Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15681569157015711572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TiSKE

Bugun değiştirdim lastikleri
    Bridgestone ep 150 aldım 4 ad. = 600 TL- 9 Taksit
    1 yıl yol yardım hediyeli

çelik jant sordum
    Lastik + jantlar hepsini 1180 TL ye verecekti, masraf artmasın diye almadım, belki yaza alırım

Burdan istediğin jantı seç dediler
    https://www.yilmazotomotiv.com/celik-jant
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

benim getzin yada artık binemiyorum eski getzin aynı jant

ama siyahlı sevmediğim için grisini aldım bana göre çok şekil duruyor açıkçası

Bu mesaja eklenen görseller:

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

• quote:

Orijinalden alıntı: sorun00

Arkadaşlar merhaba, 2009 otomatik getz'im var 80binde. Triger bakimi henuz yapilmadi. Son 1 aydir motordan kayiş sesi geliyor. Buyuk bir ciyaklama sesi gibi. Motordan cok anlamadigim icin servise gitmeden once sizlere danismak istedim. Calistirdigimda bir sure bu ses geliyor. Vitese gecirip kalkis yaparken geliyor, bazende giderken. Fan kayisi falan mi acaba?

kayış ıslandıysa ses yapabilir

veya gevşemiştir

kontrol ettirmekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizclskn

2005 Gri Getz 1.5 CRDI, 110 bg, 117bin km ile aranıza katıldım bende.

Hayırlı olsun güle güle kullanın

ama o araç 110 değil hatta 85 de değil

82bg

ama iyi gider tek sıkıntısı biraz sesli motordur ve az fazla yakar yenilere göre 3 silindir olduğu için
  • Arkadaslar merhaba.bugun 10 senedir severek takip ettigim forumumdan ayriliyorum.bugun 1.5 dizel getzimi sattim.ama kucuk kardesi yeni i20 ile devam edecegim artik.hyundainin saglamligi icin bu markayi aldim tekrar.hepiniz saglicakla kalin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güle güle hoca yolunuz açık olsun.bu ne ya vedalaşır gibi oldu.her zaman forumda haberleşir mesajlaşırız tüm arkadaşlarla.her zaman foruma uğrayın,ayrıca bende bi ara i 20 düşünüyordum yine haberleşiriz aklıma gelince mesaj yazar sorarım hoşçakalın hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 2 Mart 2016; 22:46:41 >
  • JETDEVRİYE J kullanıcısına yanıt
    Hocam nereye gidoyorsun?
    Kaca verdiniz araci?

• quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

Arkadaslar merhaba.bugun 10 senedir severek takip ettigim forumumdan ayriliyorum.bugun 1.5 dizel getzimi sattim.ama kucuk kardesi yeni i20 ile devam edecegim artik.hyundainin saglamligi icin bu markayi aldim tekrar.hepiniz saglicakla kalin.

İyi günlerde kullanın.

Ama öyle kolay bırakılmıyor bu konu. Ben bırakamayanlardanım.

• quote:

Arkadaslar merhaba.bugun 10 senedir severek takip ettigim forumumdan ayriliyorum.bugun 1.5 dizel getzimi sattim.ama kucuk kardesi yeni i20 ile devam edecegim artik.hyundainin saglamligi icin bu markayi aldim tekrar.hepiniz saglicakla kalin.

hayırlı olsun

ne hemen gidiyon hocam

yeni arkadaşlara tecrübelerinle yol göster yine

bende 3.5 aydır getz kullanmıyorum ama buralardan ayrılmak kolay değil

11 12 sene oldu valla benimde
  • Hepinize katılıyorum, getz gibi sahipleri de kalender. Çoğu modelin konusu kibir ve haset doluyken burası gayet samimi, keyifli.

Sadece Kadir ile şahsen tanıştık, buluşma olsa yanlarına geleceğim yegane tayfa getz tayfasıdır.
  • quote:

i 20 yeni kasa mi bir-iki onceki kasa mi? getz'de ara ara bagaj darlıgından fena icim daralıyor.. i20 bagajı nasil? arabanin ic oturumu getzlere gore nasıl? cok yorum var ama getz'den i20 ye taze gecen birini kolay bulamayız..
  • JETDEVRİYE J kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam,
    Arkadaşlara katılıyorum, hemen gitmeyin öyle,
    Bakın konuda bir çok sohbet konusu açtınız bile,
    Bende merak ettim aracı kaça verdiniz,
    Yeni i20 mi bir önceki kasa mı? kaça aldınız, tecrübeleriniz nasıl,
    Biz de illaki bir ara değiştireceğiz,
    getz den i20 ye geçen biri olarak tecrübelerinizi aktarırsanız,
    Biz de ona göre düşünelim.
    Hayırlı olsun tekrar dan görüşmek üzere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Hepinize katılıyorum, getz gibi sahipleri de kalender. Çoğu modelin konusu kibir ve haset doluyken burası gayet samimi, keyifli.

Sadece Kadir ile şahsen tanıştık, buluşma olsa yanlarına geleceğim yegane tayfa getz tayfasıdır.

yaşa be aktuz hocam helal olsun.
    harbiden formumuz süper bütün arkadaşlarda çok kalender.
    hocam yine bekleriz.buralardaysanız gelin bugün nöbetteyiz.çay kahve sohbet ederiz.
  • Çogu Getzci sanırım satarsa -ve imkanı varsa- yeni i20 alır... Olur forum Hyundai İ20 kulübü...

Biz burdayız JetDevriye, görüşürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 4 Mart 2016; 19:50:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

Orijinalden alıntı: aktuz

Hepinize katılıyorum, getz gibi sahipleri de kalender. Çoğu modelin konusu kibir ve haset doluyken burası gayet samimi, keyifli.

yaşa be aktuz hocam helal olsun.
    harbiden formumuz süper bütün arkadaşlarda çok kalender.
    hocam yine bekleriz.buralardaysanız gelin bugün nöbetteyiz.çay kahve sohbet ederiz.

Uğrarım yakın zamanda dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayramses

Arkadaşlar merhaba,
    Bu üründen bende var ve kullanmıyorum,
    Satıyorum boş boş elimde kalıp çöp olacağına bir arkadaşımız alsın kullansın, bende bir ihtiyacımı görürüm.
    Fiyatta konuşup anlaşırız,
    İlanda ne yazdıysam aynen doğrudur,
    Hyundai getz araca sahibim, hyundai getz klübü konusunda beni iyi tanırlar oraya da gelip referans alabilirsiniz.
    İstanbul içi elden alırsanız gitti gidiyorun karınıda size bırakabilirim.

Ürün linki.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/creative-sound-blaster-x-fi-surround-5-1-pro-212773126

Arkadaşlar böyle bir konu var itiyacı olan var mıdır?
    Ürün evde boş boş duruyor, ihtiyacı olan biri alsa hem sıfırından çok ucuza almış olur, bende değerlendirmiş olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 7 Mart 2016; 23:47:23 >

• 22 bin tl bütçeyle ilk arabamı önümüzdeki ay içerisinde alacağım inş. getz,ibiza, fiesta tercihlerimin arasında. getz'in hangi modeli tutuluyor. genel olarak artı ve eksi yönlerini söyler misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: seboist322

22 bin tl bütçeyle ilk arabamı önümüzdeki ay içerisinde alacağım inş. getz,ibiza, fiesta tercihlerimin arasında. getz'in hangi modeli tutuluyor. genel olarak artı ve eksi yönlerini söyler misiniz?

Getz 2006 da kasa değiştirdi ve çok önemli değişiklikler oldu.

DİZEL

# 82bg den 88 beygire. 110beygirlik getzlerde var. Tek fark yazılım.
    # 82 beygirlik 180 küsur tork,88beygirde bile 216 torka. 110beygirde 240 torka çıktı.
    # Kayış, zincirli trigere.
    # Sesli çalışan 3 silindirli motor, 4 silindirli sessiz motora.
    # Eski nesil turbo daha ekonomik yeni nesil turbo vgt'ye dönmüştür.
    # Bakım periyodu 10binden, 15bine çıkmıştır.

Not. 2006 Makyaj sonrası iki dizel var. 88bg ve 110bg.

BENZİNLİ

1.3 motor, 1.4 motor olarak güncellendi. Daha iyi kaçtı, daha çok yakmadı.

GENEL

Süspansiyon sisteminde iyileştirmeler yapıldı.

Malzemeden çalınmaya başlandı, sis farı, fasılalı silecek vb.

2010 sonrası benzinli getzlerde kg dan ötürü vizeden geçememe gibi problemler çıkmaya başladı.

Özelte bütçeniz ile 2006 sonrası bir araç bakın. Bakımları zamanında yapıldığı sürece arıza çıkarmayan, satmak istediğinizde kolay satılan bir araçtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 10 Mart 2016; 22:47:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracımın radyo anteni, yıkamada koptu, onu nasıl yaptırmak gerekir?

Birde direksiyon simidi ve vites derisi iyice yıprandı değiştirmek için öneriniz var mıdır?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.akparca.com/

vites körüğü ben de burdan aldım kendim taktım

direksiyonu ben de merak ediyorum, rastlarsam ben de değiştirebilirim
  • Arkadaşlar Merhaba,

Ağustos ayında Atiker LPG taktırdım 2005 Getzime. Geçen aya kadar bir sıkıntı yaşamamıştım. Geçen ay yolda giderken araçta gaz olmasına ragmen LPG'den benzene geçti ve tekrar lpg ye almaya çalıştığımda alamadım. Eve döndüm ve ertesi Sabah tekrar çalıştırdım ve işe gidene kadar lpg de çalıştı. Akşam dönüşte ise eve 200 metre kala yine aynı durum oluştu ve benzine geçti. sonraki iki hafta boyunca aynı durum oluştu Sabah işe giderken full lpg de gidebiliyorum ancak eve dönerken 200 300 metre kala benzene geçiyor. Hafta sonu daha uzun mesafe kullanma durumum oluyor ve 10 km den sonar yine aynı durumla karşılaşıyorum ve araba dinlenmeden kesinlikle tekrar LPG'ye geçmiyor. Geçen hafta arabayı LPG taktrdığım yere götürdüm ve MAP sensörü hatası çıktı bilgisayara bağladıklarında. Onu sıfırı ile değiştirdiler garantiden ve daha da birşey olmaz dedi. Sanayiden çıktım eve giderken yine öttü ve benzene geçti. Şimdi yine hala eskisi gibi.

Yarın tekrar sanayiye gideceğima ncak sizlerin bir önerisi var mı? ya da benzer bir durumla karşılaşan var mı diye sormak istedim.

• 
Sayfa: önceki 15681569157015711572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.