██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
27410 Cevap1754630 Görüntüleme68 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     300 [302] 304 305 306 307 308 309      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2306 Mesaj
24 Eylül 2009; 16:52:48 

İyi günlerde kazasız belasız kullanmanız dilğiyle.

Söylendiği gibi mutlaka lastik havalarına baktırın, çünkü lastiklere aşırı hava basılmış oluyor.

█ Hyundai Getz 2005 1.3 GLS █ LG 42LM760s LED TV █ Mit. H. Srk25sj-S █ Hp Pavilion dv5280 ea █ Western Digital My Passport Essential 3.0 1TB 2.5'' █ Panasonic Lumix Dmc Fs10 █ Mit. H. Srk25sj-S █Lg NB3530A Sounbar█Lumia 925 32gb Siyah█

71 Mesaj
24 Eylül 2009; 20:10:54 

ARKADAŞLAR: ARACIMI ALIŞIMIN 35 İNCİ GÜNÜNDEYİM, ŞU ANA KADAR,VİRAJLARDA YOL TUTUŞU HARİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM,BUNDAN SONRADA İNŞALLAH YAŞAMAYIZ.
ŞU ANADA 943 KM YAPTIM 1000KM RODAJA UYARAK TİTİZ DAVRANDIM CUMARTESİ BALIKESİR'E AİLECEK GİDİP PAZAR DÖNECEĞİZ. RODAJ MANİSA ÇIKIŞI BİTİYOR, YOLUN MÜSAİT YERİNDE 160 DENEMESİ YAPACAĞIM. BAKALIM SES VE PERFORMANSI GÖRELİM.
SAYIN 4POLAT ARKADAŞIMIZ ARKA PLAKA SABİTLEMESİNDEN BAHSETMİŞ,ANLAYAMADIM, ANCAK BAGAJI KAPATIRKEN PLASTİK İÇİNDEKİ PLAKA TİTREŞİM SESİ YAPIYOR,HERHALDE ONDAN SÖZEDİYOR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM!!!!
BİRDE ŞU RADYATÖRDEKİ ANTİFİRİZLİMİ? KAFAM ONA TAKILDI.
BU ARADA TÜM ARKADAŞLARIMIN GEÇMİŞ BAYRAMLARINI KUTLAR, YENİ ARAÇ ALANLARA ALLAH KAZA BELA VERMESİN, HAYIRLI UĞURLU OLSUN GÜLE GÜLE KULLANSINLAR.
SELAM VE SAYGILARIMLA,İYİ AKŞAMLAR.

2010MODEL GETZ 1.5 CRDİ KLM. 88HP. 4 HY. ABS.SR.EPS.AÇIK MAVİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingboysan -- 24 Eylül 2009; 20:17:56 >

2010Mod.Mavi.1.5Crdi,4hvys,Sr,abs,ac,full.

119 Mesaj
25 Eylül 2009; 0:02:33 

Antifrizlidir, merak etmeyin.

Lastikler Kumho mu Hankook mu?

i30 Crdi Metalik Gri - 2011 Model Team ...

93 Mesaj
25 Eylül 2009; 0:15:53 

quote:

Orijinalden alıntı: 4polat

quote:

Orijinalden alıntı: dved

quote:

Orijinalden alıntı: DjMaJeRe

Konya yolundaki Neziroğlundan 23.340'a aldım, park sensörü'de takacaklar :)

hayırlı olsun güle güle binersin inşallah bende 22.250 tl lpg dahil ve park sensörü hediyeli olarak alıyorum . bayi kuruçayırlı

Hayırlı olsun hemşehrilerim. Güle güle kullanın Getzlerinizi. Ben de 2006 da Kuruçayırlıdan almıştım. Lastik havalarını kontrol etmeyi, arka plakalığı sabitlemeyi, rodaj dönemi kullanımına dikkat etmeyi unutmayın...

teşekkür ederim lastik havalarını ve plakalık aklımda ancak sorduğum bir kaç soru vardı arada kaynadı zannımca :)))

füme 2004 fiat marea 1.6 103 bg liberty + brc lpg kiti
beyaz 2004 opel astra clasic 1.6 105bg + brc lpg kiti
mistik gri 2007 fiat linea 1.3 multijet 90 bg dynamic
platin gri 2010 hyundai getz 1.4 hy klm 97 bg+brc lpg kiti

71 Mesaj
25 Eylül 2009; 9:46:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzy_s

Antifrizlidir, merak etmeyin.

Lastikler Kumho mu Hankook mu?

SAYIN OZZY:LASTİKLERİM HANKOOK?

2403 Mesaj
25 Eylül 2009; 10:34:01 

quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

ARKADAŞLAR: ARACIMI ALIŞIMIN 35 İNCİ GÜNÜNDEYİM, ŞU ANA KADAR,VİRAJLARDA YOL TUTUŞU HARİÇ BİR SORUN YAŞAMADIM,BUNDAN SONRADA İNŞALLAH YAŞAMAYIZ.
ŞU ANADA 943 KM YAPTIM 1000KM RODAJA UYARAK TİTİZ DAVRANDIM CUMARTESİ BALIKESİR'E AİLECEK GİDİP PAZAR DÖNECEĞİZ. RODAJ MANİSA ÇIKIŞI BİTİYOR, YOLUN MÜSAİT YERİNDE 160 DENEMESİ YAPACAĞIM. BAKALIM SES VE PERFORMANSI GÖRELİM.
SAYIN 4POLAT ARKADAŞIMIZ ARKA PLAKA SABİTLEMESİNDEN BAHSETMİŞ,ANLAYAMADIM, ANCAK BAGAJI KAPATIRKEN PLASTİK İÇİNDEKİ PLAKA TİTREŞİM SESİ YAPIYOR,HERHALDE ONDAN SÖZEDİYOR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM!!!!
BU ARADA TÜM ARKADAŞLARIMIN GEÇMİŞ BAYRAMLARINI KUTLAR, YENİ ARAÇ ALANLARA ALLAH KAZA BELA VERMESİN, HAYIRLI UĞURLU OLSUN GÜLE GÜLE KULLANSINLAR.

Mrb. Kingboysan.

Plaka sabitlemesi şu şekilde:

Bayinin taktığı plakalık bozuk yollarda arka bagaj kapağına tam oturmadığından herhalde, rahatsız edici bir ses çıkartıyor.

Ben plakalığı iptal ettim. Plakayı direk yapıştırttım bagaj kapağına. Eğer sende yaptırmak istersen herhangi bir hafta sonu Gaziemir'e uğrarsın. Aksesuarcıya yaptırız.

996 Mesaj
25 Eylül 2009; 14:44:04 

quote:

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben 2. araç olarak aileme bir hyundai getz 1.4 hy klm + lpg donanımlı bir aracı katmak için gerekli işlemleri başlatmış bir müstakbel hyundai getz kullanıcısıyım. araç hakkında pek bir bilgim ve fikirim yoktu açıkcası ancak bugün test sürüşü yapmaya fırsatım oldu ancak test sürüşü yaptığım araç 1.4 start idi bu noktada çokta bilgi sahibi olamadım (mağlum çok kısa bir sürüş oluyor test sürüşleri ) size bu noktada bir kaç sorum olacak .

1 araçta merkezi kilit var fakat uzaktan kumanda yok bu araç için önereceğiniz uzaktan kumanda nedir ( alarm istemiyorum zart zurt ötüp duruyor )
2 aracın ön göğüsü falan pek bir kara geldi bana bunun için torpido kaplama seti nikelajlı kapı eşikleri gibi şeyler taktırmak istiyorum bu konuda yapılmış örnekler var ise yardımınız rica ediyorum ( fiyat marka vb gibi)

3 aracın yol tutuş ve karekteristik özellikleri nelerdir ?
4 yakıt ekonomisi ne yöndedir?

bu arada konuşulan bir konuyada da açıklık getirmek istiyorum dj majere araçla beraber verilen bir kablo olmalı ki bana bugün bu verilecek denildi mini usbden normal usbye yani normal usb ile müzik dinlenebiliyormuş :)

Siteminde haklısın, gözden kaçmış olmalı...
1-Uzaktan kumanda önemli bir ihtiyaç, ben de alarmı gereksiz buluyorum. Kuruçayırlı Hyundai servisi cyclon marka kullanıyor, ancak piyasadan pahalı olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.
2-Çeşitli firmaların karbon kaplama setleri mevcut ancak uygulayan pek yok sanırım. Ya da ben hatırlamıyorum.
3-Yol tutuşu ile ilgili genel olarak çok olumlu görüşler olmasa da bana göre yüksekliğine rağmen hele de yüklüyken gayet başarılı. (Daha bir kaç gün önce Kırıkkale dönüşü tam yükle Elmadağ virajlı rampalarında canavar gibi tüm araçları sollayarak tırmandım, çok mutlu etti beni) Özellikle bozuk zeminlerde dar virajlarda arka zıplayarak kayıyor.(Genel HB sorunu)
4-Yakıta gelince, tamamen kullanıma bağlı. Kendimden örnek vereyim. Bir depo ile tam yüklü Didim'e gitmişliğim vardır. Şehir içinde ise genelde 500 km yi bulurum, bilgi ekranında genelde 7-7.5 litrenin üstüne çıkmam...
Tekrar hayırlı olsun...

71 Mesaj
25 Eylül 2009; 15:42:50 

quote:

Orijinalden alıntı: JimBeam

quote:

Mrb. Kingboysan.

Plaka sabitlemesi şu şekilde:

Bayinin taktığı plakalık bozuk yollarda arka bagaj kapağına tam oturmadığından herhalde, rahatsız edici bir ses çıkartıyor.

Ben plakalığı iptal ettim. Plakayı direk yapıştırttım bagaj kapağına. Eğer sende yaptırmak istersen herhangi bir hafta sonu Gaziemir'e uğrarsın. Aksesuarcıya yaptırız.

SAYIN JİM BEAM: İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER. FAKAT BEN PLAKA İLE MUHAFAZA ARASINA SİLİKON ÇEKMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.

3865 Mesaj
25 Eylül 2009; 16:02:00 

[/quote]
SAYIN JİM BEAM: İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER. FAKAT BEN PLAKA İLE MUHAFAZA ARASINA SİLİKON ÇEKMEYİ DÜŞÜNÜYORUM.
İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER.
[/quote]

normal silikon yerine siyah ozel birsey var yine tupte, bir keresinde servise gittigimde orada plakaligi yapistirmak icin kullanmislardi, daha sonra plakayi sokmem gerekti, plakalik kirildi, plaka yamuldu. gercekten cok kuvvetli birsey adi her neyse onun

14 Mesaj
25 Eylül 2009; 21:03:18 

[font="Arial"]Merhaba arkadaşlar bende haziran atından beri bir GETZ kullanıcısıyım. Yaklaşık 2000 km yaptım. Kullandığım model 1.4 DOHC KLM 97 HP. Aracımın kullanımından,rahatlığından ve performansından çok memnunum fakat 7 yıldır otomotiv sektöründe çalışan biri olarak aracın eksiklerini de buldum,bunları sizinle paylaşmak istiyorum. Araç kısa zaman içinde 210 km hıza çıkabiliyor ama 175-14-65 lastikler bu araçta 190 a kadar dayanabiliyor.Ondan sonrası Allah'a kalmış. 140-150 km hızda giderken araçta 3 kişi olması rağmen ilk hafta uzun yolda dikkatimi çeken bi kontrol kaybı oldu,o da şuydu. Düz,kaymak gibi yolda arka tekerlerin sağa-sola gezindiğini hissettim.Kısacası bu arabayı çelik jantla biraz ağırlaştırıp 195-16-40 lastik takmak en uygunu bence.Ayrica cd çalardaki usb çıkışım arıza yaptı,flash diski tanımamaya başladı,gerçi yaptırdım ama sizinde başınıza gelirse bulunduğunuz şehirdeki HYUNDAİ nin anlaşmalı olduğu yerlere yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaMdaKi_KeMaNCi -- 25 Eylül 2009; 21:06:48 >

NOKIA N96
HP PAVILION TX1000
2009 GETZ 1.4 - 97 HP DOHC

215 Mesaj
25 Eylül 2009; 21:20:36 

http://www.getzfanclub.com/

arkadaslar 1 haftadan beri üye olmaya çalıştım bir türlü olmadı.

71 Mesaj
25 Eylül 2009; 21:47:25 

quote:

Orijinalden alıntı: DaMdaKi_KeMaNCi

[font="Arial"]Merhaba arkadaşlar bende haziran atından beri bir GETZ kullanıcısıyım. Yaklaşık 2000 km yaptım. Kullandığım model 1.4 DOHC KLM 97 HP. Aracımın kullanımından,rahatlığından ve performansından çok memnunum fakat 7 yıldır otomotiv sektöründe çalışan biri olarak aracın eksiklerini de buldum,bunları sizinle paylaşmak istiyorum. Araç kısa zaman içinde 210 km hıza çıkabiliyor ama 175-14-65 lastikler bu araçta 190 a kadar dayanabiliyor.Ondan sonrası Allah'a kalmış. 140-150 km hızda giderken araçta 3 kişi olması rağmen ilk hafta uzun yolda dikkatimi çeken bi kontrol kaybı oldu,o da şuydu. Düz,kaymak gibi yolda arka tekerlerin sağa-sola gezindiğini hissettim.Kısacası bu arabayı çelik jantla biraz ağırlaştırıp 195-16-40 lastik takmak en uygunu bence.Ayrica cd çalardaki usb çıkışım arıza yaptı,flash diski tanımamaya başladı,gerçi yaptırdım ama sizinde başınıza gelirse bulunduğunuz şehirdeki HYUNDAİ nin anlaşmalı olduğu yerlere yaptırabilirsiniz.

sayın Kemancı: önce aramıza hoşgeldiniz der,geçmiş bayramınızı kutlarım,
Bende yaklaşık 1 ay önce dizel ful sıfır getz aldım. Ancak yol tutuşu beni korkuttu gerçi lastik havaları 40 a ayarlıymış düzelttim sonra yol tutuşu biraz düzeldi ama yinede beni huzursuz ediyor.
Sizinle bu lastik ve jant konusunda fikir alışverişinde bulunmak istiyorum zira 1 aydır araştırıyorum. En uygun ebetlar hangisidir? internette aşağıdaki linki değerlendirmenin çok faydalı olacağını düşünüyor .Btün arkadaşların bu siteyi inceledikten sonra yorumlamalarını rica etsek sanırım bir ortak nokta bulabiliriz? selam ve saygılarımla.http://www.lastik24.com/default.asp?gb=hesap

93 Mesaj
25 Eylül 2009; 22:20:10 

merhaba arkadaşlar bende tam bu lastik ve yol tutuş konusunda endişelerimi dile getirecektim ki siz açmışsınız hyundainin orjinal jant lastik ebadı 175 65 14 5j sanırım yani standart olan bu ancak çelik jantları 185 55 15 5.5 j olarak geçiyor ancak piayasada ne kadar lastikçiye sorduysam hepsi taban 5 veya 5.5 arabayı yolda tutmaya yetmez diyor en az 6 diyor ve tüm 14 ve 15 jantlar standart 6j olarak geçiyormuş ben henüz aracı teslim almadım ancak meslek gereği bir çok aracı kullanma fırsatım oldu ve lastikçilerin söyledikleri aklıma yattı taban genişlet ama abartma 6 normaldır dediler boyutta ise mümkünse 14 ü geçme çünkü yanak 55 olursa ki altı olmuyor aracın esenemesini bozar diyorlar yani önerileri 175 65 14 6j şeklinde ancak araştırmaya devam ediyorum benim için yol tutuş önemli hemde oldukça önemli araç 210 a kadar çıkıyorsa ki çıkması muhtemel 97 bg nerdeyse 100 bg civarında küçük bir araç mümkün olduğu kadar yola tutunmalı bence

saygılarımla

80 Mesaj
25 Eylül 2009; 23:17:56 

damdaki kemancı hoşgeldin hayırlı olsun.Yanlız 210 a nasıl çıktın onu anlayamadım.bu arabnın hızı 180 benim bildiğim zaten yapabildiğim de en fazla o.25 bine kadar getirdim arabayı sıfır almıştım..Acaba yokuş aşağı falan özel mi denedin ?gerçekten çok merak ettim?1.4 benzinli getzin 97 beygir olanları o-50 hızlanması piyasadaki en iyi belki de 0-100 ise 11 saniye civarında o performansı da oldukça iyi yine sınıfının en iyisi hatta c segmentlerinden bile iyi..Ama son hız ve 140 tan sonrası hele 210 a çıkmak bana biraz akıl karı gelmedi nasıl oldu bu iş?Bu arada böyle 200 ü geçenler var mı başka??

93 Mesaj
25 Eylül 2009; 23:40:27 

dostum araç 1.4 97 hp dediğin gibi 0-50 ve 0-100 hızlanması oldukça iyi 210 a çıkması mucize değil bence youtube de hyundai getz 200 veya 210 yazınca gelen videolar var ki birisi türkiyede (en azından biri benim gördüğüm kadarı ile 200 kmh ve sonrasında gidiyor adam otobanda ancak dediğin gibi bu araç için 140 dansonra tehlike başlar sanırım yol tutuşunu kuvvetledirip uygun lastik ebadını bulursan 180 kmh rahat ama açıkcası ben 210 240 arasını mondeo passat gibi araçlar la giderken bile tedirginlik duyuyorum ancak yine belirtiyorum ki 210 yapabilir getz ama nerde durur onu ancak allah bilir :))

950 Mesaj
26 Eylül 2009; 0:11:38 

dostlar bu konu hakkında yardımcı olabilecek biri yok mu?
quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

öncelikle herkese hayırlı bayramlar

uzun zaman oldu yazamayalı ama yazıları takip etmeye çalışıyorum.

benim radyoyla alakalı bir sorum olacak. 2008 model fabrika çıkış radyosu. ben genelde radyoyu açmıyorum motor sesini dinlemek daha huzur verici geliyor bana (nasıl bir manyaksam) ama geçenlerde açtım sanki ses gittikçe kısılıyor gibi hissetim. normal çeken yerde ben ilerledikçe ses git gide kısıldı değer ama 25-30 larda. böyle bir sorunla karşılaşan var mı?

bir de alışmamış neticede don durmazmış misali sesle uğraşırken tuşu içeri basıp ayarlarını bozdum. kendimce kulağıma en iyi gelen ayarları yaptım ama hala bir acayiplik var gibi hissediyorum. radyo ayarlarını hiç kurcalamamış bir arkadaş değerleri yazıp gönderebilir mi? saygılarımla...

93 Mesaj
26 Eylül 2009; 0:25:48 

niyet 0700 arkadaşım genelde radyoların ve müzik çalarların (sadece araç teypleri vs için değil ) tüm değerleri falt durur yani bas 0 tiz 0 blance 0 gibi değerler olur bu değerler kullanıcının değişitirip kendi kulağının rahatsız olmayacağı tınıda ses vermesi için kurcalamaya açık bırakılmıştır araçta ki radyoya gelecek olursak ya digital olarak bas treb ve blnc olarak 3 ana menüde toplanırlar ( eğer daha alt menüler yoksa ki çoğu cihazda farklılık gösterir ) bu değerler bas bilgiğin bass dır tiz ise daha ince ve tıslama ve çınlama olarak duyduğun seslerdir balance veya bal ayarı ise sağ sol veya ön arka hoparlör balansı gibi özelliklerdir eğer bu ayarları dijital olarak yaptıysan yani teypte bunlar elektronik olarak görünüyorsa hepsini 0 a getir ( bal ayarı kimi cihazlarda l-r veya r-f olabilir bunlar ın tüm değerlerini sıfırlarsan sesi falat yani var sayılan düzeyde algılarsın eğer dijital değilde manuelse tüm düğmeleri tam ortaya getir ve bırak :))

2403 Mesaj
26 Eylül 2009; 0:38:57 

Arkadaşlar. Bundan önceki Getz'imde 195.55.15 ebatında lastikler ve 15" çelik jant mevcuttu. Yol tutuşundan gayet memnundum. Herkese tavsiye ederim.

Vakit ve nakit sıkıntılarını çözdükten sonra şimdiki aracımada aynı ebatları uygulamak istiyorum.

93 Mesaj
26 Eylül 2009; 0:43:18 

quote:

Arkadaşlar. Bundan önceki Getz'imde 195.55.15 ebatında lastikler ve 15" çelik jant mevcuttu. Yol tutuşundan gayet memnundum. Herkese tavsiye ederim.

Vakit ve nakit sıkıntılarını çözdükten sonra şimdiki aracımada aynı ebatları uygulamak istiyorum.

dostum aracın esnemesi ve süspansiyon vuruntu sesleri ile sıkıntı yaşanabileceği söyleniyor çoğu yerde 185 55 15 için bile 195 55 15 jant ve lastiler illaki yeri daha iyi tutacaktır tabiki fakat bir kaç sorum var virajlardaki dengelemesi nasıldır ve lastiklerin yarılması veya balon yapması gibi sorunlar yaşadınmı daha önce?

205 Mesaj
26 Eylül 2009; 2:49:50 

quote:

Orijinalden alıntı: kaaanp

http://www.hyundaiclubtr.com/

yeni adresi burası.

205 Mesaj
26 Eylül 2009; 2:57:03 

quote:

Orijinalden alıntı: martygetzfly

damdaki kemancı hoşgeldin hayırlı olsun.Yanlız 210 a nasıl çıktın onu anlayamadım.bu arabnın hızı 180 benim bildiğim zaten yapabildiğim de en fazla o.25 bine kadar getirdim arabayı sıfır almıştım..Acaba yokuş aşağı falan özel mi denedin ?gerçekten çok merak ettim?1.4 benzinli getzin 97 beygir olanları o-50 hızlanması piyasadaki en iyi belki de 0-100 ise 11 saniye civarında o performansı da oldukça iyi yine sınıfının en iyisi hatta c segmentlerinden bile iyi..Ama son hız ve 140 tan sonrası hele 210 a çıkmak bana biraz akıl karı gelmedi nasıl oldu bu iş?Bu arada böyle 200 ü geçenler var mı başka??

Sa. bizim aracta 3300 lere. agustos 2009da alındı. 2010 dohc start. aldık arabayı ve uzun yola cıktık. 600-700km e kadra devirli 85i gecmeyecek sekilde kullandık. daha sonra ilk bin km de 90i gecmemeye calsıtım. 1800km de ankaradan otobandan istanbula gelirken, rampa asagı farkında olmadan 195km e cıkmısım. ki gazdan gecmeseydim cok rahat 200i gececekti fakat araba kus gibi oluyor, sanki ucmaya calısn bi arabnın içindeymişşiniz hissi verio. ayrıyeten aracla hız denemesi yaptım cok rahat 180lere ulasırsınız. fakat yine en buyuk sorun arabanın yol tutusu. aynı otobanın o tatlı virajını önünüzde giden bmw cok rahat bi şekilde donerken bu araba sanki takla atıcakmıs hissi veriyor. öyle bi hissi ki bi ruzgar esse sanki havalanıp gideceksiniz.

15877 Mesaj
26 Eylül 2009; 9:04:29 

quote:

Orijinalden alıntı: kaaanp

sanırım sitenin havası kaçtımı nedir

zaten uzun zamandır doğru dürüst gelen giden yok

yazılar bile aylık felan olmaya başladı

sanırım emrecen bıraktı siteyle uğraşmayı

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

15877 Mesaj
26 Eylül 2009; 9:07:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Qaan

quote:

Orijinalden alıntı: martygetzfly

Sa. bizim aracta 3300 lere. agustos 2009da alındı. 2010 dohc start. aldık arabayı ve uzun yola cıktık. 600-700km e kadra devirli 85i gecmeyecek sekilde kullandık. daha sonra ilk bin km de 90i gecmemeye calsıtım. 1800km de ankaradan otobandan istanbula gelirken, rampa asagı farkında olmadan 195km e cıkmısım. ki gazdan gecmeseydim cok rahat 200i gececekti fakat araba kus gibi oluyor, sanki ucmaya calısn bi arabnın içindeymişşiniz hissi verio. ayrıyeten aracla hız denemesi yaptım cok rahat 180lere ulasırsınız. fakat yine en buyuk sorun arabanın yol tutusu. aynı otobanın o tatlı virajını önünüzde giden bmw cok rahat bi şekilde donerken bu araba sanki takla atıcakmıs hissi veriyor. öyle bi hissi ki bi ruzgar esse sanki havalanıp gideceksiniz.

getzlerin altı yüksek bu yüzden çok rahat havalanıyor araba

her ne kadar ağır bi araçta olsa o rüzgara dayanamıyor işte

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ

2403 Mesaj
26 Eylül 2009; 9:18:27 

quote:

quote:

dostum aracın esnemesi ve süspansiyon vuruntu sesleri ile sıkıntı yaşanabileceği söyleniyor çoğu yerde 185 55 15 için bile 195 55 15 jant ve lastiler illaki yeri daha iyi tutacaktır tabiki fakat bir kaç sorum var virajlardaki dengelemesi nasıldır ve lastiklerin yarılması veya balon yapması gibi sorunlar yaşadınmı daha önce?

Virajlarda şimdikilerden çok çok daha iyiydi. Lastiklerdede yarılma, balon v.s görmedim. Şimdiki aracımada takarsam 195 veya 185 takmayı düşünüyorum. Fakat şunu söylemeliyim; 195 taban olduğu zaman ön lastiklerden çok taşma oluyor.Pek hoş durmuyor açıkcası. 185 takılırsa görüntü açısından daha iyi olur. Yol tutuş isteniyorsa 195 takılmalı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimBeam -- 26 Eylül 2009; 9:18:03 >

119 Mesaj
26 Eylül 2009; 9:54:50 

quote:

sayın Kemancı: önce aramıza hoşgeldiniz der,geçmiş bayramınızı kutlarım,
Bende yaklaşık 1 ay önce dizel ful sıfır getz aldım. Ancak yol tutuşu beni korkuttu gerçi lastik havaları 40 a ayarlıymış düzelttim sonra yol tutuşu biraz düzeldi ama yinede beni huzursuz ediyor.
Sizinle bu lastik ve jant konusunda fikir alışverişinde bulunmak istiyorum zira 1 aydır araştırıyorum. En uygun ebetlar hangisidir? internette aşağıdaki linki değerlendirmenin çok faydalı olacağını düşünüyor .Btün arkadaşların bu siteyi inceledikten sonra yorumlamalarını rica etsek sanırım bir ortak nokta bulabiliriz? selam ve saygılarımla.http://www.lastik24.com/default.asp?gb=hesap

Sayın Kingboysan,

Benim aracım 3 yaşını geçti, yol tutuş konusunda çok ciddi bir sorunla karşılaşmadım.
Ne otobanda 160 la giderken huzursuzluk veriyor, ne uzun yolda ne de karaburunun virajlarında da en ufak bir sıkıntı yaşatmıyor.
Hatta bir çok aracı karaburunun virajlarında solluyorum.
Geçen gün lastiklerinizi sormamdaki gayede buydu. Hankook şehiriçinde konfor sunuyor, Kumho şehirdışında performans veriyor.
Kumho nun sorunu çok çabuk bitmesi ve ıslak zeminde tedirgin etmesiydi.
Arabadan tek şikayetim yan rüzgarlardan aşırı etkilenmesi.
Yeni İ3 Nokian lastiklerim konfor ve sessizlik anlamında çok güzel, ancak izmirin yaz sıcağında vereceği performans konusunda şüphelerim oluştu.

688 Mesaj
26 Eylül 2009; 10:03:48 

quote:

arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar ben 2. araç olarak aileme bir hyundai getz 1.4 hy klm + lpg donanımlı bir aracı katmak için gerekli işlemleri başlatmış bir müstakbel hyundai getz kullanıcısıyım. araç hakkında pek bir bilgim ve fikirim yoktu açıkcası ancak bugün test sürüşü yapmaya fırsatım oldu ancak test sürüşü yaptığım araç 1.4 start idi bu noktada çokta bilgi sahibi olamadım (mağlum çok kısa bir sürüş oluyor test sürüşleri ) size bu noktada bir kaç sorum olacak .

1 araçta merkezi kilit var fakat uzaktan kumanda yok bu araç için önereceğiniz uzaktan kumanda nedir ( alarm istemiyorum zart zurt ötüp duruyor )
2 aracın ön göğüsü falan pek bir kara geldi bana bunun için torpido kaplama seti nikelajlı kapı eşikleri gibi şeyler taktırmak istiyorum bu konuda yapılmış örnekler var ise yardımınız rica ediyorum ( fiyat marka vb gibi)

bu arada konuşulan bir konuyada da açıklık getirmek istiyorum dj majere araçla beraber verilen bir kablo olmalı ki bana bugün bu verilecek denildi mini usbden normal usbye yani normal usb ile müzik dinlenebiliyormuş :)

1- merkezi kilit uzaktan kumandalı anahtarın ustunde ona bı dıkkat et ıstersen üstad.
2-benım araba full modelı on konsol ve kapı döşemeleri degişik gri ve siyah cizgili cok tatlı duruyor görenler bayılıyor. model cesıtlerıne bı bak ıstersen.
3-aracın yol tutusu hıc ıyı degıl cok cabuk savuruyor. atak bı arac ama bayan ıcın alınıcaksa cok sorun olmayacagını dusunuyorum nıtekım bıze gore yavas surecektır. ama vırajlarda ozellıkle ıslak virajlarda cok savuruyor.tabı bu tekerlerede baglı.
4-dizel alırsan yakıt olayı cok ıyı olan arabalardan bırısı. zaten benzinli malum. fazla söze gerek yok benzin konusunda.

I am Alpha and Omega

93 Mesaj
26 Eylül 2009; 13:16:38 

quote:

Orijinalden alıntı: TriStan

quote:

1- merkezi kilit uzaktan kumandalı anahtarın ustunde ona bı dıkkat et ıstersen üstad.
2-benım araba full modelı on konsol ve kapı döşemeleri degişik gri ve siyah cizgili cok tatlı duruyor görenler bayılıyor. model cesıtlerıne bı bak ıstersen.
3-aracın yol tutusu hıc ıyı degıl cok cabuk savuruyor. atak bı arac ama bayan ıcın alınıcaksa cok sorun olmayacagını dusunuyorum nıtekım bıze gore yavas surecektır. ama vırajlarda ozellıkle ıslak virajlarda cok savuruyor.tabı bu tekerlerede baglı.
4-dizel alırsan yakıt olayı cok ıyı olan arabalardan bırısı. zaten benzinli malum. fazla söze gerek yok benzin konusunda.

dostum senin aracın full olduğu için merkezi kilit anahtardan kumandalı benim aracımda ne yzıkki yok onun için merkezi uzaktan kumanda taktımak gerekiyor

gene senin araç full olduğu için ön gögüs ve kapı kolların gri renkte bizimkinde oda yok ne yazıkki

aracın yol tutuşu için verdiğin bilgiler için teşekkürler umarım bi yere kapak olmam çünkü kendim kullanacağım aracı :)

yakıt olarak 1.4 lpg li alıyorum yakıtı sanırım dizeli aratmaz

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

93 Mesaj
26 Eylül 2009; 13:19:10 

quote:

quote:

quote:

Virajlarda şimdikilerden çok çok daha iyiydi. Lastiklerdede yarılma, balon v.s görmedim. Şimdiki aracımada takarsam 195 veya 185 takmayı düşünüyorum. Fakat şunu söylemeliyim; 195 taban olduğu zaman ön lastiklerden çok taşma oluyor.Pek hoş durmuyor açıkcası. 185 takılırsa görüntü açısından daha iyi olur. Yol tutuş isteniyorsa 195 takılmalı bence.

vetrdiğin bilgiler için teşekkürler :))

2403 Mesaj
26 Eylül 2009; 16:20:04 

quote:

quote:

quote:

quote:

vetrdiğin bilgiler için teşekkürler :))

Rica ederim.

3 Mesaj
26 Eylül 2009; 22:40:12 

Selamlar,
Tam bir ay önce 1.4 HY KLM OTM Getz aldım. Sıfır. 21.750TL ödedim ve 1000 km yol yaptım. Çok tecrübeli bir sürücü sayılmam ancak araç hakkındaki fikirlerimi sizinle paylaşmak isterim.
1.97hp olan araç bence gayet atak. İstanbul'un birçok dik yokuşunda beni üzmedi. Bana göre vites geçişleri sorunsuz/sarsıntısız.
2.Yakıt tüketimi sakin kullanım ve duraklamalarda vitesi boşa alarak ortalama 10-11lt/100 km. Bir depo ile İst. trafiğinde 400km yapıyor. 5000km'den sonra belki 40-50km artış olur diye umuyorum.
3.Aracı almadan önce düz vites dizel bir Getz ile test sürüşü yapmıştım. Direksiyonu sert gelmişti ancak kendi aracımda direksiyonun sertliğinden ve tepkilerinden memnunum. Hidroliklere göre bir nebze sert ancak alışılıyor.
4.Aracın içi oldukça geniş. Ayrıca aynaların elektrikli ve ısıtmalı olması park ederken ve yağmurlu havalarda baya kolaylık sağlıyor.
5.Özellikle bozuk yada taş döşenmiş yollarda aracın ön kısmından ses gelebiliyor. Çok rahatsız edici olmasa da ben duymamak için müzik açmayı tercih ediyorum.
6.Süspansiyonlar sert. Yol tutuşu için yorum yapacak kadar aracı zorlamadım ancak savrulacak hissi verse de bence virajlarda performansı iyi. Yinede spor ya da daha donanımlı bir araçla kıyaslamamak lazım.
7.Ses yalıtımı orta seviyede. 4000 devirden itibaren içerideki ses artıyor.
8.İşim gereği Hyundai'nin farklı modellerini kullandım. Bana göre Hyundai ile 120'yi geçmemek en iyisi. Yüksek süratlerde hem ses yalıtımı hem de sürüş güvenliği pek iyi sayılmaz.
9.Çevremdeki diğer OTM araç kullanıcılarının da model fark etmeksizin bir depo ile İstanbul trafiğinde 350-500km yol yapabildiklerini söyleyebilirim. Böyle bakılırsa aracın tüketimi sınıfına ve boyutlarına göre fazla ancak bu paraya alınan bi arabadan da mucize beklememek gerekir.
10. Sonuç olarak fiyatına göre bence gayet tatmin edici bir araç. Alırken ettiğimiz karın bir kısmını yakıta veriyoruz ancak hangi marka model olursa olsun arabaya binmek zaten pahalı bir iş malesef.
Herkese iyi forumlar

7727 Mesaj
26 Eylül 2009; 22:41:37 

Ya şu yeni ve sıfır getzlerin iç mekan resimlerini koyabilir misiniz veya link verebilir misiniz?
Özellikle de ful donanımlı olanların
Kalite detaylarda gizlidir demişler...

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

14 Mesaj
26 Eylül 2009; 23:27:05 

ARKADAŞLAR LASTİK VE JANT SEÇİMİ YAPARKEN AŞAĞIDAKİ TABLOYU İNCELENİZİ TAVSİYE EDERİM. HER LASTİKTE ''R'' HARFİNİN DIŞINDA BİR HARF DAHA BULUNUR VE BU HARF ARACIN DAYANABİLECEĞİ SON HIZA OLAN DAYANIMINI BELİRLER.

Yaptıgın uzun araştırmalar sonunda Hyundai GETZ için en güvenilir lastik ebatları 195 x R16 x 40 (V) ya da abartı ve gösterişi sevenler için 215 x R17 x 45 (V) derim...

Nasıl bir jant ve lastik önerirsin derseniz işte size bir örnek. Şu ana kadar hiç bir getz modelinde görmedim.Marka ve modelini de yazıyorum.

Ebatları 215 x R17 x 45 dir. Markası ; Mangels Maxima6 DarkGloss

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaMdaKi_KeMaNCi -- 26 Eylül 2009; 23:52:23 >

NOKIA N96
HP PAVILION TX1000

158 Mesaj
27 Eylül 2009; 0:33:23 

DjMaJeRe Arkadaşım;

2006 model yeni kasa getz kullanıcısıyım. Aracımda orijinal Hyundai CD/mp3 çalar var. Ancak USB giriş soketi yok. Sanırım 2006 modelden sonrakilerde USB girişli teyp standart oldu. Hyundai Müşteri İlişkilerine "USB var mı yok mu, yoksa takılır mı?" gibisinden e-posta attım. Cevap verme zahmetinde bile bulunmadılar.

Senin sorduğun soruya gelince; öncelikle USB standardı hakkında kısaca bilgi vereyim. USB portunu kullanan bilgisayar, yazıcı, fotoğraf makinesi, mp3 çalar gibi çeşitli cihazların bağlantısını sağlamak üzere cihazın fiziksel büyüklüğüne göre 3 farklı ebatta USB soketi üretilmiştir. Örneğin elde taşınan küçük bir mp3 çalarda mini USB, bilgisayarda normal USB (USB A), yazıcıda ise orta büyüklükte USB (USB B) soketleri vardır. Bunlara bağlanan soketler farklı olsa da tüm USB bağlantı kablolarının içindeki kablo sayısı değişmez (4 tanedir).

Getzin teybinde bulunan küçük USB soketi, Mini USB standardıdır. Teybine flash bellek bağlamak istersen "Mini USB - USB A dönüştürücü kablo" satın alman gerekir. Bu dönüştürücü kablonun maliyeti ortalama 3 TL. diyebilirim. Kablonun bir ucunda Mini USB, diğer ucunda USB A soket vardır.

Hatırladığım kadarıyla yeni alınan getzlerde kullanım kitapçığının poşetinin içinde buna benzer kablo çıkıyormuş. Yanlışım varsa düzeltilirse sevinirim.

Kablo konusunda gelişmeyi bildirirsen sevinirim. (PM de atabilirsin!)

quote:

Orijinalden alıntı: DjMaJeRe

Arkadaşlar bugün getzlerden 2010 model olanın mp3 çalarına baktım ve usb girişi küçüktü, benim alacağım usb mp3 playerın çıkışı bildiğimiz büyük usb çıkışlı, bu sorunu nasıl çözebilirm, dönüştürücü kablo işe yarar mı? Mp3 player şu
http://www.hepsiburada....=9181&productid=bd53407

SSS (Saygı,Sevgi,Selam)

6 Mesaj
27 Eylül 2009; 17:16:05 

MRB ARKADASLAR 2009 GETZİM VAR 1.4 BENZINLI 305 KR. YAKIYOR KM. DE COK COK FAZLA DEGIL MI BU NEDEN BU KADAR YAKAR ACABA BIR ARA MOTORDAN SESLER GELDI YAGSIZ CALISMIS NAKLIYAT ESNASINDA MOTOR SUBAPLARI DEGISTI BUNLA BIR ALAKASI VAR MIDIR.

558 Mesaj
27 Eylül 2009; 18:27:04 

Arkadaşlar 2010 model getz 88 hp 1.5 vgt sahibiyim ön ve arka lastik havaları ne olmalıdır ? (aracı alalı 20 gün oluyor sıfır aldım)

600 Mesaj
27 Eylül 2009; 19:47:55 

Sol ön kapıyı açınca alt tarafta tabloda yazıyor degerler.Aslında 32/32 olması lazım.Ben önlere 33 basıyorum.
quote:

Orijinalden alıntı: PesimistChe

Arkadaşlar 2010 model getz 88 hp 1.5 vgt sahibiyim ön ve arka lastik havaları ne olmalıdır ? (aracı alalı 20 gün oluyor sıfır aldım)

688 Mesaj
27 Eylül 2009; 20:03:14 

o 215 taban 17" jantı takta gör araba yerinden kalkabiliyomu...çekişten nası düştüğünü çoook bariz şekilde anlarsın en doğru jant ebatı 195\55\15 getz için performans&yakıt oranını enn az etkileyen jant ölçüsü budur

Hyundai Getz 1.5 CRDI 82 Bg Kristal Mavi

326 Mesaj
27 Eylül 2009; 22:01:03 

arkadaşlar merhaba,

bayram öncesi 2005 dizel getz aldım tek havayastıklı abs li kazasız boyasız, 52000 km de bi sorunum var araçta düşük hızlarda 1.ve 2. viteste direksiyonda önemli titremeler oluyor ama hız arttıkça bu titremeler gidiyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum

iyi akşamlar

Ford Fiesta

14 Mesaj
27 Eylül 2009; 23:00:13 

Arkadaşım iyice bir rot balans ayarı yaptır. Ve lastik havalarını önler 28 arkalar 30 olacak şekilde ayarlat,hala sorun devam ederse başka çözümlere de bakarız.

NOKIA N96
HP PAVILION TX1000

14 Mesaj
27 Eylül 2009; 23:05:06 

quote:

Orijinalden alıntı: _By_BoSs_

o 215 taban 17" jantı takta gör araba yerinden kalkabiliyomu...çekişten nası düştüğünü çoook bariz şekilde anlarsın en doğru jant ebatı 195\55\15 getz için performans&yakıt oranını enn az etkileyen jant ölçüsü budur

Ben neyin ne olduğunu biliyorum da, bazen sırf görüntüsü için jant taktıranlar var. Ben zaten 215 taban lastiklerin GETZ ler için abartı olduğundan bahsetmiştim.

NOKIA N96
HP PAVILION TX1000

119 Mesaj
27 Eylül 2009; 23:16:55 

quote:

Orijinalden alıntı: _By_BoSs_

Aslında getz cool larda olan 185 55 15 lastik yakıt ve performans için en mantıklısı gibi.
Ama bana 15" janta para vermekde gereksiz gibi geliyor.
15" jant ve Kumho KU31 için 1000 lira fiyat vermişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzy_s -- 28 Eylül 2009; 0:35:49 >

566 Mesaj
28 Eylül 2009; 11:37:52 

bu 28 30 olayı şehir efsanesi olmasın.
bizim aracın standart değerleri yazar kapı içinde.

quote:

Orijinalden alıntı: DaMdaKi_KeMaNCi

Arkadaşım iyice bir rot balans ayarı yaptır. Ve lastik havalarını önler 28 arkalar 30 olacak şekilde ayarlat,hala sorun devam ederse başka çözümlere de bakarız.

GETZ 2006 1.5 VGT CRDİ 88 PS ÇHY KLM ABS+EBD AÇIK GRİ

71 Mesaj
28 Eylül 2009; 11:46:32 

KIYMETLİ ARKADAŞLARIM:BU GÜN GETZİMİ ALIŞIMIN 40. GÜNÜ CUMARTESİ İZMİRDEN :MANİSA,AKHİSAR,SINDIRGI,BİGADİÇ,BALIKESİR E GİTTİM TABİ ÇIKIŞTA GTL DİZEL İLE FULLEDİM.
DÜN BALIKESİR: AKİSAR,MANİSA,ÜZERİNDEN İZMİRE DÖNDÜM. TOPLAM 421KM OLDU. TEKRAR GTL İLE AYNI KARABAĞLAR SHELL'DE FULLEDİM 54 TL LİK ALDI. KM.DE:12,826KRŞ YAKTI KESİNLİKLE ARACIMDAN MEMNUNUM .
RODAJDA DOLDUĞUNDAN, 150 YE KADAR BASTIM, 2009 FİESTA İLE MANİSA CİVARI KAPIŞTIK ,HİÇ HUYUM OLMAMASINA RAĞMEN ÇOCUKLARIN ISRARI ÜZERİNE BÖYLE BİR ŞEY YAPTIM.
SEVGİLİ ARKADAŞLARIM: TEK KELİMEYLE, GERÇEKTEN ARCIMI DAHA ÇOK SEVDİM MOTOR PERFORMANSI DA ÇOK İYİ BU ARADA KİLOMETREMDE 1394 OLDU.
HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNAR. ARABALARIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİM DİYOR. İYİ GÜNLER DİLERİM.
80_150 ARASI ORTALAMA 95 DİYEBİLİRİM.150 BİR ANLIK DENEMEYDİ!!!! HARİKAYDI!!!!!

2403 Mesaj
28 Eylül 2009; 13:03:35 

Ben 190 gördüm. Ama en güvenlisi 160-170 KM yi geçmemektir bizim araçlarda.

7727 Mesaj
28 Eylül 2009; 13:23:41 

Benzin istasyonlarındaki hava basma cihazlarının göstergeleri ne kadar doğru gösteriyor ?
Normal lastiklerin 32 - 33 olması gerekiyor
Önlerin havası inik gibi duruyor benim arabada yük falan yok.
Girdim istasyona hava basayım dedim
Gösterge 39 a ayarlanmış taktım lastiğe hemen cihaz öttü. Çıkardım
Ama kardeşim yani lastikler inik gibi duruyor piskolojik midir bilmiyorum
39 PSI olsa lastiklerin hiç ezilmemesi lazım gelmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 28 Eylül 2009; 17:33:25 >

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

80 Mesaj
28 Eylül 2009; 15:54:19 

Arkadaşlar 1.4 benzinli tüm getzler arka ve ön 30 olcak havalar başka bişey basmayın orjinalinde böyle yazıyor gittiğim bütün servisler de aynı rakamı söyledi.. daha önce de söyledim ama yeni alan arkadaşlara uyarı olsun diye söyledim.

558 Mesaj
28 Eylül 2009; 19:21:46 

quote:

KIYMETLİ ARKADAŞLARIM:BU GÜN GETZİMİ ALIŞIMIN 40. GÜNÜ CUMARTESİ İZMİRDEN :MANİSA,AKHİSAR,SINDIRGI,BİGADİÇ,BALIKESİR E GİTTİM TABİ ÇIKIŞTA GTL DİZEL İLE FULLEDİM.
DÜN BALIKESİR: AKİSAR,MANİSA,ÜZERİNDEN İZMİRE DÖNDÜM. TOPLAM 421KM OLDU. TEKRAR GTL İLE AYNI KARABAĞLAR SHELL'DE FULLEDİM 54 TL LİK ALDI. KM.DE:12,826KRŞ YAKTI KESİNLİKLE ARACIMDAN MEMNUNUM .
RODAJDA DOLDUĞUNDAN, 150 YE KADAR BASTIM, 2009 FİESTA İLE MANİSA CİVARI KAPIŞTIK ,HİÇ HUYUM OLMAMASINA RAĞMEN ÇOCUKLARIN ISRARI ÜZERİNE BÖYLE BİR ŞEY YAPTIM.
SEVGİLİ ARKADAŞLARIM: TEK KELİMEYLE, GERÇEKTEN ARCIMI DAHA ÇOK SEVDİM MOTOR PERFORMANSI DA ÇOK İYİ BU ARADA KİLOMETREMDE 1394 OLDU.
HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNAR. ARABALARIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİM DİYOR. İYİ GÜNLER DİLERİM.
80_150 ARASI ORTALAMA 95 DİYEBİLİRİM.150 BİR ANLIK DENEMEYDİ!!!! HARİKAYDI!!!!!

50 TL mazot attım , %80 şehiriçi , %10 E-5 , %10 otoban kullandım 390 km yaptım yol bilgisayarı 74 km daha gider gösteriyor motor daha yeni arabayı alalı 15 gün oluyor.

143 Mesaj
28 Eylül 2009; 19:27:06 

Selam arkadaşlar.
Ben forumun eski üyelerindenim.
Uzun zamandır forma katkıda bulunamamakla beraber fırsat buldukça yazılanları okuyorum.
Maalesef bugün itibariyle çok sevdiğim ve 3 yıldır kullandığım imzamdaki aracımı sattım ve artık getz sahipleri arasında değilim
Çok severek kullandığım Getz'imde ayrılmamın verdiği üzüntüyü biraz olsun dindiren şey ise artık
2010 model sıfır km. bir Ford Focus 1.6 TDCi Titanium Sedan araca sahip olmam
Merak edenler için söylüyeyim;
2007 model 54 bin km. ÇHY. KLM ABS Dizel 88 ps aracımı 17.750 TL.'ye sattım. (18 vermeye razı olmalarına rağmen son ricalarını kıramayarak 250 lira düştüm zira ben baştan 18 pazarlıksız demiştim. çok da katı olmak istemedim. maksat alan kişi peşimden kulaklarımı çınlatmasın :))
2010 sedan focus 109 beygir dizel opak renk (beyaz) (ellerinde sadece bu araç vardı) titanium araç için 39.500'e hayırlı olsun dedik.
İnşallah yarın ruhsat ve plaka işlemlerini müteakip teslim alacağım.
Çok sevdiğim getzimden ve siz değerli getz dostlarından ayrılmak inanın çok zor.
Fırsat buldukça yine formu ziyaret edip o keyifli ve seviyeli sohbetlerinizden uzak kalmamak niyetindeyim.
Herkese gönül dolusu sevgiler selamlar !
[Gönül dolusu mu (!) Bu getz'den ayrılmak bana çok dokundu yaw. Duygusallaştım mı birden nedir ]

2010 Focus 1.6L Duratorq TDCi 109PS Titanium

558 Mesaj
28 Eylül 2009; 19:53:53 

quote:

Orijinalden alıntı: sborten

Selam arkadaşlar.
Uzun zamandır forma katkıda bulunamamakla beraber fırsat buldukça yazılanları okuyorum.
Maalesef bugün itibariyle çok sevdiğim ve 3 yıldır kullandığım imzamdaki aracımı sattım ve artık getz sahipleri arasında değilim
Çok severek kullandığım Getz'imde ayrılmamın verdiği üzüntüyü biraz olsun dindiren şey ise artık
2007 model 54 bin km. ÇHY. KLM ABS Dizel 88 ps aracımı 17.750 TL.'ye sattım. (18 vermeye razı olmalarına rağmen son ricalarını kıramayarak 250 lira düştüm zira ben baştan 18 pazarlıksız demiştim. çok da katı olmak istemedim. maksat alan kişi peşimden kulaklarımı çınlatmasın :))
2010 sedan focus 109 beygir dizel opak renk (beyaz) (ellerinde sadece bu araç vardı) titanium araç için 39.500'e hayırlı olsun dedik.
Çok sevdiğim getzimden ve siz değerli getz dostlarından ayrılmak inanın çok zor.
Fırsat buldukça yine formu ziyaret edip o keyifli ve seviyeli sohbetlerinizden uzak kalmamak niyetindeyim.
[Gönül dolusu mu (!) Bu getz'den ayrılmak bana çok dokundu yaw. Duygusallaştım mı birden nedir ]

Güle güle kullanmak dileğiyle ,siz gittiniz ben geldim 2010 model sıfır 1.5 vgt 88 bg bir getz almış bulunmaktayım yaklaşık bir 15 gün önce..:)

688 Mesaj
28 Eylül 2009; 23:23:24 

185 de olabilir ama yoltutuşundan biraz daha taviz vermek demek 195 daha güvenli olur ama getz coolada 185 taban taktıklarına göre yeterli demektir 185 de iiyi bi tercih bence güvenlik için 215 taban iyi ama hakikaten fazla abartılı bmw 5 kasa falan kullanıyo bu ölçüyü :)

Hyundai Getz 1.5 CRDI 82 Bg Kristal Mavi

71 Mesaj
29 Eylül 2009; 11:03:34 

ARKADAŞLAR:BU JANT VE LASTİK KONUSUNDA ŞAHSEN YAPTIĞIM İNCELEMEDE: 185X60X14 VEYA 185X55X15 BU İKİ TERCİH BANA GÖRE EN DOĞRULARA YAKIN
BU KONUDA HERKESİN DEĞERLERİNİ YAZMASINI BU KONUYU ENİNE BOYUNA TARTIŞARAK DOĞRUYU BULABİLİRİZ? SELAMLAR.

227 Mesaj
29 Eylül 2009; 11:19:02 

slm arkadaslar ben erzurumda bir öğretmenim 3 ay önce samsundan 1.4 dohc 2007 model 18binde araci 16 milyara aldim:D acemi bir sürücü sayılırım(3 aylık) arabam benzinli benzin 3.31 iken yaklasik 19kurus yakıyor.sizden istediğim arabam hakkında dikkat etmem gerekenler ( az yakması , sağlamlığını koruması, uzun yıllar sorunsuz gidebilmesi için )

227 Mesaj
29 Eylül 2009; 11:34:10 

bir de kışlık lastik alacağım ama hiçbir bilgim yok önerilerinizi bekliyorum

996 Mesaj
29 Eylül 2009; 11:51:09 

quote:

Selam arkadaşlar.

Hayırlı uğurlu olsun Üstad...
Jetta, Corolla derken Focus'da karar kılmışsın, uygun bir tercih olmuş, senin adına sevindim.
Bu formun yeri benim için de bir başka, aracımı aldığımda ilk üye olduğum forum DH ve ara versemde kopmak mümkün değil buradan... Arada bir ziyaret etmeyi ihmal etme.
Selamlar...

15877 Mesaj
29 Eylül 2009; 11:56:20 

quote:

ARKADAŞLAR:BU JANT VE LASTİK KONUSUNDA ŞAHSEN YAPTIĞIM İNCELEMEDE: 185X60X14 VEYA 185X55X15 BU İKİ TERCİH BANA GÖRE EN DOĞRULARA YAKIN
BU KONUDA HERKESİN DEĞERLERİNİ YAZMASINI BU KONUYU ENİNE BOYUNA TARTIŞARAK DOĞRUYU BULABİLİRİZ? SELAMLAR.

benim tercihim 185X60X14

71 Mesaj
29 Eylül 2009; 20:00:06 

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

benim tercihim 185X60X14

SAYIN JACKDANİELS: Aşağıdaki siteyi inceledinizmi? bilmiyorum, ancak 185x60x14'te %0,9 , 185x55x15'te %0,2 uyumsuzluk göstermiş.!!
bende sizin görüşünüze katılıyrum, ancak aşağıdaki siteden bir incelerseniz birlikte teyit etmiş oluruz!
saygı ve sevgilerimle.
http://www.lastik24.com/default.asp?gb=hesap

33 Mesaj
29 Eylül 2009; 22:52:53 

SON BOMBA GELDİ)))))))))))))))))))))))))))))))))))

aracımı sadece şehir içi kullanarak denedim ***7 gün önce depoyu doldurdum..sadece şehir içi kullandım***1700 devşr ile 2500 devir arası kullandım***7 gün içinde günlük işim gereği çok kontak kapatıp açtım***ve bu gün akşam üzeri depoyu yine tıkabasa doldurdum***45 tl mazot aldı aracım yani 16.73 litre eder****toplam yaptığım km 283 km dir***100 km ye 5.9 litre yakıt sarfiyatım varmış...diğer değişle şehir içi 1 km ye 0.159 yakmış***yine başka bir değişle bir litre mazot ile 17 km şehir içi kullanmışım.***ben bu sonuçlardan dehşet şekilde memnun kaldım arkadaşlar

143 Mesaj
30 Eylül 2009; 8:55:16 

quote:

Orijinalden alıntı: 4polat

quote:

Selam arkadaşlar.
[Gönül dolusu mu (!) Bu getz'den a