Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1516. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15141515151615171518
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-temiz-hyundai-getz-221580369/detay

Hocam yarin bu araca bakmaya gidocem fiyat fazla yazmis ama anlasabilirim diye dusunuyorum sizce tahmini ne eder bu arac fiyat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismeyu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-temiz-hyundai-getz-221580369/detay

Hocam yarin bu araca bakmaya gidocem fiyat fazla yazmis ama anlasabilirim diye dusunuyorum sizce tahmini ne eder bu arac fiyat

Valla arac piyasasi diye bisey yok artik

Herkes tuttugunu ...

Eski kasa kasetli 2004 cikisli arac bunlar

Bende dizeli vardi sifirdan. Sevsisten cikmadim

Bu kasayi ben almam sahsen

• Merhabalar, 2007 model 1.5 crdi gece mavisi ilk arabam olan getz ile aranıza katıldım sorular varsa cevaplarım öğrenebildiğim ölçü de benim de sorularım var,
    Çok olmasa da farklı arabaları kullanma şansı buldum fakat bu araç o kadar atik kalkıyor ki gerçekten 1 gündür geziyorum çok yordu beni bana mı öyle geliyor yoksa herkes için de böyle mi ?
    Cd çaları orjinal fakat içinde sanırım cd sıkışmış nasıl çıkartabilirim bilen var mı ?
  • Sağlıkla,
    mutlulukla ve huzurla geçireceğiniz nice güzel bayramlarınız olsun arkadaşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: waldemar85

Arkadaşlar getz dizel 90 bin bakimi kaç lira tutuyor.serviste mi yoksa dışarı da mı yaptırmak mantıklı?

http://upload.social-hyundai.com/Hyundai_Periyodik_Bakim_Tablosu.pdf

1245 tl

ne değişiyosa artık

V kayısı ,gergi kasnağı falan fiyatları uçuruyor...

• waldemar85 W kullanıcısına yanıt
    benim getz 90bın bakımında kayışlar degişmiş
    suan 3.yılım seneye ben degiştirecem kayışları
    iyi bı usta bu işi daha uyguna yapabılır.

Ben 90bin bakımını bosch'da yaptırmadan servise sormuştum (tam aklımda değil ancak) 600-700 bilemedin 900 gibi bir fiyat vermişlerdi...???

Tekrarlıyorum Bosch'da 220 tl ye yaptırdım, bildiğin Türk Lirası..

Herkese kazasız belasız İyi Bayramlar...
  • Özgür Geo kullanıcısına yanıt
    hocam yağ-filitre bakımınımı
    yoksa kayış bakımımı yapıldı?

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Eleman her vidayı sıktı, bakım gerektirenlerle ilgilendi (trigier -zincir), 90 bin bakımında ilgili
    ne varsa bakıldı. Hatta benim ekstra işlerimi de gördü (camsuyu pompası değişimi - silecek değişimi - Lastiklerin Yer Değişimi).
    Memnun kaldım (zaten forumdan öğrendim Bosch Servisi ve memnun kalanları). Biraz da indirim aldım tabi...

Kayışların iyi olduğunu 105 binde değişebileceğini (birkaç küçük şey de) söyledi.

Yetkili serviste bakmadan her şeyi değiştiriyorlar*. İşçiliği de 112 tl/s gibi bir şey...
    Yani 5 saat çalışılsa 560 TL sadece işçilik... (olmaz demiyorum bütçe diyorum)
    Ayrıca sıfır araba gibi olur her şey değişsin diyen de olacaktır, o da haklıdır...

*Ben de servis olsam öyle yaparım. Yetkili servis olarak kontrolüm dışı bir durumla karşı karşıya kalmak istemem.
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██ ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

• Dün k.kale ankara yolunda
    her zaman kullandıgım alpet istasyonundan 3,39 tl mazot aldım
    100tl mazot aldı depom 480 km yol yapmışım.
    yannız depo agzına kadar doldurmum.
    performanslı kullanmadıgımda 5,5 lt lerde gezıyor getz.

• Hyundai Blue Card'a özel kampanya yapmis arkadaslar. Bakim fiyati 199 TL. Garantisi bitmis ve 100.000 km uzerinde ki araclar icin. Siteyi bir inceleyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

Ben 90bin bakımını bosch'da yaptırmadan servise sormuştum (tam aklımda değil ancak) 600-700 bilemedin 900 gibi bir fiyat vermişlerdi...???

Tekrarlıyorum Bosch'da 220 tl ye yaptırdım, bildiğin Türk Lirası..

Herkese kazasız belasız İyi Bayramlar...

Bu fiyata kayış gergi kasnağı değişti mı peki?

Hayır. Böyle bir değişim olsa mutlaka yazardım zaten.

Şimdi faturayı bulamadım ancak (mazot fişleri bile elimin altında ama Bakım faturası mechul!) filtreler, yağlar vs (yani klasik) şeyler değişti.

Mesele bakım! Değişim değil yani. 90 bin Bakımı'nı servisler 90bin Değişimi olarak görüyor...

Tamir ise başka bir hikaye. Bozulan parçanın ustasını bulmak gerekir, hatta her uzman usta da sizin probleminizi çözemeyebilir.

Tam listeyi bulunca -ve hala ihtiyaç varsa- yazarım eksik yazdıklarım, hatırlamadıklarım vardır illa.

"Sen 90 bin bakımı yaptırmamışsın ki.." diyecek ler olabilir. ancak bu bakımdan ne anladığınızla ilgili.

Son olarak KAyış gergi kasnağının bağlantılarını vs bilmiyorum, tam olarak neyi kastettiğinizi ancak aracım zincir trigier.

Başka bir kayıştan bahsediyorsanız bilemiyorum.
  • 90 binde bu söylediklerimin gergi kasnağı v kayış değişmesi gerekiyormuş. Ne olduklarını bende bilmiyorum.hyundai servis 1000 civarı fiyat çıkardı

Şimdi anladım. Benim araç zincirli olduğu için bende trigier kayış değişimi yok.

Bu arada trigier değişimi hakikaten işçilik için de zahmetli. Motoru sökmeden takamıyorlar diye biliyorum kayışı..

tekrar takması bağlantıları yapması kontrol etmesi her yerde rakamı büyütür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 19 Temmuz 2015; 0:00:36 >
  • Arkadaşlar bu "USB reading" hatasını nasıl düzeltebilirim, arabayı 1 yıl önce aldım ilk 2-3 ay normal bir şekilde flaşı okuyup müzikleri çalıyordu sonradan okumamaya başladı birçok usb ile denedim olmadı,2 gb bir flaşh belleği fat32 biçiminde resetledim içine 1-2 şarkı attım yine çalışmadı, radyo normal çalışıyor ama usb okumuyor ,nasıl halledebilirim bunu acaba? yeni teyp mi alsam acaba, bir de ne marka tavsiye edersiniz acaba teyp için.
  • Triger kayışı ve gergi kasnakları , 150 TL civarı
    V kayışı gergi ve kasnakları, 60 TL civarı
    Devirdaim pompası , 70 TL civarı

yağ ve filteler 120 TL civarı

90.000 bakımında değişecekler.

İşçilik de 150 TL civarı olacaktır.

Yaklaşık 600 liraya sanayide yaptırabilirsiniz.

• aktuz A kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkür ederim.

Hocam, kayış değişiminde motoru indirdikleri duymuşum (yetkili serviste), bu doğru mudur?

Ayrıca zincir değişimi ile normal kayış değişimi arasında teknik ve işçilik olarak fark var mı?

İyi bayramlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

Bilgiler için teşekkür ederim.

Hocam, kayış değişiminde motoru indirdikleri duymuşum (yetkili serviste), bu doğru mudur?

Ayrıca zincir değişimi ile normal kayış değişimi arasında teknik ve işçilik olarak fark var mı?

İyi bayramlar.

Merhaba, motor takozunu(motorun şaside oturtulduğu yer) sökmek gerekiyor. Zor bir işçiliği yok. Zincirle arasında teknik olarak çok fark yok. İkisinde de motorun pozisyonunu uygun aparatla kilitlemek ve veya işaretlemek yani diş kaydırmamak esas.

• dun bayram donusundeyiz. artık arka cama dikkat bebek var yazısı astigimiz icin 70-80'i gecmiyorum. yazik araba 5. vitesi ozledi.. bi yerde ısıklarda bekliyoruz. yesil yandı bi jetta pati cekerek yanımızdan gecti gitti. biraz ilerde benzinciye girdi. neyse yolda ilerliyoruz. bu jetta yine geldi bizi gecti. ama bu defa radara yakalanmıs. trafik'ten polisler el etti buna kenara cektirdiler. yanından gecerken icim buz gibi oldu.. bu da boyle bi anımdır..
  • 
Sayfa: önceki 15141515151615171518
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.