Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1501. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14991500150115021503
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Uzun yolda buna benzer bir kalkış sonrası 5. viteste hızımı 85'e sabitleyip 3.0 - 3.2 yakıt değerleri görmüştüm. Hayatımda o kadar sakin kullandığım başka bir an olmadı. Ayağımın altında değil yumurta kurumuş yaprak olsa kırılmazdı :)
  • Arkadaşlar slm lar.
    Benim getz de minik su eksiltem vardı ama bir türlü bulamıyordum nereden eksilttıgını
    Dün fark ettim aracın altına 5-6 damla damlatmış gözükür yerdede degil
    yarın götürecem bakalım neredeymiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    evet 85-90 ile gittiğimizde çok az yakıyor ama ne mümkün. tırlar bile 110-120 ile gidiyor. sağdan giderken arkana 1 metre takip mesafesi ile yanaşıyor. sellektör yapanlar sağından geçenler. birden kendini 120 ile giderken buluyorsun. 100-110 dan aşağı gitmek mümükün değil .sinir harbi yapman gerekiyor.
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Motorun hemen önünde büyük bir kelepçe var. Benimkisi oradan kaçırıyordu. Çıkarıp birikmiş kireci temizledim, yeni bir kelepçe taktım. çözülmüştü.
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Özellikle dizel getzlerin kaputunda sorun izlemek çok zor. Boş yer yok. Dolayısıyla hemen lifte alınıyor.
  • Merhaba..

2010 model otomatik Hyundai Getz 1.4 DohC sahibiyim..

Aracıma ön ve arka park sensörü taktırmak istiyorum? Hiçbir bilgim yok? Marka ve model oluyor mu? Neye dikkat etmem lazım?

Yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim..
  • aktuz A kullanıcısına yanıt
    aktuz hocam sen varya profösörsun....
    aynen dedıgınm gıbı oldu
    akü hava filitresi aksamı söküldü iki borudan biri sızdırıyordu
    kelepçe aldım usta degişti (ben dedım degişmesı gereken ne varsa degiştir) tekrar kontrol etti ben testte çıktım usta sıkıştır dedi
    geri geldim tekrar konrol etti sorun çözülmüştü.
    birde biliyorsunuz motor korumaya almıştı ıkı kez onuda söyledım
    bilgisayara bagladı 2 tene arıza düşmüş biri basınc dieri egl valfı mı dedı bişee onlarıda sildi
    sorun çok şukur çözüldü.
    1 tl kelepçe aldım 20 tl işçilik bilgisayar vb aldı.
  • Bugün 90bin bakımına girdi araba. V kayışı bilyeler değişti, yağ ve filtre değişimi yapıldı. İşçilik dahil toplam 315 lira tuttu. Zincir için 120bine kadar ses olmadığı sürece değişmesine gerek yok dedi usta. 200bine kadar götüren vardı herhalde forumda ya da ben yanlış mı hatırlıyorum. Tekrar 100 binde gelmemi söyledi. Servis bakım aralıklarına baktığımda 15bin de bir gözüküyor. Ben tekrar 105 de götürsem herhangi bir sıkıntı olur mu acaba ?
  • Günaydın
    Miraç Kandilimiz ve Cumamız Mübarek Olsun.
    Arkadaşlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Günaydın
    Miraç Kandilimiz ve Cumamız Mübarek Olsun.
    Arkadaşlar...

Allah razı olsun. Cümlemizin mübarek olsun inşAllah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende sizdenim artık.10 gun once 2006 gets gls aldim dun etiker sıralı otogaz taktırdım.aracı hemen sanayide bakıma söktürüp yağını tekerini ve kayışlarını degistirttirdim.log yeni takıldı tabi gaz ayarı yapılacak ama bu araçtan kullanan biri bana ben lpg de su kadar yakiyorum diyebilirse çok sevinecegim.kimi sayfalarda değişik yorumlar gördüm.kafam karıştı.kusura bakmayin

• kky11 K kullanıcısına yanıt
    Hocam hayirli olsun.

• sagolasin arkadaş.

• merhabalar ufaktan getz konularını okuyaraktan aranıza katıldım.
    17 - 20 bin arası getz düşünüyorum.

abs airbag hidrolig standart donanıma sahip hangi modelini önerirsiniz?
    olumlu olumsuz neden ve sonuçları ile yazabilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kky11

Arkadaşlar bende sizdenim artık.10 gun once 2006 gets gls aldim dun etiker sıralı otogaz taktırdım.aracı hemen sanayide bakıma söktürüp yağını tekerini ve kayışlarını degistirttirdim.log yeni takıldı tabi gaz ayarı yapılacak ama bu araçtan kullanan biri bana ben lpg de su kadar yakiyorum diyebilirse çok sevinecegim.kimi sayfalarda değişik yorumlar gördüm.kafam karıştı.kusura bakmayin

Hayirli olsun.kaca aldiniz.araciniz kac km rede.

• JETDEVRİYE J kullanıcısına yanıt
    tüpü takmamla beraber 21.000 e falan denk geldi.KM 69000 idi :).araç çok güzel allah kaza bela vermezse uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.herkese hayırlı sürüşler.
  • 2008 model 1.4 getzim var, ilk aldığımda da klima performansı çok iyi değildi fakat bu aralar havalar daha yeni ısınmaya başlamışken bile doğru dürüst soğutmuyor.elimi ızgaralara tuttuğumda soğuk hava veriyor fakat fan sondayken bile yeterli olmuyor.polen filtrelerini değiştireli 2 ay oldu olmadı.acaba herkeste durum böyle mi.daha performans almak için yapacak birşey var mı.
  • Klimayi ilk actiginizda cok fazla soguk vermeyebilir.buda icindeki gazin tam sogumamasindan kaynakli.belli bir kilometre klima acik gittiginizde daha fazla soguma alirsiniz.ozellikle uzun yolda 1.2 kademe gayet yeterli geliyor benim aracimda.sizin aracin gazini bir olcturun.belki gazi azalmis olabilir.

• Arkadaşlar 2010 model 8000kmde otomatik getz 30500e alınır mı? lastikleri fabrikasyon ve triger bakımı gelmiş.
  • JETDEVRİYE J kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bostancı sanayiye gittiğimde bir ölçtüreyim o zaman.umarım sıkıntısı budur da doldurunca geçer.
  • 
Sayfa: önceki 14991500150115021503
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.