Şimdi Ara

Acer: Amerikalı bilgisayar üreticileri 20 yıl içerisinde yok olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
11.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acer'ın kurucusu Stan Shih

Dizüstü bilgisayar pazarındaki yüksek satış başarısıyla geçtiğimiz yıl Dell'i geride bırakarak HP'nin hemen ardından dünyanın en büyük ikinci büyük PC üreticisi unvanını ele geçiren Acer'dan iddialı açıklamalar geldi. Firmanın kurucusu Stan Shih, Amerikalı bilgisayar üreticilerinin 20 yıl içerisinde yok olacağını, çünkü yüksek talep gören düşük maliyetli bilgisayar üretme yeteneğine sahip olmadıklarını, bu nedenle Amerikalı televizyon üreticileriyle aynı kaderi paylaşacaklarını iddia etti.

Dünyanın en büyük ikinci bilgisayar üreticisi unvanını ele geçiren Acer, 2011 yılında HP'yi de geride bırakarak en büyük bilgisayar üreticisi olmayı hedefliyor.

• Sağlam gaz almış..
  • ya 3. dünya ülkelerine satıyorlar konuşuyorlar, bilgisayar gelişen bir teknolojidir, dandiğinin alıcısı olduğu kadar iyisini arayan da var.televizyonla karşılaştırması cok yanlış...
    örneğimi güçlendireyim, bakınız dünyanın 1. si hp 2. si acer türkiyedeki satış durumları?
    gidin bir bilgisayarcıya en dandik laptop üreticisi diye sorun tamamı hp der...
    avrupa ülkelerine giremez bu dandik firmalar dediğim gibi 3. dünya ülkelerine anca...o durum bunun dediği gibi olsaydı dünyada mercedes, bmw gibi araba firmaları olmazdı
  • Hak veriyorum. Zaten Amerikan firmalarının tamamı uzak doğuda üretim yapıyor.
  • niye böyle oldu şimdi :) dellendim haa nasıl dell i geride bırakırlar sağlam marka olsa içim yanmıcak
  • ünlü markalar arasında en dandik laptopları üreten markadır aynı zamanda .
  • HP yide geçmiş yuh !
  • yavaştan gel
  • en büyük bilgisayar üreticisi olmayı hedefliyor. hedef belirlenmiş atış serbest, pazar, piyasa olabildiğince geniş
  • ya geçsinler hp yi arkadaşım beş para etmez bilgisayarı 1400 1500 kim satıyor hp.millet sırf iki üç damgası var diye hp alıyor neymiş efendim tasarımı iyiymiş...bence acer çok tutuldu hakediyorda ben şu an acer 5739g modlini kullanıyorum çoğu markanın 1700 1800 lük laptoplarını aratmıyor.1390 a gt 240 4 gb ddr3 ram daha ne olsun.signal up teknolojiside cabası
  • adamlar yapıyor bızım vestel zamanında ılk santo rosa ıslemcılı notebook ları tr de uretmısdı yapamadılar.
    sımdı kapandı vestel notebook fabrıkası uzucu bı durum..
  • Acer önce kullandığı plastik anlayışını değiştirsin sonra hedeflerini güncellesin.

Her yaptığı laptop kalitesizlik abidesi.
  • Hacı bunamış herhalde 20 yıl sonra belki de yoksun emice.Acer netbook satışlarıyla Dell'i alt etti.Bir de son zamanlarda Dell'in fazla f/p ürünü olmadığı için düştü
    @onlyone
    Dediklerin çok alakasız.Ona bakarsan Dünya'nın en güçlü ve en kaliteli bilgisayarları Alienware'dir.Dünyada bütün ilkleri bu firma kendi bünyesinde barındırır.Ama Avrupa'da bu ürün yok denecek kadar azdır.Demek ki Avrupalı bilgisayardan hiç mi hiç anlamıyor
    Bir de bütün markalar Uzak Doğu'da üretim yaptırır.(Bkz:Quanta)
    Bir de amca "yüksek talep gören düşük maliyetli bilgisayar üretme yeteneğine sahip olmadıklarını" demiş.Adam gerçekten bunamış.Resmen kalitesiz malzeme kullandıklarını itiraf etmiş
    @Death666'e katılıyorum
    @kaiser_q
    Senin 5 para etmez dediğin bilgisayarlar oyunlarda seni geçiyor boşuna GT240M ile kendini avutma(GT240M'i vurguladın diye böyle söylüyorum).Kimse malını kötülemez hesabı
    Dipnot:HP fanatiği demeyin evde Dell ve Toshiba'da var

• ben acer 5738g kullanıyorum gayet memnunum hedeflerinin olması da gayet iyi
  • böyle olsaydı şimdiye kadar avrupa da mercedes -bmw -renault -wolkswagen- fiat gibi markaların uzakdoğulu otomobil firmaları tarafından piyasadan silinmesi gerekirdi . acer olsa olsa hatip ettiği kitle deki pazar payında - tabiri caizse kendi sikletinde lider olabilir
  • Acer Yapar Kardeşim dandik felan degil... Diger laptoplara göre gayet iyi...
  • Elimdeki Asus'ta sorun çıkardı ya bundan sonra tek alacağım dizüstü Sony ve Toshiba'lardır. Başka yok. Hepsi tırt...
  • bu yazı hiç bir zaman gerçek olmaz
    çünkü 2012 dünya yok olucaksa o zaman burda yazanlar olmaz
  • Toshiba ve sony pazarlamayı bilmediği için 2000-2500 TL den satmaya çalışıyor zaten.Gerçi bunlarda uzakdoğu markası.Acer'inKendi ürettiği Packard Bell , kendisinden çooook daha kaliteli malzeme kullanıyor.Kendi markalarından ders alsınlar önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mech.Engineer -- 20 Ocak 2010; 0:01:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_catcher

Elimdeki Asus'ta sorun çıkardı ya bundan sonra tek alacağım dizüstü Sony ve Toshiba'lardır. Başka yok. Hepsi tırt...

sony ve toshibalarda az buz sorun çıkarmıyor ama..

sadece onlar değil, hepsinde sorun çıkabiliyor, aldığımız ürün bozuldu diye bu marka kötü diyemeyizki.

asus bozulur toshiba alırsın oda bozulur, gider sony alırsın şansına bozulmaz, en iyisi sony dersin.böyle bir mantık doğru olmaz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.