Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (916. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar kullandığımız getzlerin orjinal yedek parça ismini bilen varmı.Benim sorunum debreyaj setini değiştireceğim fakat orjinal ismini bulumadım.Fiyatını bilininiz varmıdır. benimle paylaşırsanız sevinirim SAYGILAR
  • debriyaj seti derken baskı balata danmı bahsediyorsunuz acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsan1987

Merhaba arkadaşlar daha once bu sorunu yaşamıştım şimdi aynısını yine yaşıyorum.Ön yolcu koltugunun onundeki cekmecenin altından kalariferi çalıştırdıgımda sürtme sesi geliyor.Daha onceden bu sorun için servise gitmiştim cekmeceyi cıkarım oradaki filtreyi soktu.Filtre sokulu iken kaloriferi çalıştırdı içerideki yaprak vs dışarı cıktı ve sorun düzeldi.Sizce bunu kendim yapabilirmiyim zor bir işlemmidir.

Merhabalar kesinlikle kendiniz filtreyi temizleybilirsiniz.

GetzFanClub ta resimli bir şekilde anlatılmış.

Buyrun linki. Buyrun Resimli anlatımı

ALINTIDIR:www.getzfanclub.com

http://www.getzfanclub.com/forum_posts.asp?TID=3061

Fanınız düşük mü üflüyor ya da klimadan kötü kokular mı geliyor?
    Polen filtresini temizlemek işinize yarayabilir.
    Çok basit olan işlemi ayrıntısıyla anlatacağım.
    Ben de ilk defa denedim, sonuç; 4. kademede az üfüren fanın 1'de bile coştuğunu gördüm.
    Ayrıca toz kokusu da oldukça azaldı.

Önemli not: Aracımın 10.000 bakımında polen filtreleri değişmiştir fakat yaklaşık 6 ay sonra yoğun tozdan eski haline geri gelmiştir.Yani arabanızın normal bakımı geldiğinde polen filtrelerini yetkili servise değiştirmeniz tavsiye edilir.Ama benim durumdaysanız buyrun buradan:

Adım 1: Polen filtremiz torpido gözünün hemen arkasındadır.Öncelikle torpido kapağını ok yönünde yanlardan güçlüce basarak kendimize doğru çekeceğiz. Biraz zorlayabilir, mandallar tak diye atması lazım.

Gördüğünüz gibi kapak yerinden çıktı.

Adım 2: Ok işaretli olan yerde polen filtrelerinin takılı olduğu bölüm var. Fakat önünde bir kapak var ve üzerinden 2 kablo geçiyor. O kabloları mandallardan kurtarıp yerinden çıkaracaz.

Adım 3: Kapağı, üstündeki tırnağı aşağıya doğru ittirerek, kabloların arasından sıyırarak çıkarıyoruz.

Adım 4: Görüldüğü gibi üstüste duran iki adet polen filtremiz var. Bunları düzgün bir şekilde önce üsttekini sonra alttakini yerinden çıkarıyoruz.

Adım 5: Geriye artık temizlemek kaldı.Ben fazla ayrıntıya girmedim, duvara hafif hafif vurarak içindeki tozu çıkardım. Ortaya yayılan tozu görünce neden hava gelmediğini anladım tabi LOL

Aynı adımları tekrarlayarak filtrelerimizi yerine takıyoruz.

ALINTIDIR:www.getzfanclub.com

Hazırlayan: ALBATI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 29 Ekim 2009; 12:14:24 >

• SAYIN BİUU:Polen filtre temizliği anlatımınız harika olmuş emeğinize ve paylaşımınızı candan tebrik ederim. hepimizin bundan sonra 6 ayda bir yapacağını tahmin ediyorum.
    Bilgilendirmenize tekrar teşekkürler. selam ve saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

SAYIN BİUU:Polen filtre temizliği anlatımınız harika olmuş emeğinize ve paylaşımınızı candan tebrik ederim. hepimizin bundan sonra 6 ayda bir yapacağını tahmin ediyorum.
    Bilgilendirmenize tekrar teşekkürler. selam ve saygılar.

Paylaşımım işinize yarayacaksa ne mutlu.

Fakat dediğim gibi anlatım ve görseller kesinlikle bana ait değildir. Alıntıdır.
  • ben temizliyordum bu şekilde

kompresörle yapıyorum bu işi

ama bir yönde temizleyin vs diyorlrdı ama diğer yönden hava tutuncada baya bi toz çıkıyor açıkçası
  • Arkadaşlar temizlemekle uğraşmayın bence.

Sanayiden alın 2 tanesi 10 tl. Bakımlarda da taktırmayın. Bi dünya para istiyolar filtreye.

Servis 20 binde bir değiştiriyor(eski kasa) filtreyi. Siz gidin 10 binde yenisini alın takın hem kara geçin, hem performans alın.
  • Deterjanlı suyla yıkadım güneşte kuruttum cilop gibi oldu filitre. Sadece silkelemekle temizlenmiyor. Önce domestoslu suya yatırdım, sonra güzel kokulu birşeyler döktüm ve kuruttum en iyi şekilde temizlendiğini düşünüyorum filitrenin.
  • özelliğini kaybetmesin bu şekilde

sonuçta yıkanabilir bir ürün olduğunu sanmıyorum filtrelerin
  • Burdaki anlatımdan yola çıkarak bende arabamın polen filtrelerini temizlemeye karar verdim. Dediğiniz yaptım ama polen filtresini görünce şok oldum. Çünkü filtre falan yoktu. Dediğiniz gibi iki adet parça vardı, ikiside filtreden daha çok tel süzgeçe benziyordu. Şu aspiratörlerin telden filtresi sanmayın, elek gibi iki adet filtre vardı. İki filtereye benzer şeyi sildim, temizledim ve yerine taktım. Öyle toz falan tuacak bir yapısı olmayan birşeydi zaten.
    Arabam 2009 Getz, 2009 Getzlerde benzer durumla karşılaşan var mı ? Polen filterinden de çalmayı başarmılar helal olsun ne diyeyim.
  • valla süzgeç gibi olması imkansız

belki bi problem vardır bence servisebi göster bu ne böyle diye
  • Arkadaşlar aracımı temmuz başında almıştım ve 2500km oldu. Ortalama 2000-3000 dev/dk aralığında kullanıyorum fakat sehir içinde 7.7 - 9.0 lt arasında yakıyor.Aldığımdan bu yana yakıt sarfiyatı konusunda sıkıntılıyım ama servis 15000 bakımına kdr fazla yakar diyor. Bu kdr yakması normal değiil biliyorum ama aracımın yakıt sisteminde bir sorun olabilir mi diyede düşünüyorum,aynı sıkıntıdan muzdarip olan varmı aceba ???
  • arkadaslar 2005 yılından bu yana hyundai accent 1.3 mpı motor olan modelini kullanmaktayım. nasip olursa artık değiştirip getz almak istiyorum. işin aslı kendi arabamdan sıkıldım. sizden öğrenmek istediğim getz lerde accent gibi uzun yolda içine çok ses alıyor mu. birde dizel düşünüyorum. dizelin full olan modelini mi almalıyım sunrooflu olan yoksa baz modelini mi tercih edeyim. 4 sene içerisinde 55000 km yaptım accent ile. lpg taktırmıştım tartarini marka. acaba getz i de benzinli alıp lpg mi taktırsam. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • getzin rüzgar sesi biraz fazla oluyor yüksek olduğu için

iyi bi lastikle yol sesi pek içeri gelmiyor ama

valla sunroof vs istiyorsan üst model al yoksa alt model yeterli sonuçta zevk meselesi

dizelelrin bakım masrafı eskisi gibi değil o yüzden perf vs gözönüne alarak dizel al bence

sonıuçta zaten bagaj ufak bide stepneyi çıkartırsan hiçbiryer kalmaz bagajda
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaMdaKi_KeMaNCi

Arkadaşlar aracımı temmuz başında almıştım ve 2500km oldu. Ortalama 2000-3000 dev/dk aralığında kullanıyorum fakat sehir içinde 7.7 - 9.0 lt arasında yakıyor.Aldığımdan bu yana yakıt sarfiyatı konusunda sıkıntılıyım ama servis 15000 bakımına kdr fazla yakar diyor. Bu kdr yakması normal değiil biliyorum ama aracımın yakıt sisteminde bir sorun olabilir mi diyede düşünüyorum,aynı sıkıntıdan muzdarip olan varmı aceba ???

kullandığın güzergaha göre değişir bu yakıt durumu

trafik ne alemde kısa mesafemi kullanıyorsun

bunlar baya bi etk ieder

zaten etki ettiği belli tüketim değer aralığın çok fazla

misal benim dizel 5 yıldır değişmedi gibi

yazın 7 kışın 8 litre

yani senin araçta 15000km sonra 5 litreye düşmez kanımca

olsun olsun 7-7.5 olur

• getzde 5-6 aydır yakıt filtresinde su var anlamındaki uyarı ışığı, arada yanıp sönüyör, işten güçten servise götüremedim acaba dizele su mu kattılar, araca ilerde bir zararı olurmu?, selamlar
  • dizelde su olur zaten ve bu filtre zamanla dolar ve değişmesi gerekir

bazı servis her bakımda değiştirir bazı servisler ise doldukça değişir
  • Merhaba
    bundan 2 ay önce
    2007 vgt getz aldım
    aracım yoğun trafikte 20 kuruş yakıyor
    Sizce çok mu?
    Birde 60.000 km bakımının ortalama fiyatı ne tutuyor?
    60.000 bakımından sonra yakıt düşebilirmi?
    Teşekkürler
  • Merhaba,
    Kış yaklaşınca herkesin derdi silecek oluyor. Bu silecekleri inceledim hepsiburada da ama silecek uyum tablosundan
    bakıyorum Getz görünmüyor o tabloda. Sonuçta önlere 55 ve 35 cm olandan alınacak. Bahsettiğim Getz 2006 mart
    çıkışlı model. Kısacası bunları alacağım uymama gibi bir sorun olmaz değil mi?

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

ben yorumlar üzerine bunları aldım ve bende çok memnun kaldım açıkçası

ihg70de aldı oda memnun olduğunu söylüyor

http://www.hepsiburada.com/vette-banana-silecek-550-mm/productDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otsv1001300003157

http://www.hepsiburada.com/vette-banana-silecek-350-mm/productDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otsv1001300003151

• 
Sayfa: önceki 914915916917918
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.