- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Alt Yazı Değiştirme - alt yazı oluşturma -
27 Cevap14923 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

544 Mesaj
18 Ocak 2010; 21:47:49 

merhaba

ben herhangibir fragmanın, filmin altyazısında oynama yapmak istiyorum.bunu yapabilirmiyim ? yani altyazı ile oynamak mümkünmü ? veya bir fragman için yeniden bir altyazı oluşturmak ?

ve altyazı hakkında bana biraz bilgi verebilen biri olursa sevinebilirim

1927 Mesaj
18 Ocak 2010; 22:17:53 

avi uzantılı film dosyalarının altyazılarını Subtitle Workshop yazılımıyla değiştirebilir, zaman ayarlamasını yapabilirsiniz.

902 Mesaj
19 Ocak 2010; 1:30:11 

tabii ki oynayabilirsin.

srt uzantılı dosyayı not defteriyle aç..istediğin frame deki yazıyı değiştir kaydet çık..

Not : srt dosyasının ismi ile avi dosyasının isminin aynı olması gerekiyor..kaydederken dikkat et.. (örn.. Film49aka.avi ,Film49aka.srt)

544 Mesaj
19 Ocak 2010; 19:09:37 

öncelikle ikinizede teşekkür ederim;

ama bir sorum daha var
peki ben bu fragmanın yada filmin altyazısını değiştirdikten sonra bunu video haline getirmek istiyorum.yani filme sonradan srt dosyası eklenerek değilde, alt yazıyı direkt olarak videoya monte etmek istiyorum.bunu nasıl yapabilirim ? fragman başladığında altyazıda başlayacak.bunu televizyonda yayınlanan altyazılı filmler gibi düşünebiliriz.ve bunu bir fragman üzerinde yapacağım, yani fazla uzun olmayacak.

bilgisayarın o anda ekranında bulunan görüntüsünü kaydeden programlar aklıma geldi ama, görüntü kalitesi bakımından sakata uğrayabilir.eğer bana srt yi videoya bir şekilde monte etmeyi öğretebilecek biri varsa bu yola başvurmayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofinindünyası -- 19 Ocak 2010; 19:11:56 >

16 Mesaj
19 Ocak 2010; 22:56:18 

Merhaba
Ben videolara altyazı eklemek istiyorum. Fakat altyazıyı kendim yazmak istiyorum. Yani bir altyazı dosyasıyla değil. Sonra da videoyla birleştirecem. Nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

902 Mesaj
20 Ocak 2010; 2:13:25 

quote:

Orijinalden alıntı: omar00

Merhaba
Ben videolara altyazı eklemek istiyorum. Fakat altyazıyı kendim yazmak istiyorum. Yani bir altyazı dosyasıyla değil. Sonra da videoyla birleştirecem. Nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Not defterini açıp şu şekilde bir düzen yapın.. burda saat dakika saniye salise cinsinden zaman başlangıcını ve text in biteceği zaman bitimini girmeli , daha sonra textin içeriğini girmelisiniz.

0

Mesela resimdeki örnekte 0.cı saniye 57.salise ile 3.saniye 57.salise arasında "King of Pop" yazısı ekranda durur..sonra 3.saniye 58.saliseden 8.saniye 61.salise ye kadar "You are Great" yazar..

daha sonra kaydederken uzantısını srt ve türünü UTF8 olarak seçin ve FİLMİNİZİN BULUNDUĞU KLASÖRE Filminizin adıyla aynı olacak şekilde kaydedin..

Filminizin adı örnek olarak Omar01.avi ise yanında bulunduracağınız altyazı dosyası Omar01.srt olmalı

501 Mesaj
20 Ocak 2010; 2:31:30 

Altyazıyı gömmek için "avirecomp" programını kullanabilirsin vrituladub programı gerekirmi bilmiyorum ayrıntılı olarak google'da ararsan avirecomp ile nasıl yapıldığını anlatan siteler karşına çıkacaktır şimdi kopyala yapıştır yapmak istemiyorum buraya

1287 Mesaj
20 Ocak 2010; 2:36:39 

Subtitle workshop genel olarak iyi bir programdır, subtitle time adjuster özellikle altyazı senkronlarını değiştirme 25/29 kare dönüşümleri için filan iyidir. tam olarak neyi öğrenmek istediğini belirtirsen daha net bişeyler yazabiliriz.

1927 Mesaj
20 Ocak 2010; 20:06:23 

quote:

Orijinalden alıntı: sofinindünyası

peki ben bu fragmanın yada filmin altyazısını değiştirdikten sonra bunu video haline getirmek istiyorum.yani filme sonradan srt dosyası eklenerek değilde, alt yazıyı direkt olarak videoya monte etmek istiyorum.bunu nasıl yapabilirim ? fragman başladığında altyazıda başlayacak.bunu televizyonda yayınlanan altyazılı filmler gibi düşünebiliriz.ve bunu bir fragman üzerinde yapacağım, yani fazla uzun olmayacak.

Eğer fragmanınızın dvd formatında olmasını isterseniz, ConvertXtoDvd yazılımı ile filminizi ve altyazınızı birleştirebilirsiniz. Ayrıca yazılım ile menü de oluşturmanız mümkün.

16 Mesaj
20 Ocak 2010; 21:01:20 

Yardımlarınız çok işe yaradı. Çok teşekkür ederim.

1130 Mesaj
20 Ocak 2010; 21:06:46 

Altyazı senkronlama zor veya karışık mı ? Zira indirdiğim dizinin 3 bölümünün altyazısında senkron sorunu var, eğer kolay bir işlemse diziyi baştan indirmektense bu işlemle halledeyim.Yukarıda bahsedilen subtitle time adjuster programı bu iş için uygun sanırım ?

SEN NE KADAR ANLATIRSAN ANLAT, KARŞINDAKİNİN ANLAYABİLDİĞİ KADARDIR ANLATTIĞIN !!!
TV : Pioneer PDP 508XD - MEDIA PLAYER : WD LİVE TV - GAME CONSOLE : PS3 - DVD : Pioneer DV 490 - RECEIVER: SONY STR DB 1080 - FRONT: TECHNİCS SBT 200 - REAR: SONY SS-LA500ED - CENTER: JBL LX 2000 - SUB: DEFINITIVE SUB100 - Fot. M.: Canon EOS 650D

5524 Mesaj
21 Ocak 2010; 9:23:16 

http://rapidshare.com/files/202304788/altyaz__305__senkron___altyaz__305__goemme.rar

dili türkçe yapın altyazıyı seçin CTRL + A ile tümünü seçip

videodan bir kelimeyi söylediği yerde durdurup saniyesine bakın ve kelimeye göre

ctrl + shift + n ile zamanı geri ve ctrl + shift + h ile zamanı ileri alın

farklı kaydetten subrip formatında kaydedin ....

altyazı gömme konusu

http://forum.donanimhaber.com/m_18484193/tm.htm

SAMSUN_ATAKUM
(: uozqɐɹʇ ɹǝʎ ɹǝɥ züp sɹǝʇ ǝzıq

1130 Mesaj
21 Ocak 2010; 17:18:01 

İlginiz ve paylaşımınız için teşekkür ederim.

SEN NE KADAR ANLATIRSAN ANLAT, KARŞINDAKİNİN ANLAYABİLDİĞİ KADARDIR ANLATTIĞIN !!!
TV : Pioneer PDP 508XD - MEDIA PLAYER : WD LİVE TV - GAME CONSOLE : PS3 - DVD : Pioneer DV 490 - RECEIVER: SONY STR DB 1080 - FRONT: TECHNİCS SBT 200 - REAR: SONY SS-LA500ED - CENTER: JBL LX 2000 - SUB: DEFINITIVE SUB100 - Fot. M.: Canon EOS 650D

544 Mesaj
21 Ocak 2010; 20:03:16 

Konuma cevap yazan tüm arkadaşlarıma en içten sevgilerimi sunuyorum Bilgiler çok işe yaradı.

544 Mesaj
21 Ocak 2010; 20:27:54 

quote:

Orijinalden alıntı: z123456

Not defterini açıp şu şekilde bir düzen yapın.. burda saat dakika saniye salise cinsinden zaman başlangıcını ve text in biteceği zaman bitimini girmeli , daha sonra textin içeriğini girmelisiniz.

0

Mesela resimdeki örnekte 0.cı saniye 57.salise ile 3.saniye 57.salise arasında "King of Pop" yazısı ekranda durur..sonra 3.saniye 58.saliseden 8.saniye 61.salise ye kadar "You are Great" yazar..

daha sonra kaydederken uzantısını srt ve türünü UTF8 olarak seçin ve FİLMİNİZİN BULUNDUĞU KLASÖRE Filminizin adıyla aynı olacak şekilde kaydedin..

Filminizin adı örnek olarak Omar01.avi ise yanında bulunduracağınız altyazı dosyası Omar01.srt olmalı

Ben bu şekilde bir .avi videoma altyazı yazdım çağırdım altyazıyı ama birşey yazmadı ?

803 Mesaj
21 Ocak 2010; 21:07:41 

Kargalar ötmeye başlayınca, bülbüller susar.

24186 Mesaj
26 Ocak 2010; 5:57:29 

quote:

Orijinalden alıntı: sofinindünyası

Ben bu şekilde bir .avi videoma altyazı yazdım çağırdım altyazıyı ama birşey yazmadı ?

Bu çalışma prensibine sahip programlar var onları deneyebilirsin.Subtitle creator, suntitle workshop gibi...
Böyle not defteri ile hazırlamak daha karışık.

Ayrıca sormak istediğin birşey varsa PM'de atabilirsin.

|| Intel Core i7 3770k @4.7GHz - 1.225v/günlük || Asrock Z77 OC Formula Anakart || Asus GTX 780 Direct CU II OC 3 GB (@1257 Mhz / 6804 Mhz) Ekran Kartı || OCZ Vertex 4 256 GB Solid State Drive || Gskill TridentX 16 GB 2133 MHZ @2200 MHZ / 9-10-11-30 CL9 Ram || 2x Seagate 2 TB Depolama || Corsair Enthusiast 850W PSU || Noctua NH-D14 CPU Cooler || Aerocool Xpredator Full Tower Kasa || Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcüsü || Samsung S27A950D 27'' 3D 120 HZ Monitör || Logitech G930 Gaming Wireless Headset || Logitech Wireless Illuminated K800 Keyboard || Creative SoundBlaster X-FI PRO THX Harici Ses Kartı || Logitech Z5500 5+1 Sound System || Roccat Kone Gaming Mouse || Sony Playstation 4 || Sony KDL-55W905A 55'' Triluminos Display 800HZ 3D TV

342 Mesaj
3 Mart 2011; 23:29:00 

Ayrıca sormak istediğin birşey varsa PM'de atabilirsin.
[/quote]

s.a bir konuda bilgi almak istiyorum usb üzerinden samasung 40c650 marka tv de filmleri izlerken aly yazı boyutu ile ilgili sorun yaşıyorum,ayrıbir medya oynatıcım yok yani tv menüsünden alt yazıyı büyütsemde yeterli olmuyor izleme mesafemden ve gözlerimin sağlıklı olmamasından dolayı.
Sormak istediğim bu filmlere ait .srt uzantılı alt yazı dosyalarında oynama yaparak yazı karakterlerini büyütebilirmiyim subtitle workshop vb bir kaç prg denedim fakat birçok değişiklik yapmama izin veriyor ama boyutla alakalı birşey göremedim ? sanırım herkes media oynatıcısı kullandıgı için bu tarz sorun yaşayan fazla yok ?

407 Mesaj
21 Şubat 2012; 4:38:08 

Altyazı boyutunu nasıl değiştirebiliriz, yani televizyonda dvd'de izlemek için...babam küçük yazıları görmüyor....yardım ederseniz çok sevinirim..

1712 Mesaj
23 Şubat 2012; 22:40:03 

quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

Altyazı boyutunu nasıl değiştirebiliriz, yani televizyonda dvd'de izlemek için...babam küçük yazıları görmüyor....yardım ederseniz çok sevinirim..

dvdnin yazılımını değiştirmen lazım

Hayat da masal gibidir; ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar iyi olduğu önemlidir.

474 Mesaj
23 Şubat 2012; 23:06:25 

yazılımdan ziyade kumandayı karıştır derim...menülerinde garanti vardır kardeş yazı boyutu...

(((Asus S46C ))) (((iPad Mini 2 Wifi Cellular))) (((Sony NEX 5RL)))

407 Mesaj
25 Şubat 2012; 1:38:08 

Arkadaşlar çok sağolun, dvd markamız vestel 6300 dvd player......dediğiniz gibi kumandasını bir karıştırayım....dvd yi çok eskiden aldık 1dvdye 5 film falan koyup izliyoruz genelde divx olarak.......ayrıca mp4 flv vb filmleri açmıyor..........sağolun iyi akşamlar....

1712 Mesaj
25 Şubat 2012; 10:36:08 

quote:

Arkadaşlar çok sağolun, dvd markamız vestel 6300 dvd player......dediğiniz gibi kumandasını bir karıştırayım....dvd yi çok eskiden aldık 1dvdye 5 film falan koyup izliyoruz genelde divx olarak.......ayrıca mp4 flv vb filmleri açmıyor..........sağolun iyi akşamlar....

incele istesen http://www.turke****.co...showthread.php?t=144318
http://www.turke****.co...showthread.php?t=397794

Hayat da masal gibidir; ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar iyi olduğu önemlidir.

407 Mesaj
25 Şubat 2012; 17:26:44 

çıkmadı ki hocam ya..:(

1712 Mesaj
26 Şubat 2012; 21:07:39 

quote:

çıkmadı ki hocam ya..:(

aralar turkey forum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 26 Şubat 2012; 21:08:34 >

130 Mesaj
18 Ocak 2013; 16:03:51 

arkadaşlar bende Botech Piko 207 Hd uydu alıcısı var.
genle olarak çok memnunum sadece şu ağna kadar iki sıkıntım oluştu bunlardan
1. si Usb den film izerken dvd formatındaki filmlerin ayarlar bölümüne giremiyorum ve alt yazı seçimi yapamıyorum
2. si yine Usb den alt yazılı film izlerken zemin rengi beyaz olunca alt yazı okunmuyor. Menülerden acaba alt yazı rengi değişiyor mu diye baktım bulamadım sonra teknik servisini aradım öyle bir menü koymamışlar şimdi aklıma geldi o yüzden buraya yazıyorum acaba alt yazıya renk vermem mümkün mü srt uzantısına ve nasıl yapılıyor cevap yazarsanız ve mümkünse resimli anlatırsanız çok sevinirim.

30 Mesaj
10 Şubat 2013; 8:44:04 

merhaba arkadaslar
bi sorum olacak
.ass uzantili bi altyazıyı
subtitle edit le .srtye ceviriyorum
ama garip garip seyler cıkıyo yazının yanında
neden oluyo?
1
00:00:01,560 --> 00:00:08,230
{\be1}Hiçliğin orta yerinde göz alabildiğine, dikilmiş tek bir vücut

böyle mesela /be1 ne demek normal ass deki gibi yapamaazmıyım?
yada önereceginiz baska program

8055 Mesaj
4 Eylül 2014; 2:01:28 

Biraz hort olacak ama bir sorunum var. Video icin hazirlanmis alt yazi text i calismiyor. Mesela videoyu VLC player ile actiktan sonra altyaziyi ekliyorum ama alt yazi yine de baslamiyor.

Tek.bir klasorun icinde ayni isimli video ve texti var, o konuda bir sorun yok lakin neden calismiyor veya calismasi icin ne yapmak gerekir bilen biri yardimci olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Alt Yazı Değiştirme - alt yazı oluşturma -
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469