Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet roy, 1.5 vgt hy klm makyajlı versiyonu
    quote:

Orjinalden alıntı: royartar

transittr, sendeki makyajli versionmuydu?
  • bende de 1.5 crdi 2005 model var
    10000 km bakıma gittik
    226 ytl aldılar neziroğlu plaza da
    bişi sorcam şimdi bu hiç birşey sormadan silecek suyunu değiştirmek ne kadar mantıklı, ve üstüne üstlük ben daha yeni koymuştum silecek suyumu, ve hiç değiştirdiklerini sanmıyorum
    gelelim asıl soruna
    bu getz dizellerde herkeste aynı sorun varmı diyecektim
    bu bagaj kapağından çok fazla titreme oluyor ve aşırı bi ses yapıyor aldığımdan beri böyle
    bide direksiyon kutusundan tokurtu şeklinde ses geliyor...
    acaba bu bana özel mi yoksa hepsinde varmı...
    bu sorun için adanada servise götürdüm hallettik demelerine rağmen hiç bir değişiklik yok
    gerisi haricinde arabamdan çok memnunum...
  • Bu arada Getz dizelin tek ve çift hava yastıklı modellerine ABS opsiyonu koymuşlar. fiyat listesine bakın web sitesinden.ABS sadece full donanımında vardı önceden.
    Şimdi tüm dizellerde alabiliyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

bende de 1.5 crdi 2005 model var
    10000 km bakıma gittik
    226 ytl aldılar neziroğlu plaza da
    bişi sorcam şimdi bu hiç birşey sormadan silecek suyunu değiştirmek ne kadar mantıklı, ve üstüne üstlük ben daha yeni koymuştum silecek suyumu, ve hiç değiştirdiklerini sanmıyorum
    gelelim asıl soruna
    bu getz dizellerde herkeste aynı sorun varmı diyecektim
    bu bagaj kapağından çok fazla titreme oluyor ve aşırı bi ses yapıyor aldığımdan beri böyle
    bide direksiyon kutusundan tokurtu şeklinde ses geliyor...
    acaba bu bana özel mi yoksa hepsinde varmı...
    bu sorun için adanada servise götürdüm hallettik demelerine rağmen hiç bir değişiklik yok
    gerisi haricinde arabamdan çok memnunum...

o bagaj tıkırtısı plakalıktan kaynaklanıyo

çoğu arkadaşta aynı sıkıntı var

direksiyondan tokurtu değilde bende hafif tireme oluyo

servis normal dedi bana

bende lastik ve jantlardan kaynaklandığını düşünüyorum

çünkü arkadaşın ladada aynı şeyi yapıyodu ve 4 jant lastiğe bu işi çözdü

bende ilk etapta 4 jant alıcam

olmazsa 4 de lastik sonra

yine olmazsa servisin gırtlağını sıkıcam

silecek suyu olayını servis bana sordu ben istemedim

sende itiraz edebilirsin benimki zaten dolu idid diye

ben fiatta öyle yapmıştım

dolu olmasına rağmen 2 tane silecek suyu eklemişler faturaya

itiraz edince sildiler

• ARKADAŞLAR BENDE FORUMU YAKINDAN TAKİP EDİYORUM.
    İNŞALLAH YAKINDA BENDE BİR 1.5 VGT HY KLM ALACAĞIM.
    SON 2-3 AYDA AYNI ARAÇTAN ALAN ARKADAŞLAR ALDIKLARI FİYATI YAZARLARSA SEVİNİRİM.

KAZASIZ SÜRÜŞLER
  • merhaba getzciler
    forumu en baştan okumak epey zamanımı aldı.böyle bir forum oluşmasındanda mutluluk duydum.
    bende yılbaşından itibaren 2006 1.4 97 beygirlik siyah renk standart klimalı sürücü h.y benzinli model sahibi oldum.dizel arabanın performansı beni tatmin etmediği için benzinli tercih ettim.aslında bu araba eşime alındı.bende peugeut 307 1.4 dizel vardı.sattım şimdi arabasızım.yakıtı getzle aynıydı.hergün 80 km yol yapıyorum.istanbulu bilenler için söyleyim bahçeşehir levent otobandan gidiş geliş.araba şu anda 3000 km de.ilk başlarda çok yakıyordu.şimdi şehir içi dışı ortalama 7-7.5 lt gösteriyor.ben bu yoll bilgisayarına hiç güvenmedim.benzin lambası çok erken yanıyor.deposu 45 lt olmasına rağmen en son lamba yandıktan sonra 30 km gidip depoyu fulledim 39 lt aldı.içinde demekki 6 lt daha benzin varmış.bu sefer lamba yandıktan sonra 50 km yol gittim toplamda 505 km yol yaptım.100 milyonluk benzinle.km de 200 bin tl.benzinli bir araba için fena değil.otobanda 100-120 civarı hız yapıyorum 3000-4000 devir arası vites değiştiririm.
    arkadaki sesler bendede var.plakalıktan geliyor onu serviste yapıyorlarmış.şimdilik araba fena değil.
    dizel 307 den çok daha atak ancak ondaki rahatlık ve güven hissi getzte yok tabi.
    bence parasının karşılığını veriyor.dizelin bu kadar ekonomik olduğunu bilseydim performanstan ödün veriridim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Mikegolf

ARKADAŞLAR BENDE FORUMU YAKINDAN TAKİP EDİYORUM.
    SON 2-3 AYDA AYNI ARAÇTAN ALAN ARKADAŞLAR ALDIKLARI FİYATI YAZARLARSA SEVİNİRİM.

KAZASIZ SÜRÜŞLER

geçen hafta aldım. maslak'tan.
    1.5 CRDI, vgt hy klm
    22.200 anahtar teslimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 7 Mart 2006; 19:00:45 >
  • ihg70, abi bakımda falan karşılaşırız bakarsın bende maslak oto dan aldım, oranın servisini kullanıyorum.
  • Arkadaşlar,
    Bu 2005 GETZ' imi 2006 ile değiştirirken en çok direksiyondan radyo ve ses kumandası için heveslenmiştim ama yurtdışı lansmanında olmasına rağmen, Türkiye' deki versiyonuna koymamışlar. Yeni punto' da da gördüm, çok güzel olmuş. Trafikte falan çok işe yarıyor. Şimdi diyorumki aceba şöyle bir çözüm olabilirmi?

1 - 2006 Getz' lerin direksiyonlarında bu komanda için yer var, bir çeşit kapakla kapatmışlar. Yeni accent era ile bizim Getz' lerin cdplayer' ı aynı ise onlardaki direksiyon kumanda sistemi bizim Getz lere takılabilirmi aceba.... Ne dersiniz???

2 - G.Kore' den siparişle falan getirilirmi sizce... Çok mu maliyetli olur ki????

Bilgisi ve fikri olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Hepinize teşekkürler....
  • Broker35, önceleri yakıt sarfiyatının çok olduğunu söylemişsin. Ne kadardı? Kaç km'den sonra düşüşü gözlemledin. (Bu arada, 2006 Getz'in deposu net 50 lt yakıt alıyor)
  • quote:

Orjinalden alıntı: IzmirliAnkarada

Arkadaşlar,
    Bu 2005 GETZ' imi 2006 ile değiştirirken en çok direksiyondan radyo ve ses kumandası için heveslenmiştim ama yurtdışı lansmanında olmasına rağmen, Türkiye' deki versiyonuna koymamışlar. Yeni punto' da da gördüm, çok güzel olmuş. Trafikte falan çok işe yarıyor. Şimdi diyorumki aceba şöyle bir çözüm olabilirmi?

1 - 2006 Getz' lerin direksiyonlarında bu komanda için yer var, bir çeşit kapakla kapatmışlar. Yeni accent era ile bizim Getz' lerin cdplayer' ı aynı ise onlardaki direksiyon kumanda sistemi bizim Getz lere takılabilirmi aceba.... Ne dersiniz???

2 - G.Kore' den siparişle falan getirilirmi sizce... Çok mu maliyetli olur ki????

Bilgisi ve fikri olan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Hepinize teşekkürler....

üstad aynı gibi gözüksede, ebatları aynı değil sanırım era dakinin, ve değişik yani... ama tip benziyor, onun ekranı vs de değişik açıldığında ben baktığımda öyleydi.. yani o dediğin imkansız sanırım, direksionun ve tape in değişmesi lazım era nınkiyle.. başka çaresi yok. Bence problem çıkar, bende makyajsız alırken makyajlıda direksiyondan kumanda var diye tereddütte kalmıştım yurt dışında dediğin gibi tape de değişik ve çok daha güzel, daha fonksiyonlu ama burada yok maalesef. Ama şu var, elini u zatırken hemen altında pek de uğraştırmıyor? bence o işe hiç girme problem yaşarsın ama sen bilirsin.

• Teyp için kumanda var arkadaşlar eletronikçilere sorun universal kumanda diye bişey var her türlü teybe ayarlıyolar benim arkadaş corsa'sına taktırıdı ama bence gereksiz hiç düşünmedim çünkü zaten çok fazla zorlanmıyorum teybi kurcalarken
  • Teşekkürler arkadaşlar,
    Rotaryar dediğin gibi problem yaşayabiliriz, sök tak olaylarından. Ben koltuğu geri çekip bir de biraz yatırıp öle kullanıyorum. O yüzden istiyordum direksiyondan kumandayı. Neyse sağlık olsun..
    Suadiye, bence de universal kumanda çok kullanışlı olmaz. Onu direksiyona monte etmek gerekecek, bir iki arabada gördüydüm bende, orjinalden çok uzak bir görüntü çıkıyor ortaya haliyle..
    Ama GüneyKore' ye mail atmayı düşünüyorum bu konuda. Orjinal aparatların maliyetleri çok yüksek değilse istenebilir. Sanırım avrupa versiyonunda da direksiyondan kumanda var. Ordaki eş, dost, arkadaş vs. ne varsa sorcaz artık....
  • IHG 70 TEŞEKKÜR EDERİM.

quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

quote:

KAZASIZ SÜRÜŞLER

geçen hafta aldım. maslak'tan.
    1.5 CRDI, vgt hy klm
    22.200 anahtar teslimi.
  • selam mikegolf:
    22 şubatta aldım dizlin baz modelini, 21,500 fiyattan. geçenlerde bir arkadaşın da aynı arabayı alarm uzaktan kumanda ve sis farı dahil 22,500e aldığını okumuştum. iyi pazarlık yapmanı öneririm. dolar düştüğü için bayiler bu aralar fabrikadan baya ucuza alabiliyorlarmış arabaları. en az üç bayiden fiyat almanı ve bunları birbirine kırdırmanı tavsiye ederim.
    quote:

KAZASIZ SÜRÜŞLER

• evet arkadaşlar dün doldurduğum depoya 49,66 litre sığdı mazotu 50 km nin altına düştüğünde aldım bu durumda ya roy haklı yada benzinlik pompdan geçiriyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: belirsizlik

Broker35, önceleri yakıt sarfiyatının çok olduğunu söylemişsin. Ne kadardı? Kaç km'den sonra düşüşü gözlemledin. (Bu arada, 2006 Getz'in deposu net 50 lt yakıt alıyor)
  • Yakıtta 10 üzerini hiç görmedim.9.8 den başlayan düşüş ilk 2500 km de ort yakıt göstergesini hiç sıfırlamadan 8.1 e kadar düştü.8.1 de iken depoyu fulleyip göstergeyi sıfırladım.505 kmyi şehir içi dışı ortalama 7.5 da tamamladı.dün 50 milyonluk benzin aldım henüz 140 km yaptım şimdi ortalamada 7.1 gösteriyor.klima hep açık.1-2 konumunda.ağırlıkla 1.
    bu arada depo 50 lt ise lamba yandıktan sonra 30 km daha gidip depoyu fullediğimde 39 lt benzin alması nasıl açıklanabilirki.içinde daha 11 lt benzin varken mi lamba yanıyor?rampa inişlerinde genelde vitesi boşa atarım ama fazla etkileyeceğini sanmıyorum.ben depoyu 45 lt biliyorum.45 olduğunu düşünseniz bile daha 6 lt varken lamba yanmış oluyor bu da demektirki kabaca lamba yandıktan sonra yaklaşık 80-100 km daha yol yapılabilir.bu durumda toplamda 600 km yol yapılmış olurki km de sarfiyat 170 kuruşa düşer.benzin aldığım yere güvenirim.pompada sahtekarlık olmaz.çıkamadım işin içinden.

yani bir iş yapmışlar anlayabilen beri gelsin.yol bilgisayarı ve benzin lambası güvenilmez.
    silgeçleri sabah kırıp atacaktım.iç gıcıklayan sesler çıkarıyor.gürültülü çalışıyor.klima kapalıyken camlarda buğudan hiç bir şey görünmüyor.benim klima hep açık.kalorifer kar etmiyor.havayı dışardan alsanda olmuyor.
    detaylarda sınıfta kalmışlar.

• Dostum bence seninki farklı bir problem,
    ben kaloriferle buğu problemini 1 dk falan içinde hallediyorum,
    o yüzden servise bi göster ayrıca silecekleri biraz bastırırsan garanti kapsamında değiştirirsin,
    yakıt için söylenecek bişey yok herkesde o kadar çok farkediyorki..
  • Ya geçen bende sormuştum bi sonuç alamadım,
    orijinal aparat nerde buluruz internette falan bildiğiniz bi adres varmı çok güzel aksesuarlar var bi galeride gördüğüm getzin kapı içlerinde getz yazıları vardı metalden mükemmel duruyodu ama galericide bimilmiyo ikinci el araba olduğu için,bide bi sitede getz anahtarlığı gördüm oda çok hoştu.ama satmıyo baba kendimi yaptırmış ne.
    quote:

Orjinalden alıntı: IzmirliAnkarada

Teşekkürler arkadaşlar,
    Rotaryar dediğin gibi problem yaşayabiliriz, sök tak olaylarından. Ben koltuğu geri çekip bir de biraz yatırıp öle kullanıyorum. O yüzden istiyordum direksiyondan kumandayı. Neyse sağlık olsun..
    Suadiye, bence de universal kumanda çok kullanışlı olmaz. Onu direksiyona monte etmek gerekecek, bir iki arabada gördüydüm bende, orjinalden çok uzak bir görüntü çıkıyor ortaya haliyle..
    Ama GüneyKore' ye mail atmayı düşünüyorum bu konuda. Orjinal aparatların maliyetleri çok yüksek değilse istenebilir. Sanırım avrupa versiyonunda da direksiyondan kumanda var. Ordaki eş, dost, arkadaş vs. ne varsa sorcaz artık....

• Haklısın dostum.aslında en güzeli yolda kalana gideceksin.fulleyip bir daha yolda kalana gidip tüm verileri ölçeceksin.iki kere yolda kalırım ama sorularıma cevap bulmuş olurum.
    silgeçleri ayarlattım ama olmadı dediğin gibi değiştirtmek en iyisi.
    buğu konusunda ise peugeuta bu tip sorunlarım yoktu aynı konforu bekliyorum sanırım ancak karşılaması zor tabi.
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.