Şimdi Ara

God of War III, Native 720p olacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
0
Favori
6.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Millet bu kafada oldukça firmalar aynı şekilde üfürmeye devem edecekler, bu forumda fanlık sebebiyle hiçbirşeye tepki koyamayan insanları görmek üzücü.

Tekrar söylüyorum GoW3'ün 720p veya 1080p olması zerre umurumda değil ama firmanın 1080p 60FPS yapacağız deyipte sözünden dönmesi, bizleri kandırması cidden körü körüne savunanları rahatsız etmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenic -- 19 Ocak 2010; 16:04:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arsenic

Millet bu kafada oldukça firmalar aynı şekilde üfürmeye devem edecekler, bu forumda fanlık sebebiyle hiçbirşeye tepki koyamayan insanları görmek üzücü.

Tekrar söylüyorum GoW3'ün 720p veya 1080p olması zerre umurumda değil ama firmanın 1080p 60FPS yapacağız deyipte sözünden dönmesi, bizleri kandırması cidden körü körüne savunanları rahatsız etmiyor mu?

Ediyor
  • PS3'ün gücü yetmiyor herhalde, 720p oynarız bizde yapacak bişey yok...
  • God of War olsun çamurdan olsun anasını satayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RIDANES

God of War olsun çamurdan olsun anasını satayım.

aynen 720 değil 120 de oynatsa fark etmez oynarız her türlü
  • üzülmedim desem yalan olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_

üzülmedim desem yalan olur...

Lan avatar hırsızı.Seni şikayet edicem.
  • oyun 3-5 p bile gelse yine efsane olur yine olur
  • Tabi ki söz verilmiş bir durum var.Buna karşı da çıkarız eleştiririz de ona kimse bir şey diyemez.Ama benim için 720p oldu diye öldüm bittim,dünyalar başıma yıkıldı gibi bir psikolojisi içerisinde değilim.Oyun çıkar alır 3-4 kere bitiririp 720p'de aslanlar gibi oynarım...
  • quote:

quote:

SolidEye007 den izin alarak aldım
  • GoW olsun 480p olsun gene raziyim,PSP de PS2de sanki Uncharted grafiginde oynadik oyunu
  • quote:

quote:

quote:

SolidEye007 den izin alarak aldım

Ben ondan izin almadım.

• God of War diyince, benim aklıma güç geliyor. Güçten kastım; PlayStation'un gücü. Oyunun ilk başta bu gücü, NextGen döneminde de yansıtacağını fazlasıyla düşünüyordum. Ama son gelen resimlerde kafam oldukça karıştı.

Buraya gelmeden önce, Demo dönemine gidelim. Demonun atmosferi oldukça şahaneydi oynayanlar biliyor, hatta God of War 3'ü sırf bu atmosferi görmek için oynayacak olanlar bile var. Kratos modeline bakıyorsun şahane olmuş, zaten ilk Start menüsünde resmen modelleme olarak muhteşem bir karakter bizlere bakıyor, düşmanların modelleri de aynı şekilde çok güzel yapılmış. Fakat oyundaki bir çok şey, ne yazık ki PlayStation 2 döneminden ileriye gidememiş. Bilhassa Kratos'un animasyonları hala kütük gibi, karakter bir çok hareketi yaparken hiç esnek durmuyor. Bunun üzerini örtmek için Santa Monica zekice düşünüp, oyun sırasında ilerlerken çeşitli yerlere tırmanma ve zıplama animasyonları eklemiş. Fakat oyun sırasında Kratos'un animasyonları yine kendini belli ediyor, özellikle PlayStation 3 platformunda Uncharted gibi, karakterleri gerçek hayattaki gibi esnek hareket eden animasyonları gördükten sonra, PlayStation 3'ün artık temsilcisi haline gelen God of War 3 oyununda bu animasyonları görememek gerçekten çok ilginç geliyor bana. Demo'da dikkat çeken diğer nokta ise, yine PlayStation 2 döneminden öteye gidemeyen kaplamalar. Ne yazık ki oyunun bir çok yerinde, PlayStation 2 döneminden kalma kaplama detayları mevcut. Kaldı ki, bu hataların belirtildiği dönemde, bir çok kişi tarafından '' Daha oyun demo, E3 fuarından kalma bu arada zaman farkı var '' diyerek geçiştirilmişti. Hatırlayanlar olacaktır.

Gelelim dün yayımlanan ekran görüntülerine. Açıkçası dün akşam, oyun hakkındaki düşüncelerim tepe taklak oldu. Santa Monica'nın vaad ettiği bir çok detayı maalesef bu ekran görüntülerinde göremedim. Çünkü Santa Monica, Kratos ve Düşmanların modellemesi dışında, oyunun grafiksel olarak bir kaç detayı dışında PlayStation 2 döneminden kalma unsurlar ile bırakmış. Genel olarak bakınca, Level Desing'in oldukça güzel durduğu belli oluyor, çiçekler, taşlar falan 3D olarak kaliteli bir şekilde bölüme yerleştirilmiş. Fakat bu çiçeklerin, taşların durduğu mekan yanii kaplamalar ne yazık ki yine söylüyorum PlayStation 2 döneminden öteye geçememiş. Aynı şekilde Kratos'un kütük animasyonları da anladığım kadarıyla hala aynı şekilde duruyor.

Şimdi bunları gördükçe içimden beklediğim bu gücü göremeyeceğim geçiyor. İster istemez. Çünkü God of War ve özellikle God of War II oyunları, PlayStation 2 platformunun sınırlarını zorlayan olağan üstü yapımlardı. Fakat God of War III oyununda ben bunu göremiyorum, yapımcıların vaad ettiklerinin gerisinde bir oyun gibi duruyor. Tabii ki oyunu alıp oynayacağız her zaman üst düzey olan, Atmosfer ve Hikayesi insanı baştan çıkaracaktır (bakın yazının başındaki kısma geldim).

Ama God of War'ın, PlayStation 2 de olduğu gibi sınırları bu nesilde zorlayacağını sanmıyorum. Hatta hüsrana uğrayanlar bile olabilir.. Olabilir mi cidden ?

------------------------------

EKLEME: Şimdi oyunu sadece Grafiksel olarak eleştirdim, ve kısaca demek istediğim şey; God of War'ın bu sene Teknik yönden sınırları zorlayan bir oyun olmayacağı. Sonra çıkıp kimse demesin '' Oyun sadece grafik değildir '' diye. zaten diğer unsurların eleştirilecek bir yanı yok. Hikaye ve Atmosfer her zaman ki gibi şahane olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRises -- 19 Ocak 2010; 17:30:49 >

• God of War diyince öncelikle aklıma gelen oyunun müthiş görselleri.Yapımcılar ilk başta oyunun 1080p ve 60 fps olacağını söylemişlerdi.Anlaşılan oyuna daha fazla detay daha fazla poligon ekleyebilmek için çözünürlükten feda etmişler.Yani eğer oyun 1080p ve 60 fps olarak yapılsaydı,görseller karşımıza daha kalitesiz,daha detaysız olarak çıkacaktı.Killzone2,GoW3 ve Uncharted2,müthiş görsellere sahipler ve hepsi 720p.
    Sonuç:PS3 bu görselleri 1080p ve 60fps'de oynatacak kadar güçlü bir konsol değil.
  • sevgili oyun severler neden her haberde tartışma çıkar anlamam yaw alın oynayın işte düne kadar adam gibi oyun oynamazdınız şimdi herkes hideo kojima olmuş yaw bune yok kepazelik dediniz yok ps3 ün gücü yetmez demişsiniz yaw adamlar silah zoruyla satmıyoki oyunu isteyen alır istemeyen almaz gereksiz muhabbetlere girmeyin oyunun adını lekemelekten başka bişey yptığınız yok oturun kantır strayk oynayın ozaman ne diim ben size türk insanına 2900p oyun yapsan gene bişey bulur herşey grafik demek değil shadow of colosus çokmu iyi grafikleri vardı ama oyun dehşetti önemli olan bence oyundan zevk alabilmek gerisi yalan yok 1080 p yok 720 p bırakın bunları komik olmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolidEye007

God of War diyince, benim aklıma güç geliyor. Güçten kastım; PlayStation'un gücü. Oyunun ilk başta bu gücü, NextGen döneminde de yansıtacağını fazlasıyla düşünüyordum. Ama son gelen resimlerde kafam oldukça karıştı.

Buraya gelmeden önce, Demo dönemine gidelim. Demonun atmosferi oldukça şahaneydi oynayanlar biliyor, hatta God of War 3'ü sırf bu atmosferi görmek için oynayacak olanlar bile var. Kratos modeline bakıyorsun şahane olmuş, zaten ilk Start menüsünde resmen modelleme olarak muhteşem bir karakter bizlere bakıyor, düşmanların modelleri de aynı şekilde çok güzel yapılmış. Fakat oyundaki bir çok şey, ne yazık ki PlayStation 2 döneminden ileriye gidememiş. Bilhassa Kratos'un animasyonları hala kütük gibi, karakter bir çok hareketi yaparken hiç esnek durmuyor. Bunun üzerini örtmek için Santa Monica zekice düşünüp, oyun sırasında ilerlerken çeşitli yerlere tırmanma ve zıplama animasyonları eklemiş. Fakat oyun sırasında Kratos'un animasyonları yine kendini belli ediyor, özellikle PlayStation 3 platformunda Uncharted gibi, karakterleri gerçek hayattaki gibi esnek hareket eden animasyonları gördükten sonra, PlayStation 3'ün artık temsilcisi haline gelen God of War 3 oyununda bu animasyonları görememek gerçekten çok ilginç geliyor bana. Demo'da dikkat çeken diğer nokta ise, yine PlayStation 2 döneminden öteye gidemeyen kaplamalar. Ne yazık ki oyunun bir çok yerinde, PlayStation 2 döneminden kalma kaplama detayları mevcut. Kaldı ki, bu hataların belirtildiği dönemde, bir çok kişi tarafından '' Daha oyun demo, E3 fuarından kalma bu arada zaman farkı var '' diyerek geçiştirilmişti. Hatırlayanlar olacaktır.

Gelelim dün yayımlanan ekran görüntülerine. Açıkçası dün akşam, oyun hakkındaki düşüncelerim tepe taklak oldu. Santa Monica'nın vaad ettiği bir çok detayı maalesef bu ekran görüntülerinde göremedim. Çünkü Santa Monica, Kratos ve Düşmanların modellemesi dışında, oyunun grafiksel olarak bir kaç detayı dışında PlayStation 2 döneminden kalma unsurlar ile bırakmış. Genel olarak bakınca, Level Desing'in oldukça güzel durduğu belli oluyor, çiçekler, taşlar falan 3D olarak kaliteli bir şekilde bölüme yerleştirilmiş. Fakat bu çiçeklerin, taşların durduğu mekan yanii kaplamalar ne yazık ki yine söylüyorum PlayStation 2 döneminden öteye geçememiş. Aynı şekilde Kratos'un kütük animasyonları da anladığım kadarıyla hala aynı şekilde duruyor.

Şimdi bunları gördükçe içimden beklediğim bu gücü göremeyeceğim geçiyor. İster istemez. Çünkü God of War ve özellikle God of War II oyunları, PlayStation 2 platformunun sınırlarını zorlayan olağan üstü yapımlardı. Fakat God of War III oyununda ben bunu göremiyorum, yapımcıların vaad ettiklerinin gerisinde bir oyun gibi duruyor. Tabii ki oyunu alıp oynayacağız her zaman üst düzey olan, Atmosfer ve Hikayesi insanı baştan çıkaracaktır (bakın yazının başındaki kısma geldim).

Ama God of War'ın, PlayStation 2 de olduğu gibi sınırları bu nesilde zorlayacağını sanmıyorum. Hatta hüsrana uğrayanlar bile olabilir.. Olabilir mi cidden ?

------------------------------

EKLEME: Şimdi oyunu sadece Grafiksel olarak eleştirdim, ve kısaca demek istediğim şey; God of War'ın bu sene Teknik yönden sınırları zorlayan bir oyun olmayacağı. Sonra çıkıp kimse demesin '' Oyun sadece grafik değildir '' diye. zaten diğer unsurların eleştirilecek bir yanı yok. Hikaye ve Atmosfer her zaman ki gibi şahane olacak..

gow3 demode af adına birşey yok uzakdaki yerlerin kaplamaları harbi kötü duruyor o ışıklandırmalara o modellemelere hiç gitmemiş ancak bazı yerlerin kaplamalarıysa oldukça iyi mesela kayaların nemli durması vs..

• Bir çok oyuna göre yine harika grafikler var ama geçen sene olduğu gibi sınırları bu sefer zorlamıyor..

Şu resimde Kratos'un modellemesini geçebilecek oyun, çok çok az vardır. Ama işte sorun çevrede..

God of War III, Native 720p olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRises -- 19 Ocak 2010; 18:11:59 >
  • @SolidEye007

Demo ya bakarak hic endiselenme, gow3 de en az uncharted 2 kadar detayla cevre grafigine sahip olucaktir.Naughty Dog ekibi UC2 bittikden sonro Santa Monica Studio yolarina gidip yardim etmeye baslamistir merak etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygultekin82

God of War diyince öncelikle aklıma gelen oyunun müthiş görselleri.Yapımcılar ilk başta oyunun 1080p ve 60 fps olacağını söylemişlerdi.Anlaşılan oyuna daha fazla detay daha fazla poligon ekleyebilmek için çözünürlükten feda etmişler.Yani eğer oyun 1080p ve 60 fps olarak yapılsaydı,görseller karşımıza daha kalitesiz,daha detaysız olarak çıkacaktı.Killzone2,GoW3 ve Uncharted2,müthiş görsellere sahipler ve hepsi 720p.
    Sonuç:PS3 bu görselleri 1080p ve 60fps'de oynatacak kadar güçlü bir konsol değil.

GT5'i bekleyelim.O da böyle çıkmazsa sana katılacağım..

• milletin diline malzeme vermişler gene.yahu 720p olsa ne olacak sanki.gene dünyanın en iyi grafikli oyunu olmayacak mı.bal gibi de olacak.oyuna çamur atmak isteyenler için fırsat çıktı tabii ama olsun oyun çıkınca hepsine cevabını verecektir sony
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.