- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
29158 Cevap2005690 Görüntüleme81 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     239 [241] 243 244 245 246 247 248      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

344 Mesaj
8 Ağustos 2008; 17:29:00 

bizde 2005 de aldık henuz 42,43 bın olmak uzere sınıfındakı bı cok arabaya gore benzınlı dahıl hızlanması daha kolay helekı chıp tunıng yapılınca tadından yenmıyo 100 km yı gecınce durmuyo olayıda tamamen kullanmayan ınsanların işguzarlıgı bence gayet ıyı ve guzel yavaslıyo hatta bana gore frenaj cok ıyı dıyebılırım
secım ve karar sızın ama ben olsam 110 luk getz alırdım ve chıp yaptırırdım zaten getz imi sattıgım zaman 110 luk alıcam

344 Mesaj
8 Ağustos 2008; 17:33:10 

avantajları ve dezavantajlarına gelınce
sorunsuz bı arac
bakımları duzenlı yapılınca sızı uzucegınıde sanmıyorum
garantıye gelınce bu gune kadar basım agrımadı bıkere mazot pompası degıstı oda garantıden baska herhangıbı bı sıkıntı yasamadım

c3 e gelınce kullanmadım bısey dıyemem ama hosuma gıden bı araba

344 Mesaj
8 Ağustos 2008; 17:40:49 

200 krs yakıyo ve devırlı kullanımda + klima açık

269 Mesaj
8 Ağustos 2008; 20:51:45 

üstad c3 'ün sorunlarını hiç duymamışsın.araba dergisinde görmüştümde şase ve motora iyi baktırmak gerekiyordu.c3'ün 92 beygir olanında motor ve turboyu kesin kontrolden geçmesi gerekiyor diyordu.arabam.com ya da araba dergilerinde görmüştüm.
üstad bu 2 araç aynı sınıfta ve c3 2004 model ve getz de tahminimce 2006 ya da 2007 model olacaktır.c3 az kullanılmış bile olsa eski araba.yani bi getz kullanıcısı olarak düşünme beni ama aynı sınıfta nerdeyse kafa kafaya olan 2 araçtan ucuz olanını alırıdım.tabi c3'ün yalıtımı daha iyi olabilir ama ondan iyi olduğu anlamına gelmez.istersen sana benim 2006 getzimi satayım.abs vs var.Ben Ankaradayım. umarım yardımcı olmuşumdur

3052 Mesaj
9 Ağustos 2008; 16:05:09 

Bizim arabamız 9000 kmde neredeyse 1 sene olacak düz yolda giderken 3. ve 4. viteste 2500 civarında depriyaja basmadan ayağını gazdan cekince titreme oluyor bu normal mi.Bu her arabada böylemidir?Sizde farkettiniz mi bunu.

AMD ATHLON II X4 640 AM3 3.0 GHZ---Biostar A780L3L AM3(DDR3) AMD---Palit GTS450 1GB 128 Bit DDR5---SEAGATE 500GB SATA III NCQ---Philips 221EL2SB/62 21.5" 5ms Dokunmatik Kontrollü Full HD Wide Screen LED Monitör---Vento TA-K52 400W Kasa---A4 Tech KB-8+OP-620D Multimedya Siyah Klavye + Mouse Seti

3052 Mesaj
9 Ağustos 2008; 16:09:01 

Sert amotisör olması daha iyi diyorlar bu ne kadar doğru acaba?

AMD ATHLON II X4 640 AM3 3.0 GHZ---Biostar A780L3L AM3(DDR3) AMD---Palit GTS450 1GB 128 Bit DDR5---SEAGATE 500GB SATA III NCQ---Philips 221EL2SB/62 21.5" 5ms Dokunmatik Kontrollü Full HD Wide Screen LED Monitör---Vento TA-K52 400W Kasa---A4 Tech KB-8+OP-620D Multimedya Siyah Klavye + Mouse Seti

16153 Mesaj
9 Ağustos 2008; 19:10:38 

quote:

Orjinalden alıntı: eser_83

Merhaba arkadaşlar. 2 araç arasında kaldım. 1. 2004 c3 1.4 Hdi 92 Hp. full + cam tavan 2. ise malum 2005 - 2007 dizel sunrooflu getz. Getz için yok kore malı yok parça sıkıntısı çekersin yok garantisi sözde 5 yıl garanti. hiç bir parçayı sokmuyorlar. Kaza yaptığında çıkamazsın vs. vs. Fransız arabası daha iyidir. Getz dizelde olsa çok yakıyor diyorlar. Ayrıca içeri aşırı ses alıyormuş ve 100 Km yi geçtiğinde durulamayacak hale geliyormuş. Bu söylentiler doğrumu ? Bunun en iyi cevabını siz kullananların vereceğini düşündüğüm için buraya yazdım. Alacağım arabaya en az 3 yıl binmek zorundayım. Sizce getz alsam 3 yıl götürürmü + satarken elimde kalırmı ?

Teşekkürler...

fazla uzatmadan getz al derim

eğer diğer tercihin c3 olmasaydı bi kıyaslama yazardım ama c3le getzi kıyaslamam açıkçası

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

16153 Mesaj
9 Ağustos 2008; 19:17:32 

quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Bizim arabamız 9000 kmde neredeyse 1 sene olacak düz yolda giderken 3. ve 4. viteste 2500 civarında depriyaja basmadan ayağını gazdan cekince titreme oluyor bu normal mi.Bu her arabada böylemidir?Sizde farkettiniz mi bunu.

böyle bişeyin normal olması imkansız bence

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW

4115 Mesaj
9 Ağustos 2008; 19:49:22 

quote:

kompresör etkisi ile aniden öne yığılması normal olabilir,
ama titreme nasıl oluyorki

3052 Mesaj
9 Ağustos 2008; 20:18:50 

Aynen debriyajı hemen cektiğinizde olurya o şekil.Gazdan ayağınızı cabuk cekerseniz titriyor.Yavaş yavaşta çekseniz yine belli oluyor.Bunu sürekli yapmıyor ama.
Birde araçta sanki 1 vitesten 2 vitese gecerken sorun var gibi.
Diğer vitesler daha kolay geçiyor .Bunu forumdan arkadaşta söylemişti.1.vitesten 2 ye geçtiğimde bazen boşta arabanın motor sesi duyuluyor bazen duyulmuyor.Sadece 1 den 2 ye gecerken alışamadım diğer viteslere gecişte vites attığın bile belli olmuyor.Ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsan1987 -- 9 Ağustos 2008; 20:24:02 >

3052 Mesaj
9 Ağustos 2008; 20:26:49 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsan1987 -- 9 Ağustos 2008; 20:35:19 >

644 Mesaj
9 Ağustos 2008; 20:34:57 

Sert amortisörün avantajı konfordan ödün verilerek virajı daha güvenli geçme kapasitesi demektir.
quote:

Sert amotisör olması daha iyi diyorlar bu ne kadar doğru acaba?

644 Mesaj
9 Ağustos 2008; 20:42:36 

Bence bu tip problemler özellikle sabah saatlerinde motor sogukken olabiliyor.1.'den 2.'ye gecişlerdeki durum sadece motora yeterli devir kazandırmadıgımda olabiliyor.
Bir keresinde kendi arabamı bir akrabama verdim kullansın diye.Aynen bahsettin olayları o da ilk başlangıçta yaptırdı.
quote:

Aynen debriyajı hemen cektiğinizde olurya o şekil.Gazdan ayağınızı cabuk cekerseniz titriyor.Yavaş yavaşta çekseniz yine belli oluyor.Bunu sürekli yapmıyor ama.
Birde araçta sanki 1 vitesten 2 vitese gecerken sorun var gibi.
Diğer vitesler daha kolay geçiyor .Bunu forumdan arkadaşta söylemişti.1.vitesten 2 ye geçtiğimde bazen boşta arabanın motor sesi duyuluyor bazen duyulmuyor.Sadece 1 den 2 ye gecerken alışamadım diğer viteslere gecişte vites attığın bile belli olmuyor.Ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim.

3052 Mesaj
10 Ağustos 2008; 0:39:43 

Bir ay önce şöyle bir şeyle karşılaştım.Düz yolda 2. vites gidiyorum arabadan kaldır kuldur carpma sesleri geldi.Arkama baktığımda büyük bir taş düştü yere.Tekerin iç kısmının içine giripde düşmüş olabilirmi.Bazen köy yolunada gidiyorum.

Demin gelirken hafif müzik açıktı tam olarak duyamadım ama hemen hemen yukarıda yazdığım olaya benzer bir ses duydum.Yolda birşeyide ezmedim.O ses çıktıgı zaman yoldan yürüyen 2 kişi aracıma baktı yani onlarda duymuş olmalı bu sesi.bu sefer geri döndüm taş fln bulamadım bu ses neydi anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsan1987 -- 10 Ağustos 2008; 0:41:27 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
10 Ağustos 2008; 12:44:01 

Arkadaşlar bende 2006 model yeni kasa getz var. 2006da alındı araç. Yaklaşık 1.5 yıl normal müzik tesisatı vardı. Sonradan jbl 75.2 amfi jbl gt5 subwoofer ve pioneer 6950 tesisat aldım ve kurdurdum. 6 ay'dır aracımda ve devamlı kullanıyorum. Durduğu yerde ve çalışmadığında müzik dinlemiyorum çalıştırdığımda veya yola çıktığımda dinliyorum. Ancak son 3 haftadır bir olaydır gidiyo. Ses 62ye kadar açılıyor bende 30 filan yaptığımda sert bass çalarken tık diye amfi korumaya geçiyor ve yine düzelip aynı şey oluyor. Tesisatçıya götürdüm ayarllarından dedi. Düzeltti ama yüksek seslerde yine yaptı. Servis akünün bitmek üzere olduğunu söyledi. 2 yılda 55 amper akü biter mi?. Sizin aküleriniz ne kadar zaman gitti veya ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?...

269 Mesaj
10 Ağustos 2008; 12:55:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Capiton_

Arkadaşlar bende 2006 model yeni kasa getz var. 2006da alındı araç. Yaklaşık 1.5 yıl normal müzik tesisatı vardı. Sonradan jbl 75.2 amfi jbl gt5 subwoofer ve pioneer 6950 tesisat aldım ve kurdurdum. 6 ay'dır aracımda ve devamlı kullanıyorum. Durduğu yerde ve çalışmadığında müzik dinlemiyorum çalıştırdığımda veya yola çıktığımda dinliyorum. Ancak son 3 haftadır bir olaydır gidiyo. Ses 62ye kadar açılıyor bende 30 filan yaptığımda sert bass çalarken tık diye amfi korumaya geçiyor ve yine düzelip aynı şey oluyor. Tesisatçıya götürdüm ayarllarından dedi. Düzeltti ama yüksek seslerde yine yaptı. Servis akünün bitmek üzere olduğunu söyledi. 2 yılda 55 amper akü biter mi?. Sizin aküleriniz ne kadar zaman gitti veya ne kadar zamandır kullanıyorsunuz?...

benim akü 30. ayda bitmişti.yani 2.5 senede.akü bitebilir 2 yılda da 5 yılda da.uzun yol bunu etkiliyor.şehiriçinde kullananlarda çabuk bitiyor.ben günde 25 km yaptığımı varsayarsak sürekli müzik dinlediğimi de düşünürsek gayet doğaldı.bundan önceki areacımda 5 yıl gitmişti.tamamen kullanımla alakalı.bem getzimin aküsünü 70 veya 80 olarak değiştirmiştim.daha büyük al aküyü değiştirirken

1188 Mesaj
10 Ağustos 2008; 15:20:18 

quote:

Orjinalden alıntı: Capiton_

55 değil 45 orj akü. bizimki 45 amper en azından. 2006-2007 kışta süperdi fakat 2008 kışında çok zorluk çıkardı.gerçi çok soğuktu sürekli -20 -30 arasındaydı hava. akü donuyordu. bitiyordu.marş falan basmıyordu. hava biraz ısınınca gidiyordum marş basıyordu.sonra da çalışıyordu vs vs..

amfiden sonra aküden çok akım çekmiş olabilir. bu yüzden akü ya zayıflamıştır ya bitmek üzeredir.

bu arada, 1. vitesten 2.vitese geçerken araba silkeliyor diyen arkadaşa ithafen,
hocam, geçişte debriyajı yavaş bırak ve hafiften gaz ver. ben de ilk zamanlarda çok titretirdim ama 6 aydır kullanıyorum ve en fazla 5 kere titremiştir bu süre zarfında..

3. ve 4. vitesler için birşey diyemeceğim. 2006 da almıştık hiç karşılaşmadık böyle birşeyle. servise git bence.

benim geri vites zırt pırt atıyor arkadaşlar. tam oturmuyor diyor bazıları ama ben özellikle tam oturtuyorum. 1 sn hareket ediyor araç ve gıjjjjj diye ses geliyor gitmiyor daha :) gerçi geçen ay servise götürmüştüm motordan gelen ses için,vites atıyor da demiştim,yaptıklarını söylemediler ama 1 aydır atma olmadı.

Yaşlı adam sinirlendi, "gelmesin zaten!"

2892 Mesaj
11 Ağustos 2008; 10:18:00 

Getz'ime Garanti Bankasının kampanyası dahilinde (%50 indirimli-100 Y'ye) SONAX'tan boya koruma ve bakım yaptıracağımı yazmıştım. Cumartesi sabah arabayı teslim edip akşama doğru 4'te teslim aldım. Valla gözlerime inananmadım, araba pırıl pırıl parlıyordu. 2,5 yıl önce Hyundai'den ilk teslim aldığım zaman bile bu kadar parlamıyordu Dıştan görünüşü sıfır araba gibi oldu. Bu arada 2 gündür dikkat ediyorum araba toz da tutmuyor artık. Eskiden yıkayıp getirince, evin önünde 1 gün bekledikten sonra tozlanıp kirleniyordu. Bu boya koruma cila işlerinden sonra şimdi hala pırıl pırıl tozsuz duruyor. Parlaklığı yanındaki diğer arabalar arasında bariz belli oluyor. Ben bu SONAX'tan çok memnun kaldım.

Bazen yolculuk gidilecek yerden daha güzeldir

1188 Mesaj
11 Ağustos 2008; 11:06:59 

quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

Getz'ime Garanti Bankasının kampanyası dahilinde (%50 indirimli-100 Y'ye) SONAX'tan boya koruma ve bakım yaptıracağımı yazmıştım. Cumartesi sabah arabayı teslim edip akşama doğru 4'te teslim aldım. Valla gözlerime inananmadım, araba pırıl pırıl parlıyordu. 2,5 yıl önce Hyundai'den ilk teslim aldığım zaman bile bu kadar parlamıyordu Dıştan görünüşü sıfır araba gibi oldu. Bu arada 2 gündür dikkat ediyorum araba toz da tutmuyor artık. Eskiden yıkayıp getirince, evin önünde 1 gün bekledikten sonra tozlanıp kirleniyordu. Bu boya koruma cila işlerinden sonra şimdi hala pırıl pırıl tozsuz duruyor. Parlaklığı yanındaki diğer arabalar arasında bariz belli oluyor. Ben bu SONAX'tan çok memnun kaldım.

bu kampanyadan bahseder misiniz biraz? sivas'ta yapan yer bulsam yaptırırım hemen.. ama bu kadar parlaklık mahallede çok dikkat çeker. zaten bu halini bile çekemeyen bir sürü insan var , o zaman çıldırırlar herhalde

2892 Mesaj
11 Ağustos 2008; 11:31:30 

quote:

Orjinalden alıntı: denizza

bu kampanyadan bahseder misiniz biraz? sivas'ta yapan yer bulsam yaptırırım hemen.. ama bu kadar parlaklık mahallede çok dikkat çeker. zaten bu halini bile çekemeyen bir sürü insan var , o zaman çıldırırlar herhalde

2008-Temmuz MTV'sini Garanti internet şubesi veya Cep şubesinden yatıranlara %50 indirim yapıyorlar. Normalde 200 liralık bir işlem. Boya temizleme, kılcal ve ufak çizikleri gidermek, boya koruma, cilalama ve araç temizliği gibi işemler yapıyorlar. 6-7 saat süren bir işlem.

344 Mesaj
11 Ağustos 2008; 12:39:57 

nazar degmesın hocam arabana

1188 Mesaj
11 Ağustos 2008; 14:33:20 

quote:

2008-Temmuz MTV'sini Garanti internet şubesi veya Cep şubesinden yatıranlara %50 indirim yapıyorlar. Normalde 200 liralık bir işlem. Boya temizleme, kılcal ve ufak çizikleri gidermek, boya koruma, cilalama ve araç temizliği gibi işemler yapıyorlar. 6-7 saat süren bir işlem.

teşekkür ederim. babam da netten yatırmıştı hatta büyük ihtimal garantidendir. öğreniyim de,olmazsa ben de yaptırıyım.

75 Mesaj
11 Ağustos 2008; 14:39:10 

quote:

arkadaşım bende garantiden yatırdım mtv mi ama temmuz ayı sonuydu ve kampanyada bitti diye ilgilenmedim. kampanya ne kadar sürüyo cevap verirsen sevinirim elimde fırsat varsa yaptırmayı çok isterim yoksa bidaha bu kampanya olursa ozaman yaptıracağım

2892 Mesaj
11 Ağustos 2008; 14:47:48 

quote:

Orjinalden alıntı: BOYSMAN

arkadaşım bende garantiden yatırdım mtv mi ama temmuz ayı sonuydu ve kampanyada bitti diye ilgilenmedim. kampanya ne kadar sürüyo cevap verirsen sevinirim elimde fırsat varsa yaptırmayı çok isterim yoksa bidaha bu kampanya olursa ozaman yaptıracağım

31 Ağustosa kadar sürüyormuş.

http://www.sonax.com.tr...25.07.2008+12%3A20%3A42

2892 Mesaj
11 Ağustos 2008; 14:51:43 

quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

nazar degmesın hocam arabana

Amin, cümlemizin

186 Mesaj
11 Ağustos 2008; 15:50:35 

arkadaşlar bugün servise gittim.malum bu sesler yüzünden.
bizim anamur'a geçen yıl servis açıldı yeni olduğundanmıdır nedir çok alakalılar.
geçen yıl da gitmiştim atnı servise ses problemi yüzünden ama bulamamışlardı.aracın her yerini söküp baktılar ama bulamamışlardı. bende bugün tekrar gittim ve dedim ki ses kaliperlerden geliyor.
ustayla teste çıktık ustada gerçekten kaliperlerden olduğunu söyledi.
dedim geçen yılki ile aynı ses o zaman niye bilemedin diye tabi cevap hazır o ses kaliperlerden değildi yoksa anlardım.neyse ön kaliperler değişti bakalım şimdilik ses yok ileride ne olur bilinmez.ama bu hyundai ustaları nereden buluyorsa bilmiyorum artık.sen söylüyorsun şurda problem var şu parçayı değiştirin diye.
iyiki bu forum sayfası var yoksa kafayı yemiştim bu ses yüzünden.eyrıca arkadaşlara da
teşekkür ediyorum bilgilerini paylaştıkları için.

566 Mesaj
12 Ağustos 2008; 11:43:36 

motor sesi olarak bizim araçların yalıtımının zayıf olduğunu zannetmiyorum, bana bunu başka araçlar kullanan arkadaşlarım söyledi.

quote:

Orjinalden alıntı: poseid0n

slm arkadaşım birincisi getzin avantajlarını sayalım..
1.fiyat kalitede üstün.
2.atak ve hızlı
3. 5 yıl garantı cok avantajlı kafan rahat oluyor
4.euro ncap tan tam 4 yıldız

dezavantajları;
1.sert sayılabılecek amartısorlerı
2.zayıf yalıtım yuzunden ıcerı ses alması.
3. 1.5 lt motor oldugu ıcın 1.3 multıjet v.s v.s gıbı araclardan vergısının fazla olması.

Benım kendı kanatım getz sızı 3 yıl degıl 10 yıl goturur tabı kalıtelı mazot kullanmak sartıyla.euro ncap tan 4 yıldız aldı bu bmw 5 serısıyle aynı puan. tabı reno gıbı 5 yıldız alamadı ama sase olarak clıodan saglam.konforu yeterlı yol tutusuda b segmentı ortalamalarında cekısı ve son suratıde yeterlı.ama en buyuk problemı 2004 yılında uretılmıs olması yanı bıraz eskımıs teknolojı ve makyaja ragmen eskı bır yuzu var..

GETZ 2006 1.5 VGT CRDİ 88 PS ÇHY KLM ABS+EBD AÇIK GRİ

138 Mesaj
12 Ağustos 2008; 15:53:18 

quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

185 olunca tekerleğin yere temas yüzeyi mi büyümüş oluyor, ayrıca neden orijinal ebatları değiştirmek gereği duyuyorsunuz.

valla ben 4 ay önce 195 45 R 16 yaptım gayette memnunun didim gibi yolları bozuk bir yerde kullanmama rağmen hiç bir şikayetim yok

GETZZ 2006 1.5 CRDİ VGT 88 bg ÖLE BİR MAVİ Kİ ANLATILMAZ

138 Mesaj
12 Ağustos 2008; 16:12:25 

quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

SÜPER BİR DEĞER...BU BİR REKOR..DAHA ÖNCE 1030DU...DEPOYU SONUNA KADAR KULLANDIN GALİBA?

babam siz yolun yarısını çekici üstünde filanmı gidiyorsunuz ben 700 km yi zor görüyorum

4115 Mesaj
12 Ağustos 2008; 17:18:07 

quote:

Orjinalden alıntı: sniper_hakan

babam siz yolun yarısını çekici üstünde filanmı gidiyorsunuz ben 700 km yi zor görüyorum

ilginç bir yorum gerçekten haklılık payı yok da değil

976 Mesaj
12 Ağustos 2008; 20:17:24 

***FORUMUMUZ 3. YILINI KUTLUYOR***

BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE VE FORUMA KATKIDA BULUNAN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER...

Jetta 1,2 TSİ Trendline-Platinium Gri

4115 Mesaj
12 Ağustos 2008; 20:40:33 

quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

***FORUMUMUZ 3. YILINI KUTLUYOR***

BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE VE FORUMA KATKIDA BULUNAN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER...

12 AĞUSTOS 2005 den bu yana donanımhaberdeki hyundai getz klubü tam 241 sayfaya ulaşmış,
anchorman hatırlattığın için sana ve görüşlerini esirgemeyen diğer arkadaşlara sonsuz teşekkürler

2892 Mesaj
12 Ağustos 2008; 21:21:33 

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

4 Haziran 2005; 18:33:51

aynen devam abi.
herkesi en az bi tane getz sahibi yapmadan bu diyardan gitmeycem
dayım bile yılların renocusu kızlarına gidip 2 tane getz aldı.var bişey demekki

O günlerden bir hatıra. Tarihe dikkat edin

http://forum.donanimhaber.com/m_3043310/tm.htm

1405 Mesaj
13 Ağustos 2008; 17:05:00 

ARKADAŞLAR BENDE GETZ VEYA ACCENT ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA HANGİSİNİ ALACAĞIM KARAR VEREMEDİM.16000 YTL CİVARINDA PARAM VAR.AMA BİRAZ DAHA BULABİLİRİM.GETZİN HANGİ MODELİNİ ALMAMI TAVSİYE EDERSİNİZ?YORUMLARINIZI BEKLİYORUM...

590 Mesaj
13 Ağustos 2008; 19:33:36 

Arkadaslar istanbulda oturup jantlarını ve eski lastıklerını degıstıren ve jantla lastıklerı hala elınde bulunduran bı arkadasımız varsa sadece servıse gırmem ıcın bı gunluk bana eskı lastıklerını verebılırmı? aks bilyalarında sorun var vede bu jantımla lastıkte kesın garantı dısı sayılcak bosuna para bayılmayalım hyundai ye gunluk kiralarım 4 lastık ve jantınızı:) hyundai değil siz kazanın:)))

6949 Mesaj
14 Ağustos 2008; 3:57:41 

quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

Arkadaslar istanbulda oturup jantlarını ve eski lastıklerını degıstıren ve jantla lastıklerı hala elınde bulunduran bı arkadasımız varsa sadece servıse gırmem ıcın bı gunluk bana eskı lastıklerını verebılırmı? aks bilyalarında sorun var vede bu jantımla lastıkte kesın garantı dısı sayılcak bosuna para bayılmayalım hyundai ye gunluk kiralarım 4 lastık ve jantınızı:) hyundai değil siz kazanın:)))

Ey Türk! Dostunu da Düşmanını da bil artık..!

344 Mesaj
14 Ağustos 2008; 14:53:16 

138 Mesaj
14 Ağustos 2008; 15:28:28 

8 Mesaj
14 Ağustos 2008; 17:58:56 

Şu kaliper konusunda daha önce yazdığım gibi bende bayağı dertliyim aracın sol ön tarafından ses geliyor servise her gittiğim de bu kaliperden geliyor dememe rağmen hayır olamaz diyorlar bir türlü kabullendiremedim adamlara çıldıracağım en sonunda,
ayrıca farklı bir konuda bilgi vermek isterim SONAX ın garanti bankası ile yaptığı kampanyadan bahsedilmiş
bende araca uygulatmak için ufak bir araştırma yaptım ve bahsi geçen 100ytl+kdv yi İstanbul için konuşuyorum bazı bayiler kredi kartına faiz eklemeden 5 taksit avantajı sunuyorlar bence gayet önemli bir unsur fakat dediğim gibi bütün hepsi yapmıyor uygulama yaptırmak isteyen arkadaşlar bunu mutlaka araştırsınlar derim.

quote:

Orjinalden alıntı: getzci

arkadaşlar bugün servise gittim.malum bu sesler yüzünden.
bizim anamur'a geçen yıl servis açıldı yeni olduğundanmıdır nedir çok alakalılar.
geçen yıl da gitmiştim atnı servise ses problemi yüzünden ama bulamamışlardı.aracın her yerini söküp baktılar ama bulamamışlardı. bende bugün tekrar gittim ve dedim ki ses kaliperlerden geliyor.
ustayla teste çıktık ustada gerçekten kaliperlerden olduğunu söyledi.
dedim geçen yılki ile aynı ses o zaman niye bilemedin diye tabi cevap hazır o ses kaliperlerden değildi yoksa anlardım.neyse ön kaliperler değişti bakalım şimdilik ses yok ileride ne olur bilinmez.ama bu hyundai ustaları nereden buluyorsa bilmiyorum artık.sen söylüyorsun şurda problem var şu parçayı değiştirin diye.
iyiki bu forum sayfası var yoksa kafayı yemiştim bu ses yüzünden.eyrıca arkadaşlara da
teşekkür ediyorum bilgilerini paylaştıkları için.

16153 Mesaj
14 Ağustos 2008; 18:49:21 

arkadaşlar bu kuştan önce arabama jant almaya karar verdim

beğendiğiniz 14" jant modelelrini resimli ve varsa fiyatlı koyarmısınız

benim gibi düşünene arkadaşalrda fırsat olur

2 Mesaj
14 Ağustos 2008; 19:07:27 

ben konuya tarafsız yaklaşıcam dış görünüm iç görünüm fln sizin için önemliyse corsa getz den biraz daha iyi yok yol tutuşu bunun az şunun fazla yok güvenli değil bunlar mesele değil paran varsa alırsın full getz veya corsa ne yol tutuşu sorunu olur ne savrulma bide arabalara dötü m .klu fln dionuz koy ferrariyi yanına hepsinin dötü m.klu ne kavgasını yapıonuz 5 yaşındaki çocuk gibi benim arabam iyi senin araban kötü diye şimdi yazıyı okuyan getz sahipleri corsa nın görünümü daha iyi dedim die bni corsa sahibi zannetmesin bnde getz 1.5 crdi hy klm abs kullanıcısyım..

0

Ekteki dosya (1)

570 Mesaj
14 Ağustos 2008; 21:04:09 

2005 1.3 Getz GLS (85 beygir) kaç silindir?

Biz 3 silindir olarak (kullanma kılvuzunda, broşürlerde,otomobil dergilerinde) biliyoruz. Bugün arabayla uzun yola çıkacağımız için bakıma gittik.
Oradaki usta bu araba 4 silindir, çünkü 4 tane buji var dedi. Dediğine göre 1 silindire 1 buji olurmuş.

#9 - Johan Elmandeer!

16153 Mesaj
14 Ağustos 2008; 22:38:31 

3 silindir olanı dizeller

benzinliler olmayabilir

12v olması kafa karıştırıyodur

2017 Mesaj
14 Ağustos 2008; 22:42:14 

quote:

Orjinalden alıntı: EneSerhat

2005 1.3 Getz GLS (85 beygir) kaç silindir?

Biz 3 silindir olarak (kullanma kılvuzunda, broşürlerde,otomobil dergilerinde) biliyoruz. Bugün arabayla uzun yola çıkacağımız için bakıma gittik.
Oradaki usta bu araba 4 silindir, çünkü 4 tane buji var dedi. Dediğine göre 1 silindire 1 buji olurmuş.

benzinLiyse büyük bir ihtimaL benzinLi 4 SiLindirdir..dizeL 3 oLuyor...

***** DemiR24 *****
SeRviSe GitmeYeN FIAT KullaNıcıLaRı

570 Mesaj
15 Ağustos 2008; 10:10:15 

JackDaniels ve Fdd24 teşekkürler.

Arabayı piyasa fiyatından 2000 ytl düşüğe aldığımız ki kadar sevindirik olduk.

#9 - Johan Elmandeer!

590 Mesaj
15 Ağustos 2008; 11:00:58 

quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

forumda yardımcı olacak arkadas yok heralde boyle seylerdede bırbırımıze yardımcı olmayacaksak ne işe yarıyor bu forum?

4115 Mesaj
15 Ağustos 2008; 15:43:50 

istanbulda oturmuyorum,
kenarda fazlalık jant ve lastik yok,
olsa verirdim para ne demek bir günlüğüne
insanlık öldümü

344 Mesaj
15 Ağustos 2008; 17:52:11 

bence bu jant cok guzel ama ofsetli bı jant olursa daha guzel olur dıye dusunuyorum

0

Ekteki dosya (1)

133 Mesaj
15 Ağustos 2008; 18:23:00 

Merhabalar,
Ben de gectigimiz ay bir 1.4 getz benzinli sahibi oldum. II. el araç bakarken birden sıfır getz sahibi olduk. 20.000 YTL ye mal oldu bize. Biz ekstradan sadece 790 ytl'yye kasko yaptırdık. Ön cam oto.- klima - sürücü hava yastığı var. Bu kısa sürede hem şehiriçi hem de,, şehir dışı kullanma imkanım oldu. Belki almak isteyen ve tereddüt eden vs. olabilir. İlk olarak anladığım kadarıyla en çok araç içine çok fazla ses aldığının söylendiğini görüyorum. Motor sesi yüksek devirlere çıkılmadığı sürece araç içine normal düzeylerde geliyor. Hatta daha alışamadığımdan sık sık devir saatini kontrol etmek zorunda kalıyorum. Yol sesine gelince hiç de öyle abartılı değil. Hatta aracımın geçenlerde bir yakınımın 2006 Ford Focusuna bindiğimde duyduğum yol ve motor sesiyle kıyaslanamayacak kadar az ses aldığını fark ettim. Bagajı küçük. Ancak arka koltuklar katlandığında çok büyük bir bagaj elde edebiliyorsunuz. (benim gibi yeni evliyseniz tatminkar bir bagaj hacmi oluyor). Tek arka koltuğu katlayarak valizler+monte edilmemiş 180/40 cm banyo dolabı+ikea-koctas vs alınan bşr sürü ıvır zıvırlar+25 lt araç buzluğu ile eşimle ben 1200 km seyahat ettik. İki kez depoyu fulleyerek ölçüm yaptım. İlk 316 kmde 23 kuruş en son yaptığım 441 kmlik ölçümde de 21 kuruş şehirdışı yakıt sarfiyatı değerlerine ulaştım. (klima açık sürat genelde 90-100km benzin litre fiyatı 3.35). Aracın müzik tesisatı vasatın üzerinde denebilir. Basları iyi veriyor dört hoperlörle ve bilgisayardan yazdığım her mp3'ü okuyor. Yol tutuşta aracın ağırlığının verdiği bir istikrar söz konusu olsa da yandan gelen rüzgarlarda çok etkileniyor. Bu durunda 110-120 km lik sratlere çıkmanız olanaksızlaşıyor. Yeni araç alacak arkadaşlar unutmayın ki neye el atarsanız atın herkes birşey diyecek. Ben aracımdan çok memnunum, herkese de tavsiye ederm.

16153 Mesaj
15 Ağustos 2008; 22:40:54 

quote:

O günlerden bir hatıra. Tarihe dikkat edin

http://forum.donanimhaber.com/m_3043310/tm.htm

vay beaa 3 yıl olmuş

16153 Mesaj
15 Ağustos 2008; 23:16:41 

quote:

Orjinalden alıntı: koyay

Merhabalar,
Ben de gectigimiz ay bir 1.4 getz benzinli sahibi oldum. II. el araç bakarken birden sıfır getz sahibi olduk. 20.000 YTL ye mal oldu bize. Biz ekstradan sadece 790 ytl'yye kasko yaptırdık. Ön cam oto.- klima - sürücü hava yastığı var. Bu kısa sürede hem şehiriçi hem de,, şehir dışı kullanma imkanım oldu. Belki almak isteyen ve tereddüt eden vs. olabilir. İlk olarak anladığım kadarıyla en çok araç içine çok fazla ses aldığının söylendiğini görüyorum. Motor sesi yüksek devirlere çıkılmadığı sürece araç içine normal düzeylerde geliyor. Hatta daha alışamadığımdan sık sık devir saatini kontrol etmek zorunda kalıyorum. Yol sesine gelince hiç de öyle abartılı değil. Hatta aracımın geçenlerde bir yakınımın 2006 Ford Focusuna bindiğimde duyduğum yol ve motor sesiyle kıyaslanamayacak kadar az ses aldığını fark ettim. Bagajı küçük. Ancak arka koltuklar katlandığında çok büyük bir bagaj elde edebiliyorsunuz. (benim gibi yeni evliyseniz tatminkar bir bagaj hacmi oluyor). Tek arka koltuğu katlayarak valizler+monte edilmemiş 180/40 cm banyo dolabı+ikea-koctas vs alınan bşr sürü ıvır zıvırlar+25 lt araç buzluğu ile eşimle ben 1200 km seyahat ettik. İki kez depoyu fulleyerek ölçüm yaptım. İlk 316 kmde 23 kuruş en son yaptığım 441 kmlik ölçümde de 21 kuruş şehirdışı yakıt sarfiyatı değerlerine ulaştım. (klima açık sürat genelde 90-100km benzin litre fiyatı 3.35). Aracın müzik tesisatı vasatın üzerinde denebilir. Basları iyi veriyor dört hoperlörle ve bilgisayardan yazdığım her mp3'ü okuyor. Yol tutuşta aracın ağırlığının verdiği bir istikrar söz konusu olsa da yandan gelen rüzgarlarda çok etkileniyor. Bu durunda 110-120 km lik sratlere çıkmanız olanaksızlaşıyor. Yeni araç alacak arkadaşlar unutmayın ki neye el atarsanız atın herkes birşey diyecek. Ben aracımdan çok memnunum, herkese de tavsiye ederm.

hayırlı olsun

güle güle kullan

1188 Mesaj
16 Ağustos 2008; 9:56:05 

hayırlı olsun.

gerçekten sınıfının en güçlü dizeline sahibiz full bagaj+4kişi+full depo ile,yokuşa 90 ile girip 4.viteste 120,5.viteste100 ile çıkmak çok keyif verici. özellikle sollamalarda bi basıyorum bakıyorumki 140 olmuşum..

dün gece polatlıdan sivasa geldim. 25 lt mazotla 100-160 arası gidip gelmiştim,dün yorgunluktan bakmadım arabaya indiğimde bakarım,tahminen o civarda gelmişimdir yine. çünkü gösterge hep 5,0 ile 5,6 arasında bir değer gösterdi. rüzgar çoktu giderken ve gelirken + 1600 kg civarı bi ağırlık vardı arabada

344 Mesaj
16 Ağustos 2008; 17:11:00 

quote:

Orjinalden alıntı: koyay

Merhabalar,

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın ( bu arada yenı evlıyım yazmışsınız ) MUTLULUKLAR DİLİYORUM

16153 Mesaj
17 Ağustos 2008; 1:30:44 

quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

bence bu jant cok guzel ama ofsetli bı jant olursa daha guzel olur dıye dusunuyorum

0

çok ince bence

göstermez bu jant kendini