Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (724. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • renault laguna nın yan çamurlukları plastikten, inanmazsan bak.

quote:

Orjinalden alıntı: çölfırtınası

Arkadaşlar merhaba; Ben 2007 model Getz sahibiyim ve aracımı sıfır km aldım 1,5 yıl oldu gayette memnunum. Şimdi sizlere sorum şu olucak; Hyundaı kaporta olarak zayıftır, kaza esnasında hasarı çok oluyor diye duyumlar alıyorum, sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılar..
  • cliolarda oyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: koyay

Merhabalar,
    Ben de gectigimiz ay bir 1.4 getz benzinli sahibi oldum. II. el araç bakarken birden sıfır getz sahibi olduk. 20.000 YTL ye mal oldu bize. Biz ekstradan sadece 790 ytl'yye kasko yaptırdık. Ön cam oto.- klima - sürücü hava yastığı var. Bu kısa sürede hem şehiriçi hem de,, şehir dışı kullanma imkanım oldu. Belki almak isteyen ve tereddüt eden vs. olabilir. İlk olarak anladığım kadarıyla en çok araç içine çok fazla ses aldığının söylendiğini görüyorum. Motor sesi yüksek devirlere çıkılmadığı sürece araç içine normal düzeylerde geliyor. Hatta daha alışamadığımdan sık sık devir saatini kontrol etmek zorunda kalıyorum. Yol sesine gelince hiç de öyle abartılı değil. Hatta aracımın geçenlerde bir yakınımın 2006 Ford Focusuna bindiğimde duyduğum yol ve motor sesiyle kıyaslanamayacak kadar az ses aldığını fark ettim. Bagajı küçük. Ancak arka koltuklar katlandığında çok büyük bir bagaj elde edebiliyorsunuz. (benim gibi yeni evliyseniz tatminkar bir bagaj hacmi oluyor). Tek arka koltuğu katlayarak valizler+monte edilmemiş 180/40 cm banyo dolabı+ikea-koctas vs alınan bşr sürü ıvır zıvırlar+25 lt araç buzluğu ile eşimle ben 1200 km seyahat ettik. İki kez depoyu fulleyerek ölçüm yaptım. İlk 316 kmde 23 kuruş en son yaptığım 441 kmlik ölçümde de 21 kuruş şehirdışı yakıt sarfiyatı değerlerine ulaştım. (klima açık sürat genelde 90-100km benzin litre fiyatı 3.35). Aracın müzik tesisatı vasatın üzerinde denebilir. Basları iyi veriyor dört hoperlörle ve bilgisayardan yazdığım her mp3'ü okuyor. Yol tutuşta aracın ağırlığının verdiği bir istikrar söz konusu olsa da yandan gelen rüzgarlarda çok etkileniyor. Bu durunda 110-120 km lik sratlere çıkmanız olanaksızlaşıyor. Yeni araç alacak arkadaşlar unutmayın ki neye el atarsanız atın herkes birşey diyecek. Ben aracımdan çok memnunum, herkese de tavsiye ederm.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Yalnız be yukarıda koyulaştırdığım yere takıldım. Ön cam oto. yazmışsıznız. Getz'lerde sadece ön cam değil 4 cam otomatiktir (elektrikli) ve hepsi şöför kontrollüdür. Arka camları kolla mı çevriliyor? Getz'lerde elektrikli olmayan camı ilk defa duyuyorum.

• aramıza yeni katılan arkadaşlara araçlarının hayırlı olmasını diliyorum.

öteden beri burda olan deneyimli arkadaşlara da paylaşımları için teşekkürlerimi sunuyorum, forumumuz gerçekten olumlu bir ortam umarım hep böyle devam eder.

bor katkılı bir yağ katkısından bahsetti bir arkadaş, benzinli araçtan iyi verim almış kullanan kişi tüketim olarak. aranızda dizel araçta uygulayan yada bilgi sahibi olan varmı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: çölfırtınası

Arkadaşlar merhaba; Ben 2007 model Getz sahibiyim ve aracımı sıfır km aldım 1,5 yıl oldu gayette memnunum. Şimdi sizlere sorum şu olucak; Hyundaı kaporta olarak zayıftır, kaza esnasında hasarı çok oluyor diye duyumlar alıyorum, sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. Saygılar..

Hayırlı olsun, güle güle kullan. Getz Euro Ncap testinden 4 yıldız almış bir araç. "Kaportası zayıf" tabiri beni hep gülümsetir. Güvenlik konusunda önemli olan kaporta sac kalınlığı olmayıp şase ve çelik barlardır. Ki bu konuda tüm Hyundailer oldukça başarılıdırlar. O nedenledir ki Getz göründüğünden, tahmin edilenden daha ağırdır. Bir de sacı kalın olsaydı her halde 1,5 tonluk bir araç olurdu. Kaldı ki sac kalınlığı güvenlik konusunda avantaj değil içindekilere verebileceği zarar açısından olumsuzluk doğurabilir. Esnekliğin daha fazla güvenlik sağladığını düşünüyorum...

• dizel getz 1198 kg
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

quote:

Merhabalar,
    Ben de gectigimiz ay bir 1.4 getz benzinli sahibi oldum. II. el araç bakarken birden sıfır getz sahibi olduk. 20.000 YTL ye mal oldu bize. Biz ekstradan sadece 790 ytl'yye kasko yaptırdık. Ön cam oto.- klima - sürücü hava yastığı var. Bu kısa sürede hem şehiriçi hem de,, şehir dışı kullanma imkanım oldu. Belki almak isteyen ve tereddüt eden vs. olabilir. İlk olarak anladığım kadarıyla en çok araç içine çok fazla ses aldığının söylendiğini görüyorum. Motor sesi yüksek devirlere çıkılmadığı sürece araç içine normal düzeylerde geliyor. Hatta daha alışamadığımdan sık sık devir saatini kontrol etmek zorunda kalıyorum. Yol sesine gelince hiç de öyle abartılı değil. Hatta aracımın geçenlerde bir yakınımın 2006 Ford Focusuna bindiğimde duyduğum yol ve motor sesiyle kıyaslanamayacak kadar az ses aldığını fark ettim. Bagajı küçük. Ancak arka koltuklar katlandığında çok büyük bir bagaj elde edebiliyorsunuz. (benim gibi yeni evliyseniz tatminkar bir bagaj hacmi oluyor). Tek arka koltuğu katlayarak valizler+monte edilmemiş 180/40 cm banyo dolabı+ikea-koctas vs alınan bşr sürü ıvır zıvırlar+25 lt araç buzluğu ile eşimle ben 1200 km seyahat ettik. İki kez depoyu fulleyerek ölçüm yaptım. İlk 316 kmde 23 kuruş en son yaptığım 441 kmlik ölçümde de 21 kuruş şehirdışı yakıt sarfiyatı değerlerine ulaştım. (klima açık sürat genelde 90-100km benzin litre fiyatı 3.35). Aracın müzik tesisatı vasatın üzerinde denebilir. Basları iyi veriyor dört hoperlörle ve bilgisayardan yazdığım her mp3'ü okuyor. Yol tutuşta aracın ağırlığının verdiği bir istikrar söz konusu olsa da yandan gelen rüzgarlarda çok etkileniyor. Bu durunda 110-120 km lik sratlere çıkmanız olanaksızlaşıyor. Yeni araç alacak arkadaşlar unutmayın ki neye el atarsanız atın herkes birşey diyecek. Ben aracımdan çok memnunum, herkese de tavsiye ederm.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Yalnız be yukarıda koyulaştırdığım yere takıldım. Ön cam oto. yazmışsıznız. Getz'lerde sadece ön cam değil 4 cam otomatiktir (elektrikli) ve hepsi şöför kontrollüdür. Arka camları kolla mı çevriliyor? Getz'lerde elektrikli olmayan camı ilk defa duyuyorum.

Evet artık yeni donanım çıkarmışlar sanırım ismi "START". Ben Getz kiraladığımda aynalar elle ayarlanıyordu. Arka camlar kolla açılıp kapanıyordu. Yol bilgisayarı yoktu. Silecek suyu atınca silecekler çalışmıyordu V.s çok boş bişey olmuş. Beğenmemiştim açıkcası

• o startlar i,rketler için çıkarıldı sanırım

çünkü onlarda klima vs önemli değil

adam zaten elemana veriyor
  • Merhabalar
    Uzun süren park çalışmaları sırasında eşim direksiyonun tam debriyaj basısında ağırlaştığını söyleyince ben de baktım ki öyle, debriyaj tam basılı iken direksiyon çok zor cevriliyor ve park çok zor oluyor, debriaj hafifçe bırakılınca direksiyon çok hızlı bir şeklide ve rahatça çevrilebiliyor. Soru uzun oldu
    Sizce neden olabilir?
    Bu tüm getzlerde var mı? Varsa neden? EPS ile ilgili bir sıkıntı mı?
    teşekkürler
    Saygılar
  • quote:

Merhabalar,
    hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız sürüşler

• quote:

Orjinalden alıntı: as74

Merhabalar
    Uzun süren park çalışmaları sırasında eşim direksiyonun tam debriyaj basısında ağırlaştığını söyleyince ben de baktım ki öyle, debriyaj tam basılı iken direksiyon çok zor cevriliyor ve park çok zor oluyor, debriaj hafifçe bırakılınca direksiyon çok hızlı bir şeklide ve rahatça çevrilebiliyor. Soru uzun oldu
    Sizce neden olabilir?
    teşekkürler
    Saygılar

eps sitemi tam bi rezillik

direksiyon hidrolik bile sayılmaz bu yüzden

ben dediğinizi denemedim yada dikkat etmedim

ama eps varsa virajlarda felan çok dikkatli olun

direksiyon o kadar sertki heran elinizden kurtulabilir

• bu sayede kuvvetle tutuyoruz, kireçleme yapmıyor bizim direksiyonlar.

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: as74

Merhabalar
    Sizce neden olabilir?
    teşekkürler
    Saygılar

eps sitemi tam bi rezillik

direksiyon hidrolik bile sayılmaz bu yüzden

ben dediğinizi denemedim yada dikkat etmedim

ama eps varsa virajlarda felan çok dikkatli olun

direksiyon o kadar sertki heran elinizden kurtulabilir

• arkadaşlar size birşey danışacağım. Kısmetse 1 - 1,5 ay içersinde 2006 - 2007 model dizel bir getz almayı düşünüyorum. 110 Hp. mi yoksa 88 Hp mi tercih edeyim ? Birde ben sunrooflu istiyorum ancak sunroof rüzgar sesi yapar diyorlar bu doğrumu ? Birde hyundainin garantisi tuzakmış ve sözde garantiymiş. Ne için gidersen git garanti kapsamı dışında diyorlarmış bunun gerçekçlik payı nedir ? Mesela ben arabanın altından ses geliyor diye arabamı servise götüremiyecekmiyim ? Açıkcası garantisinden dolayı getz almayı düşünüyorum. Teşekkürler.
  • Yeni getzlerde üç adet versiyon var. Start, team ve select. Start'ta sürücü hava yastığı ve klima ile sadece ön camlar otomatik. Selectte elektrikli yan cam ön sis farı ve ABS var. Team paketi full. Benim aracım da start. Aracımdan çok memnun olduğumu söylemiştim. Ancak çok saçma şeylerden kısıntı yaptıklarını söylemeyi unutmuştum. Mesela bagajın üstüne trimmer denen plastik kapağı, bagaj filesi ve ön yolcu güneşliğine ayna koymamışlar. Koca şirket bundan mı kar ediyor anlayamadım. Bu arada cam suyunu hem öne hem arkaya çok güzel fışkırtıyor :)
  • @derebeyii
    @JackDaniels

Yanıtlar için teşekkürler,
    bugün servise gittim, arabayı dijital bir alete bağladılar, yazılım attık düzelttik dediler, gerçekten de sorun hallolmuş gibi ama bahsettiğiniz sertlik hala var, uzun yola çıkarken ağrı kesici almak çözüm olabilir
    saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: eser_83

arkadaşlar size birşey danışacağım. Kısmetse 1 - 1,5 ay içersinde 2006 - 2007 model dizel bir getz almayı düşünüyorum. 110 Hp. mi yoksa 88 Hp mi tercih edeyim ? Birde ben sunrooflu istiyorum ancak sunroof rüzgar sesi yapar diyorlar bu doğrumu ? Birde hyundainin garantisi tuzakmış ve sözde garantiymiş. Ne için gidersen git garanti kapsamı dışında diyorlarmış bunun gerçekçlik payı nedir ? Mesela ben arabanın altından ses geliyor diye arabamı servise götüremiyecekmiyim ? Açıkcası garantisinden dolayı getz almayı düşünüyorum. Teşekkürler.

ben 88hplik full bişey tercih ederim

çünkü 110luk dafa fazla yakar kanımca ve benim 82lik yetiyosa 88 hayde hayde yeter

sunroof ses yapıyormu bilmiyorum

kullanıcılara sormak lazım

benim 3.5 sene oldu alalı ve hala garantiden parça değişiyorlar

henüz yaşadığım sorunlarda garanti olmaz diyen olmadı

• mrb lar bende getz almayı düşünüyorum. getz in 4 silindir dizel versiyonu kaçıncı yıldan itibaren var yoksa 2008 demi başladı . konu hakkında bilgim yok .yardım ederseniz sevinirim
  • 2006 modelden sonrakiler 4 silindir

farları çekik gözlü olanlar 4 silindir köşeli olanlar 3 diyeyim daha açıklayıcı olur

çünkü 2006 model 3 silindirde var
  • resimler gitmiş....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 20 Ağustos 2008; 9:23:17 >
  • hızlı ve gayet açık bir cvp JackDaniels çok tşk ederim.

bende getz almak istiyorum 4 silindir .şöle bütçeye uygun olcağı için 2006 dan başlıyosa 2006 modelini alıcam.

fiyatlara bakıyorum 2. el sitelerinden sahibinden de falan 19500 20.000 gibi istiyolar 2006 lara zaten bu arabanın full güvenlik paketli sıfırı nekadarki.fiyatlardaki abartı getzin piyasada çok tuttuğuna bağlamıorum pek.

etraf alım satım yapan simsarlarla dolu bi arabadan 3 kişi ekmek yiyo nerdeyse.herkes komisyon peşinde. fiyatları allak bullak ediyorlar.

4 silindir 1,5 dizel abs hava yastığı olan bir getzi temiz bir şekilde kaça alabilirim.

eylül ortasına kadar alacağım .biras daha bekleyip fiyatlar düşmesini öle alabilirim ancak lazım şuan araba.

en son alanlar kaça aldı. istanbul içerisinde avrupa yakasında sölediğim gibi satılık bir getz bilen varsa ve fiyatlar konusunda desteğinizi bekliyorum tşk ler

• 
Sayfa: önceki 722723724725726
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.