Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1414. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14121413141414151416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeArAnGeL

quote:

Orijinalden alıntı: onurmaurer

tekrar merhaba.. ön cam silecek ölçülerinin 55-35 oldugunu biliyorum. birisi iki silecek icin 55-55 taktığını ve öyle kullandığını yazmış.. aynını yaparsak bi sıkıntı olur mu? böyle yapan var mı?

550'yi 600 yapabilirsin ama 350mm daha fazla olmaz. Çünkü 400 bile olsa cam çıtasına denk geliyor.

35cm bulmak bazen zor oluyor, o sebeple 55cm, 38cm kullanıyorum. Gayet güzel oturuyor. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kumanda ile kapıların kapanmasında sorun yaşıyorum bazen sadece şöfor kapısı kapanıp açılıyor diğerlerinde tık yok. Elektrikçiye götürdüm motoru söktü lehim yaptı temas etmeyen bir parça var diye neyse yaptı o ara kapandı açıldı gayet iyidi. Şimdi yine kapanmıyor özellikle yağışlı havalarda. Var mı sizde de öyle bir sorun ne yapmam gerek
    Getz 2007
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmtilla

Kumanda ile kapıların kapanmasında sorun yaşıyorum bazen sadece şöfor kapısı kapanıp açılıyor diğerlerinde tık yok. Elektrikçiye götürdüm motoru söktü lehim yaptı temas etmeyen bir parça var diye neyse yaptı o ara kapandı açıldı gayet iyidi. Şimdi yine kapanmıyor özellikle yağışlı havalarda. Var mı sizde de öyle bir sorun ne yapmam gerek
    Getz 2007

Bende de dediğinizin aynısı oldu. Usta 5tl karşılığında :) sanırım motoru iptal ederek direk bağladı. Şu an iç kilitten kilitlediğimde kapılar otomatik kitlenmiyor. İçten veya dıştan kilitlemek için sadece kumandayı kullanabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Kumanda ile kapıların kapanmasında sorun yaşıyorum bazen sadece şöfor kapısı kapanıp açılıyor diğerlerinde tık yok. Elektrikçiye götürdüm motoru söktü lehim yaptı temas etmeyen bir parça var diye neyse yaptı o ara kapandı açıldı gayet iyidi. Şimdi yine kapanmıyor özellikle yağışlı havalarda. Var mı sizde de öyle bir sorun ne yapmam gerek
    Getz 2007

Bende de dediğinizin aynısı oldu. Usta 5tl karşılığında :) sanırım motoru iptal ederek direk bağladı. Şu an iç kilitten kilitlediğimde kapılar otomatik kitlenmiyor. İçten veya dıştan kilitlemek için sadece kumandayı kullanabiliyorum.

İçeride seyir halinde kumanda ile kitleniyomu

• quote:

İçeride seyir halinde kumanda ile kitleniyomu

EVET
  • quote:

Getz 2007

buna benzer bende de bi sorun vardı kumandanın pili azaldığı için olmuş yeni pil takınca düzeldi.bence yeni kuvvetli bi pil takıp denemenizi eğer düzelmez ise başka yolları denemenizi tavsiye ederim.
  • arkadaşlar nasip olursa 10 güne kadar didime gidecem ve ordan da izmire geçmeyi düşünüyorum hgs almam lazım mı.ve gezilecek görülecek yerler tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • mmtilla kullanıcısına yanıt
    Bir de (aslında elektrikçi bakmalı?) kapı -şoför kapısı- ile motor tarafına, konsol altına doğru giden kablolara baktırın.

Bu kablolar -sonradan takılan alrmlar vb yüzünden- kapı tam açıldığında -özellile soğukken kısaldığında- mini kopmalara kısaca hasar almaya yatkınlar.

Ufak bir tadilatla -kendiniz bile yapabilirsiniz (ben uzttrdım kabloyu aynı otomatik sebebiyle) - düzelebilir.

Ara sözsüz ve parantezsiz sürüm:

Bir de kapı ile motor tarafına, konsol altına doğru giden kablolara baktırın.

Bu kablolar kapı tam açıldığında mini kopmalara kısaca hasar almaya yatkınlar.

Ufak bir tadilatla düzelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 5 Ağustos 2014; 20:26:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Geo

Bir de (aslında elektrikçi bakmalı?) kapı -şoför kapısı- ile motor tarafına, konsol altına doğru giden kablolara baktırın.

Bu kablolar -sonradan takılan alrmlar vb yüzünden- kapı tam açıldığında -özellile soğukken kısaldığında- mini kopmalara kısaca hasar almaya yatkınlar.

Ufak bir tadilatla -kendiniz bile yapabilirsiniz (ben uzttrdım kabloyu aynı otomatik sebebiyle) - düzelebilir.

Ara sözsüz ve parantezsiz sürüm:

Bir de kapı ile motor tarafına, konsol altına doğru giden kablolara baktırın.

Bu kablolar kapı tam açıldığında mini kopmalara kısaca hasar almaya yatkınlar.

Ufak bir tadilatla düzelebilir.

Hocam tesekkur ederim. Goturcem elektrik ciye dediklerinix kulağıma küpe olur

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

arkadaşlar nasip olursa 10 güne kadar didime gidecem ve ordan da izmire geçmeyi düşünüyorum hgs almam lazım mı.ve gezilecek görülecek yerler tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden İyi yolculuklar. Hgs almak istemiyorsan otobana girmeyeceksin o kadar.

• quote:

quote:

arkadaşlar nasip olursa 10 güne kadar didime gidecem ve ordan da izmire geçmeyi düşünüyorum hgs almam lazım mı.ve gezilecek görülecek yerler tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden İyi yolculuklar. Hgs almak istemiyorsan otobana girmeyeceksin o kadar.

teşekkür ederim sevgili dear angel
    mecburen rahat ve güvenli yolculuk için otobanı tercih edeceğiz.
    sanırım ilk başvuruda 30 tl yükleniyormuş.benim gidip gelmeme yeter mi acaba bu 30 tl.
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    hgs yı kredi kartı kanpanyalarından al
    benım hgs kredi kartına tanımlı kullanınca otomatık kartıma yansıyor

*yannız otoyodan çıkışta ogs gişesinde çıkarsan en uzun mesafe cezası alıyor. hgs den çıkış yapmalısın.

arkadaşlar evi aldım (tapuyu halen alamadım) evimide taşidim tapuyu alıp elektirik su aboeliklerini yapıp bende hemen tatile çıkıyorum
    1 aydır hem bedenen hemde ruhen çok yoruldum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    Yeter hocam 1.80 basıyo en uzun mesafeye geçen narlıdere-seferihisar gişeleri arası 1,40 bastı.Alternatif yollar var lakin izmir ve çevresinde gezeceksen illaki çevre yolu ve gişelerden geçeceksin zaten iptal ettirince geri iade ediliyor diye biliyorum.Didime giderken aydın otobanından geçeceksin mesela
  • quote:

quote:

Getz 2007

buna benzer bende de bi sorun vardı kumandanın pili azaldığı için olmuş yeni pil takınca düzeldi.bence yeni kuvvetli bi pil takıp denemenizi eğer düzelmez ise başka yolları denemenizi tavsiye ederim.

Bu durum pilden farklı, aracı yıkayınca yada yağmur yağınca otomatik kilitlemiyordu, 3 4 gün sonra düzeliyordu ama,kışın kabak tadı verdi. Yeni motor almak yerine motoru iptal etti. Şimdi sürerken yada dışarıdan sadece kumanda ile kilitliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

quote:

Getz 2007

Bu durum pilden farklı, aracı yıkayınca yada yağmur yağınca otomatik kilitlemiyordu, 3 4 gün sonra düzeliyordu ama,kışın kabak tadı verdi. Yeni motor almak yerine motoru iptal etti. Şimdi sürerken yada dışarıdan sadece kumanda ile kilitliyor.

Bende bugün gidip önce yapabilir misin diye soracağım sebebini bakalım usta çözecek mi? kabloları filan kontrol etsin velveki çözüm bulamadı bende motoru iptal ettireceğim.
  • Arkadaşlar merhaba,

Yolculuğum sona erdi,
    Hyundai getz 1.5vgt 2011 dizel aracım,
    İstanbul'dan Sivas'a (860 km) gidişte 200tl, dönüşte ise 180 tl yaktı,
    20-23 kuruş gayet güzel rakamlar bence, giderken biraz daha fazla basmışım heralde
    Aracım çok yakıyor diyen arkadaşlar,
    Ani kalkış ve ani duruşları unutun birde motoru baymamak şartıyla biraz düşük devirli kullanın bence
    1800-2200 arası iyi gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayramses -- 6 Ağustos 2014; 16:12:20 >
  • bayramses kullanıcısına yanıt
    Bence giderken biraz daha fazla basmanızdan degil de Sivasın rakım yüksekliğinden kaynaklanmıştır fazla yakmanız.Zaten gidiş ve dönüşteki sarfiyatın ayni olması beklenilmemeli bu sebebten ötürü.Bir de sarfiyatı lt/km cinsinden yazsanız % cinsinden de fikir vermesi açısından yararlı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vav1en

Yeter hocam 1.80 basıyo en uzun mesafeye geçen narlıdere-seferihisar gişeleri arası 1,40 bastı.Alternatif yollar var lakin izmir ve çevresinde gezeceksen illaki çevre yolu ve gişelerden geçeceksin zaten iptal ettirince geri iade ediliyor diye biliyorum.Didime giderken aydın otobanından geçeceksin mesela

Bu yaz bende aynı güzergahı kullandım ama otobana girmedim. Tatil yolculuğunda acelem yoksa otobana girmem. İzmir'den Aydın'a geçerken sahil yolunu tercih ettim. Yani şöyle oldu :
    İzmir- gümüldür- Kuşadası- Aydın - Didim. Tavsiye ederim.

• Merhaba,
    Yola çıkarken depoyu fulledim vardığımdada fulledim ödediğim ücretler bu şekilde,
    Giderken yol bilgisayarı 5lt gösteriyordu dönerken 4,5lt gösteriyordu,
    Giderken 160 1 sefer 165km hızı gördüm, 140km hızla baya yol aldım,
    Ama dönerken genelde 120 yi geçmedim bu sebeple hızlada alakalı olabilir
    Yakıtı Shelden aldım shell dizel nitro olan, litresi kaç tl hatırlamıyorum litresi 4,5tl gibi birşeydi heralde,
    200/4,5=44,4litre yakmış 180/4,5=40litre yakmış,
    bildiğim kadarıyla depo 45 litre bu durumda 1 depo ile gidip gelinebiliyor diyebiliriz tabi yolda en az 100tl bir takviye yapmak lazım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vav1en

Bu yaz bende aynı güzergahı kullandım ama otobana girmedim. Tatil yolculuğunda acelem yoksa otobana girmem. İzmir'den Aydın'a geçerken sahil yolunu tercih ettim. Yani şöyle oldu :
    İzmir- gümüldür- Kuşadası- Aydın - Didim. Tavsiye ederim.

Hocam o da alternatif bir yol lakin gümüldür üzerinden kafadan 30 km daha fazla sürüyor yol didime.Ayrıyetden gümüldür yolu asfaltı bozuk ve virajların fazla olduğu bir yol yakıt sarfiyatı ve yolun verdiği stres daha fazla.Aydın otobanından sabit hızla hem daha ekonomik hem daha kısa sürede hem daha stressiz ulaşmış olursunuz
  • 
Sayfa: önceki 14121413141414151416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.