Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (565. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.790.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar benım bu sorum olcak su okullar acılmadan once sis farı taktırmak ıstıyorum yanı bu aralarda halletmem lazım en ucuz hyundai dervisi neresı ınternetten arastırdıgım bızım bu yukada coskunu aradım 340ytl istedıler ucar 300ytl ve karoto 280ytl ıstedı acaba bole 200-250 ytl arası yaptırabılecegım bıyer varmıdır. yaptırmıs olan arkadaslar yardımcı olursa sevınırım
  • yaw 250 yi gözden çıkardıysan

280e yaptır işte
  • Sonunda 50000 i de devirdik, :)
    hiç bir sorun yok....
    bakımını da yaptırdım 170 ytl ye,
    yağ yağ filitreleri değişti ve kontrol edildi, işçilik süresi 2 saat yazıldı.
    benim şimdi anlamadığım. Yağ, yağ flitresinin ve hava filitresinin değişimi 2 saat nasıl sürebilir. ya da yapmış olan varmı o kadar saat süreceğine inanan varmı. varsa birdaha sesimi çıkarmıyacağım da. Yane o 2 saatlik iş için benden 80 ytl para alıyorlarda o yüzden soruyorum.

Bide benim araçta aldığımdan beri olan sol ön tekerden gelen tokurtu yu her bakımda olduğu gibi bu bakımdada sordum. Bu sefer dediklerine göre çamurluk içi koruması göçmüş dediler, o zaman ben aldığımdan beri göçük dedim bende, o zaman ses çıkmıyo tabikide.
    neyse bidaha götürcem asıl söylemem gereken sorunu söylemeyi unuttum zate servise.
    galiba ben satana kadar arabadaki o ses devam edecek.
    herkese getzli günler.

• Orjinalden alıntı: JackDaniels

yaw 250 yi gözden çıkardıysan

280e yaptır işte.

BABA YAPMNA ETME OGRENCI ADAMIZ 30 YTL LIK MAZOTLA 200KM YOL YAPIOM BEN SEHIR ICINDE
  • quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

Sonunda 50000 i de devirdik, :)
    hiç bir sorun yok....
    benim şimdi anlamadığım. Yağ, yağ flitresinin ve hava filitresinin değişimi 2 saat nasıl sürebilir. ya da yapmış olan varmı o kadar saat süreceğine inanan varmı. varsa birdaha sesimi çıkarmıyacağım da. Yane o 2 saatlik iş için benden 80 ytl para alıyorlarda o yüzden soruyorum.

Bide benim araçta aldığımdan beri olan sol ön tekerden gelen tokurtu yu her bakımda olduğu gibi bu bakımdada sordum. Bu sefer dediklerine göre çamurluk içi koruması göçmüş dediler, o zaman ben aldığımdan beri göçük dedim bende, o zaman ses çıkmıyo tabikide.
    neyse bidaha götürcem asıl söylemem gereken sorunu söylemeyi unuttum zate servise.
    herkese getzli günler.

BEN SADECE YAĞI DEĞİŞTİRDİM 2SAAT SÜRDÜ, BAKIM YAPTIRDIM 4SAAT SÜRDÜ...

DAHA ERKEN DEĞİŞEBİLECEĞİNİ DE SANMIYORUM, ÇÜNKÜ YAĞIN MOTORDAN TAMAMEN İNİP DÖKÜLMESİNİ BEKLEMEK YARIM SAAT SÜRER HERALDE

• Orjinalden alıntı: getz_crdi88

Orjinalden alıntı: JackDaniels

280e yaptır işte.

BABA YAPMNA ETME OGRENCI ADAMIZ 30 YTL LIK MAZOTLA 200KM YOL YAPIOM BEN SEHIR ICINDE

UCUZUN YAHNİSİ YAVAN OLUR, 3KURUŞ FAZLA VER SAĞLAM OLUR, DÖKÜLÜR SONRA YOLDA GİDERKEN, REZİL OLURSUN HAVA YAPAYIM DERKEN, KIRILIR ELİNDE KALIR SÖKERKEN, YERİNE OTURMAZ TAKARKEN...

• Orjinalden alıntı: ffmsahin

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

280e yaptır işte.

UCUZUN YAHNİSİ YAVAN OLUR, 3KURUŞ FAZLA VER SAĞLAM OLUR, DÖKÜLÜR SONRA YOLDA GİDERKEN, REZİL OLURSUN HAVA YAPAYIM DERKEN, KIRILIR ELİNDE KALIR SÖKERKEN, YERİNE OTURMAZ TAKARKEN...

BUGUN ANLASTIM ZATEN 280 E YAPILICAK
  • aynı sorunu ben de yaşadım bana kaputun altındaki kaputa bağlı bir malzemeden kaynaklandığını söylediler hallettiler de ama şimdi arasa bir çok az da olsa karşıma ıkıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: handsomeprince

Arkadaşlar, bu ön camın altındaki plastik ızgaradan gelen sesi çözen arkadaşlar nasıl bir işlem yapmışlardı acaba? Birazdan servise gideceğim de onlara yaptırayım bari. Bir de arkadan gelen ses yine tekrarladı. Hem de eskisinden daha da beter. Çözeceklerini sanmıyorum ama yine de bu iki ses için bugün servise gideceğim. Televizyon reklamlarında çıkıyor, hepimiz görüyoruz, tüm Hyundai bayileri ISO 9001 kalite belgeliymiş. Bu kaliteli Hyundai servislerinin neredeyse bütün getzlerde ortaya çıkan bu iki sesi artık şıp diye çözmesi gerekiyor bence.

• quote:

Orjinalden alıntı: erginbay

Sonunda 50000 i de devirdik, :)
    hiç bir sorun yok....

herkese getzli günler.

bendede soğuk havalarda önden bi sesler geliyo

sanki ön taraf kopup gidecek gibi

servis her sefereinde bişey yok deyip geri veriyo

bakalım nereye kadar sabredicem

• Orjinalden alıntı: getz_crdi88

280e yaptır işte.

öylede o zaman hiç yaptırma

250 liralık mazotla 2500 km yol yaparsın sende
  • Debriyajdan ses geliyor, servise baktırdım abi indirmemiz lazım şimdilik gerek yok, baskı balatan bitince bakarız dediler, ama bence ses pedalın oradan geliyor
  • Bu yaz sıcagında çamurlar yapıştı arabaya :):):)

EN PİS GETZ YARISMASINI BIDAHA BASLATALIM..
  • anchorman: aynı ses bende de var...aldıgımdan beri hem de...çok takmamıştım kafama ama 50.000 bakıma giricem girdiğimde baskı balataya da baktırırken onu da söylemeyi düşünüyorum.
  • gecen gun ilk defa muzik acmadım arabayı dınlıcem dıye ve sehır ıcı dınlemelerın sonunda aldıgım notlar;

1-Direksıyon kutusundan gene ses gelıyor (halletmıslerdı ama gene bısıler gevsedı heralde).
    2-frenlemelerının sonlarına dogru disklerden hafıf ugultular gelıyor yanı metal surtmesı seklınde ama daha araba 14.000 kusur.
    3-100km ve ustunde dıreksıyon titriyor
    4-Arka bagas kapagındakı ses naptıysam gecmedı (plakalıgı ıptal ettım çift taraflı bant ıle plakayı sabıtledım ama genede gelıyor ses).

SANIRIM İLK UCU SERVISTE YAPILCAK ISLER AMA 4. SU ZAMANINDA BIRKAC ARKADAS BISI DIODU BAGAJ KAPAGININ ICINDE BI KAPAK VAR VS. VS. DIE O ARKADASLAR KIMLERSE YARDIMCI OLURLARSA SEVINIRIM...
  • Arkadaşlar, benim CD çalarım son zamanlarda bayağı bir sorun yaratmaya başladı. Cd leri okumamaya başladı. ERROR 05 veya ERROR 06 yazıyor. Daha önce okuduğu cd leri şimdi okumuyor. Hiç cd okumasa arızalı diyeceğim ama çok az cd okuyor. Yeni cn hazırlıyorum, takıyorum, okumuyor. Müzik cd si, mp3 hazırlıyorum, hem de değişik hızlarda yazdırıyorum, klasörlü, klasörsüz her şekilde atıyorum, okumuyor.ama eskiden kalma bazı cd lerim var, onları okuyor. Cd nin markasından olabilir dedim, eski cd lerimle aynı marka cd aldım, denedim, yine okumadı. Ben o eski cd leri de aynı pc de ve Nero ile yazdırmıştım. Çok ilginç bir durum ya. Ben elektronikten de anlarım biraz. Çıkarabilseydim, açıp cd okuyucu gözünü temizlerdim. Muhtemelen toz tutmuştur.
  • Arkadaşlar, CD çaları nasıl sökebilirim bilen biri gösterse (mümkünse fotoğraflı olarak) çok iyi olur. Çıkarırken tahrib etmek istemiyorum çünkü.
  • arkadaşlar dizel getzin 40bin bakımına ne kadar gidiyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: handsomeprince

Arkadaşlar, benim CD çalarım son zamanlarda bayağı bir sorun yaratmaya başladı. Cd leri okumamaya başladı. ERROR 05 veya ERROR 06 yazıyor. Daha önce okuduğu cd leri şimdi okumuyor. Hiç cd okumasa arızalı diyeceğim ama çok az cd okuyor. Yeni cn hazırlıyorum, takıyorum, okumuyor. Müzik cd si, mp3 hazırlıyorum, hem de değişik hızlarda yazdırıyorum, klasörlü, klasörsüz her şekilde atıyorum, okumuyor.ama eskiden kalma bazı cd lerim var, onları okuyor. Cd nin markasından olabilir dedim, eski cd lerimle aynı marka cd aldım, denedim, yine okumadı. Ben o eski cd leri de aynı pc de ve Nero ile yazdırmıştım. Çok ilginç bir durum ya. Ben elektronikten de anlarım biraz. Çıkarabilseydim, açıp cd okuyucu gözünü temizlerdim. Muhtemelen toz tutmuştur.

O BAZEN BANADA OLUYO AMA CD YI CIKARIP KOLTUGA SURTTURUYORUM TEMIZLEMEK ICIN SORA 2-3 HOHLUYORUM TSHIRT E SILIYORUM FELAN CALISIYO BU DEMEK OLUYORKI BENIMKINDE CD KIRLI DIE SENDEDE ICERDE OKUYUCUDA VARDIR BISI TUZ FELAN KACMISTIR SU PC LERIN CD ROM LARINI TEMIZLEDIGIMIZ CD LER VARYA HANI JELINI SURUYOSUN DONERKLEN BUTUN TOZLARI USTUNE CEKIO O DENENEBILIRMI ACABA TEYP DE UYGULANIRSA BENCE TOZUNU TOPRAGINI ALIR GIBI ME GELIYOR

• Herkese Merhaba Arkadaşlar.
    Son mesaja hemen bilgim dahilinde cevap vereyim.
    Cd rom temizleyici aparatlarla araç cd playerleri temizlenemiyormuş, neden olduğunu bilmiyorum, corollanın kitapçığında öyle yazıyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tnskc

Herkese Merhaba Arkadaşlar.
    Son mesaja hemen bilgim dahilinde cevap vereyim.
    Cd rom temizleyici aparatlarla araç cd playerleri temizlenemiyormuş, neden olduğunu bilmiyorum, corollanın kitapçığında öyle yazıyordu.

Evet, halkısın. Denedim olmadı. Büyük ihtimalle dediğim gibi CD çaların okuyucu gözü toz tutmuş. Okuyucu göz lazerle cd lerı okuyor. Toz tutunca da cd yi tam olarak göremiyor ve bu nedenle her cd yi okuyamıyor. Ya da okuması için defalarca çıkarıp takman gerekiyor. Aynı şey VCD player, cd-rom vb. için de geçerli. VCD player e cd takıyorsun, 'NO DISK' yazıyor, siz de cihazım bozuldu diyorsunuz. Aslında bozulmamış, okuyucu gözü toz tutmuştur. Yapılması gereken şey kapağının açılması ve okuyucu gözün nemli bir pamukla silinmesi. Ben CD çaları çıkarabilsem halledeceğim ama nasıl çıkaracağımı bilmiyorum. Uğraşarak zarar da vermek istemiyorum. Çıkarmasını bilen arkadaşlar tarif etseler iyi olur.

• 
Sayfa: önceki 563564565566567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.