdurulması bence hatadır.
  • acil 32500 demek acil olmasa 40bine verecek. arkadaşların dediği gibi bu bütçelere çıkabiliyorsanız i20 lere bir bakın derim...
  • kadirsu kullanıcısına yanıt
    1-2 güne alışırsın, acelen varsa boş bir yolda seri seri dur kalk dene ayağın konumlarına alışsın. El frenine de alış sonuçta bazı yokuşlar var ki ya patinaja düşersin ya geri kaçırırsın, elzem bir yol.
  •  ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
  • bayramses kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.

aküleri kontrol ettirmeli
  • Ben de 140.000 kilometreye dayanmış ama genel anlamda çok temiz olan getzimi 2012'de 17.000 liraya satmıştım. Geçen 2 seneyi ve 2014 başında gelen ötv zammını düşününce
    20,5 o kondisyondaki araç gayet normal.

Tabi ki bu arabasını ilan verdiği saatlerde satmak isteyen birisinin fiyatı değil veya hilesi hurdası olan bir aracın fiyatı değil. İnternette fiyatlar kabaca fikir verir ama bu istisnalarda bizi yanıltabiliyor.

Güle güle binin, çok keyifli bir araç olduğunu düşünüyorum.
  • yorumsuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

vaybe ankara-şırnak...
    deydımı barı
    araç temızmıydı kaça aldınız.
    bu aralar benım getz de bana traktör gibi gelmeya başladı

valla değdimi bilmiyorum ama arkadaşın içine sindi ve aldı
    4 parça boya birde kapı deşmiş.
    işin aslı eleman bize 2 parça boya var dedi 30.000 bine anlaşmıştı arkadaş
    oraya gittik boyalar ve değişen olunca 27,400 e bağladık.
    uzman çvş dan aldık arabayı biraz hor kullanılmış her halinden belli ama araba sağlammıdır nedir pek kendini salmamış.
    güzel bi macera oldu
    işin aslı bizim orda bi arkadaş vardı o olmasa oraya gitmezdik çünkü oralar çok karışık cizreye felan da uğradık(basın biraz fazla abartıyor galiba herkes işinde gücünde günlük güneşlik yani.birde orası ankara gibi değil gayet sıcaktı)
    urfa antep adana aksaray gezerek geldik.ama geldiğimde hoşaf olmuştum
  • Ön koltuklarda rahat edersiniz, arka koltuklara sığamazsınız diye düşünüyorum. Hele sürücü koltuğunun arkasına. Ancak sürücü siz olacaksanız (doğal olarak) problem olmaz.

Bütçenizin altında rakamlara da dizel Getz bulmanız mümkün. 23bin civarı olur diye düşünüyorum.

2006 sonrası araçlara bakmanızı tavsiye ederim. Hatta bütçeniz dahilinde olursa 2010-2011 lere bakmanızı...

Baktığınız araçların resimlerini, özelliklerini burada paylaşırsanız forumdaki her arkadaş yardımcı olacaklardır. Araç almak meşakkatli bir iş, kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.