Şimdi Ara

Seoul Hiremco Turbo HD Sinyal Yok Sorunu Çözülemedi ! (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
2
Favori
60.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murti_sari

bu meajımdan sonra uydu alıcısının problemini anladım galiba.Isınmadan dolayı yapıyor.Uyduyu tv dolabından çıkarıp dısarı kurdum dün geceden beri sinyal var.

ılgınc bır cozum cıhaz oksıtlenme yapabılır baskası denemesın

10 tl ye satılan usb laptop fanı ısınıze yarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: toronto1

quote:

bu meajımdan sonra uydu alıcısının problemini anladım galiba.Isınmadan dolayı yapıyor.Uyduyu tv dolabından çıkarıp dısarı kurdum dün geceden beri sinyal var.

ılgınc bır cozum cıhaz oksıtlenme yapabılır baskası denemesın

10 tl ye satılan usb laptop fanı ısınıze yarar

dayanamadım yine yolladım servise bakalım sonuç ne olucak

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin_kaya

: ))

Yine güldürdünüz beni.

Problem yaşayan arkadaşlar servise gönderin, hiç bir serviste olmadığı kadar ilgili olduklarını göreceksiniz. Teknolojide biraz da Türk Malı olanları desteklemek lazım. Hep çin hep çin nereye kadar.

Cihazı servise yollarken zaten bütün sorunlarını açıkca yazıyorum.İkinci kez yolladığımda cihazı değiştirip yollamıslar..Yine bir kaç gün sorunsuz izledim.Fakat sonuç yine aynı.Sinyal yok.Anladım ki bu cihaz merkezi sistem daireler için uygun değil.Belki kendi canağınızda sorunsuz izleyebilisiniz.Bugun yeni bir cihaz siparişi verdim........herhalde bunu da çöpe atacağım
  • quote:

quote:

Yine güldürdünüz beni.

Problem yaşayan arkadaşlar servise gönderin, hiç bir serviste olmadığı kadar ilgili olduklarını göreceksiniz. Teknolojide biraz da Türk Malı olanları desteklemek lazım. Hep çin hep çin nereye kadar.

Cihazı servise yollarken zaten bütün sorunlarını açıkca yazıyorum.İkinci kez yolladığımda
    cihazı değiştirip yollamıslar..Yine bir kaç gün sorunsuz izledim.Fakat sonuç yine aynı.Sinyal
    yok.Anladım ki bu cihaz merkezi sistem daireler için uygun değil.Belki kendi canağınızda
    sorunsuz izleyebilisiniz.Bugun yeni bir cihaz siparişi verdim........herhalde bunu da çöpe
    atacağım

Merih'in ürettiği Seul HD ve Titan HD modellerinde tuner sorunu kronik malesef... Arıza
    giderilsede, tekrar nüksedebiliyor. Hatta daha kaliteli donanım diye çıkardıkları FX serisinde
    bile tuner sorunları görülmüştür.

Benim kullanıcı arkadaşlara tavsiyem; cihaz para ederken üçüne, beşine bakmayıp elden
    çıkarmalarıdır. Bir yıl daha beklerseniz, cihaz elinizde kalır. Garanti süresi dolunca, tamiri
    tuzlu olur.

Cihazı test ettiğim zamandan bugüne, forum aracılığıyla arkadaşları elimden geldiğince
    uyardım. Ancak bazı arkadaşlar uygun fiyat cazibesine kapılıp, cihazı edindi. Şimdilerde
    tekrar cihaz edinmeye ihtiyaç hissediyorlar haliyle... Sonuçta ucuza değil pahalıya gelmiş
    oldu.

Saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

quote:

Yine güldürdünüz beni.

Cihazı servise yollarken zaten bütün sorunlarını açıkca yazıyorum.İkinci kez yolladığımda
    cihazı değiştirip yollamıslar..Yine bir kaç gün sorunsuz izledim.Fakat sonuç yine aynı.Sinyal
    yok.Anladım ki bu cihaz merkezi sistem daireler için uygun değil.Belki kendi canağınızda
    sorunsuz izleyebilisiniz.Bugun yeni bir cihaz siparişi verdim........herhalde bunu da çöpe
    atacağım

Merih'in ürettiği Seul HD ve Titan HD modellerinde tuner sorunu kronik malesef... Arıza
    giderilsede, tekrar nüksedebiliyor. Hatta daha kaliteli donanım diye çıkardıkları FX serisinde
    bile tuner sorunları görülmüştür.

Benim kullanıcı arkadaşlara tavsiyem; cihaz para ederken üçüne, beşine bakmayıp elden
    çıkarmalarıdır. Bir yıl daha beklerseniz, cihaz elinizde kalır. Garanti süresi dolunca, tamiri
    tuzlu olur.

Cihazı test ettiğim zamandan bugüne, forum aracılığıyla arkadaşları elimden geldiğince
    uyardım. Ancak bazı arkadaşlar uygun fiyat cazibesine kapılıp, cihazı edindi. Şimdilerde
    tekrar cihaz edinmeye ihtiyaç hissediyorlar haliyle... Sonuçta ucuza değil pahalıya gelmiş
    oldu.

Saygılar, sevgiler.

haklısın kardes..BEnim kabahatim cihazı almadan önce donanımhaber e girip incelememek oldu.Şimdi bu cihazımız elimde kaldı.Ne yaparım kime satarım hiç bilmiyorum

• SD cihazlarda da kronik problemlerin olasılığı bu kadar yüksek mi? Örneğin X2 smart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

SD cihazlarda da kronik problemlerin olasılığı bu kadar yüksek mi? Örneğin X2 smart.

Elektronik ekipmanların üretiminde belirlenmiş standarlar vardır. Eğer bu standartlara
    uyulmazsa, arızalar sıklıkla görülür. Ki, uyulmadığının kanıtı, firma açıklama yaparak, daha
    kaliteli parçalarla ürettiği FX serisini kullanıma sunmuştur.

Elinizdeki yada herhangi bir marka ve model cihaza ilişkin inceleme yapmadan birşey
    mümkün olmadığı gibi doğruda olmaz.
  • Cihaza sahip değilim. 100TL 'yi aşmayan bir şeyler almaya niyetliydim ve Hiremco düşünmekteydim; ta ki dün bu konuyu görene dek. Klon cihazlardan kullanıyorum. Kumanda rezalet de ucuz yollu problemsiz bir cihaz alayım demiştim lakin görünen o ki çok fazla şansa ihtiyacım var. Hiç de anladığım bir konu değil uydu konusu mevzuyu iyi bilenler de pek hesaplı cihaz tavsiye edemiyorlar.
  • quote:

Cihaza sahip değilim. 100TL 'yi aşmayan bir şeyler almaya niyetliydim ve Hiremco düşünmekteydim; ta ki dün bu konuyu görene dek. Klon cihazlardan kullanıyorum. Kumanda rezalet de ucuz yollu problemsiz bir cihaz alayım demiştim lakin görünen o ki çok fazla şansa ihtiyacım var. Hiç de anladığım bir konu değil uydu konusu mevzuyu iyi bilenler de pek hesaplı cihaz tavsiye edemiyorlar.

Şurayı takip etmeniz yararlı olabilir;http://forum.donanimhaber.com/m_53344984/tm.htm
  • quote:

quote:

Cihaza sahip değilim. 100TL 'yi aşmayan bir şeyler almaya niyetliydim ve Hiremco düşünmekteydim; ta ki dün bu konuyu görene dek. Klon cihazlardan kullanıyorum. Kumanda rezalet de ucuz yollu problemsiz bir cihaz alayım demiştim lakin görünen o ki çok fazla şansa ihtiyacım var. Hiç de anladığım bir konu değil uydu konusu mevzuyu iyi bilenler de pek hesaplı cihaz tavsiye edemiyorlar.

Şurayı takip etmeniz yararlı olabilir;http://forum.donanimhaber.com/m_53344984/tm.htm

• Selamlar,

Şimdiye kadar 4 adet seoul hiremco titan-x hd+ 1 adet seooul hiremco titan-x hd2 ve yeni olarak Jameson 3003 aldım. .
    Seoulleri 1 tanesi işyerinde, aldığımdan beri boşta olan 1 tanesi abimde ( next dobratech kullanıyordu ama bu üründen server tarafında memnun olmadığı için deneme amaçlı verdim) Kendi evimde ise 3 noktada seoul titan-x leri kullanırken son 15 gündür salonda jameson oturma odasında titan-x hd2 yi kullanmaya başladım.

Forumda seoul ürünlerle ilgili ciddi şekilde görüntü kalitesi ve donanımsal sorunlardan bahsediliyor.Yukardaki seoul ürünlerden titan hd2 olan dışındakileri bir seneyi aşkındır kullanıyorum. Her hangi birinde bu bahsedilen sinyal sorununu yaşamadım, Next ve jameson hariç bütün ürünleride vatan bilgisayardan aldım. Hiç mi problem yaşamadım ? bazen (ayda 3-4 kez) salonda kullandığım cihaz trt1 e geçtiğimde donuyordu. Aç kapa yapınca düzeliyordu. Sonra bu cihaz ilk açılışta hata kodu verdi. Yazılımı rs323 den yeniden atınca düzeldi.Şimdi diğerlerine göre biraz geç açılıyor ama bu yeni yüklenen mkv ve farklı açılış logosundan kaynaklanıyor olmalı. Zira ilk açılışta okunan data arttı. Ama bu durumlar düşünülerek yazılımın daha iyi optimize edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Görüntü kalitesi konusunda da forumda bahsedilen haklı sorunlar var. Ama bu fiyat segmenti için bu durum çok abartılacak bir konu değil. Ürün fiyatı belli, ben indirimlerde seoul titan-x leri 199 tl ye aldım. Son aldığım titan-x hd2 yi de 225 tl ye aldım.
    Şimdi bu fiyat segmentinde tüm eksi taraflarına rağmen daha iyi bir ürün varsa bunu alalalım.

Öte yandan donanımsal konuyla ilgili bu kadar şikayet olması ortada ciddi bir sorun olduğunu da gösteriyor. Ama buna kronik demek de yanlış olur. Zira kronik dediğinizde üretilen tüm ürünleri kast etmiş oluruz veya daha sonra belli bir zaman sonra misal iki sene sonra aynı sorunu yaşayabileceğimizi peşinen kabul etmek gerekir.
    Benim gördüğüm kadarıyla bu ürün misal vatanda en çok satan ürünlerden biri, kronik sorun olsa kullanıcıların ürünleri geri getirmesi veya vatanın bu ürünü satmaması gerekirdi diye düşünüyorum.
    Bugün otomobil bile satın aldığınızda zaman içinde ciddi kronik sorunlar çıkabiliyor ve garanti süresi bittiğinde ortada kalıyorsunuz.
    Düşünün ki bu 200-600 tl değil çok daha yukarda 20 bin tl nin üstünde bir ürün ve dahası canımızı emanet ediyoruz.

Her halükarda firmanın bu sorunu çözmesi ve ürünün arkasında durması önemlidir. İşin müşteri memnuniyeti tarafının kesinlikle çözülmesi şart.
    Benim bu konuda ki naçizane tavsiyem de , aslında alternatif olacak ürünlerin burda önerilmesidir. Yurtiçi veya dışı ama fiyat aralığına dikkat ederek.

Jameson 3003 ü alalı 15 gün oldu ve henüz vakit bulup bir yazılım güncellemesi yapmadım. Ürün standart yazılımla tüm kanalları sorunsuz çekilde buldu . (temel kanalların hepsi var ekstra kanallar konusunda bir şey diyemem) Görüntü kalitesi seoullere göre daha iyi, ancak alt yazılarda bir netlik kaybı var. (bunun yeni yazılımda düzeldiği söylenmiş) Kanal geçişleri berbat (uzun 3 sn ve fazlası), ayrıca verilen kumanda da tuş tasarımı olarak kötü, özellikle küçük tuşlar kullanımda sorun yaratabiliyor. Biraz da parmaklarınız toplu ise bu ciddi sıkıntı oluyor. Birde bazen ilk açtığımda cihaz " şu an işlev geçerli değil" benzeri bir uyarı veriyor. Kapatıp açtığımda düzeliyor. Bunlar ilk izlenimlerin . Ürünü bimeks pendik mağazasından indirimsiz olarak 305 tl ye aldım.

Ben ürünleri merkezi sistemde 8 li uydu bölücü ile kullanıyorum. Sistem santralı Technisat çanaklar 90 lık kullanılmış bunları en kısa sürede 120 liğe çevirticez. Bina on katlı 20 daire var. Ayrıca binada 2. hat olarak digitürk sistemi var. (digitürk santraldan bağımsız kendisi kurmuş)
    Dikkati çeken bir hususda seoullerdeki sinyal göstergesi %90 civarlarında iken jameson aynı kanalda %100 gösteriyor. Daha önce next cı2000 kullanıyordum . Bu üründe de %90 görüyordum. Her halde marka ve modele göre değişiyor. Ayrıca ben 1 katta olduğum ve gelen rg6u6 kablo norm olmadığı için sinyal kaybını azaltmak amaçlı sontral çıkışına hat anfisi ilave ettim. Bunun neticesinde yukardaki sinyal güçlerine ulaşabildim.
    Ama halen mesela kanal a sinyali zayıf geliyor.
    Farklı odalarda aynı anda temel kanalların bir çoğunu seyrediyoruz. (mutfak, oturma odası , salon) Ama mesela ATV, Kanalturk vb lerini farklı frekanstan olmak şartı ile.

Benim burda öğrenmek istediğim tek kablo üstünden tüm kanalları aynı anda polarite farkından kaynaklanan sorun olmaksızın izleme imkanı sağlayan sistemler konusunda detay sahibi olmak.
    Bazı otel sistemleri veya Ip üzerinde çalışan uygulamalar var ama bunların dışında yeni bir uygulama var mı. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlara danışmak istiyorum.

Katılımı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxfocus

Benim burda öğrenmek istediğim tek kablo üstünden tüm kanalları aynı anda polarite farkından kaynaklanan sorun olmaksızın izleme imkanı sağlayan sistemler konusunda detay sahibi olmak.
    Bazı otel sistemleri veya Ip üzerinde çalışan uygulamalar var ama bunların dışında yeni bir uygulama var mı. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlara danışmak istiyorum.

Selamlar,

Mesajınızda değindiğiniz, ancak alıntı içerisine almadığım ALI çipset'li cihazlar ile ilgili tespitlerinize
    katılamayacağım. Zira segment altı olan o ürünleri uzun zaman önce test ettim ve görüşlerimi de konu ile
    alakalı olan başlıklardan ifade etmiştim. Kısaca, ALI çipsetliler cihazlar; bu güne kadar Türk tüketicisine
    sunulmuş performansı düşük, en vasat cihaz olarak testlerim arasında yer almıştır. (Seul hiremco serileri,
    Next 18500HD, yumatu full HD (ALI 3602), baff 2000HD v.s. v.s. ....

Alıntı'daki sorunuza gelince;

Tek kablo ile santralsız 4 receiver, santrallı 8 receiver'e kadar çalıştırabilmek mümkündür.

Unikable olarak anılan sistem ile...

Sistemde unicable LNB ve unikable sistemi tanıyan uydu cihazı kullanılması şartı ile...

Bu sistemin temel parametreleri bunlardır. Ayrıntılı bilgiler için geçmiş mesajlarıma gözatmalısınız...

Birde unutmadan, her türlü çoklu sistemlerde ( 4 çıkış ve üzeri LNB kullanımlarında, 120 cm. parabol
    özellikte çanak kullanılması şarttır. ) İlaveten 40 mt.yi aşan kablo metrajında, RG 6/u6 kablo
    kullanılması zaruridir. Hat anfisi anten sisteminde kablodan kaynaklanan sinyal kayıplarını geri kazanmak için
    kullanılabilir. Diğer bir deyişle kayıp, multisviç santralda ise ve kablodan kaynaklanan bir kayıp
    oluşmamışsa, hat anfisi kullanımının bir yararı olmayacaktır.

Saygılar, sevgiler.

• Hiremco turbo hd 2 cihaza nasıl cccam girilir?Biri yardımcı olabilir mi?
  • hiremco fx turbo Hd cihaz'ı kablosuz ağa bağlayıp serverdan izlemek için wireless adaptör mü yada Wi-fi mi lazım?Yada her ne lazımsa bilen arkadaşlar anlatabilir mi acaba?
  • evet bende son çıkna turbo hd 2 v5 yazılımı yüklü old.halde nasıl server bilgilerinin girileceğini anlayamadım
  • quote:

quote:

Selamlar,

Mesajınızda değindiğiniz, ancak alıntı içerisine almadığım ALI çipset'li cihazlar ile ilgili tespitlerinize
    katılamayacağım. Zira segment altı olan o ürünleri uzun zaman önce test ettim ve görüşlerimi de konu ile
    alakalı olan başlıklardan ifade etmiştim. Kısaca, ALI çipsetliler cihazlar; bu güne kadar Türk tüketicisine
    sunulmuş performansı düşük, en vasat cihaz olarak testlerim arasında yer almıştır. (Seul hiremco serileri,
    Next 18500HD, yumatu full HD (ALI 3602), baff 2000HD v.s. v.s. ....

Alıntı'daki sorunuza gelince;

Birde unutmadan, her türlü çoklu sistemlerde ( 4 çıkış ve üzeri LNB kullanımlarında, 120 cm. parabol
    özellikte çanak kullanılması şarttır. ) İlaveten 40 mt.yi aşan kablo metrajında, RG 6/u6 kablo
    kullanılması zaruridir. Hat anfisi anten sisteminde kablodan kaynaklanan sinyal kayıplarını geri kazanmak için
    kullanılabilir. Diğer bir deyişle kayıp, multisviç santralda ise ve kablodan kaynaklanan bir kayıp
    oluşmamışsa, hat anfisi kullanımının bir yararı olmayacaktır.

Saygılar, sevgiler.

Selamlar,

"Tek kablo ile santralsız 4 receiver, santrallı 8 receiver'e kadar çalıştırabilmek mümkündür. Unikable olarak anılan sistem ile... Sistemde unicable LNB ve unikable sistemi tanıyan uydu cihazı kullanılması şartı ile...Bu sistemin temel parametreleri bunlardır. Ayrıntılı bilgiler için geçmiş mesajlarıma gözatmalısınız..."

Bu konuda bu topic mi yoksa başkasında mı bilgi var. Link varsa çok iyi olur. Zira binada sistemi değiştirmek gibi bir niyetimizde var.

Bizim daireye gelen kablo ancak 40mt ye yakın ölçüdedir. Daire içi dağıtımla belki 40 mt yi 5-6mt aşan noktalar olabilir. Kullanılan kablo rg6u6 ama norm değil. Daire içi dağıtımı da rg59u4 kullanılmış ki bu kabloda norm dışı.Zira gerek örgü malzemesi ve örgü sayısı ile tek damar bakır kesiti yeterli değil. Ama piyasada satılan çin malı demir üstü bakır kaplama ürünlerden daha iyi olduğu kesin. Malesef TR de bu konuda da son kullanıcılar ciddi olarak kazıklanıyor. Toplu konut firmalarının yaptığı bazı projelerde ise norm ve çok kaliteli kablolar kullanılıyor.
    Bu arada kablo metrajı yüksek olan 60 mt üstündeki yerlerde bazı ürünlerde var olan 13/18 volt lnb beslemesi yerine 14/19 volt seçeneğininde fayda sağladığını belirtmek gerekir.

Hat anfisi kullandıktan sonra bariz bir iyileşme oldu. Hatta odalardaki uydu pirizlerinide söküp konnektörle direkt bağladığımda %2-4 arasında iyileşmeler gördüm. Bunun üstüne tüm uydu prizlerinin iç kısımlarını söküp direkt bağlantı yaptım. Ama tüm bunlara rağmen yağmurlu havalarda
    bazen tüm sinyal kayboluyor. Bunu da LNB veya kablo bağlantıları tarafında muhtemel bir su kaçağına bağlıyorum.

Cihaz tarafındaki cipsetle ilgili teknik konuyu (yeterlilik kısmını) dile getirmedim. TR şartlarında Fiyat /performans konusunda ki açılımdan bahsetmek istedim.
    Bir pazarda, en alt ile (kimi zaman bu segment altı olarak yorumlansa bile) en üst arasında ürün gamı her zaman olmak zorundadır. Zira tüketici gelir dağılımıda bu şekildedir. Bu tüm dünya pazarlarında kaçınılmaz bir durum. Pazarda adetsel satışın en yüksek olduğu yer en alt veya segment altı olan kısımdır. Benim vurgulamak istediğim bu konu. Bu anlamda da belki bir çok konuda eleştirsekde bahsi geçen markanın, benim bildiğim, bir ürün dışında şu an için TR de alternatifi yok gibi.
    Gönül isterki daha kaliteli ürünler uygun fiyatlarda son kullanıcıya ulaşsın. Bu konuda tavsiyeleride her zaman bekliyoruz.

Bilgiler içinde çok teşekkürler.

• quote:

Selamlar,

"Tek kablo ile santralsız 4 receiver, santrallı 8 receiver'e kadar çalıştırabilmek mümkündür. Unikable olarak anılan sistem ile... Sistemde unicable LNB ve unikable sistemi tanıyan uydu cihazı kullanılması şartı ile...Bu sistemin temel parametreleri bunlardır. Ayrıntılı bilgiler için geçmiş mesajlarıma gözatmalısınız..."

Bu konuda bu topic mi yoksa başkasında mı bilgi var. Link varsa çok iyi olur. Zira binada sistemi değiştirmek gibi bir niyetimizde var.

Bizim daireye gelen kablo ancak 40mt ye yakın ölçüdedir. Daire içi dağıtımla belki 40 mt yi 5-6mt aşan noktalar olabilir. Kullanılan kablo rg6u6 ama norm değil. Daire içi dağıtımı da rg59u4 kullanılmış ki bu kabloda norm dışı.Zira gerek örgü malzemesi ve örgü sayısı ile tek damar bakır kesiti yeterli değil. Ama piyasada satılan çin malı demir üstü bakır kaplama ürünlerden daha iyi olduğu kesin. Malesef TR de bu konuda da son kullanıcılar ciddi olarak kazıklanıyor. Toplu konut firmalarının yaptığı bazı projelerde ise norm ve çok kaliteli kablolar kullanılıyor.
    Bu arada kablo metrajı yüksek olan 60 mt üstündeki yerlerde bazı ürünlerde var olan 13/18 volt lnb beslemesi yerine 14/19 volt seçeneğininde fayda sağladığını belirtmek gerekir.

Hat anfisi kullandıktan sonra bariz bir iyileşme oldu. Hatta odalardaki uydu pirizlerinide söküp konnektörle direkt bağladığımda %2-4 arasında iyileşmeler gördüm. Bunun üstüne tüm uydu prizlerinin iç kısımlarını söküp direkt bağlantı yaptım. Ama tüm bunlara rağmen yağmurlu havalarda
    bazen tüm sinyal kayboluyor. Bunu da LNB veya kablo bağlantıları tarafında muhtemel bir su kaçağına bağlıyorum.

Cihaz tarafındaki cipsetle ilgili teknik konuyu (yeterlilik kısmını) dile getirmedim. TR şartlarında Fiyat /performans konusunda ki açılımdan bahsetmek istedim.
    Bir pazarda, en alt ile (kimi zaman bu segment altı olarak yorumlansa bile) en üst arasında ürün gamı her zaman olmak zorundadır. Zira tüketici gelir dağılımıda bu şekildedir. Bu tüm dünya pazarlarında kaçınılmaz bir durum. Pazarda adetsel satışın en yüksek olduğu yer en alt veya segment altı olan kısımdır. Benim vurgulamak istediğim bu konu. Bu anlamda da belki bir çok konuda eleştirsekde bahsi geçen markanın, benim bildiğim, bir ürün dışında şu an için TR de alternatifi yok gibi.
    Gönül isterki daha kaliteli ürünler uygun fiyatlarda son kullanıcıya ulaşsın. Bu konuda tavsiyeleride her zaman bekliyoruz.

Bilgiler içinde çok teşekkürler.

Başlıkta olabilir !

Tabiatıyla forumun asimetrik yapısı gereği, geçmiş mesajlara kolayca ulaşmak mümkün olamıyor. Forumun
    çok büyük bir forum olması ve alt başlıklar için oluşturulmuş tali başlık kategorilerinin yetersiz kalması olarak
    izah edilebilir.

Ancak forum arama motoruna, aranılacak konunun yada içeriğin özüne ait bir iki kelime yazılmak suretiyle,
    geçmişte yazılan mesajlara ulaşabilmek mümkün olabiliyor.

40 mt'yi aşan kablo ölçümlerinde, TSEK kalite belgeli RG 6/u6 kablo kullanınız. Klass, reçber gibi markalar,
    sinyal kazanç zafiyeti en az olan kablolar arasındadır.

Uydu sisteminde, uydu prizi v.b. ayrıcılar hiç bir zaman kullanılmamalıdır. Bu tip ürünlerin kullanım yelpazesi
    geniş olup, uydu sistemi için uygun değildir. Diğer bir deyişle, anten sisteminden receiver'e kadar gelen
    kablo yekpare olmalıdır. Sistemde 100 mt'yi aşan kablo iletimi varsa, RG 11 serisi kablo kullanılmalıdır.

Sistemde uygun evsafta kablo kullanılmadı ise, hat anfisinin sağlayacağı, sinyal kazancı her zaman yanıltıcı
    olur. Yağmurlu havadalarda, yağmur kesilinceye kadar sinyal alınamaması v.b. (Yağmurlu havalarda;
    sinyal kesilmesi sağlıklı anten tesisatında da görülebilir. Ancak bu kesinti, yağmurun ilk bindirme esnasında 5
    dakika gibi kısa süreli bir kesintidir. Kısaca yağmurlu havalarda kesinti 5 dakikadan uzun sürüyorsa, anten
    tesisatında yetersizlik ve sorun var demektir.
    )

Son olarak;

Bu başlıktaki gelişmeleri ilk sayfadan itibaren acele etmeden okuyabilirseniz, bahse konu cihazda tuner
    probleminin kronik olduğunu anlayabilirsiniz.

Sebebine kısaca değineyim;

Sorun yüksek frekans elektroniğinde kullanılan board teknolojisi ile alakalıdır. detaylar için yine geçmiş
    mesajlarıma göz atmanız gerekecektir. Zira konuyu çerçevesi ile yazmaya tekrar zaman bulamıyorum
    malesef...

Saygılar, sevgiler.

• Titanx HD2 cihazı almıştım 10 gün önce. İlk gün sorun yoktu, 2. gün 1-2 kanalda sinyal yok demeye başladı. Sonra bu sayı gittikçe artmaya başladı ve bugün Vatan Bilgisayara gidip cihazın iadesini veya değiştirilmesini istedim.
    Aklı olan bu cihazdan uzak dursun derim. Daha önce bir kez Samsung NC10 netbook'un üretim hatasından dolayı servise gitmiştim, bir de bu yüzden gittim.
    Servislerde uğraşmak, dert anlatmak tam bir işkence. O yüzden 3 kuruş fazla olsun adam akıllı birşey olsun derim.
  • slm arkadaşlar.
    üzülerek belirtirim ki hiremco x 3 turbo hd artık uydudan güncelleme yapmıyor.
    bu cihazı almamdaki en büyük etken
    güncellemenin netten yapılacağı söyleniyor.merih videonun resmi sitesi uydudan güncellemeye gerek yok diye açıklama yaptı.

benim evimde internetim yok ne olacak şimdi
    o kadar para ver kaldır çöpe at

yazıklar olsun sana merih video.kanallar frekans değiştiriyor yeni kanallar açılıyor offf offff...
  • Hiremco FX TURBO HD kullanıyorum 3-4 gündür tv yi kapatıp açtığımda ses gidiyor bazen görüntüde gidiyor,kumanda tutukluk yapıyor.fişi çıkarıp takınca kısa bir süre düzeliyor fakat aynı sorunu tekrar veriyor.yazılım olarak v31 yüklü cihazımda.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.