Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1585. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15831584158515861587
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün trafik poliçeyi yenilettim allianz 491 tl geçen sene halksigortadan 191 e yaptırmıştık bu sene 2.5 katına yaptırdığımıza şükreder olduk diğer teklifler 700,800,1000 tl civarıydı ..
  • bu ara masraf zamanı.. iki gun once bakım yaptırdım.. bi tane park lambası degisti. far ampulu degiscektim gerek yok yanıyo dediler.. hay hay.. dun gece bir far ampulu patladı.. sabah servise gittim degistim. degistirirken diger park lambasının da patladıgını gorduk.. onu da degistik.. sabah sabah gacırt.. dun de camlara film cektirdim.. yalniz hakkaten tavsiye ediyorum.. sıcagi cok acayip kesiyo.. icerideki klima sogugunu da kaybettirmiyo.. on camlara da ozel film vardı ama yapan kisi tavsiye etmedi.. keske o teknoloji daha da gelisse de on camdan gelen sıcagi kesebilsek..
  • memtsss M kullanıcısına yanıt
    Lpg taktırmak nerden bakarsanız 2000 lira gider . Proje ruhsata işleme. Hep masraf sana kalmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2007 model getz 1.4 doç 130000km aracım satılıktır. Mobile olduğum için yazma sıkıntısı oluyor. İlgilenen arkadaslar irtibata geçerler se numaramı verebilirim. 23000tl gibi bir fiyat düşünüyorum. Az da olsa pazarlık yapılabilir. ..

• Arkadaşlar 2010 model otomatik getzime akü almam lazım. Altı yılı bitti. Serviste hyundai marka inci akü firmasına yaptırılmış 60 Ah 220 civarında. Bakim gerektirmeyen model dediler. Metro markete baktım 165 civarı. Bu iki akü farklı mı? Sizin önereceğiniz marka model var mı?  ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avantis

Arkadaşlar 2010 model otomatik getzime akü almam lazım. Altı yılı bitti. Serviste hyundai marka inci akü firmasına yaptırılmış 60 Ah 220 civarında. Bakim gerektirmeyen model dediler. Metro markete baktım 165 civarı. Bu iki akü farklı mı? Sizin önereceğiniz marka model var mı?  ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

1.3 Benzinli için 55 Amper İnci aküyü 140'a aldım. 165 tl fiyat fena değil gibi..

Farkı nedir bilmiyorum ama..

• 165 lira metro marketteki fiyat. Servis 220 lira istedi. Aradaki fark var mı bilmiyorum. Servistekinin markası hyundai ama onu da inci akü yapıyor. Şu anda takılı olan orjinal ve 60 Ah.

• servis her zaman yuksek fiyat ceker.. ayni markayi nerde ucuz bulduysan yapıstır.. 60 amper iyidir..
  • Arkadaslar getzimin son zamanlarda bi pöf pöfleme duymaya basladim.
    Eksoz ilk aklima gelen yasi itibari ile çürüme patlak olacagini düşündüm.
    (2006 vgt 148binde.)
    Bu gün bi eksozcuya gösterdim kaçak patlak çürüme yok dedi ama eksoz dolmuş dedi konpile şökülüp temizlenmesi gerektigini söyledi.
    Aracin çekişi gidişi yakişinda farki görürsün dedi.
    Varmi böyle bi sorunla karşilaşan ve çözen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnr980 -- 28 Haziran 2016; 22:37:09 >
  • Ariza lanbasida yandi gelirken.
    Kisa surede temuzletmeliyim.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Hocam sesi tam bilemiyorum ama bir bilgisayara bağlatmakta yarar var.
  • aktuz A kullanıcısına yanıt
    Hocam eksizcu eksoz dolmus dedi temizlenmeli dedi.
    Ben egr dende şüpeleniyorum.

Bu konuda ehil bi usta varsa pm den yardimci olurmusunuz?

getzde susturucu ve 2 adet katalitik konvertör bulunuyor. susturucu kolay kolay tıkanmıyor. ancak arabayı devirli kullanmazsanız katalitik konvertörler tıkanmaktadır. ve aracın çekişini düşürmektedir. konvertörü temizletsenizde devirli kullanılmadığında tekrar tıkanmaya başlamaktadır. yani iki günde bir, az bir mesafede 2.vites 4000 devirde sürerseniz katalitik konvertörlerin tıkanıklığı açılmaktadır. ben susturucuya yakın olan konvertörü söktürdüm. üzerinde sensör olmadığından arıza ışığı yanmadı. araba oldukça rahatladı.
  • acent kullanıcısına yanıt
    Hocam devirli ve seri kullanilirim.
    Yarin Egr valfinede baktiracam eksoz vb. Kontrol ettirecem.
    Umarim ciddi ciddi bir seycikmaz.
    Yeni bi ustaya goturecegim.

Geçmiş olsun hocam, inşallah sorununu kolayca halledersin.
    arıza ışığı yandıysa, egr valfi olabilir. valf zaman içerisinde kurum kaplanıyor ve tam kapama yapmıyor.
    benim araba bugün 360bin km. yi devirdi. hala yağ yakma yok. yarın kocaelinden sideye yolculuğumuz var. yaklaşık 700 km, 4 kişi gidip geleceğiz. inşallah bizi mahcup etmez sayın getzciler.
  • acent kullanıcısına yanıt
    Masallah hocam.
    Egr olsaydi gazda yemiyordu.
    Bunda gaz yememe yoktu
    Sabah goturecem bakalim ne diyecek usta.
    Baska eksoz cuyu aradim dumu soyledim oda ayni teshisi koydu.

• Arkadaşlar
    sonradan uzaktan kumanda taktırıp en az 2 senedir sorunsuz kullanan var mı?
    Var ise hangi model taktınız?

Ben 6 yıl önce aldığımda taktırmıstım, arada sırada anahtar kumanda etmiyor,
    Pil değiştirdim, kumanda içinde hassas ayar var onu yaptım
    Ama yok olmuyor, bazen calısıyor, bazen calısmıyor.
    4 kapıyı da elle kitliyom bazen.
    Artık yenisini alma vakti geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 30 Haziran 2016; 16:18:14 >
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    2010 yılında arabamı ikinci el olarak aldığımda takılı bir kumanda vardı. Anahtarı sustalı yaptım ve kumandayı buraya kopyaladım. Altı yıllık süre zarfında iki defa sustalı anahtara bağlı kumandayı değiştirdim ve bir sefer de kapının içinde olan minik pompayı değiştirdim. Kumandanın üstünde marka var mı bakmam lazım. Pilleri yılda bir kez değiştiriyorum. Çalışmadığı duruma hiç rastlamadım. Tabii bu anlattıklarım sustalı anahtara bağlı kumanda için geçerli. Orjinal kumanda iki adet ve onları hiç kullanmadım.

• Arkadaslar ustaya gosterdim
    Bilgisayara bagladi basinc arizasi egr den yakmis ariza isigi. 350egr diyor 100 de iscilik istedi. Yaptirmadim.
    Poppoflama hava filitresi tam oturmamis oradan geliyormus.
    Genel test yapti aracin cekisi vb. Sorun yok dedi.

• 
Sayfa: önceki 15831584158515861587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.