Şimdi Ara

Seoul Hiremco Turbo HD Sinyal Yok Sorunu Çözülemedi ! (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
2
Favori
60.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 1 Nisan 2010; 12:11:28 >
  • son takılan değiştirilen tuner lerden arızalanan oldumu arkadaşlar??
  • Yapılan eleştiriler firmanın cihazları onarıp, onarmamasından dolayı değil! Kaç defa yazacağız aynı şeyleri?

Madem ilk parti tunerlerinin sorunlu olduğu ortaya çıktı, firma neden ürünleri toplatıp, onarıp, tekrar piyasaya sürmek yerine bozuk malların satılmasına göz yumdu, "sen al, bozulunca getir yaparız" dedi?

Neden firma kendilerinden kaynaklı bi arıza için kargo parasını müşteriye ödetti? Bu durumda yerel servisin arızalı cihazı merkez servise göndermesi lazım, müşterinin değil.

Ve "onarıldı, tuneri değiştirildi" denen cihazlar neden tekrar arızalandı? Mantıklı bi açıklama göremedim, duyamadım ben hiç, hep " şu aydan itibaren sorun giderildi, bu aydan itibaren sorun giderildi" tarzı yanıtlar verildi, neden, ne oldu, nasıl oldu da giderildi, önceki onarılan cihazlarda neden arıza tekrarlandı kimse bişey demedi.

Ürün teknik olarak daha önce başka bir konuda incelendi, merak edenler forumu araştırıp bulabilir.

Makul ve mantıklı bir açıklama yapılsın, yeni arızaların çıkmadığını görelim, buradan firmaya gerektiği övgüyü yazmayı da biliriz kimsenin şüphesi olmasın.

• ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 1 Nisan 2010; 12:11:44 >
  • @eteksen

Yazdığınız özeti okudum.

Bakın arızalı tunerlerin değiştirildiği, yeni tunerlerin geldiği uzunca zamandan beri söyleniyor, ben aralık ayının başında almıştım cihazı, o zaman da "arızalı tunerler %2-3 civarında, yeni tunerlerle değiştiriyoruz onları" diyorlardı. Firmaya aylardır, devamlı yeni tuner mi geliyor?

Ayrıca tekrar tekrar tekrar yazıyorum ilk parti tunerlerde sorun olduğu anlaşılınca neden ürünler geri toplatılmadı?

Umarım bir müşteri olarak nelerden dolayı şikayetçi olduğumu anlamışsınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

quote:

Orijinalden alıntı: ecarus_

quote:

Orijinalden alıntı: pehlivanoy

Bu ürünü hepsiburada dan aldım ve sizin yorumlarını okyunca siparişim gönderilmeden hemen iptal ettirdim ve 150 tl hediye çeki alacaktım ondan bile vaz geçtim. x3 turbo bana 140 tl malolacaktı genede almadım millet nasıl 290 tl verip alıyo helal olsun paraları çok demekki. sizlere teşekkür ediyorum en azından bi kişi kurtarmış oldunuz...

sn pehlivan önemli olan malın alınıp alınmaması değil malın ayıbının bilinmesi daha önemli.tamam ürün güzel işlevleri verimi güzel parasına göre mükemmel 290 tl yerine sorunsuz ama 350 tl ye bile böyle bir ürün alınır.

ürün ayıplı çıkmaya da bilir bakınız önceki sayfalara memnun olan insanlar da var.sadece alacak olanlar ve alanlar sinyal sorunu olduğunu bilsinler böyle bir sorunla karşılaşınca neler yapabilirler onu öğrensinler yeter.

saygılar selamlar.

Bu ürünün alanların tamamı bunu yaşayacakmış gibi yayın yapıyorsunuz. Firma zaten gerekli açıklamayı yapmış. Belli bir aşamadan sonra, yaptığınız uyarı artık amacını aşıyor. Kaş yapayım derken göz çıkartmayalım.

Firma eline gelen ürünlerin hepsini sorunsuz tunerlerle değiştirdi ve değiştiriyor. Değiştirmem gibi bir ifadesi yok.
    Ayrıca Şubat-2010 sürümlerinden itibaren tunerler sorunsuz.

Ürünü teknik olarak bir kişinin bile yorumlamaması ilginçtir. Burası donanimhaber ise teknik tartışmalar olmalı. sikayetvar.com değil.

sn eteksen bu konu başlığı ürünü tanıtmayla alakalı bir konu başlığı değil.

şubat-2010 sürümülerin sorunsuz olduğu neresinden belli kaldı ki ben 4 değişim yaptım bunların dördü de sorunsuz diye değiştirildi.

bu ürünü alanların tamamı sinyal sorunu ile karşılaşmaz belki de..

firma istediği kadar açıklama yapa bilir.İkinci değişimimde konya sokakdaki satıcı merihvideo yu aradı tuner sorunundan dolayı geri dönen ürünler olduğunu belirtti firma bunu üzerine değişimi 4 gün sonraya erteledi.bir hafta sonra yeni gelen ürünlerde tunerlerin bu sorunu bir daha yaşatmayacağı belirtildi.(5. cihazımı değişimle almışım.2 aya yaklaştı sorunum yok çok şükür)

Firmanın açıklaması beni bağlamaz...(yani)...

yaptığım uyarının amacını aştığını yazmışsınız henüz amacına ulaşmadı ki amacını aşsın.bakınız önceki sayfalara yaklaşık 5 ay sonra sinyal sorunu yaşayanlar var.durum böyleyken hangi amaçtan nasıl ?neye güvenerek amacını aşıyor demişsiniz anlamış değilim.

tf de teknik bilgi var nedense övenlerin sayısı daha çok dh de teknik olarak tartışılan konular var lütfen araştırınız.

bizde değişim yapılıyor dedik ürünü alanların,alacak olanların bundan haberi olsun istiyoruz.hemde en yoğun bir biçimde şahsım hayal kırıklığı yaşadı başka şahıslar bunu yaşamasın istiyorum.

merihvideo nunda şunu bilmesini istiyorum kargo ücretini üstlenmesi en mantıklısı olurdu.madem ürünü toplamadın zarar ederim diye bir yandan sıcak para akışı sağlamak amaçlı zaten günaha girdi birde kargo ücretini mağdurun sırtına yüklerse çoluğundan çocuğundan çıkar.(temennimiz bu değildir bu da bir nevi uyarıdır)

saygılar selamlar...teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Biohazard

son takılan değiştirilen tuner lerden arızalanan oldumu arkadaşlar??

sn Biohazard üstadım benim tuner 2 aya yaklaştı şu anda bir sorunum yok.sorun yok demek için henüz erken olduğu kanısındayım.

saygılar.
  • quote:

quote:

sn Biohazard üstadım benim tuner 2 aya yaklaştı şu anda bir sorunum yok.sorun yok demek için henüz erken olduğu kanısındayım.

saygılar.

benimkisi 4 kere servise gitti en sonuncusu ise "sorunsuz" denilen tuner degisimi icindi..hala sinyal yok problemi yasadigim kanallar oluyor ara ara..bilginize..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslowcat

quote:

quote:

saygılar.

benimkisi 4 kere servise gitti en sonuncusu ise "sorunsuz" denilen tuner degisimi icindi..hala sinyal yok problemi yasadigim kanallar oluyor ara ara..bilginize..

sinyal sorunu tum kanallarda birden yasanıyordu yanlıs bilmiyor isem tuner sorunu oldugunda
    cihazdaki lnb ayarındaki frekansların yanlıs secilmis olmasındanda bazı kanallar sinyal yok uyarısı verebiliyor
    (hafta sonu evde cihazımda denedigimde farkettim )

• quote:

Orijinalden alıntı: vasfiuysal

quote:

quote:

quote:

saygılar.

sinyal sorunu tum kanallarda birden yasanıyordu yanlıs bilmiyor isem tuner sorunu oldugunda
    cihazdaki lnb ayarındaki frekansların yanlıs secilmis olmasındanda bazı kanallar sinyal yok uyarısı verebiliyor

eywallah patron,
    lakin, daha once de yazdigim gibi, soyle bir problem var, sinyal yok problemi her defasinda ayni kanallarda degil farkli kanallarda ortaya cikiyor. mesela dun aksam fenerim yenmis keyfim yerinde spor programlarini izliyorum, ahmet cakari izleyeyim egleneyim diyorum aciyorum kanalturku sinyal yok diyor hemen ustunde ntvspor var ona cikiyorum bekleyince yayin gelior sonra tekrar kanalturk bu sefer yayin var. sonra tv 8 e iniyorum yayin var ntv spor a geri geliyorum sinyal yok diyor..gittim karsikomsuma ki kendisi gs lidir yuzumu kizarttim abi su ntvspora bi bakalim dedim onda canavar gibi calisiyor (bunu niye soyledim;merkezi sistem var apartmanda ;))
    gece de kanal d de okan bayulgeni izlemek istedi hanim bir kac kere trt1 ve kanal d gecislerinde sinyal yok aldik.

sozun kisasi dedigin gibi olsa hep ayni kanallarda sorun cikmali degil mi? bu aletin sinyali yakalamasi cidden sorunlu...artik ben yazmaktan biktim burda hala savunanlari gorunce de (sozum sana degil) Allah'a havale ediyorum sadece :)..isteyene gelin gorun dememe ragmen kimse gikini dahi cikar(a)miyor ama lafa gelince herkes aslan kesiliyor...
    saygilar...

• bu arada ustteki durumu hemen hemen her izledigimde yasadigimi belirteyim de belki koru korune savunmak yerine empati yapmayi deneyenler ve becerenler cikar.

asagidaki mesajda tf dendir...dun gece yazmis arkadas (gerci bazilari icin rakip firma,kiskanan biri, piskopat vs dir ama bilgiye onem verenler icin buraya yaziyorum)

selam arkadaşlar ben 95 den beri uyducuyum (elektronik teknikeri) x3 turbonun kronik tuner problemi var firmaya mail attım geri dönme tenezzülü bile göstermediler 10 senelik kyoto 8550dapcının bile tıkır tıkır çalıştıgı 150 parabol çanakta sinyal problebi yaşadım (ayrı ayrı 2 adet x3 turbo denedim) ilgilenen arkadaşlara duyrulur
  • quote:

bu arada ustteki durumu hemen hemen her izledigimde yasadigimi belirteyim de belki koru korune savunmak yerine empati yapmayi deneyenler ve becerenler cikar.

asagidaki mesajda tf dendir...dun gece yazmis arkadas (gerci bazilari icin rakip firma,kiskanan biri, piskopat vs dir ama bilgiye onem verenler icin buraya yaziyorum)

selam arkadaşlar ben 95 den beri uyducuyum (elektronik teknikeri) x3 turbonun kronik tuner problemi var firmaya mail attım geri dönme tenezzülü bile göstermediler 10 senelik kyoto 8550dapcının bile tıkır tıkır çalıştıgı 150 parabol çanakta sinyal problebi yaşadım (ayrı ayrı 2 adet x3 turbo denedim) ilgilenen arkadaşlara duyrulur

eyvallah hocam paylaşımınız için teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

saygılar.

hayır hocam ilk cihazım sanırım arızalıydı kurulum vs herşey içinde almıştım ürünü kurulumu yapan arkadaş epeyce uğraşmıştı turbo hd yi ikinci kez kuruyordu.4 saat sonra tümden gitti kanallar.diğer 3 tanesi ortalama 8 ya d a 9 gün de tamamen sinyal yok oldu hergün kanal sayısı azalarak gidiyor kanllar birden değil.kurulumda hata olabilir diye arkadaş 3 kez geldi tesisatı kontrol etti sonuç aynı .

sizide korkutmuş olmayayımda eğer kanallarda sinyal yok diyorsa arıza yavaş yavaş hazıl olmakta.
    umarım korktuğum başınıza gelmez.

saygılar selanlar teşekkürler

• çok erken çamura yattılar.
  • quote:

bu arada ustteki durumu hemen hemen her izledigimde yasadigimi belirteyim de belki koru korune savunmak yerine empati yapmayi deneyenler ve becerenler cikar.

bu yeni birşey değil ki , zaten sinyal sorunu biliniyor vede üzerine konuşuyor tartışıyoruz uzun zamandır

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Bundan 5 yıl sonra...

ultraslowcat: sevgili ecarus benim kanalların bazıları çekmiyor seninki nasıl?
    ecarus: tuner gidecek bekliyorum bakalım.

bizimle dalga gecmeniz ilginc..ayipli mal satanlar disardayken (ya da siz elemanisiniz sanirim sizken demek isterdim ama kanitim yok!) moderator arkadaslara ve bu mesajlari okuyan objektif arkadaslara birakiyorum yorumu...
  • quote:

quote:

bu yeni birşey değil ki , zaten sinyal sorunu biliniyor vede üzerine konuşuyor tartışıyoruz uzun zamandır

o basliga ilk mesaj atanlardanim bu yuzden ilgili konunun yeni olmadigini ben de biliyorum, yeni olan bu kisinin yazdigi mesaj ;). adam sonucta bu isle ugrasiyor ve yorumunu gayet acik yazmis paylasmak istedim...
    yoksa bu sorun ilk zamandan beri var ve bazilarinin aksine hala da var!!!

asagidaki de aramiza katilmasi muhtemel yeni bir arkadasin mesaji:

Ben 17 martta cihazı kurdum 29 martta sinyal gitti. orasını burasını kurcaladım bir sonuç elde edemedim. kablo, lnb, disecq sağlam. arka anahtardan elektriği kestim, 5-10 dakika sonra açtım sinyal geldi. hadi hayırlısı bendeki de sorunlu herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultraslowcat -- 30 Mart 2010; 10:45:57 >

• quote:

quote:

quote:

o basliga ilk mesaj atanlardanim bu yuzden ilgili konunun yeni olmadigini ben de biliyorum, yeni olan bu kisinin yazdigi mesaj ;). adam sonucta bu isle ugrasiyor ve yorumunu gayet acik yazmis paylasmak istedim...
    yoksa bu sorun ilk zamandan beri var ve bazilarinin aksine hala da var!!!

asagidaki de aramiza katilmasi muhtemel yeni bir arkadasin mesaji:

Ben 17 martta cihazı kurdum 29 martta sinyal gitti. orasını burasını kurcaladım bir sonuç elde edemedim. kablo, lnb, disecq sağlam. arka anahtardan elektriği kestim, 5-10 dakika sonra açtım sinyal geldi. hadi hayırlısı bendeki de sorunlu herhalde.

konunun yeni olmadığını sizin bildğinizi biliyorum
    o mesajı atan arkadaş yeni farketmiş manasında idi

• Sinyal yok sorunu ile karşılaşmayan arkadaşlarda muzdarip olmaya başladılar galiba...

Ne gerek vardı, takım fanatikliği gibi savunmaya !?

Yukarıda Allah var, Allah...

Herkese saygılar.
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 1 Nisan 2010; 12:12:10 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.