Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (718. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum daha mı iyi perfomans sağlıyor?
  • temas yüzeyi artacagı icin yol tutus daha iyi olur diye dusunuyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orjinalden alıntı: egzantirikadanalı

hayır 5, vites 2000 devir civarı gittim

BU HIZDA GİDERKEN RAMPALARA GELDİĞİNDE 5.VİTESTE Mİ DAHA İYİ ÇIKIYOR 4.VİTESTE Mİ BU YÜKLE?

kardeş bizim araçlar zaten sınıfının en güçlüsü olduğu için

vites küçültmedim 5, viteste iken yokuşa geldiğimde gaza biraz daha basıp

2000 devirin altına düşmemesine özen gösterdim yani maximum torkun

başladığı devirin altına düşmedim zaten motor devrini koruyamazsan

araç yokuşlarda 1 alt vitesi istiyo
  • 1000 ve üzeri km yapmak dikkat gerektiyor.tebrikler
    lastikte michelinden şaşma
    ffmsahin her msjın büyük harfle.dikkatini çektimi bilmiyorum ama herkes küçük yazdığına göre bi sebebi var.görgüsüzlüğe gerek yok.forumlarda büyük harfle yazmanın ne anlama geldiğini de birilerine sor öğren.bilmemek değil öğrenmemek ayıp.sayende sayfalar kısaldı
  • quote:

Orjinalden alıntı: jacks

1000 ve üzeri km yapmak dikkat gerektiyor.tebrikler
    ffmsahin her msjın büyük harfle.dikkatini çektimi bilmiyorum ama herkes küçük yazdığına göre bi sebebi var.görgüsüzlüğe gerek yok.forumlarda büyük harfle yazmanın ne anlama geldiğini de birilerine sor öğren.bilmemek değil öğrenmemek ayıp.sayende sayfalar kısaldı

büyük harlerle yazdığı doğru ama sayfa uzun da olsa kısa da olsa donanımhaberde 1 sayfa 60 mesaj içeriyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

185 olunca tekerleğin yere temas yüzeyi mi büyümüş oluyor, ayrıca neden orijinal ebatları değiştirmek gereği duyuyorsunuz.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

arkadaslar getz lastiklerimiz 175 / 65 / R14. ben 185 yapmayı düsünüyorum. lastigini degistiren arkadaslardan marka, ölçü ve fiyat tavsiyesi alabilirmiyim.

LASSA ATRACTA TAVSİYE EDİYORLAR, ORTA SERTLİKTE Bİ LASTİK AMA DAYANIKLILIĞI VE TÜRKİYE YOL ŞARTLARINA GÖRE PERFORMANSI TAVSİYE EDİLİYOR, 185 EBATI VARMI BİLMİYORUM, LASSANIN SİTESİNDEN BAKABİLİRSİN...

AYRICA BEN LASSA SNOWAYS2 KIŞ LASTİĞİ KULLANDIM 2 YILDIR, BENCE LASSA SERTLİK-YUMUŞAKLIK AYARI BAKIMINDAN PERFORMANSI İYİ.. HELE BİRDE 90KM İLE GİDERKEN YAĞMUR ALTINDA ANİ DİREKSİYON KIRMAK ZORUNDA KALINCA GÖRDÜM BUNU, BAŞKA BİR LASTİK MESELA ŞİMDİKİ KUMHOLAR OLSA KAYARDI DİYE DÜŞÜNÜYORUM, HİÇ KAYMADAN İYİ TOPLADI ÖNÜ SPİN ATARDIM YOKSA...

ONUN HARİCİNDE PARAN VARSA MICHELİN AL DERİM, HERKES ÇOK MEMNUN.. AYRICA GETZİN SERT AMÖRTİSÖRLERİNE ÇOK İYİ GELDİĞİNİ ÇOK ŞEY FARKETTİĞİNİ SÖYLÜYORLAR KULLANANLAR...

AMA KULLANMADAN BİLEMEZSİN.. BENCE LASTİKÇİDEN BUNLARI TAKTIR ARABAYA SONRA TEST ET ÇUKURLU YOLA GİRİP, ONA GÖRE KARARINI KENDİN VER.. EN GARANTİLİSİ BU.

185 OLUNCA TEKERLEĞİN YOLA TEMAS YÜZEYİ 1 CM BÜYÜYOR. AYNI ZAMANDA YERE TEMAS YÜZEYİ BÜYÜDÜĞÜ İÇİN JANTIN YANAKLARINI DAHA İYİ SARIYOR VE VİRAJLARA GİRDİĞİNDE ARACIN SAĞA SOLA YALPALAMASINI AZALTIYOR, YANİ ARAÇ DEVRİLECEKMİŞ GİBİ DAHA AZ OLUYOR VEYA SAĞA SOLA YIĞILMA VE KAYMA İHTİMALİ AZALIYOR.. BUNA KISACA LASTİK JANTTAN ÇIKACAKMIŞ GİBİ OLMUYOR DİYORLAR..KULLANANLAR... LASTİK JANTI İYİ SARDIĞI İÇİN TIRMANMA VE FREN PERFORMANSINI ETKİLİYOR DİYORLAR... BEN DE ŞAHSEN ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM... HA 1 CM İLE BU KADAR ÇOK ŞEY FARKEDERMİ DERSENİZ ASLINDA ÇOK FAZLA FARKETMEMESİ GEREKİYOR ÇÜNKÜ ALTI ÜSTÜ 1 CM GENİŞLİĞİ LASTİK DÜKKANLARINDA EBATLARI İYİCE İNCELEDİM 1 CM 1 PARMAK GENİŞLİĞİ KADAR BİR ŞEY... AMA BUNUN GENİŞLİK­-JANTA OTURMA-YERE İYİ YAPIŞMA-ASFALTTA LASTİK SESİNİ YOK ETME-YAĞMURDA FREN PERFORMANSI-İÇİNE DAHA ÇOK HAVA ALDIĞI İÇİN ESNEME KABİLİYETİNİ ARTTIRMA GİBİ ŞEYLER DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE AZ DA OLSA FARKETTİRİR SÜRÜCÜYE, HELE HELE DE BENİM GİBİ 33BİN KMYİ KUMHONUN KART LASTİKLERİYLE GEÇİRMİŞ BİRİNE... BENİM DÜŞÜNDÜĞÜM LASTİK EBADI 195-65-14 İNÇ...
    SEBEPLERİ:
    14İNÇ ÇÜNKÜ:14 İNÇTEN DAHA BÜYÜK LASTİK TAKARSAM, BU VİTES TAHVİL ORANLARIYLA VE BU 14İNÇE GÖRE AYARLANMIŞ BEYİN PROGRAMIYLA TURBO PERFORMANSIMI 2200 DEVİR YERİNE 2900-3000 DEVİR CİVARINDA BİR YERDE YAKALAYABİLECEĞİM VE BU BANA ARTI YAKIT MASRAFI OLARAK GERİ DÖNECEK DEMEK..AYRICA JANT MASRAFI DEMEK...

65MM YANAK KALINLIĞI ÇÜNKÜ: GETZİN BU SERT AMÖRTİSÖRLERİNE 65 YANAK KALINLIĞI EBADINDAN DAHA DÜŞÜK LASTİK TAKARSAM BU BANA DAHA DA SERTLEŞEN BİR GETZ OLARAK GERİ DÖNECEK.. ARKADAKİ YOLCULAR DOKUZ DOĞURUR HERALDE ZIPLAMAKTAN... BUNU ENGELLEMEK İÇİN LASTİK HAVA BASINÇLARINI İNDİRMEM GEREKECEK BU DA FAZLADAN YAKIT VE YOL TUTUŞ KAYBI OLARAK DÖNER LASTİĞİN ORTASI HAVAYA KALKACAĞI İÇİN.

195MM LASTİK GENİŞLİĞİ ÇÜNKÜ:175TEN DAHA BÜYÜK 185 VAR, YAKIT BİRAZ ARTIYOR, AMA PERFORMANSTA KAZANCI VAR... ANCAK YAKIT-PERFORMANS GETİRİSİ BAKIMINDAN Bİ NUMARA DAHA BÜYÜK OLANINA İHTİYACIM VAR,, YANİ ARACI ASFALTTA DEĞİL GENELLİKLE DAĞ YOLLARINDA KULLANACAĞIMDAN FRENE BASTIĞIMDA DURAN, GAZA BASTIĞIMDA TOPRAK YOLDA ÇUKURA GÖMÜLMEDEN TIRMANABİLEN Bİ LASTİĞE İHTİYACIM VAR.. BİRAZ DAHA YAKIT ARTACAK AMA DEĞER HERALDE...

NAPALIM ARAZİ TAŞITINA PARAMIZ YETMİYOR...2 GETZ VERSEK GENEDE VERMEZLER İŞE YARAR BİŞEY...

ARKADAŞLAR, UZUN KONUŞARAK VERMİŞ OLDUĞUM RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİM..
    ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK..
  • quote:

quote:

quote:

hayır 5, vites 2000 devir civarı gittim

BU HIZDA GİDERKEN RAMPALARA GELDİĞİNDE 5.VİTESTE Mİ DAHA İYİ ÇIKIYOR 4.VİTESTE Mİ BU YÜKLE?

kardeş bizim araçlar zaten sınıfının en güçlüsü olduğu için

vites küçültmedim 5, viteste iken yokuşa geldiğimde gaza biraz daha basıp

2000 devirin altına düşmemesine özen gösterdim yani maximum torkun

başladığı devirin altına düşmedim zaten motor devrini koruyamazsan

araç yokuşlarda 1 alt vitesi istiyo

BU SÖZLERİ SÖYLEMENE İHTİYACIM VARDI,, TECRÜBEMİ AKTARAYIM..

2006 YILINDA İSTANBUL-ADAPAZARI-AFYON ÜSTÜNDEN ANTALYA-ALANYAYA GİTTİM VE DÖNÜŞTE ALANYA-ANTALYA-AFYON-İNEGÖL ÜSTÜNDEN İSTANBULA GELDİM..1700 KÜSUR KİLOMETRE, HAVA SICAKLIĞI 42DERECE (ABARTANIN..) BAGAJ DOLU VAZİYETTE VE 3KİŞİ GİTTİK AYNI VAZİYETTE 2 KİŞİ GELDİK..DEPO FULL DOLU.

AYRICA 2007 YILINDA İSTANBUL-SAKARYA-YENİ BOLU TÜNELİ-ANKARA VE DÖNÜŞTE AYNI YOL..BİN BİLMEM KAÇ KİLOMETRE...YARIM BAGAJ VE 5KİŞİ..DEPO FULL DOLU.

UZUNYOL..
    ARACI DÜZ YOLDA DAHİ OLSA 5.VİTESTEYKEN 110 KMYİ GEÇİRDİĞİM ANDA YAKIT ARTIYOR..
    ARACI DÜZ YOLDA 4.VİTESTEYKEN 90KMNİN ÜSTÜNE ÇIKARDIĞIM ANDA YAKIT ARTIYOR.

ARACIN MOTOR DEVRİNİ (5.VİTES) KORUYARAK (BU BİRAZ DAHA GAZA ABANMAK DEMEK) RAMPAYA VURDUĞUM ZAMAN ARAÇ ŞAŞILACAK DERECEDE BAYILMADAN ÇIKIYOR SANKİ ARKADAN BAŞKA BİRİ İTİYORMUŞ GİBİ.. YAKIT SARFİYATI İSE BİRAZ ARTIYOR.. AMA ÇOK FAZLA DEĞİL..

ARACIN MOTOR DEVRİNİ (5.VİTES) KORUYARAK RAMPAYA GELMEDEN ÖNCEKİ DÜZLÜKTE 4.VİTESE DÜŞERSEM VE ARACA GAZ VEREREK MOTOR DEVRİNİ DÜŞÜRMEDEN 4.VİTESE TAKARSAM VE BU ŞEKİLDE RAMPAYI ÇIKARSAM 2500 DEVİRE SABİTLEYEREK YAKIT ŞAŞILACAK ŞEKİLDE DÜŞÜYOR..
  • quote:

ARKADAŞLAR, SİZİN NEDEN KÜÇÜK YAZDIĞINIZI BİLMİYORUM, AYRICA FORUMDA BÜYÜK HARFLE YAZMANIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ DE BİLMİYORUM, BİLEN KİMSE SORUYORUM CEVAPLASIN.. SAYEMDE SAYFALAR KISALMIŞ OLABİLİR, HER DEFASINDA ÖZÜR DİLİYORUM, BAŞKA YAPABİLECEĞİM BİRŞEY YOK.. AYRICA KÜÇÜK HARFLE YAZMAMI İSTEYEN ARKADAŞLAR, DELL İNSPİRON 6000 MARKA LAPTOBUM İÇİN SİYAH RE[NK CAPSLOCK TUŞU GÖNDERSİN DE BİZ DE NORMALE DÖNELİM..YANİ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

quote:

büyük harlerle yazdığı doğru ama sayfa uzun da olsa kısa da olsa donanımhaberde 1 sayfa 60 mesaj içeriyor

• ffmsahin
    sen yazmaya devam et,
    yalnız milleti kızdırmamak adına küçük yaz
  • quote:

ffmsahin
    sen yazmaya devam et,

ARKADAŞLAR PROBLEMİMİ ANLAMADINIZ GALİBA.. CAPSLOCK TUŞUM YOK.. İSTEMİYORSANIZ TAKILMAM Bİ DAHA...
  • selam herkese abilerim kardeşlerim;

bizde 2004 model ep (extra paket) li getz var şuan 30 binlerde babam emekli olduğu için fazla kullanmıyor bende ehliyetimi alamadım daha ben uzun süredir araştırıyorum öncelikle kumho lastiklerini değiştirmek istiyorum getzimizin hazır lastiği değiştirmişkende şöle 15 " jantta istiyorum ama ben istiyorum babama söyleyince gereksiz bulduğunu söylüyor ona göre jant ı olan arabaya jant almak saçma geliyor aslında bir bakımada haklıda ama ,gençlik işte kanım kaynıyo ne güzel durur aslında ... nasıl ikna etsem ki babamı:D

birde şerefsizin teki bütün arabaları çizmiş bizim arabanında sol ön kapısı harita olmuş çok kötü duruyor ne kadara boyarlar acaba serviste kapıyı birde rengi tutarmı?

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
  • Benim lastikler arabayı alalı 1 sene olmadı bu hale geldi bu şekil baya çatlaklar var.Merak ettiğim diğer soru ise dubleks lastik aniden patlayıp kazaya yol acabilirmi yoksa yarılsa bile havası yavaş yavaşmı iner?

http://forum.donanimhaber.com/m_25151773/mpage_1/key_//tm.htm#25151773
  • quote:

quote:

ffmsahin
    sen yazmaya devam et,

ARKADAŞLAR PROBLEMİMİ ANLAMADINIZ GALİBA.. CAPSLOCK TUŞUM YOK.. İSTEMİYORSANIZ TAKILMAM Bİ DAHA...

Bende bildiğim kadarıyla forumda büyük harfle yazmam saygısızlık ve bağırmak anlamına geliyor.Yanlışım varsa düzeldin arkadaşlarCaps lock sorununuda aşağıdaki gibi çözebilirsiniz.

Xp işletim sistemi kullanıyorsanız başlat çalıştır osk yazın ekran klavyesi açılacaktır oradan caps a bir kere basarsan klavyeden artık küçük yazabilirsin.

Vista kullanıyorsanız başlata basın hemen üstündeki arama cubuğuna ekran klasvyesi yazın ve ona tıklayın aynı işlemi bundada yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creative52 -- 29 Temmuz 2008; 0:14:18 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

quote:

quote:

ffmsahin
    sen yazmaya devam et,

Bende bildiğim kadarıyla forumda büyük harfle yazmam saygısızlık ve bağırmak anlamına geliyor.Yanlışım varsa düzeldin arkadaşlarCaps lock sorununuda aşağıdaki gibi çözebilirsiniz.

Xp işletim sistemi kullanıyorsanız başlat çalıştır osk yazın ekran klavyesi açılacaktır oradan caps a bir kere basarsan klavyeden artık küçük yazabilirsin.

Vista kullanıyorsanız başlata basın hemen üstündeki arama cubuğuna ekran klasvyesi yazın ve ona tıklayın aynı işlemi bundada yapın.

büyüksün beyaa..

• getzlerin orijinal alarma cam kaldırma modülü takılıyomu?? yav yokmu bilen duyan?????
  • quote:

Orjinalden alıntı: _By_BoSs_

getzlerin orijinal alarma cam kaldırma modülü takılıyomu?? yav yokmu bilen duyan?????

bu konu bu bölümde konuşulmuşdu bi ara istersen
  • quote:

getzlerin orijinal alarma cam kaldırma modülü takılıyomu?? yav yokmu bilen duyan?????

takılıyor arkadasım daha 2 gun once taktırdım serviste hersey dahil 90ytl ye takıyorlar fakat benım cam kaldırma modulunu almıstım sadece işçilik parası olarak 60ytl aldılar vede super çalışıyor
  • Arkadaslar bızım getzlerin ( makyajlı kasa ) hoparlorleri kaç cm? 13mü 16 mı?
  • sadece kaldırıyor mu yoksa indirebiliyormu aynı zamanda ?

quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

quote:

takılıyor arkadasım daha 2 gun once taktırdım serviste hersey dahil 90ytl ye takıyorlar fakat benım cam kaldırma modulunu almıstım sadece işçilik parası olarak 60ytl aldılar vede super çalışıyor
  • 
Sayfa: önceki 716717718719720
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.