Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14781479148014811482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam dedimya ankara piyasası farklıdır.
    1-2 bin TL oynar ve gider.
    bu getzzi 20 bine satar takip et bak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • satarlarsa ben de onlara vericem.. benimkini de satsinlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

satarlarsa ben de onlara vericem.. benimkini de satsinlar..

senin arabanın özellikleri ne hocam, onlara gerek kalmadan biz alırız belki
  • hocam benimki bir nukte.. anlatmak istedigim su piyasada normal fiyatina araba satana farkli bi gozle baktiklari icin saf musteri bulmak onemli..
  • aktuz A kullanıcısına yanıt
    evet hocam gazı kesseniz bile oluyor ve gittikçe artıyor.. yani saga çekip yavaşlamazsam o anda araba dağılacak gibi hissediyorum.. bunu her zaman yapmıyor ama. çok nadir. uzun yola cıktıgımda veya otobanda uzun sure kullanımda oluyor.. lastiklerde görünürde bişey yok ama ondan olsa sürekli yapmazmıydı? ya da enjektörlerden de olma ihtimali varmdıır acaba
  • arkadaşlar jantların içerisi beyazlıyor renk atıyor nasıl boyayacağız bunu sizlerin jantlarda da böyle sorun var mı acaba

bu arada arabayı yeni yıkadım lastikler sıfır gibi duruyor (ikinci el aldığım 2006 tarihli kışlık lastiklerim )
  • arkadaşlar aracımda şu bagajın üst kapağını kaldıran iplerden birisi yok bunu ne diye aratabilirim netten yada nerden temin edebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

arkadaşlar jantların içerisi beyazlıyor renk atıyor nasıl boyayacağız bunu sizlerin jantlarda da böyle sorun var mı acaba

bu arada arabayı yeni yıkadım lastikler sıfır gibi duruyor (ikinci el aldığım 2006 tarihli kışlık lastiklerim )

Ooo olmaz mı? Benim tekerler çok daha kötü. Yakında sanayiye uğrayacağım, aracı lifte kaldırtıp halletmeyi düşünmüştüm bende. Sprey boya kullanacağım.

Eskiden soba boyası ile boyarlardı. Ama şimdi kapakları söktükten sonra siyah sprey boya ile boyayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

arkadaşlar merhabalar
    ilenları gezzerken benım araç aldıgım bayıye düşen getz dıkkatımı çektı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2006-hyundai-getz-1.3-gls-lpg-li-98.000-km-de-200291471/detay
    bu aracı 20bıne satarlar.
    benım aracım 2006 vgt 132bınde orjinal
    demekkı 23 civarı çok rahat gider(ankara piyasası farklıdır)
    ama çok şükür memnunum şu an için getzımden
    önümüzdekı gunlerden yağ bakımı yaptıracam
    bırde su çok az su eksiltiyor ona baktıracam.

ilandaki araç bitmiş yaw

beni gömün artık diye dua ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

arkadaşlar jantların içerisi beyazlıyor renk atıyor nasıl boyayacağız bunu sizlerin jantlarda da böyle sorun var mı acaba

benimkileri serviste sprey boya ile boyadılar ama 2-3 ay sonra yine çıktı boya

bi işe yaramıyor

ya doğru dürüst boyatıcan yada benim gibi alüminyum jant alıcan

• quote:

Orijinalden alıntı: aliayt

Arkadaşlar 2006 model CRDI getz im var. aracımdan tuaf bir ses geliyor ne olduğunu çözemedik. İlk hareket ederken bir cayırtı geliyor, ben şanzumandan geliyor sandım fakat sonradan frenden geldiğini fark ettim. Abs'nin cayırtısı gibi ama ne devreye giriyor ne de arıza ışığı veriyor. Birinci sorunum bu. İkincisi ise far motorlarım sıfır konumunda kendi kendine yukarı aşağı hareket ediyor, ilk başta bir şey fark etmedim far motorlarının sesini duyunca ışıkları duvara tuttum yukarı aşağı kendisi hareket ediyor. Bunu sadece far ayarı sıfır konumundayken yapıyor. beni bilgilendirirseniz sevinirim.

ses arka balatalardanmı geliyor

balata yapışıyor olabilir uzun süre kalıyorsa yada ıslanıyorsa

uzun süre ytaınca araba bendede oluyor bazen

el frenini çekmeden bırak arabayı bide öyle dene

hareket halindede yapıyor ise benim eski getzdede vardı daha 1000 kmde idi araba

arka balataları değiştiler sorun çözüldü

• quote:

arkadaşlar merhabalar
    ilenları gezzerken benım araç aldıgım bayıye düşen getz dıkkatımı çektı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-2006-hyundai-getz-1.3-gls-lpg-li-98.000-km-de-200291471/detay
    bu aracı 20bıne satarlar.
    benım aracım 2006 vgt 132bınde orjinal
    demekkı 23 civarı çok rahat gider(ankara piyasası farklıdır)
    ama çok şükür memnunum şu an için getzımden
    önümüzdekı gunlerden yağ bakımı yaptıracam
    bırde su çok az su eksiltiyor ona baktıracam.

maalesef enteresan bir piyasa var. Sahibinden' de bazen gerçekten saçmalayanlar oluyor. Araç satmak isteyen muadili araçlara bakıp benim arabam bundan daha temiz deyip fiyat belirliyor. Haliyle iş çıkmaza giriyor. Ben sıfırından daha pahalı yazanını bile gördüm. Altına da not iliştirmiş.'' Sıfırının kaç para olduğunu biliyorum''
    Şu da bir gerçek; bildiğim arabaya 1 lira fazla veririm kafam ağrımaz, diyen birçok insan var özellikle biniciler.Ben arabamı 22 ekimde muayenesi 4 kasımda olduğunu bildiğim halde aldım.Şimdi alma diyenler bana sat diyorlar.
    İyi mal iyi para.....

ilandaki araca gelirsek;

Bu araç makyajsız kasanın sorunlu yeşil rengi.Tavan verniği atmış dikkat ederseniz.komple boyatmak şart.Yeşil ve siyah hiç tavsiye edilmiyor.

Kolay gelsin....

• quote:

Orijinalden alıntı: aliayt

Arkadaşlar 2006 model CRDI getz im var. aracımdan tuaf bir ses geliyor ne olduğunu çözemedik. İlk hareket ederken bir cayırtı geliyor, ben şanzumandan geliyor sandım fakat sonradan frenden geldiğini fark ettim. Abs'nin cayırtısı gibi ama ne devreye giriyor ne de arıza ışığı veriyor. Birinci sorunum bu. İkincisi ise far motorlarım sıfır konumunda kendi kendine yukarı aşağı hareket ediyor, ilk başta bir şey fark etmedim far motorlarının sesini duyunca ışıkları duvara tuttum yukarı aşağı kendisi hareket ediyor. Bunu sadece far ayarı sıfır konumundayken yapıyor. beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Tam 20km hıza ulaştığında gelen bir ses ise ABS self test (kendisini test etme) sesidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tembar

evet hocam gazı kesseniz bile oluyor ve gittikçe artıyor.. yani saga çekip yavaşlamazsam o anda araba dağılacak gibi hissediyorum.. bunu her zaman yapmıyor ama. çok nadir. uzun yola cıktıgımda veya otobanda uzun sure kullanımda oluyor.. lastiklerde görünürde bişey yok ama ondan olsa sürekli yapmazmıydı? ya da enjektörlerden de olma ihtimali varmdıır acaba

Lastiklerinizi dikkatlice kontrol ettirdiniz mi? Lastikler çukura vs.. düştüğünde katmanları arası ayrılır, teller eğilir ve bu hale gelmiş lastikler rezonansa girip aracı sallamaya başlarlar.

Bunu da iyi bir kontrol ettirin. Göz ile kolay kolay anlaşılmaz, iyi bir lastikçi inceleyerek fark edebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: calculus07

arkadaşlar aracımda şu bagajın üst kapağını kaldıran iplerden birisi yok bunu ne diye aratabilirim netten yada nerden temin edebilirim

Pandizot askı ipi diye araştırabilirsiniz. Boyu uygun başka bir arabanınkisini de alabilirsiniz. Uzun olanı alıp kısaltabilirsiniz.

Piyasadan, yapı marketlerden ( bauhaus'ta var mesela) 2-3 mm'lik siyah naylon ip alıp kendiniz de yapabilirsiniz.

• aktuz A kullanıcısına yanıt
    Usta cevabınız için teşekkür ederim kendim yaptımda bende biraz takıntı var aynısı olsun istiyorum

• :) diğerini de yap dostum. Dediğim gibi sanayiden Hyundai bulamazsan başka araca ait bir çift alabilirsin. 20-30 Liradır. Servisten de isteyebilirsin, er geç gelir.
  • arkadaşlar yağ bakimim gelmek üzere bugün fiyat aldım
    5lt 5 40 edge
    tüm filtreler
    200 TL fiyat aldım. kredi kartinada 3-5 taksitte yapacak
    sizce nasıl?

• benim kalorifer açıkken insanın gözünü acıtıyor yakıyor gibi nedendir.
  • quote:

arkadaşlar yağ bakimim gelmek üzere bugün fiyat aldım
    5lt 5 40 edge
    tüm filtreler
    200 TL fiyat aldım. kredi kartinada 3-5 taksitte yapacak
    sizce nasıl?

Ben mobil fe 3000 5w30 4 litre yagi 60 tl ye alaldim.1 litre olanida 25 tl idi.servisten orjinal yag filitresini 8 tl ye hava filitresinide sanayiden 10 tl ye aldim.yani toplam 103 tl parca parasi tuttu.20 tl de iscilik alsalar 123 tl ye bakim yaptirabilirsiniz.sizin alacaginiz 5w40 yagin 4 litresine ise 80 tl istemişlerdi ayni parcacida.bilginize...

• 
Sayfa: önceki 14781479148014811482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.