- x
motor no ile ruhsat uzerinde ki no tutmuyor yardım "acil"
13 Cevap5450 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

68 Mesaj
19 Ocak 2010; 1:15:00 

Aracım chavrolet lacetti 1.6 hb ; Aracımı alalı 1 hafta oldu, ruhsatta muayene kartında sonunda 13 haneli ve r5 diye yazıyor motor numarası, ama t.u.v. tarafından aracın muayene yaptırdım. Motorlu taşıtlar cemiyetinden aldığım yerde ki belgenin üzerinde yazan motor noyu çizip, motor da yazan son harfi r olan motor numarasını yazmışlar. Yani bugune kadar muayene, ruhsatdaki yanlış sigorta ve motor numarasından yapılmış. Ben aracı üstüme almak isteyince ve t.u.v den geçince bu olay farkedildi, şimdi benim ne yapmam gerekli ?

İlk faturası trafikte çıktı, ondada 13 haneli ve r5 diye o 5 sayısının olmaması gerekli. Chavrole servisi fotosunu çekti, fabrikasına gönderdi. Benzer durum başına gelen arkadaşlardan yardım istiyorum.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

578 Mesaj
19 Ocak 2010; 1:37:23 

Eleştiri anlamında söylemiyorum ancak yazdıklarımızdan cidden birşey anlayamadım. Tane tane ve noktalama işaretlerine özen göstererek yazarsanız bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım.

1759 Mesaj
19 Ocak 2010; 6:29:44 

Bu ne yav Biraz daha sakin açıklayıcı ve Noktalama işareti kullanarak yazarsan arkadaşım yardımcı olmaya çalışırlar çok karışık sohbet tarzında direk yazmışın. Türkçe'mizi doğru kullanalım.

Lg G2 Candır (:

1422 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Altay Han
19 Ocak 2010; 9:11:54 

quote:

Orijinalden alıntı: envervolkan

aracım chavrolet lacetti 1.6 hb aracımı alalı 1 hafta oldu ruhsatta muane kartında sonunda 13 haneli ve r5 diye yazıyor motor numarası ama tuv tarafından aracın muanesini yaptırdım motorlu taşıtlar cemiyetinden aldığım yerde ki belgenin üzerinde yazan motor noyu çizip motor da yazan son harfi r olan motor numatasını yazmışlar yani bugune kadar ruhsat muane sigorta yanlış motor numatasından yapılmış ben aracı üstüme almak isteyince ve tuvden geçince bu olay farkedildi şimdi benim ne yapmam gerekli ?

ilk faturası trafikte çıktı ondada 13 haneli ve r5 diye o 5 sayısının olmaması gerekli chavrole servisi fotosunu çekti fabrikasına gönderdi başına gelen arkadaşlardan yardım istiyorum

iki hafta önce benzer konu arkadaşımın başına geldi. aracı 2001 renault clio. ruhsatta motor numarasındaki bir harf yanlış yazılmış. karayollarından yeniden tespit yaptırıp ruhsatı yeniledi.

10516 Mesaj
19 Ocak 2010; 9:17:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Brujeria35

Bu ne ya?Biraz daha sakin,açıklayıcı ve noktalama işaretlerini kullanarak yazarsan arkadaşım,yardımcı olmaya çalışırlarok karışık,sohbet tarzında direkt yazmışsın. Türkçemizi doğru kullanalım.

Böyle bakınca sizin de durumunuz pek parlak sayılmaz.

Konuya gelirsek,Türkiye'de kim işini doğru yapıyor ki?Umarım en kısa sürede sorununuz halledilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deserthawk -- 19 Ocak 2010; 9:18:46 >

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
Ford Fiesta 1.5 TDCI

68 Mesaj
20 Ocak 2010; 0:35:29 

kusura bakmayın biraz yanlış yazmışım. sorunum şu arkadaşlar chavrole lacetti 2004 model bi araç aldım noterde işlemlerimi yaptıktan sonra cemiyete orada ki işimden sonra da tuv gidip aracımı muane ettirdim bütün işlemlerimi tamamladım. sıra ruhsat yenilemeye gelince tuv verdiği motor numarası ile ilk alındığında gümrük de ki motor no ruhsatta ki motor no tutmuyor ama sadece sonra harfi .

örneğin 123456789k5 ruhsatta olan

motor üzerinde olan 123456789k şeklinde yani 5 rakımı fazla yazılmış bundan dolayı emniyet işimi yapmadı şimdi ne yapmam gerekli başına gelen var sa yardımcı olusra sevinirim

iyi geceler

68 Mesaj
20 Ocak 2010; 0:57:26 

bilgisi olan arkadaş yok mu

1016 Mesaj
20 Ocak 2010; 1:02:19 

bende muayneden geçerken arabada kusur olarak motor no eksik yazılmış bende bu arada sorumu sorayım şimdi ne yapmam gerekiyor nerden düzeltilecek bu

AUDI A4 2.0 TDI MULTITRONIC BEYAZ

68 Mesaj
20 Ocak 2010; 1:05:10 

çok ilginç bişey aracın motorunda gözle görülür şekilde 12 hane li motor numarası yazıyor . gitmişler 12 hanesini doğru girmişler ama sonuna bir de 5 eklemişler :D beni mafettiler çünkü hiç işlem yapamıyorum başına gelen yok galiba

578 Mesaj
20 Ocak 2010; 10:03:40 

Anladığım kadarıyla hatayı yapan muayene istasyonu. O halde istasyona tekrardan gidip durumun izahını yapabilirsiniz. Evraklarınızı baştan düzenlemeleri gerekiyor.

68 Mesaj
20 Ocak 2010; 10:59:07 

muane istasyonu doğru bakıyor oraya özel sıvı püskürtüp okunur hale getirdiler chevrolet servisi ve diğer bi servise gittim onlarda tuv muane istasyonunun okuduğu sayıyı okudular

sorun chevrolet firması bu aracı türkiyeye gelirken kestikleri faturada 1 sayıyı fazla girmeleri bunu da prosedurler şeklinde düzeltecez diyorlar daha düzelecek

68 Mesaj
20 Ocak 2010; 11:01:08 

trafikte ki memur a anlattım gerekirse o motor numarasını makine mühendisler odası onaylı belge alim dedim gerek yok bu seferlik geçirelim dediler ve tuv gördüğü sayıyı yeni ruhsata işlicekler insallah. insallah diyorum ruhsat 4.30 da çıkacak çıkarsa tabi

16069 Mesaj
20 Ocak 2010; 11:28:13 

quote:

Orijinalden alıntı: sdrturhan

bende muayneden geçerken arabada kusur olarak motor no eksik yazılmış bende bu arada sorumu sorayım şimdi ne yapmam gerekiyor nerden düzeltilecek bu

senin durum farklı

bazı araçlarda motor ne çok zor okunan bi yerde

muayenedede okumak için uğraşmıyorlar

direkt okunamadı yazıp hafif kusur yazıyorlar

yani sende sorun olmaz

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

68 Mesaj
22 Ocak 2010; 10:18:16 

bende okunur düzeyde di ve kusur olarak değil motor no düzeltme yazdılar chevrolet servisi de bunu gördü polisler tuv verdiği sonunda 5 sayısı olmayan motor numarasını aracın ruhsatına işlediler
ben de motor üreticisi türkiye temsilicisi firmadan motor numarasına ulaştım chevrolet yanlışlık yaptığı ortaya çıktı benim masraflarımı karşılaması gerektiğini ve sorunun çözümü için mahkemeye vermeye hazırlanıyorum 1. dereceden haklı çıkıyorum.işimi trafik yaptı ama sıra chevrolet servisini sorumsuzluğunun sonucunu yargıda çözmeye geldi

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » motor no ile ruhsat uzerinde ki no tutmuyor yardım "acil"
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.384