Şimdi Ara

Seoul Hiremco Turbo HD Sinyal Yok Sorunu Çözülemedi ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
2
Favori
60.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

Orijinalden alıntı: ecarus_

üstadım linux olması çok güzel hatta süper.özelleklerine bakmak istedim ama tanıtıcı siteyi açamadım 500 hd
    de turbo hd de olan tüm özellik var mıdır turbo hd de cccam yok newcamd var güncelleme durumu nasılsın kanal tarama hızlımıdır?karşılaştırılırsa ikisinin arasında ki artılar eksiler nelerdir aydınlatırsanız sevinirim .
    saygılar. teşekkürler

Şubatın sonunda çıkacağına dair duyumlarım var! Biraz daha sabredelim, çıkınca tüm ayrıntılar belli olacak.

bekleyelim bakalım

• bugün 4. turbo x3 hd cihazımı değiştireli 13 gün oldu henüz (şeytan kulağına kurşun)bi sorun yok.

son değişimimi daha önce değişim yaptığım 3 cihaz merihvideo ya gitmiş sinyal sorunu giderilmiş olarak tekrar aldığım firmaya geri gönderilmiş ben de o 3 taneden birisini aldım.sonuçta üçünüde tanıyordum

yine aynı yere döndük cihazda sorunu olan servise değil fabrikaya göndermeli.

bu cihazı almayı düşünenler fabrikaya sorun gidermek için göndereceklerini de bilsinler.

saygılar..

not:Mesajlarım Tüketiciye Bilgi Amaçlıdır.
  • Israrla bu durumun kronik olmadığını idda edenler oluyor ya şaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARISOY

Israrla bu durumun kronik olmadığını idda edenler oluyor ya şaşıyorum.

kesinlikle sorun devam ediyor.bikaç gün önce merih videonun büyük oranda söz sahibi olduğu forum sitesinde x3 turbo hd yi yeni alan vatandaşların hala sinyal sorunu ile karşılaştıklarını gördüm.saygılar
  • Seul cihazların problemleri bitmez!

Kanıp ta alanların sorunlarını anlattığı mesajlar da bitmez!

Burada bu hususu yeterince yazdık çizdik, sabır gösteripte okuyanlara yol gösterici olduk!

Bundan sonrası cihazı alanların problemi...

Neyse, güncel bir konuda haber vermek istiyorum.

Dreambox 500HD Şubat sonu itibariyle, avrupa ve dünyanın pek çok ülkesinde satışta olacak. 800HD'deki hantallık probleminin bu cihazla aşılacağını umut ediyorum. Bu arada Klon 500HD'yi Çin'den satınalmak isteyenler 250 dolar harcama ile satın alabilecekler.
  • quote:

Seul cihazların problemleri bitmez!

Burada bu hususu yeterince yazdık çizdik, sabır gösteripte okuyanlara yol gösterici olduk!

Dreambox 500HD Şubat sonu itibariyle, avrupa ve dünyanın pek çok ülkesinde satışta olacak. 800HD'deki hantallık probleminin bu cihazla aşılacağını umut ediyorum. Bu arada Klon 500HD'yi Çin'den satınalmak isteyenler 250 dolar harcama ile satın alabilecekler.

Gerçekten çok ayıp oluyor, siz arka arkaya sıralı 3-4 yorumcu , bilgi paylaşmak yerine papağan gibi Hiremco markasını kötülemektesiniz.
    Ben cihazımı yeni aldım ve gerçekten memnunum, bir sorun da yok, cihazın görüntüsünün üstüne görüntü de yok.
    Belli ki başka işiniz kalmamış ve verilen bir görevi ifa ediyorsunuz.

• quote:

Elimdeki hiremco x3 turbo HD'yi bir an önce satıp kurtulmak ve kaliteli bi HD cihaz almak istiyorum Türkiye'deki son kullanıcı fiyatının ne olacağı hakkında bir bilginiz var mı? (orijinal 500 HD için)

• quote:

Orijinalden alıntı: agirabi123

quote:

Gerçekten çok ayıp oluyor, siz arka arkaya sıralı 3-4 yorumcu , bilgi paylaşmak yerine papağan gibi Hiremco markasını kötülemektesiniz.
    Ben cihazımı yeni aldım ve gerçekten memnunum, bir sorun da yok, cihazın görüntüsünün üstüne görüntü de yok.
    Belli ki başka işiniz kalmamış ve verilen bir görevi ifa ediyorsunuz.

Selam,

Uyduculukta birikim elde ettiğinizde, görüşlerinizde değişebilecektir.

Bu nedenle yazdığınız mesaj nedeniyle mahçup olabilirsiniz.

Özellikle HD serisini kullanıyorsanız! Ayrıca HD cihaz hareketli görüntülerde pikselleme sorunu vermekte olup, işlemcinin yetersizliğine işaret etmektedir.

Kötülemek konusuna gelince; test ederim görüşlerimi yazarım. Siz farklı cihazlarla tanışın daha sonra görüşünüzü yazın. Para verilerek alınan her ürün performansı ile değerlendirilir. Hatta performansta yetmez, fiyat/performans kriterininin yanında ürün hayat eğrisinin ne olacağıda değerlendirilir.

Saygılar.

• bu form sitesi herkese açıktır sizin tarafını tuttuğunuz site gibi memnuniyet buraya şikayet firmaya gibi çok büyük bir saçmalık yapmaz DONANIM HABER FORM.buraya memnuniyette yazılabildiği gibi memnuniyetsizlikte yazıla bilir.şubat 2010 da bu sinyal sorunu sona ermedi tf de de 17 şubat 2010 cihazı yeni alıp sinyal sorunundan yakınan arkadaş bile gördüm.

bu sorun giderildiğinde herkes emin olsun ki sorun giderilmiştir konu sayfası bile açacağım.benim başım çok ağrıdı tf de kimseye anlatamadım zehirli bir örümcek gibi merih çalışanları tf nin her yerine ağlarını örmüşler.
    Allah için konu başlığı açtım.kimse mesajımı yanlış yorumlamasın.cihazın diğer marifetri süper ama sinyal sorunu çözülemedi şubat itibariyle.mart ta ne olur bilemem merihvideo 23 şubat ta satış sorumlusunu değiştiriyor.yavuz bey diye başka biri geliyor sanırım.iyi olur inşaallah bize iyiyi de yazmak nasip olur inşallah.

Lütfen çok rica ediyorum kişisel sataşma olmasın bir de bilgi kirliliği olmasın.teşekkürler,saygılar selamlar.

• an itibariyle hala benim değişen cıhazımda bir problem yok inşallahta olmaz kendi kendime nazar etmezsem tabi şimdi sizin yazdıklarınızdan 2 şey çıkartıyorum ya ben çok şanslıyım arızalı cıhaz denk gelmedi 2. seferde yada sorun çözüldü umarım 2. yazdığım doğrudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: paybackk

an itibariyle hala benim değişen cıhazımda bir problem yok inşallahta olmaz kendi kendime nazar etmezsem tabi şimdi sizin yazdıklarınızdan 2 şey çıkartıyorum ya ben çok şanslıyım arızalı cıhaz denk gelmedi 2. seferde yada sorun çözüldü umarım 2. yazdığım doğrudur

Benim cihazım da tamir olalı bi aydan fazla oldu, hala bir problem yok ama onarılmasına yada değiştirilmesine rağmen defalarca sorun çıkartan cihazların sahiplerinin yazdıklarını okuyunca korkuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilentOfGoats -- 22 Şubat 2010; 1:21:11 >
  • karelenme acaba sınyal sevıyesının dusuk olmasından olamazmı? cunku ben 220 cm canakla hd yayınları cok ıyı bır sekılde ızleyen arkdasımdan bılıyorum? İşlemciyle cok alakası yok gıbı?
  • Zaten karelenme sorunu HD değil SD görüntülerde oluyor. HD yayınları cam gibi gösteriyor ama SD yayınlarda hızlı görüntülerde (futbol maçı gibi) karelenme oluyor. Firma yetkilileri bunun bir arıza değil tam tersi üstünlük olduğunu, Hiremco X3 Turbo'da keskinlik ayarının yüksek olduğu için böyle olduğunu söylemişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. Ne derece doğru veya mantıklıdır bu konuda bilgi sahibi olmadığım için bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SilentOfGoats -- 22 Şubat 2010; 12:51:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BarbarosTUGRUL

karelenme acaba sınyal sevıyesının dusuk olmasından olamazmı? cunku ben 220 cm canakla hd yayınları cok ıyı bır sekılde ızleyen arkdasımdan bılıyorum? İşlemciyle cok alakası yok gıbı?

Sinyal düşüklüğü nedeniyle olsaydı, karelenme/pikselleme hareket içermeyen sahnelerde de görülmesi gerekirdi !!!
  • @agirabi123,

Burada deneyimlerini paylaşan kullanıcıları başka firmaların elemanları diye itham ediyorsunuz ama sizde üye olduğunuzdan bu yana tüm mesajlarınızı ilgili ilgisiz her konuda seoul reklamı yapmak için atmışsınız. Hem de hiçbir teknik bakış açısı içermeyen ve tamamen subjektif bir şekilde "süper muhteşem" vs. gibi tanımlamalarla yapmışsınız bunu. Sakın siz seoul çalışanı olmayasınız.
  • sn agirabi123

cihazında hiç bir sorun olmamasını temenni ediyorum.

ben 4. cihazı değiştirdim bu cihaz fabrikadan sinyal sorunu giderilmiş olarak gelen ,benim daha önce değiştirdiğim cihaz.yani benim 3 adet kullandığım turbo hd halen firma da durmakta fabrikada tamir olmuş gelmiş.

şu anda bir sorun yok.benim ilk receiverim ve çok hayal kırıklıkları yaşadım.benim uğraşım ve diğer mağdurların uğraşı bu ürünü alacakların haberi olsun istiyoruz.canımız yandığı için başka arkadaşların almasına taraftar değiliz.

yalnız gerçekten mağdur olduğumuz için biraz öfkeli mesajlar yazmışızdır.bunun adı marka ya da firma karalama olmamalı

tamam sizin cihaz iyi çıkmış çok sevindim gerçekten ve inandım.
    diğer arkadaşların sorunları olmuş ben onlara da inandım ve üzüldüm yani sonuç ta para kolay kazanılmıyor.

inşaallah tez zamanda sorunlar giderilir ve mağdurlar gurubuna başka mağdurlar eklenmez.saygılar..selamlar

• benim cihazımda servise gitmişti önceki sayfadan hatırlarsınız.yaklasık 1 aydır kullanıyorum bir çok kanalda problem yaşamıyorum fakat atv ntv ve cnbc-e de karelenme oluyor devamlı.ortak çanak kullandığımız için diğer komsularada sordum bazı kanallarda onlarda problem yasadıgını soyledi.bu seferki sorun canaktan zannediyorum yakın zamanda usta getirtcegiz ama bakalım sonuc ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ernsyds1

benim cihazımda servise gitmişti önceki sayfadan hatırlarsınız.yaklasık 1 aydır kullanıyorum bir çok kanalda problem yaşamıyorum fakat atv ntv ve cnbc-e de karelenme oluyor devamlı.ortak çanak kullandığımız için diğer komsularada sordum bazı kanallarda onlarda problem yasadıgını soyledi.bu seferki sorun canaktan zannediyorum yakın zamanda usta getirtcegiz ama bakalım sonuc ne olacak.

Atv'yi 11628 frekansından seyredemiyorsanız birde aşağıdaki değerleri deneyin.
    Frekans: 11792
    Pol: Yatay(Horizontal)
    Sr: 16000
    Fec: 5/6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksel42 -- 25 Şubat 2010; 12:08:16 >
  • quote:

benim cihazımda servise gitmişti önceki sayfadan hatırlarsınız.yaklasık 1 aydır kullanıyorum bir çok kanalda problem yaşamıyorum fakat atv ntv ve cnbc-e de karelenme oluyor devamlı.ortak çanak kullandığımız için diğer komsularada sordum bazı kanallarda onlarda problem yasadıgını soyledi.bu seferki sorun canaktan zannediyorum yakın zamanda usta getirtcegiz ama bakalım sonuc ne olacak.

üstadım sonucu en kısa zamanda bekliyorum.merak ettim sorun nerede acaba?inşaallah iyi olur.
    karelenme hakkında merihvideo nun açıklası şu;görüntü ayarlarının yüksek olmasından dolayı karelenme ve kırılmalar oluyor muş.umarım yazılımla düzelebilir bir sorundur.sinyal sorunu yeterince bazı kullanıcıların ve merihvideo nun başını ağrıttı.bir diğer iddia da kanalın ucuz yollarla yayın yapması idi ama bu iddia bence çok zayıf zira bende bu kanllar çok iyi bazı yabancı kanallarda var şuanda karelenme ve kırılma.saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yuksel42

quote:

Atv'yi 11628 frekansından seyredemiyorsanız birde aşağıdaki değerleri deneyin.
    Frekans: 11792
    Pol: Yatay(Horizontal)
    Sr: 16000
    Fec: 5/6

Paylaşımınız İçin Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.