Şimdi Ara

AMD Cypress GPU'sunu güncelliyor, daha hızlı modeller yaz aylarında!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
3.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX 11 destekli yeni nesil GF100 GPU'su hakkında ilk detayları paylaşan Nvidia ile eş zamanlı olarak AMD cephesinden de yeni bilgiler geldi ve ATi Radeon HD 5800 serisine güç veren Cypress GPU'sunun yeni bir modeli üzerinde çalışıldığı bildirildi. Nvidia tarafından endüstrinin en hızlı GPU'su olarak tanımlanan GF100 GPU'su için endüstri içerisindeki kimi kaynaklarda benzer yorumlarda bulunuyor ve rekabete yeni bir boyut getireceğini iddia ediyorlar. Ancak Cypress GPU'su ile şu an için en hızlı grafik yongasına sahip olan AMD bu unvanını korumanın planlarını yapıyor.

Yaz aylarında çıkması beklenen yenilenmiş Cypress GPU'su hakkında henüz çok fazla bilgi bulunmuyor ancak Radeon HD 4870 - Radeon HD 4890 güncellemesinden farklı olarak AMD'nin paralel işlemci sayısında güncelleme yapabileceği de söyleniyor. Başta MSI ve Gigabyte olmak üzere bazı üreticilerin 1GHz'de çalışan özel tasarımlı Radeon HD 5870 modelleri üzerinde çalıştığı biliniyor. Bu modellerin sergileyeceği performans ve GeForce GTX 360 / GeForce GTX 380 modelleri karşısında alacakları pozisyon, AMD'nin planları hakkında da önemli ipuçları verecek.

TSMC ve GlobalFoundries firmalarının 28nm üretim süreci için hacimli üretime geçmeleri sene sonunu bulacağı için Cypress GPU'sunun yeni versiyonunda da 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanması bekleniyor. Öte yandan TSMC cephesinde üretim verimliliğinin artmasına paralel olarak GPU maliyetlerinin aşağı çekilmesi sayesinde daha hızlı kartların daha ucuza sunulması da beklenebilir.. North Islands kod adını taşıyan yeni nesil GPU ailesini 2011'de duyurması beklenen AMD, şu an çok detayları belli olmasa da yaz aylarında ürün gamını güncellemeye hazırlanıyor.

Yeni model hazırlıklarına ek olarak Fermi tabanlı GeForce GTX 360 ve GeForce GTX 380 modellerine karşı AMD'nin ATi Radeon HD 5800 serisinde fiyat indirimine gitmesi de bekleniyor.

• Paçalar tutuştu..... Rakibin atağını beklemedn 5800 alanların ellerinde patlayacak gibi ama neyse g.o
  • Yahu dur be ATI daha ortada kart mart yok, bence yaza kadar da adam edemez Nvidia o kamyon gibi GPU yu ne diye heyecan yaptın hemen.
  • Beklenen bir gelişme AMD-ATI'nin boş duracağını kimse beklemiyordu.
  • Nvidianın yeni GF100 GPS'u ile ilgili haberleri okuyan sadece biz değiliz anlaşınan.
  • Güzel haber,teşekkürler.

2010 içinde 5870 almayı planlıyordum.Hem daha hızlı hem daha ucuz bir kart beni inanılmaz mutlu eder.
  • mimari degistirmeden once son damlasina kadar kullaniyorlar iste mevcut mimariyi.5890 o kadar cok telaffuz edildi ki yapmasalar ayip olurdu.resmen bu yonde istek var, olmasa kimse bahsetmezdi.
  • 5970 alan arkadaşların yüzündeki ifadeyi çok merak ediyorum. türkiye ye 4 tane geldi 2. sini ben aldım buda testler diyebilmek için 1300 lıra sokağa nasıl atılır. yıl sonuna bu akrtlar %50 indirimli satılmaya başlayacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 18 Ocak 2010; 21:46:34 >
  • Teşekkürler ortalık kızıştı ,kazanan tüketici olsun
  • hd5990 nı çıkarı ver amd

fiyatların bol bol düşmesi dileğiyle..
  • bence guzel strateji yapıyor amd-ati.fehmi abi kapıyı tıklattı bak uretim asamasındayım dedi. amd-ati duracak degil ya karsı atak yapacak tabiki su andaki avantajını kullandı.daha iyisini yapar yakın bir zamanda.fiyat ve performans liderligi elinde yaz aylarında da devam edecek gibi gorunuyor amd-ati nin...
  • Ya şöyle yazılanları çizilenleri düşünüyorumda,bizim gibi gpu performanslarını,haberlerini takip eden kaç kişi vardır şu memlekette?Millet geçim derdiyle,gündemdeki olaylara öyle batmış ki,sokakta birine sorsam "GF100 GPU'su çıkınca 5800 serisinde ne kadar indirime giderler acaba?" diye,kesin beni orada linç ederler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

5970 alan arkadaşların yüzündeki ifadeyi çok merak ediyorum. türkiye ye 4 tane geldi 2. sini ben aldım buda testler diyebilmek için 1300 lıra sokağa nasıl atılır. yıl sonuna bu akrtlar %50 indirimli satılmaya başlayacak

5970 alanların bu konuyla alakası nedir? Zorunamı gidiyor 5970 sahip olmaları?
  • quote:

5970 alan arkadaşların yüzündeki ifadeyi çok merak ediyorum. türkiye ye 4 tane geldi 2. sini ben aldım buda testler diyebilmek için 1300 lıra sokağa nasıl atılır. yıl sonuna bu akrtlar %50 indirimli satılmaya başlayacak

5970 alan arkadaşların yüzündeki ifadenin biz tüketicilere ne gibi bir yarar sağlayacağını anlamadım.
    Sana göre sokağa atılan para başkasına göre değil bir değerlendirme kriteri yok sonuçta.
  • Burada mevsim yaz zaten

2 gun oldu 5870 alali ama saglik olsun. Rekabet olsun ki fiyatlar dussun.
  • AMD'nin en büyük avantajı üretim maliyeti gpu zar alanı olarak baktığımızda RV870 334mm2 GF100 yaklaşık 500mm2 (tam olarak bilinmiyor). Nvidia sayesinde AMD yine fiyat indirecek buda kullanıcıların işine yarıyacak aslında gpu zar alanı avantajı ile HD 5850 1600sp 320bit HD 5870 2000sp 384bit olarak üretilebilirdi. 58xx serisi en baştan bellek bant genişliği biraz daha fazla tutulsaydı 1ghz gpu hızlarında belki 256bit veriyoluna göre daha iyi sonuçlar alabilirdi bunun getirisinin ne olucağını birkaç ay sonra 59xx modellerinde görebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_capone -- 18 Ocak 2010; 22:38:39 >
  • " Yeni model hazırlıklarına ek olarak Fermi tabanlı GeForce GTX 360 ve GeForce GTX 380 modellerine karşı AMD'nin ATi Radeon HD 5800 serisinde fiyat indirimine gitmesi de bekleniyor. "

beklenen fiat indiriminin miktarı şuradaki haberde çok olarak belirtilmiş .

" Before this card comes out you can expect huge price cuts on Radeon HD 58x0 parts, but this will only happen when ATI's sales start to suffer due to GF100 Fermi launch. Of course, this is yet to happen. "

http://www.fudzilla.com/content/view/17274/1/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

çok şükür alacak olsam bende alırım ama sokağa atacak apram yok. yüzlerindeki ifadeyi dx11+tess açıkken tek gpu ya geçilirlerse ki durum onu gösteriyor. 1300 liraya çöp nasıla lınır ve sonra ne hale gelinir diye merak ediyorum. bekleyin dediğim zaman kızılıyordu o yüzden de merak ediyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

çok şükür alacak olsam bende alırım ama sokağa atacak apram yok. yüzlerindeki ifadeyi dx11+tess açıkken tek gpu ya geçilirlerse ki durum onu gösteriyor. 1300 liraya çöp nasıla lınır ve sonra ne hale gelinir diye merak ediyorum. bekleyin dediğim zaman kızılıyordu o yüzden de merak ediyorum.

O zaman gereksiz yere konuşmayacaksın kim ne alırsa alır bu kimseyi ilgilendirmez birde o testlerden o kadar emin olma derim kartın çıkmasına daha 2 ay var bağımsız siteler tarafından incelenmyen ürünler için fazla atıp tutmamak lazım

• 5890 ve 5990 geliyor yani..
    AMD Cypress GPU'sunu güncelliyor, daha hızlı modeller yaz aylarında!
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.