██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
27420 Cevap1756220 Görüntüleme68 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

346 Mesaj
3 Ekim 2005; 5:20:37 

ya arkadaşlar... frene bastığımda söyle bir sorun yaşıyorum...

yüksek hızda frenleme çok güzel... disk frenleri hissediyosun... cidden duruyu yani araba...

sorun düşük hızda... tekerler kaymaya meyil bile etmeksizin çabucak abs devreye giriyor... abs devreye girdiği anda frene az bir güçle basıyor oluyorum... dolayısıyla abs devreye girince araba durmamaya başlıyor... ABS devrede iken fren pedalı ritmik şekilde disklerin her durma ve hareket döneminde fren pedalındaki gücü emiyor... tekrar güç vermek gerekiyor...

nasıl anlatsam...

diyelim frene basıyorsun çok hızlı değilken...

biraz bastın 3 birim frenleme yaptı... biraz daha bastın 5 birim frenleme yaptı... biraz daha bastın abs devreye girdi... frenleme direk 3 birime düşüyor çok bariz şekilde... tabi bastırıp tekrar 5 birime çıkartabiliyorsunuz... ama abs olmasa eminim 7 birim hızla frenaj yapılabilecek...

ABS'nin fren mesafesini uzatması normal... benim derdim o değil anlatmaya çalıştıgım... fren pedalı ayağımın gücünü emiyor... hem geri tepme hareketi yapıyor... hem de ilave güçle frene abanmazsam durmuyo :)

lütfen boş bir yolda denesenize... 50 km hıza çıkın... boşa alın motoru yormayın :) hart diye frene basın sertçe... aynı deneyimi yaşayacak mısınız?

demek istediğimi anlamadıysanız bir deneyin normal bişeyse sizde de oluyorsa anlarsınız...

yok aynısı sizde olmuyosa ben servise götüreyim aracı hemen... fren bu ihmale gelmez...
ankaralı, düttürü?

52 Mesaj
3 Ekim 2005; 13:33:21 

benım acilen modifiye edilmiş bir arabaya ihtiyacım var '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Ekim 2005; 3:17:17 

ARKADAŞLAR DİKKAT !!!!!!

Getzin lastik basınçlarına dikkat edin. aracın fabrika çıkış lastik basınçları 50 geliyor. oysa normali 32 olmalı. bu yüzden süspansiyon çok sert algılanıyor ve yamalı yollarda araç aşırı kayıyor. aşırı şişirilmiş bu lastikler yüzünden yürüyen aksamda ciddi arızalar oluşabilir. ayrıca aşırı şişik olduğundan yolu kavramıyor ve yol yamalarında kendini yamanın üzerinden diğer yana doğru atıyor.

!!!!!!!!!!!EN KISA ZAMANDA LASTİK BASINÇLARINIZI KONTROL ETTİRİN!!!!!!!!

23 Mesaj
4 Ekim 2005; 9:18:20 

DÜTTÜRÜLEYLE DOĞRU SÖYLÜYOR
BENİM LASTİKLERDE ÇOK ŞİŞİRİLMİŞTİ 32'E AYARLADIM
YOL TUTUŞ BİLE ÇOK FARKETTİ

2007 CONNECT GLX

3771 Mesaj
4 Ekim 2005; 12:22:17 

evet arkadaşlar... bende 3 gün önce servise gittiğimde lastikleri ölçtüklerinde 45 çıktı fabrika iyi gözüksün die daha da dinç gözüksün die 45 bastığını ve sarsıntılarda çok farkettiğini servis de söylemişti düttürüleyla nın yaptığını mutlaka yapın arabanızın sağlığı açısından.. 32 normali bana da dediler çok doğru bi uyarı walla... ben yaptım ama arada bir tavan da sunroof var die sallanıo tepe de bişi çok sert bi çukura girdiğimde gibime geliyo bu konuda fikri olan varmı

1558 Mesaj
5 Ekim 2005; 14:06:39 

Arkadaslar 2006 yılında hibrit Getz çıkacakmış.
Link : http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=114943

GETZ 2005 1.5 CRDİ-Buz Mavisi

Uzaklaştırılmış
5 Ekim 2005; 21:24:51 

böyle bilgileri sürekli foruma kazandırdığın için sağol......
quote:

Orjinalden alıntı: @ng@r@lı

1558 Mesaj
5 Ekim 2005; 21:29:40 

quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

quote:

Sende lastik basıncları konusunda uyardıgın için sagol. Belkide bu durumu bilmeyen birkaç kişinin hayatını kurtarmış olabilirsin. Bu arada lastik basınçları ön ve arkada aynımı. Hani ön30 - arka32 falanmı yoksa. Servise sordun mu hiç olması gereken basıncı?

3771 Mesaj
5 Ekim 2005; 22:37:38 

servis arka ön 30 dedi hepsi aynı..

Uzaklaştırılmış
5 Ekim 2005; 22:51:16 

aracın sürücü kapısında yazıyordu , ayrıca zaten bu 50 nedir die aradığımda sormuştum. tek kişiyken 30 , doluyken 32 .. tabi genelde ölçümler sıcak lastikle yapıldığuından 1.6 fazla koymak gerekiyor. yani boşken 31.6 , doluyken 33.6 ..

ısınan lastik daha fazla basınç veriyor çünkü .. bben benzinciye gidene kadar araç 30 km fralan yapmış oluyor genelde ısınan lastik dolayısıyla hep 1.6 fazla bastırırım.. benim şu anda 32 civarıdır. en son sıcak lastikte 34 bastırmıştım...

--- şeyi yazmayı unutmuşum evet 4 lastikte araç yüksüz ve tek kişilik kullanımdaysa 30 ,, yüklü kullanım için 32..
quote:

quote:

quote:

Sende lastik basıncları konusunda uyardıgın için sagol. Belkide bu durumu bilmeyen birkaç kişinin hayatını kurtarmış olabilirsin. Bu arada lastik basınçları ön ve arkada aynımı. Hani ön30 - arka32 falanmı yoksa. Servise sordun mu hiç olması gereken basıncı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi düttürüleyla -- 5 Ekim 2005, 22:52:43 >

346 Mesaj
6 Ekim 2005; 0:34:27 

benim abs frenler soruma hala cevap gelmedi, angaralı bi denesene ya!

346 Mesaj
6 Ekim 2005; 16:32:21 

angaralı mail atmış, elime daha çabuk ulaşsın diyedir diye yorumladıgım için, çünkü içinde sakıncalı bişi yok :), yapıştırıyorum buraya:

"Kardes bende ABS kolay kolay devreye girmiyor. Gecen cok panik fren
yapmak zorunda kaldım o zaman bile devreye girmedi. Benim ABS de de sorun
olabilir yani.

Bende sana bişey sorayım. Arabayı ilk aldıgımda fren pedalına cok az
basarken (1 birim diyelim) fren tutmaya baslıyordu. Simdi fren pedalına
basarken bir yere kadar fren hiç tutmuyor; frenpedalına daha cok basınca
fren tutmaya baslıyor(2 yada 3 birim).Sende de durum boylemi.

Bu arada eskiden Marea-ELX kullanıyordum. Onda da ABS vardı ve o hemen
devreye giriyordu. Aynen dedigin gibi ABS devreye girince fren pedalı
boşalmış gibi oluyor, bu durumda korkma frene basabildigin kadar bas ve
pedalda vuruntu oluyor ayagında hissediyorsun, ve araba guvenli biçimde
duruyor.

ABS frenin en korkutan yanı bende su olmustu(Marea'da): Fren yaparken
arabanın tekerlerinin cukurdan gecmesi ve cukurdan gecen tekerlerin
yoldan biranlık kesilmesiyle fren pedalı boşaldı ve fren pedalını sonuna
kadar koklemiştim, sonra araba yola tutununca hayatımda yasamadıgım
kadar sert bir frenajla karşılaşmıştım.
Benden sana uyarı cukurdan gecerken ABS'li arabada cok sert fren yapma.

"

dikkat etmedim ama hafif yumuşamış olabilir fren pedalı... bildiğim kadarıyla ayarla ilgili bişi o... istersen yine sert yaptırabilirsin bakıma götürdüğünde.

yok bende de devreye girmiyo zaten, hiç yüksek hızda abanmadım frene ama sert fren yaptım, direk yığılıyo araba ama abs devreye girmiyo. düşük hızda giriyom devreye abs bende 30 civarı.

evet bende senin mareada yaşağıgın o frrn boşalması hissini yaşadıgım için sormuştum zaten.

evet dediğin gibi iyice abanınca frene... duruyo ama ilk abs ye geçtiği anda sakata geliyosun :)

fren pedalındaki vuruntu da normal yani...

demek normal bişi... iyi...

senin abs'nin çalışması lazım ya... boş alsalf yolda 50 ile giderken frenleri kökle... (arkada araba olmasın tabi!) :) 30 civarına inince takır takır abs devreye giriyo...

denedin mi dediğim 50 km testini de mi olmadı?

1558 Mesaj
6 Ekim 2005; 17:01:04 

ben dusuk hızlarda cok sert fren yapıyorum trafikte(20-30km gibi giderken). ABS simdiye kadar devreye girmedi hiç Getzde ama kızaklama da yapmadı hiç.Yuksek hızlarda zaten cok ani fren yapmıyorum,ama kemer takmayan birini ön cama yapıstıracak kadar sert frenler yaptım ve ne ABS devreye girdi nede kızaklama yaptı araba. Mareada paso en ufak frende devreye girerdi, uyuz olurdum.
Dedigini denemedim. 50 ile giderken frene asılınca devreye girer mutlaka. Devreye girse bile dedigim gibi frenin tutmaması gibi bi durum olmamalı. Sadece fren pedalında boşalmalar olur ve frene basabildigin kadar basacan, ritmik olarak fren pedalı sertleşir ve yumusar ama fren mesafesi dedigin gibi uzamamalı. ABS devreye girince cabucak durmalı araba. Bende oyle oluyordu(mareada)
Haftasonunda deneyeyim bir 50km ile panik freni suan pek fırsat bulamıyorum.

Bu arada arabayı alırken ozellikle lastik hava basınçlarına bakmalarını soylemiştik.Adamlar ayarladık uygun basınca demişlerdi.
düttürüleyla'nın uyardıgı için bugun gittim baska bir servise olcturdum basınçlar on-arka 40 cıktı. 33'e düsürttüm. Rahatladı hakkaten araba. Bakalım tuketim degerleri artacakmı yada degişecekmi bundan sonra onu merak ediyorum simdi.
Tekrardan sagol düttürüleyla lastik basıncı hakkında uyardıgın için.

9 Mesaj
6 Ekim 2005; 22:19:05 

Arkadaşlar Benim hyundai getz 2006 (ama eski olanı 1.5 crdi tek hava yastığı, AbS,kilima) Şimdi satsak değeri nekadardır. Bildiğiniz gibi yeni getz de abs yi 28 ile 29 milyarlık olana koymuşlar. ayrıyaten yeni getz (24 400 milyar olan) de Abs de yok arka frenler kampana. Kesinlik le frenler bizimki gibi olmaz.
Kısacası Arabayı şu anda satsak kaça gider. (2006 model) geçen eylülde aldım.
Acaba 1 iki yıl beklesek dahamı kar yoksa çok mu zarar ederiz. ne dersiniz..
yorumunuzu bekliyorum.....

merhaba

Uzaklaştırılmış
6 Ekim 2005; 22:52:55 

quote:

Orjinalden alıntı: gakkosh

Arkadaşlar Benim hyundai getz 2006 (ama eski olanı 1.5 crdi tek hava yastığı, AbS,kilima) Şimdi satsak değeri nekadardır. Bildiğiniz gibi yeni getz de abs yi 28 ile 29 milyarlık olana koymuşlar. ayrıyaten yeni getz (24 400 milyar olan) de Abs de yok arka frenler kampana. Kesinlik le frenler bizimki gibi olmaz.

ya yenisinde Abs olmasa bile eski kasa olduğu için değeri baya bir düşer...

346 Mesaj
7 Ekim 2005; 1:32:39 

quote:

Orjinalden alıntı: gakkosh

plakayı taktıgın anda direk 4 milyar düşer... ertesi sene 1 milyar daha azalır... asıl kaybın plakayı taktıgında oluyor yani!

95 Mesaj
7 Ekim 2005; 11:04:43 

arkadaşlar selam.siteye yeni katıldım.2005 ağustos ayında 1.5 crdi full getz aldım.yorumları merakla okuyorum.herkese kazasız sağlıklı günler dilerim.

585 Mesaj
7 Ekim 2005; 11:35:59 

hayırlı olsun. . Allah kaza bela vermesin..

95 Mesaj
7 Ekim 2005; 13:15:43 

ABS DE SORUN OLAN ARKADAŞ BENDE DAHA ÖNCE VW POLO CLASSİC VARDI.ÜZERİNDE CONTİNENTAL LASTİKLERLE HER ANİ FRENDE KURU ASFALTTA BİLE ABS DEVREYE GİRERDİ.DAHA SONRA 50.000 KM.DE MİCHELİN TAKTIM.SORUN KALMADI.BU İŞ LASTİKLE ÇOK BAĞLANTILI.ASFALTTA TOZ YA DA KUM VARSA ABS HEMEN DEVREYE GİRER.SAKIN PANİK YAPMA.ANİ DURMAN GEREKİYORSA AYAGINI PEDALDAN GEVŞETME.ZAMANLA ALIŞIRSIN.

95 Mesaj
7 Ekim 2005; 13:18:09 

TEŞEKKÜR EDİYORUM.HERKESE AYNI GÜZEL DİLEKLERİMİ YOLLARIM.UNUTMAYALIM. ACELE GİDEN ECELE GİDER.

3771 Mesaj
7 Ekim 2005; 17:04:52 

merhaba, aranızda başına gelen varmı bilmiyorum ama 2 ci haftası aracın ama şöyle bi ses var, diyelim parke taşlı yollar var.. normal çukurlarda değilde, parke taşlı sitelerde genel de olan yollardan mesela gittiğim zaman önden bişey titrio bi ses çıkarıo sesi tarif edebilmem de mümkün değil sanki... ön konsoldan yada ön koltuk yada ön cam bi yerden bi titreme sesi geliyo... ama sadece parke taşlı yollarda oluyo bunun sebebini bilen varmı yada böyle bişey başına gelen

sanki ön cam titrio gibi kafama takıldı ... :(

585 Mesaj
8 Ekim 2005; 8:58:39 

Parke taşlı yolda gidiyorsan normal olabilir. Birde Lastik havalarını kontrol ettir.

149 Mesaj
8 Ekim 2005; 11:53:48 

Arkadaşlar Getz'in 10.000 bakım masrafları ne kadar yaptıran var mı? benzinli ve dizel ikisinide öğrenmek istiyorum.

seat altea 1.6 stylance

3771 Mesaj
8 Ekim 2005; 12:34:57 

lastik havalarını 30 yaptılar serviste geçen hafta 48 çıkmıştı ama bu olay dün başıma geldi.

3771 Mesaj
8 Ekim 2005; 12:37:29 

haser, diesel i hatırlamıyorum ama en son gözüme çarpmıştı servisteki yazı da getz 10000 bakımı 114 milyon du, ama diesel i bilmiorum

411 Mesaj
8 Ekim 2005; 18:48:14 

192 ytl
quote:

Orjinalden alıntı: royartar

haser, diesel i hatırlamıyorum ama en son gözüme çarpmıştı servisteki yazı da getz 10000 bakımı 114 milyon du, ama diesel i bilmiorum

2005 Getz 1,5 CRDI

3771 Mesaj
8 Ekim 2005; 23:00:49 

amma farklıymış diesel in bakımıyla ben açtım sordum bugün tekrar meraktan 114 dediler benzinliye

799 Mesaj
8 Ekim 2005; 23:59:57 

1.5Getz CRDi sahibiyim. Size önerim 10000km bakımı için sorabildiğiniz kadar çok servise fiyat sorun. Ben 10000 km bakımını yaklaşık 4 ay önce yaptırdım. Niyetim aracı aldığım yerde bakım yaptırmaktı ama yine de bildiğim servislere telefon açıp fiyat sordum. Fiyatlar arasında resmen uçurum vardı. 217YTL fiyat veren servis bile oldu. Sonunda aracı aldığım yerde karar kıldım ve 91YTL ye 10000 bakımını yaptırdım.

Uzaklaştırılmış
9 Ekim 2005; 2:13:20 

91 ytl mi naptın sen yavvzzz yanlış yazdın sanırım 191 dicektin...
quote:

Orjinalden alıntı: PcKoPaT

1.5Getz CRDi sahibiyim. Size önerim 10000km bakımı için sorabildiğiniz kadar çok servise fiyat sorun. Ben 10000 km bakımını yaklaşık 4 ay önce yaptırdım. Niyetim aracı aldığım yerde bakım yaptırmaktı ama yine de bildiğim servislere telefon açıp fiyat sordum. Fiyatlar arasında resmen uçurum vardı. 217YTL fiyat veren servis bile oldu. Sonunda aracı aldığım yerde karar kıldım ve 91YTL ye 10000 bakımını yaptırdım.

799 Mesaj
9 Ekim 2005; 3:30:09 

hayır 91 ytl ye yaptırdım. Benzinli de 70ytl civarıydı. :)

3771 Mesaj
9 Ekim 2005; 12:50:53 

alla alla olmaması lazım öyle farkların özel bi sebebi varmıdır acaba şaşırdım ben aldığım yerde sordum 114 dedi benzinliye ki crdi 160 170 falandır herhalde böyle bi orantı varsa 2 si arasın da ama neden bu kadar fark var çözemedim benzinli 70 civarı ha... huh

411 Mesaj
9 Ekim 2005; 17:48:15 

hangi servis bu?
quote:

Orjinalden alıntı: PcKoPaT

hayır 91 ytl ye yaptırdım. Benzinli de 70ytl civarıydı. :)

2005 Getz 1,5 CRDI

3771 Mesaj
11 Ekim 2005; 13:41:37 

bu arka plakaya ne çare buldunuz arkadaşlar rank rank rank nonstop ses, yapıştırıcılarla bişeyler yaptık gene başladı su yedikçe ses çıkarıo yapışkanlar yalan oluyo herhalde, yaratıcı bir çözümü olan varmı bu konuda

585 Mesaj
11 Ekim 2005; 15:23:19 

quote:

bu arka plakaya ne çare buldunuz arkadaşlar rank rank rank nonstop ses, yapıştırıcılarla bişeyler yaptık gene başladı su yedikçe ses çıkarıo yapışkanlar yalan oluyo herhalde, yaratıcı bir çözümü olan varmı bu konuda

bir tarafı yapışkanlı süngerler var. Serviste hallederler..

3771 Mesaj
11 Ekim 2005; 16:09:54 

öyle yapmıştık bizde de yağmuura dayanmadı meret zır zır titrio şimdi walla çok seviorum getz i ama 1 2 ufak şey çıkardı serviste şaşırdı, farlar açık kapı açıkken kontak anahtarı üstünde zınk zınk zınk ötüyo mesela, anahtarı çektimmi farlar açıkken öterken, pat die farlar kapanıyo kadranlar sönüo ses de duruyo fakat o şekilde bi anda kesildikten sonra herşey anahtarı geri sokunca zınk zınk ötmeye başlıo bu sizdede böylemi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi royartar -- 11 Ekim 2005, 16:12:24 >

1558 Mesaj
11 Ekim 2005; 16:24:57 

quote:

öyle yapmıştık bizde de yağmuura dayanmadı meret zır zır titrio şimdi walla çok seviorum getz i ama 1 2 ufak şey çıkardı serviste şaşırdı, farlar açık kapı açıkken kontak anahtarı üstünde zınk zınk zınk ötüyo mesela, anahtarı çektimmi farlar açıkken öterken, pat die farlar kapanıyo kadranlar sönüo ses de duruyo fakat o şekilde bi anda kesildikten sonra herşey anahtarı geri sokunca zınk zınk ötmeye başlıo bu sizdede böylemi?

Bende anahtar kontak konumundayken kapıyı acınca far uyarı sesi vermiyor, anahtarı cıkarınca yada kapalı konumdayken far acık sesi veriyor.

Benimde bagajda trafik çantası var. Sabitleyemedim bi turlu cantayı. Virajlarda saga-sola falan carpa carpa mandalları kırılmıs. Sen bulunduruyomusun arabada trafik cantası, varsa sendede nereye koyuyosun?

Yangın sondurucuyu de yedek istepnenin ortasına koydum ben, orada saglam duruyor ve ses yapmıyor, ama trafik cantasını nereye koyacagımı sasırdım valla :)

3771 Mesaj
11 Ekim 2005; 16:55:00 

walla öncelikle bende her şekilde ötüyo ama farlar sisler açıkken kontağı kapıorum anahtarı çekince sönüo herşey.. ötmüyo.. ama farlarda yanmıyo sönüyo yani.. geri takınca kadranlarda yanıo direk farlar açık olduğu için ve ötmeye başlıyo.. cumaya randevu aldım götürücem ama bilmiyorum ...

bende yangın söndürücü aldım stepnenin oraya koydum bide bu bagajda sabiteme filesi var alt kısma onu koydum onun için ekoydum ondan pek ses gelmiyo bende bu bagajın üstünde ki kapak.. hani bagajı açınca kalkan çok ses yapıo çukurlardan falan sallanıo bu sende de oluyormu?

1558 Mesaj
11 Ekim 2005; 17:53:46 

Yaw bendeki getzde sis farı yok. Belki ondan farklıdır. Bide bagaj içi file de yok bende. Neyse alırız artık bi file :)
Ben pek duymuyorum ses falan, bagajın ustundeki zımbırtıdan.
Zaten arabada paso mp3 dinledigim için pek sagdan soldan ses geliyomu diye dikkat etmiyorum. Yada senin kadar hassas degilim bu ses konusunda heralde.

Uzun yolda ve cakıllı yollarda içeri cok fazla yol sesi geliyor,rahatsız ediyor hakkaten uzun yolda. Ama şehir içinde heryer kaymak asfalt oldugu için ses sorunu yaşamıyorum ben.

Arabanın sesleriyle ilgili tek sorunum cevresel 4 hoperlorun cok yetersiz olması ve basları verememesi. :) Sendeki 6 lı hoperlor biraz daha kaliteli sanırsam ama bendeki 4 lu hoperlor cok yetersiz. Bassı acınca zangırtı ve ugultu yapmaya baslıyor, kaldıramıyor fazla bassı

3771 Mesaj
11 Ekim 2005; 18:01:29 

ben ses konusunda sanırım psikopatlaştım kendim hasta olcam yok şurdan takırtı yok şurdan pıkırtı en sonunda psikologluk olcam sanırım :) ama şu torpidoda bi sorun var o kesin ama bakalım.. bide plaka, arkası yapışkan mezarlığı oldu dan dun.. bende sis farı var mesela ama onla pek alakası yok parklar açıkken sadece kontağı çekince onlar da gidio ötmüyo, açık konumdayken kapanıyo farlar anahtarı çektiğimde elle kapatıp tekrar açınca farları kapı açıkken başlıo ötmeye, tuhaf.. :}

bende şu nero yu silemedim bozulmuş mp3 cd si yazamıorum yoksa adam gibi dinleyemiorum :P

dipnot, şu file olayını mutlaka yap baya kolaylık oluyo yeri vardır elbet sadece ona uygun bi file alman yeterli yada serviste bile satılır ne bilim çok basit bişi yani :) altına sıkıştırdım öyle bi kaç şeyi onlar çok şükür ses yapmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi royartar -- 11 Ekim 2005, 18:07:01 >

95 Mesaj
12 Ekim 2005; 19:38:11 

ARKADAŞLAR SELAM.2 AY ÖNCE 1.5CRDİ FULL ALDIM.GENELDE SORUN YOK.ALDIĞIMIN ERTESİ GÜNÜ İZMİR ÇEŞME İZMİR YAPTIM.YAKIŞ 12-13LT.DEN YAVAŞ YAVAŞ 9-8 LERE İNDİ HEM DE KLİMA AÇIK 4 YOLCU İLE MALUM ÇEŞME OTOBANI YENİ FALAN DEMEDEN 130-140KM. GİTTİK.BİR KAÇ GÜN SONRA TEKRAR AYNI YOLU GİDİP GELDİK BU SEFER 8 LT.DEN YAVAŞ YAVAŞ 7.6 LT YE İNDİ.15 GÜN ÖNCE BİR AKŞAM İZMİR GÜMÜLDÜR YAPTIK SAKİN KULLANIM.7.6-7.5LT DAHA FAZLA DÜŞMEDİ.ŞU ANDA ARAÇ 1045 KM.DE DAHA DÜŞERMİ DERSİNİZ DİESELCİLER.GENELDE KIŞ GELDİĞİ İÇİN ŞEHİR İÇİ KULLANIM OLUYOR ARTIK.

33 Mesaj
12 Ekim 2005; 19:59:05 

arka plakanin takır tukur sesi bende de oluodu. arka plaka içine kagit sıkıstırdım boylece ses kesildi. simdi bi problem yok. peki sizde anahtari cikarinca camlar kapanabilio mu? bende onceden kapanmıodu şimdi anahtari cikarsam da camlari acip kapatabiliyorum.

1558 Mesaj
12 Ekim 2005; 20:12:30 

quote:

Orjinalden alıntı: tweety arda

ARKADAŞLAR SELAM.2 AY ÖNCE 1.5CRDİ FULL ALDIM.GENELDE SORUN YOK.ALDIĞIMIN ERTESİ GÜNÜ İZMİR ÇEŞME İZMİR YAPTIM.YAKIŞ 12-13LT.DEN YAVAŞ YAVAŞ 9-8 LERE İNDİ HEM DE KLİMA AÇIK 4 YOLCU İLE MALUM ÇEŞME OTOBANI YENİ FALAN DEMEDEN 130-140KM. GİTTİK.BİR KAÇ GÜN SONRA TEKRAR AYNI YOLU GİDİP GELDİK BU SEFER 8 LT.DEN YAVAŞ YAVAŞ 7.6 LT YE İNDİ.15 GÜN ÖNCE BİR AKŞAM İZMİR GÜMÜLDÜR YAPTIK SAKİN KULLANIM.7.6-7.5LT DAHA FAZLA DÜŞMEDİ.ŞU ANDA ARAÇ 1045 KM.DE DAHA DÜŞERMİ DERSİNİZ DİESELCİLER.GENELDE KIŞ GELDİĞİ İÇİN ŞEHİR İÇİ KULLANIM OLUYOR ARTIK.

Bu dedigin tuketim degerleri yol bilgisayarı degerleri mi yoksa depoyu fulluyerek olctugun degerler mi? Yol bilgisayarı fazla gosteriyomuş Getzlerde haberin olsun.

Birde ilk 1000km de (rodaj suresince) 3000 devir yukarısına cıkmayan dizel getzler, bu kurala uymayanların arabalarına nazaran daha az yakıyormuş. Ben cok dikkat etmiştim rodaj olayına, o yuzden az yakıyor heralde benim araba.
Bence tuketimin biraz daha duser. bide 2500 civarı vites yukseltirsen ve gaza az basarsan tuketimin baya dusecektir.Dusuk devirde gazı kokleyecegine 2000devir civarı gaza az basınca araba baya az yakıyor. Ben oyle kullanıyorum. Uzun yolda enson 4.5litrenin altına inebildim ilk defa.(ankara-kutahya duble yollarında 90km sabit hızda)

3771 Mesaj
12 Ekim 2005; 21:57:31 

bu kağıt işinin mantığını düşünmem lazım :) bu arada kapalı konumda camlar açılıp kapanmıyo bende

160 Mesaj
13 Ekim 2005; 3:59:16 

vay be adamlara bak yememiş içmemiş arabayı test etmişler.

ilk 3 sayfanın hepsini okudum.(inglizce vgt motor muhabbetini de okudum. sürülebilirliği geliştirmişler vs.. ıvır zıvır yazıodu gerisini okumadım)

20 milyar param olsa alacağım ilk arabaydı fekat şuanda kullandığım 96 model 1.4 renault 19 daha iyi sanırım. uzun yolda 160 binlira yakıo. yedek parçasıda ucuz sayılır nispeten. hem yakıt tüketimi olarak yakın hemde performans olarak makul. bi abs bi hava yastığım olsa başka bişey istemezdim.
ama param olsa megan alırdım. ayrıca şöle katılıorum megane ı destekleyen IQ muhabbeti olan arkadaşa; 20 milyarı veren 26 milyarıda verir. gider euro ncap te 5 yıldızı olan megane ı alır.
ama 5 milyar 5 milyardır boru değil hemde dizel diosa gider getzi alır. bi arkadaş bi arkadaşından getzi 19000 ytlye e anahtar teslim alabiliceğini sölemişti.(bursada araba satıo. nekadar doğru sölüo bilmiorum)

nese para durumuna ve nerde kullanıcağıma bakarım. kredi olayına gireceksem getz alrım. getz tam olarak fiyat/performans arabası. ama 20bin ytl varsa 6bin daha kredi çeker megane alrım.

opeli hiç sevmem opeli seveni de sevmem. corsa-polo bayan arabasıdır. delikanlı adamı bozar.

almanyada opelden önce gelen wv bmw mini mercedes var dioruz ya. opelden sona hangi araba gelioki. almanyada sonuncu ama Türkiyede istediğin yere koyarsın. hyundai a bk atanlar uçak kullandığını unutmuşum sorry. en sağlam arabalar herzaman uzak doğu arabalarıdır.(ben demiyom motor ustaları dio bunu)

nese bazıları o kadar göreceli ve taraflı konuşuonuz ki sırf eleştirmek adına ne dediğinizi bilmionuz.

aklıma gelmişken yemişim getzi ucuz araba diyenlere daha saçma bişey diycem onu gecceeniz onbire gelceniz.
kendi arabalarını maddi durumlarını kaç yıldır araba kullandıklarını en önemlisi NERDE araba kullandıklarını sölesinler. istanbulla hicbiyer karşılaştırılamaz. köy statüsünde ilde yaşayan adam şehir içinde şukadar yakıo dememeli.
ucuzluğa gelince bizler GSMH 4500$ olan bi ülkeyiz. getz fiyat olarak ucuz olabilir ama bu ülkede herkesin ilk arabası ne yazıkki mercedes olmuo. yani bi nevi babamsağolsun yok herkesde.

zaten arabayı zamanla geliştiricen benim arabam reno19 bundan sona biraz daha iyisini istiorum. böle böle geliştirip AMG sahibi olmak en güzeli bence. ilk arabam AMG olsa daha iyisi olmayacağı için araba kullanmanın hicbi zevkide kalmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WISHNE -- 13 Ekim 2005, 8:48:31 >

..:: kao de warau kokoro de naku!::..

Uzaklaştırılmış
13 Ekim 2005; 7:09:19 

IQ muhabbetini adam gibi okursan adam dizel full getz yerine , benzinli baz megane ı öneriyor. oysa orda mesele dizeller...
o zaman 26 milyarı veren 32 de verir şunu alır. onu veren bunuda verir... 5 milyarda öngördüğün gibi boru değildir. haramdan kazanıyosa ayrı.. evet 2005 model getzlerin 1.3 benzinli modeli anahtar teslim 19 du... yapmaya bursada da mı araba satılıyor vay be. onu bilmiyorduk. bilsem ona göre yalan söylerdim

opeli sevenlerde zati seni sevmez. böyle konuşanı genelde zaten kimse sevmez...

quote:

Orjinalden alıntı: yoqum147

ilk 3 sayfanın hepsini okudum.(inglizce vgt motor muhabbetini de okudum. sürülebilirliği geliştirmişler vs.. ıvır zıvır yazıodu gerisini okumadım)

20 milyar param olsa alacağım ilk arabaydı fekat şuanda kullandığım 96 model 1.4 renault 19 daha iyi sanırım. uzun yolda 160 binlira yakıo. yedek parçasıda ucuz sayılır nispeten. hem yakıt tüketimi olarak yakın hemde performans olarak makul. bi abs bi hava yastığım olsa başka bişey istemezdim.
ama param olsa megan alırdım. ayrıca şöle katılıorum megane ı destekleyen IQ muhabbeti olan arkadaşa; 20 milyarı veren 26 milyarıda verir. gider euro ncap te 5 yıldızı olan megane ı alır.
ama 5 milyar 5 milyardır boru değil hemde dizel diosa gider getzi alır. bi arkadaş bi arkadaşından getzi 19000 ytlye e anahtar teslim alabiliceğini sölemişti.(bursada araba satıo. nekadar doğru sölüo bilmiorum)

nese para durumuna ve nerde kullanıcağıma bakarım. kredi olayına gireceksem getz alrım. getz tam olarak fiyat/performans arabası. ama 20bin ytl varsa 6bin daha kredi çeker megane alrım.

opeli hiç sevmem opeli seveni de sevmem. corsa-polo bayan arabasıdır. delikanlı adamı bozar.

almanyada opelden önce gelen wv bmw mini mercedes var dioruz ya. opelden sona hangi araba gelioki. almanyada sonuncu ama Türkiyede istediğin yere koyarsın. hyundai a bk atanlar uçak kullandığını unutmuşum sorry. en sağlam arabalar herzaman uzak doğu arabalarıdır.(ben demiyom motor ustaları dio bunu)

nese bazıları o kadar göreceli ve taraflı konuşuonuz ki sırf eleştirmek adına ne dediğinizi bilmionuz.

aklıma gelmişken yemişim getzi ucuz araba diyenlere daha saçma bişey diycem onu gecceeniz onbire gelceniz.
kendi arabalarını maddi durumlarını kaç yıldır araba kullandıklarını en önemlisi NERDE araba kullandıklarını sölesinler. istanbulla hicbiyer karşılaştırılamaz. köy statüsünde ilde yaşayan adam şehir içinde şukadar yakıo dememeli.
ucuzluğa gelince bizler GSMH 4500$ olan bi ülkeyiz. getz fiyat olarak ucuz olabilir ama bu ülkede herkesin ilk arabası ne yazıkki mercedes olmuo. yani bi nevi babamsağolsun yok herkesde.

zaten arabayı zamanla geliştiricen benim arabam reno19 bundan sona biraz daha iyisini istiorum. böle böle geliştirip AMG sahibi olmak en güzeli bence. ilk arabam AMG olsa daha iyisi olmayacağı için araba kullanmanın hicbi zevkide kalmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WISHNE -- 13 Ekim 2005, 8:51:02 >

95 Mesaj
13 Ekim 2005; 12:17:48 

DEPOYU FULLEYEREK DEĞİL YOL BİLGİSAYARI ÖYLE GÖSTERYOR.BEN DAHA ÖNCE DİESEL KULLANMADIM AMA HEM SERVİS HEM DİĞER DİESEL OLAN ARKADAŞLAR ARACI DEVİRLİ KULLAN MOTORU TIRLATMA DEVİR 2000 E DÜŞERSE VİTES KÜÇÜLT DİYORLAR.MOTOR ZATEN 2000 DEVİRİN ALTINA DÜŞÜNCE HIRLAMAYA BAŞLIYOR.BİR DE SENİN DEDİĞİN DENEYELİM BAKALIM.

273 Mesaj
13 Ekim 2005; 14:29:59 

Sadece GETZ değil Hyundai marka bütün arabalara karşıyım. Saf ve iyi niyetli insanımızı kalitesiz ürünlerle ucuzluğu bahane ederek kandırıyorlar...

225 Mesaj
13 Ekim 2005; 15:20:58 

Dizeli pahalı olmayan mantıklı bir seçim. Donanım olarak doğan şahin vb. den iyidir.

3771 Mesaj
13 Ekim 2005; 17:26:09 

sevketmehmet, ne kadar bilgilisin bu konuda bilmiyorum ama şu anda 2005 getz imden önce 93 model hyundai excel 1.5 var, hala var.. ve aşşada duruo, 12 senelik araba ve 1 kere bile bozulmadı.. ne kadar saf sanıyosun bilmiyorum ama bilgin yoksa bence bu kadar bilmeden yorum yapma.. çünkü 1.5 lerin birçoğundan hala çok üstün... bence seni kandırmışlar... bir bmw mercedes demiyoruz ama dediğin kadar kötü bi araba değil hyundai...

95 Mesaj
13 Ekim 2005; 19:29:17 

ROYARTAR ARKADAŞIMA KATILIYORUM.BEN DE 1992 DE 0KM.EXCEL GLS ALMIŞTIM.İZMİR FUARINDA GÖRÜP.YİNE O YILLARDA FİYATINA GÖRE AKSESUARLARI EN ÇOK OLAN ARAÇTI.7 SENE KULLANDIM.TIK DEMEDİ.TEK SORUNU ARKA AMORTİSÖRLERİ ÇOK YUMUŞAKTI.ARKAYA OTURANLARA TOK KARINA BİNMEYİN DİYORDUK KASİSLERDE 56 CHEVROLET GİBİYDİ.ARTI 1995 DE İZMİR K.YAKA DA SELE YAKALANDI.PLAKAYA KADAR SUDAN ÇIKARDIK.NE SERVİSE GİTTİ NE DE ARIZA YAPTI.BİRAZ KAYIŞ ÖTTÜ SONRA GEÇTİ.İÇ HALILARI SÖKTÜK KURUTTUK.BİR GÜN ÜZMEDİ BİZİ.YOL TUTUŞU BİRAZ KÖTÜ İDİ.OLSUN BİZ DE ONA GÖRE SAKİN GİDERDİK.HYUNDAİ GERÇEKTEN ÇITAYI ÇOK YÜKSELTMİŞ.SON OLARAK NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE.

5 Mesaj
14 Ekim 2005; 14:36:25 

aynı durumla bende karsılastım. 2.5 aylık 2005 1.5 crdi sr'imin patlayan tekerlegini yaptırdıktan sonra tamirciye havasını kontrol etmesini istedigimde adam afalladı. bu basınç ne boyle dedi. kendisi tekerleklerin basınclarını 30'a indirdi ama okudugum kadarıyla galiba 32 olmalı. bu konuda beni onaylayabilir misin? birde 3000 km'deyim ve hala ortalama 8.5-9.0 yakıyorum. degerlerin ilerde daha da dusecegi beklentisinde olmalı mıyım yoksa servise mi gitmeliyim...

tesekkurler, iyi gunler...

quote:

ARKADAŞLAR DİKKAT !!!!!!

Getzin lastik basınçlarına dikkat edin. aracın fabrika çıkış lastik basınçları 50 geliyor. oysa normali 32 olmalı. bu yüzden süspansiyon çok sert algılanıyor ve yamalı yollarda araç aşırı kayıyor. aşırı şişirilmiş bu lastikler yüzünden yürüyen aksamda ciddi arızalar oluşabilir. ayrıca aşırı şişik olduğundan yolu kavramıyor ve yol yamalarında kendini yamanın üzerinden diğer yana doğru atıyor.

346 Mesaj
14 Ekim 2005; 15:31:52 

quote:

Orjinalden alıntı: tweety arda

DEPOYU FULLEYEREK DEĞİL YOL BİLGİSAYARI ÖYLE GÖSTERYOR.BEN DAHA ÖNCE DİESEL KULLANMADIM AMA HEM SERVİS HEM DİĞER DİESEL OLAN ARKADAŞLAR ARACI DEVİRLİ KULLAN MOTORU TIRLATMA DEVİR 2000 E DÜŞERSE VİTES KÜÇÜLT DİYORLAR.MOTOR ZATEN 2000 DEVİRİN ALTINA DÜŞÜNCE HIRLAMAYA BAŞLIYOR.BİR DE SENİN DEDİĞİN DENEYELİM BAKALIM.

motor devirli filan kullanılmaz! bi bok biliyolar!

2500 deviri hızlanma dışında geçme... baya düşer...

2000-2200 aralığında kullan... daha da düşer...

yav kim uyduruyo habire devirli kullanın diye...

dizel aracın 3000 devirde 3500 devirde kullanıldığı nerde görülmüş ya!

maksimum gücü zaten motor 4000 civarı veriyo 4500 kırmızıya giriyo...

bir hikayedir gidiyo devirli kullanın diye...

devirli kullanırsan çok yakar...

nasıl mı?

benzinli getz misal 5800 de sanırım 60 KW güç üretiyor...

yani tam emsal değil ama, örnek veriyorum 3000 devirde 30 Kw güç ediyor...

dizel 4000 devirde 60 KW güç üretiyor...

2000 devirde 30 KW eder...

3000 devirde 45 KW

benzinli araçtan yüzde 50 fazla güç ürettirirsin yani motora devirli kullanırsan haliyle dediğin gibi çok yakar!

bi yakalarsam bu devirli kullanın diyenleri :)

zaten dizel araç maksimum torku 1900-2500 arası veriyor....

turbo ayarıyla da ilgili... en etkin kullanım o...

3771 Mesaj
14 Ekim 2005; 18:51:19 

quote:

Orjinalden alıntı: kosturdurma

aynı durumla bende karsılastım. 2.5 aylık 2005 1.5 crdi sr'imin patlayan tekerlegini yaptırdıktan sonra tamirciye havasını kontrol etmesini istedigimde adam afalladı. bu basınç ne boyle dedi. kendisi tekerleklerin basınclarını 30'a indirdi ama okudugum kadarıyla galiba 32 olmalı. bu konuda beni onaylayabilir misin? birde 3000 km'deyim ve hala ortalama 8.5-9.0 yakıyorum. degerlerin ilerde daha da dusecegi beklentisinde olmalı mıyım yoksa servise mi gitmeliyim...

quote:

ARKADAŞLAR DİKKAT !!!!!!

dostum bu arabanın yakış konusunda bende sorun yaşıyorm o konuda diil ama lastik konusunda bildğimi söleyebilirim tek kişi genel kullanıosan 30 1 den fazla kişi yada yük taşıosan düzenli araban da 32 normali dediler bana.. bilgin olsun
30 32 ikiside olur kısacasıs, ben 32 30 arası yapıorum

160 Mesaj
15 Ekim 2005; 0:48:39 

DÜT kardeş sana bi haberim var. sadece kendi görüşlerimi söledim. (bence, bana göre, ben olsam gibi ifadeler aidiyet bildiren ve varsayımsal olarak hareket edilen görüş bildiren bağlaçlardır.)
şaşırdın değilmi.
bişey daha söleyeceğim.
██ HYUNDAI GETZ HAKKINDA TÜM YORUMLAR██
adlı topicde ki bu topic senin öngördüğün "DİZEL GETZLER HAKKINDA TÜM YORUMLAR DEĞİL" ister dizelini ister benzinlisini karşılaştırırım. megane getzden daha üst sınıf bi arabadır. yeterli param varsa üstünü tamamlar megane alırım ama çok kredi çekecek çok zorlanacaksam getz alırım dedim. yani ben olsam dedim . 5 milyarın bana göre para olduğu zaten mesajda belirtmişim. ayrıca haram konusuna nasıl atladın anlamadım ama kısa cevap vereyim. haram kazanan adam gidip megane ın basic ini almaz. haram para tatlıdır, doyumu olmaz ve harama alışan adam haramdan kolay kolay kurtulamaz.
ayrıca IQ muhabbeti olan arkadasa söle katılıorum dedim ve ek bi fikrimi belirttim. bana diyene kadar bence sen adam gibi oku anlamaya çalış. ayrıca neresini anlamadın sorabilirisin.

bursadaki arkadaş konusunda bi arkadaş bi arkadaşından getzi 19000 ytlye e anahtar teslim alabiliceğini sölemişti.(bursada araba satıo. nekadar doğru sölüo bilmiorum) dedim.

sanırım bursada araba satıoMUŞ... demeli ve FİYAT KONUSUNDA nekadar doğru sölüo bilmiorum die başına ve sonuna ekleme yapsaydım anlayabilirdin. fiyatlar konusunda yanlış hatırlıo olabilirim die parantez içinde kulaktan dolma öğrendiğimi açıkladım.
cümledeki anlatım bozukluğu için özür dilerim. seni tanımadan önce yazmıştım mesajı.

sana "yalan sölüyosun" gibi bi imada bulunduğumu nerenden anladın bilmiorum. senin yazıdığın fiyatlar hakkında kesin bi yorum yapmadan yuvarlak olarak kendi hesabımı ve düşüncelerimi açıkladım.
herşeyi bukadar üzerine alma durduk yerde, buluttan nem kapıosun.

dalga gecerek biraz esprili bi yorum olsun gayreti içindeydim (senin gibi peşin hükümler vermedim) ama sen nerenden anladın bilmiorum.
opel kosunda da şaka yapmıştım. zaten opel -polo sevenlerin o lafları ciddiye alacağını da sanmıorum ama senin için açıklayayım yanlış anlama gine!!!
opeli sevenler beni severse ekime, sevmezse m.kime kadar yolları var.
kimsenin beni ne genel ne özel sevmesine de ihitiyacım yok. ayrıca kimsenin benim sevgime de ihtiyacı olduğunu sanmıorum.

umarım net bi açıklama olmuştur. ama sen yinede anlamadıklarını çekinme sor.

sana o küçük dünyanda mutluluklar

böle dewam et.

selametle

quote:

IQ muhabbetini adam gibi okursan adam dizel full getz yerine , benzinli baz megane ı öneriyor. oysa orda mesele dizeller...
o zaman 26 milyarı veren 32 de verir şunu alır. onu veren bunuda verir... 5 milyarda öngördüğün gibi boru değildir. haramdan kazanıyosa ayrı.. evet 2005 model getzlerin 1.3 benzinli modeli anahtar teslim 19 du... yapmaya bursada da mı araba satılıyor vay be. onu bilmiyorduk. bilsem ona göre yalan söylerdim

quote:

..:: kao de warau kokoro de naku!::..

Uzaklaştırılmış
15 Ekim 2005; 1:10:51 

araçta birden fazla kişi taşıyorsan evet 32 doğru değerdir kardeşim...bence kullanım koşullarını dikkate almalısın. 8.5-9.0 çok gözükebilir ama devamlı dur kalk ve sadece şehir içi değer olarak sanıldığı akdar çok değil. 2.500 devirden önce vites değiştir. yokul yukarı giderken özellikle düşük devirde aracı zorlama. fazla gaz vererek aracı kaldırma ve genel kullanımda gaz pedalıyla çok oynama... o zaman değerler dahada düşer sanırım. ama dur kalkta 7-5 ,8.5 civarının altına inmasini asla bekleme...
quote:

Orjinalden alıntı: kosturdurma

quote:

ARKADAŞLAR DİKKAT !!!!!!

Uzaklaştırılmış
15 Ekim 2005; 1:17:58 

aslında senin mesajı okurken bana devamlı saldırmaktan haz alan antikkalas arkadaşa yanıt yazmakla meşguldüm o yüzden senin mesajıda iğneleyici buldum. haklısın bazı noktalarda hatalı algılamışım ve yer yer gereksiz çıkışlar yapmışım üzgünüm...
ama devamlı saçma sapan konuşarı öne sürerek eleştirilere maruz kalan hatta bu eleştiriler boyut aşıp küfüre vardığından acaip gerilmiştim. düzeyli yazan çok az... tamam haklsıın bazı noktalarda hatalıyım ama son paragraflarındaki tavrın çok kötü..
ayrıca burası dalga geçilecek bir alan değil sanırım.....

yinede tekrarlama ihtiyacı hissettim ... senden ve bu yanıtımı okuyup rahatsız olan tüm forum kullanıcılarıdnan özür dilerim...
bir dahakine ne olursa olsun daha titiz davranıcam..

yanlış yaptığımı hissettiğimde diretmem özür dilerim . küçük dünyamla ben mutluyuz....
küçük dünyamdan selamlarla ,,,,

quote:

DÜT kardeş sana bi haberim var. sadece kendi görüşlerimi söledim. (bence, bana göre, ben olsam gibi ifadeler aidiyet bildiren ve varsayımsal olarak hareket edilen görüş bildiren bağlaçlardır.)
şaşırdın değilmi.
bişey daha söleyeceğim.
██ HYUNDAI GETZ HAKKINDA TÜM YORUMLAR██
adlı topicde ki bu topic senin öngördüğün "DİZEL GETZLER HAKKINDA TÜM YORUMLAR DEĞİL" ister dizelini ister benzinlisini karşılaştırırım. megane getzden daha üst sınıf bi arabadır. yeterli param varsa üstünü tamamlar megane alırım ama çok kredi çekecek çok zorlanacaksam getz alırım dedim. yani ben olsam dedim . 5 milyarın bana göre para olduğu zaten mesajda belirtmişim. ayrıca haram konusuna nasıl atladın anlamadım ama kısa cevap vereyim. haram kazanan adam gidip megane ın basic ini almaz. haram para tatlıdır, doyumu olmaz ve harama alışan adam haramdan kolay kolay kurtulamaz.
ayrıca IQ muhabbeti olan arkadasa söle katılıorum dedim ve ek bi fikrimi belirttim. bana diyene kadar bence sen adam gibi oku anlamaya çalış. ayrıca neresini anlamadın sorabilirisin.

bursadaki arkadaş konusunda bi arkadaş bi arkadaşından getzi 19000 ytlye e anahtar teslim alabiliceğini sölemişti.(bursada araba satıo. nekadar doğru sölüo bilmiorum) dedim.

sanırım bursada araba satıoMUŞ... demeli ve FİYAT KONUSUNDA nekadar doğru sölüo bilmiorum die başına ve sonuna ekleme yapsaydım anlayabilirdin. fiyatlar konusunda yanlış hatırlıo olabilirim die parantez içinde kulaktan dolma öğrendiğimi açıkladım.
cümledeki anlatım bozukluğu için özür dilerim. seni tanımadan önce yazmıştım mesajı.

sana "yalan sölüyosun" gibi bi imada bulunduğumu nerenden anladın bilmiorum. senin yazıdığın fiyatlar hakkında kesin bi yorum yapmadan yuvarlak olarak kendi hesabımı ve düşüncelerimi açıkladım.
herşeyi bukadar üzerine alma durduk yerde, buluttan nem kapıosun.

dalga gecerek biraz esprili bi yorum olsun gayreti içindeydim (senin gibi peşin hükümler vermedim) ama sen nerenden anladın bilmiorum.
opel kosunda da şaka yapmıştım. zaten opel -polo sevenlerin o lafları ciddiye alacağını da sanmıorum ama senin için açıklayayım yanlış anlama gine!!!
opeli sevenler beni severse ekime, sevmezse m.kime kadar yolları var.
kimsenin beni ne genel ne özel sevmesine de ihitiyacım yok. ayrıca kimsenin benim sevgime de ihtiyacı olduğunu sanmıorum.

umarım net bi açıklama olmuştur. ama sen yinede anlamadıklarını çekinme sor.

sana o küçük dünyanda mutluluklar

böle dewam et.

selametle

quote:

quote:

284 Mesaj
15 Ekim 2005; 21:52:51 

lastik basınçları, arabanın yüklü veya yüksüz olması durumuna göre değişir. mesela araba tam boşken lastik basınçlarını ölçtüğünüzde 30 ise, tam yüklü olarak ölçtüğünüzde 30'dan fazla olacaktır çünkü artan ağırlık lastik hava basıncını arttırır. dolayısıyla lastiğe hava basmak gerekmez(eğer belirtilen sınırlar içerindeyse).

Uzaklaştırılmış
15 Ekim 2005; 22:16:07 

üretici tavsiyesi açık ve nettir. yüksüzken 30 , araç yüklü iken 32....
ayrıca aracın taşıma kapasitesinden fazla yüklenmesi öngörülmez üretici tavsiyelerinde .. demekki doluluktan kastedilen normal sınırlar dahilinde 4 yolcu ve bagaj yüküdür..
dediğimiz gibi 30 tek sürücü için ,, 32 dolu kullanılacak araç için araç boşken basılacak değerdir. araca hava zaten araç doluyken yada lastik sıcakken basılmaz....

quote:

Orjinalden alıntı: weber

lastik basınçları, arabanın yüklü veya yüksüz olması durumuna göre değişir. mesela araba tam boşken lastik basınçlarını ölçtüğünüzde 30 ise, tam yüklü olarak ölçtüğünüzde 30'dan fazla olacaktır çünkü artan ağırlık lastik hava basıncını arttırır. dolayısıyla lastiğe hava basmak gerekmez(eğer belirtilen sınırlar içerindeyse).

37 Mesaj
15 Ekim 2005; 22:46:39