Şimdi Ara

Seoul Hiremco Turbo HD Sinyal Yok Sorunu Çözülemedi ! (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
829
Cevap
2
Favori
60.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Zaten son günlerde satıcıların uğramadığından anlamıştım zaten...

Hadi satıcılar, satıcıydı ve amaçları mallarını satabilmek ellerinden gelen atraksiyonları
    yapacaklardı !... Yani satıcıların bu şekilde davranmaları bir şekilde mazur görülebilir.

Peki kullanıcı olupta, futbol takımı tutar gibi satıcılara destek veren safdiriklere ne demeli ?
  • peki benim merak ettigim şu... şimdi bu cihazların ana sorunu bellek yetersizligi gibi gözüküyor..iyi bir elektronik bilgisine sahip biri bu cihazın bellek kısmını yükseltemez mi..? hani dışarıdan bir bellek takmak gibi..olmaz mı böyle bir işlem
  • quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

peki benim merak ettigim şu... şimdi bu cihazların ana sorunu bellek yetersizligi gibi gözüküyor..iyi bir elektronik bilgisine sahip biri bu cihazın bellek kısmını yükseltemez mi..? hani dışarıdan bir bellek takmak gibi..olmaz mı böyle bir işlem

Burada açıklamıştım;
    quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Cihazın flash bellek kapasitesi full dolu...

Zaten firmanın verdiği yazılımlarının boyutuna bakınca da hemen görebiliriz...

Probleme gelmeden önce ön açıklama ile sorunun kaynağını tespit edelim.

Cihaz çalışırken, ihtiyaç duyduğu verileri flash bellekten alıp, tampon belleğe(RAM) yükler
    ve kullanıcının verdiği komutları yerine getirmeye çalışır... Bu komutlu işlemleri yaparken,
    flash belleğin gerekli hücrelerine koşullandırılmış voltaj gönderilmiş olur.

Flash belleğin full kapasite dolu olması, RAM'a veri aktarımında aksamalara yol
    açabilmektedir. Çünkü Flash belleğin kendi içinde çalışma prensibine göre yani verilen
    komut gereği, ilgili verinin öncelikle flash bellek içinde tampon çalışma bölgesine, oradan
    da genel tampon birimine(RAM) taşınması gerekmektedir. Yani bu çalışma prensibi tüm
    flash bellek (çakan bellek)'li cihazlar için genel bir çalışma prensibidir.

Çalışma prensibini bu şekilde açıkladıktan sonra tekrar X3 turbo'daki probleme dönecek olursak;

Flash belleğin kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle, flash bellek içinde tampon bölge
    oluşturulamamaktadır. Bu nedenle flash belleğinin aşırı yüklenmelerinde, cihazın kendini
    resetlemesi normaldir. Yoksa cihaz kilitlenip işlem yapamaz yada bellek yanabilir.

Çözüme gelince;

* Ya cihazın 4 MB olan flash bellek kapasitesi, 8 MB.a çıkarılacak, yada tampon belleğin
    kapasitesi yükseltilecek... Board dizaynı gereği bu revziyon genelde mümkün olmakla
    birlikte, Kore'li ana üreticiye külfeti ağır olacağı için pratikte mümkün görünmemektedir.

* Bir diğer çözüm şekli ise, cihaz yazılımına dahil edilmiş camd v.s. bir çok uygulamaların
    kaldırılarak flash bellek kapasitesinin rahatlatılmasıdır.

Sonuç olarak; ALI çipset'li cihazların sorunlarının tartışıldığı ilgili başlıklarda, bu kapasite ile
    ilgili sorunları defalarca açıkladım, açıklamaya da devam ediyorum.

Saygılar, sevgiler.
  • yani biz bu işlemi kendimiz yaptırtabiliriz o zaman..benim kafama takılan aslın da şu..cihaz ucuz 180 tl civarı yanılmıyorsam,tanıdık arkadaşım var bu işlemi yapacagına inandıgım,o zaman böyle bir seçenegim var,bunu yapınca cihaz daha kullanılabilir olacak yanii
  • arkadaşlar merhaba ben yormları okuyorum, benim evimde 40 inç fullHD 100hz.lcd tvim var, D-smart kullanıcısıyım, hangi uydu alıcısını almamı tavsiye edersiniz, HDMI çıkışı olsun, USB si olsun, kanal geçişleri hızlı olsun, hafızası yüksek olsun, D-Smart modül uyumlu olacak bir tavsiye istiyorum sizlerden...
  • quote:

yani biz bu işlemi kendimiz yaptırtabiliriz o zaman..benim kafama takılan aslın da şu..cihaz ucuz 180 tl civarı yanılmıyorsam,tanıdık arkadaşım var bu işlemi yapacagına inandıgım,o zaman böyle bir seçenegim var,bunu yapınca cihaz daha kullanılabilir olacak yanii

Alıntıdaki mavi ile işaretlediğim yeri biraz açayım!

Öncelikle donanım üzerinde Kore'li ALI firması gerekli çalışmayı yapıp, 8 MB.a uyacak yazılımı vermesi lazım. Yoksa donanıma 8 MB. flash bellek takılıp çalıştırılabilse bile, cihaz donanımı üzerinde 4 MB. flash bellek var gibi hareket eder.

Kısaca ilk çalışma ALI tarafından yapılmalı... Eğer ALI böyle bir çalışma yaparsa, donanıma yeni flash bellek takılıp, uygun yazılım yüklenerek cihaz rahatlatılabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemal1982

arkadaşlar merhaba ben yormları okuyorum, benim evimde 40 inç fullHD 100hz.lcd tvim var, D-smart kullanıcısıyım, hangi uydu alıcısını almamı tavsiye edersiniz, HDMI çıkışı olsun, USB si olsun, kanal geçişleri hızlı olsun, hafızası yüksek olsun, D-Smart modül uyumlu olacak bir tavsiye istiyorum sizlerden...

Sizn televizyonunuza, Vuo Duo + yakışır. Verdiğiniz kriterlerin hepsi var.
  • quote:

quote:

yani biz bu işlemi kendimiz yaptırtabiliriz o zaman..benim kafama takılan aslın da şu..cihaz ucuz 180 tl civarı yanılmıyorsam,tanıdık arkadaşım var bu işlemi yapacagına inandıgım,o zaman böyle bir seçenegim var,bunu yapınca cihaz daha kullanılabilir olacak yanii

Öncelikle donanım üzerinde Kore'li ALI firması gerekli çalışmayı yapıp, 8 MB.a uyacak yazılımı vermesi lazım. Yoksa donanıma 8 MB. flash bellek takılıp çalıştırılabilse bile, cihaz donanımı üzerinde 4 MB. flash bellek var gibi hareket eder.

Kısaca ilk çalışma ALI tarafından yapılmalı... Eğer ALI böyle bir çalışma yaparsa, donanıma yeni flash bellek takılıp, uygun yazılım yüklenerek cihaz rahatlatılabilir...

tamam şimdi daha iyi anladım... o zaman imalatçı firma daha iyisini yapana kadar bekleyecegiz...ne kadar saçma ,yap güzel kusursuz bir cihaz ,maliyeti neyse koy üzerine kar payını sat..gücü yeten alsın adam gibi uydu yayını izlesin..bu bu kadar zormu yaa.. sanki yeni bir şey icat edecekler..
  • quote:

quote:

quote:

tamam şimdi daha iyi anladım... o zaman imalatçı firma daha iyisini yapana kadar bekleyecegiz...ne kadar saçma ,yap güzel kusursuz bir cihaz ,maliyeti neyse koy üzerine kar payını sat..gücü yeten alsın adam gibi uydu yayını izlesin..bu bu kadar zormu yaa.. sanki yeni bir şey icat edecekler..

olur mu oyle canim;
    1- ucuz olacak ki; bu fiyata hd uydu alicisi alabiliyorsan git baskasini al azarini yapabilsinler.
    2- maliyetten kacip kore uretimini entegre edip turk mali dicekler ki turk mali daha ne istiyorsunuz diye prim yapabilsinler.
    3- kalitesiz urun diye bir sey yoktur onlar icin, camur atmaya calisan satici vardir!
    4- bu donanimsal sorunlardan ilerde yetersizlikler cikacagini bilerek ve de elestirileri goguslemek icin kart paylasimli yazilimlari bile el altindan verip (yoksa satistan zarar ederler!) sonra da garanti dahilinde degil diyebilsinler!
    5- zamaninda bu kalitesizlik o kadar yazildi cizildi (ozellikle serkanguzel_ tarafindan) once kabul etmediler simdi de kendi tukurduklerini yalayacak sekilde "turbo hd nin ayni segmentinde ama donanim acisindan daha kaliteli" fx turbo hd yi cikararak milletin parasinda ne kadar gozleri oldugunu bir kere daha ortaya koydular...
    6- sinyal yakalamadaki performans zaafiyetini ona buna camur atarak yok demeye calisan, ama daha sonra cikardigi titan hd lerde bile buna benzer sorunlarin neden ciktigini aciklayamayan bir firma/satici profili var karsimizda...

insanlarimiz balik hafizali..zamaninda bu problemler soylendiginde, hem burda hem tf de, nerelere suc atilmisti bir hatirlayin lutfen? o kadar komik mazeretler var ki!neyse ki zaman haklinin yaninda!!! bize kufreden, iftira edenlerinde hali ortada....

bu urunu alacak arkadaslarin ciddi bir sekilde arastirma yapmasi dilegiyle...ve de insanlarin parasini bu kadar kolay bir sekilde (kandirmaca ile) gasp eden firmaya/saticilarina da Allah'inizdan bulun demekten baska care de yok sanirim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultraslowcat

quote:

quote:

quote:

olur mu oyle canim;
    1- ucuz olacak ki; bu fiyata hd uydu alicisi alabiliyorsan git baskasini al azarini yapabilsinler.
    2- maliyetten kacip kore uretimini entegre edip turk mali dicekler ki turk mali daha ne istiyorsunuz diye prim yapabilsinler.
    3- kalitesiz urun diye bir sey yoktur onlar icin, camur atmaya calisan satici vardir!
    4- bu donanimsal sorunlardan ilerde yetersizlikler cikacagini bilerek ve de elestirileri goguslemek icin kart paylasimli yazilimlari bile el altindan verip (yoksa satistan zarar ederler!) sonra da garanti dahilinde degil diyebilsinler!
    5- zamaninda bu kalitesizlik o kadar yazildi cizildi (ozellikle serkanguzel_ tarafindan) once kabul etmediler simdi de kendi tukurduklerini yalayacak sekilde "turbo hd nin ayni segmentinde ama donanim acisindan daha kaliteli" fx turbo hd yi cikararak milletin parasinda ne kadar gozleri oldugunu bir kere daha ortaya koydular...
    6- sinyal yakalamadaki performans zaafiyetini ona buna camur atarak yok demeye calisan, ama daha sonra cikardigi titan hd lerde bile buna benzer sorunlarin neden ciktigini aciklayamayan bir firma/satici profili var karsimizda...

insanlarimiz balik hafizali..zamaninda bu problemler soylendiginde, hem burda hem tf de, nerelere suc atilmisti bir hatirlayin lutfen? o kadar komik mazeretler var ki!neyse ki zaman haklinin yaninda!!! bize kufreden, iftira edenlerinde hali ortada....

bu urunu alacak arkadaslarin ciddi bir sekilde arastirma yapmasi dilegiyle...ve de insanlarin parasini bu kadar kolay bir sekilde (kandirmaca ile) gasp eden firmaya/saticilarina da Allah'inizdan bulun demekten baska care de yok sanirim....

İlaveten o kendini bilmez, ruh hastası @dreco nick'li mühendis müsvettesinin yüzünden
    TF'de nick'im banlandı... O kısa pantolanla sokakta oynarken, ben hem işimde çalışıyor,
    hemde ünüversitede akademik kariyerimi tamamlamak için çaba gösteriyordum.

Taa digital-analog cihazlar zamanından beridir uyduculuk hobim olmuştur.

Forumlarda mesaj yazarken, hiç bir zaman kariyerimin arkasına sığınmadım. Zira kariyer,
    mariyer hepsi hikaye... İnsanlara ne kadar yardım edebiliyorsan, hatırlanan o katkılar
    oluyor. TF yönetimine gelince; orada kural, mural hak getire... Onlar alacağı hediyelere bakarlar !!! Hediye aldılar mı, iş bitmiştir. Aldıkları hediye ölçüsünde, firma ve forumdaki adamları imtiyazlı olur.

Saygılar.
  • Arkdaşlar Titan-X HD uydu alıcısı 1 haftadır sinyal yok deyip bekleyice 30 sn sonra görüntü vermeye başladı kısaca yapılacak işlem varmıdır yoksa direk servise mi göndereyim??
  • Servise göndermenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Servise göndermenizi tavsiye ederim.

Saol Hocam
  • demekki bu sinyal yok sorunu tüm cihazlarında var bu markanın..
  • quote:

İlaveten o kendini bilmez, ruh hastası @dreco nick'li mühendis müsvettesinin yüzünden
    TF'de nick'im banlandı... O kısa pantolanla sokakta oynarken, ben hem işimde çalışıyor,

Forumlarda mesaj yazarken, hiç bir zaman kariyerimin arkasına sığınmadım. Zira kariyer,
    mariyer hepsi hikaye... İnsanlara ne kadar yardım edebiliyorsan, hatırlanan o katkılar
    oluyor. TF yönetimine gelince; orada kural, mural hak getire... Onlar alacağı hediyelere bakarlar !!! Hediye aldılar mı, iş bitmiştir. Aldıkları hediye ölçüsünde, firma ve forumdaki adamları imtiyazlı olur.

Saygılar.

X3 cihazda olmayan özelliği, cihazın kullanım el kitabına koyduğu için ruh hastasının işine
    son vermişler... Yani bu adam, firmayada(Merih Video) zarar vermiş !

Allaha şükürler olsunki, "doğruyu yazan bir avuç arkadaş" bizler buradayız.

Saygılar.
  • Arkadaşlar düşük sr li yayınlar bir çok cihazda sorun çıkarıyor. Örneğin 2000-3000 sr li frekanslar saniyelerce beklettikten sonra geliyor.
    BAzı frekanslarda zaman zaman sorun yaratıyor örneğin showtv gibi.

Veya çanağınız avrupayı tam alacak şekilde ayarlanmamıştır, avrupa kanallarında sorun yaşarsınız.
    Veya evinizde kablosuz modem, telefon, görüntü aktarıcı vardır ya da komşunuzda vardır.
    Diseqc niz hassastır, kablonuzda ek vardır.
    Lnb niz yatay dikey kanal geçişlerinde sorun çıkarıyordur. Sorun çıkaran kanalı kendisi gibi olan kanalların yanına koyun v-h geçişiniz azaltabilirsiniz.

Ben de merkezi antene bağlı premier 101000 eski bir receiver var. Düşük srli kanalları bekleyerek açıyorum. Diğer söylediğim sorunları da yaşayıp gördüm.

Bunun dışında sinyal yok sorunu alıyorsanız cihazınızdan şüphelenebilirsiniz.
  • arkadaş ne topikmiş hala mı çözülemedi ya
    cevaplanan mesajlarımda görmek istemediğime yönlendirdim ama kendimi alıkoyamayıp hala bakıyorum kim yazmış diye
  • quote:

quote:

Saygılar.

X3 cihazda olmayan özelliği, cihazın kullanım el kitabına koyduğu için ruh hastasının işine
    son vermişler... Yani bu adam, firmayada(Merih Video) zarar vermiş !

Allaha şükürler olsunki, "doğruyu yazan bir avuç arkadaş" bizler buradayız.

Saygılar.

bosuna ainesi istir dememisler..tf de ekurisi nextadam ile herkesi fircaliyorlardi...ccam olmayacakmista, sinyal yok problemi yokmus sorun tesisattaymista falanda filanda...
  • Hani bir söz vardır ya ! "Keskin sirke küpüne zarar" diye... Sonunda iki ruh hastası
    kendine zarar verdi. var olan sorunları yokmuş gibi göstermeye çalışıp, insanlarla polemik
    olacağına, enerjisini sorunu çözmek için harcasaydı, hem tüketiciler hemde kendisi mutlu
    olacaktı. Umarım tedavi olup, yeni bir iş'te adam gibi çalışmaya devam eder.

Firma'ya gelince; (Merih Video) umarım bundan sonrası için Türk tüketicisinin hakettiği
    ürünleri sunar.

"Ucuz etin yahnisi yavan olur." deyişinden hareketle, asgari kalite standartları
    dahilinde üretilmiş ürünleri Türk tüketicisi ile buluşturmasını temenni ederiz.

Bir not : TF'nin ban'lama işiyle ünlenmiş yöneticisinin ruh sağlığıda kötü durumuda !!!
    Tedavi görmekteymiş. Kendisine günah çıkarmasını tavsiye ederim.
  • yaa bende düşünüyordum almayı neyseki almadım.
    forumları okumanın faydaları :)
    Bu konudan çıkan sonuç
    SEOUL HIREMCO X3 TURBO HD alma
    kablo tv al
    veya bekle
    hiremco daha kaliteli mal üretsin
    ya da
    boşver tv'yi evinden kaldır rahat et. zamanını eşin çocukların ve ailenle geçir.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.