Şimdi Ara

SUBARU İMPREZA AWD 1.5 (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
566
Cevap
18
Favori
214.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: redstone78

quote:

Orijinalden alıntı: sarget

Arkadaşlar aşağıdaki linkte yer alan araç hakkındaki yorumlarınızı alabilir miyim ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-aciiiiiilllllll-satilik-bayandan-temiz-imprezaaaaa-162770343/detay

Fiyat performans olarak nasıl dır ?

Bir kazası olduğu söylenmiş ilanda. Araç gerçekten sağlam ise alınır mı? + Bu model bir aracın istanbul trafiğinde yakıt tutarı ne kadar olur ?

( Not : Ayda 500 km ya yaparım ya yapmam. )

O fiyata o kadar dolu araç bulman mümkün değil ancak araç daha 55,000 deyken 100000 km de bir değişen triger neden değişmiş yatak mı sardı ciddi kazası mı var bilemedim. Yakıt olarak endişelenme bir honda civicden corolladan focustan fazla yakmaz. Ama elegance ların fiyatı o kadar düşmez adam tavan ve kaput hariç her yerde boya var demeye getirmiş resmen.

İlan sahibine mesaj attım, yakıt için 35 40 kuruş gibi dedi. Araç için yapılan harcamalara ait belgeler vs mevcut mu diye sordum, bütün yapılan işlemlerin evrak ve faturası elimde var dedi. Bu evraklardan yola çıkarak dediğiniz gibi yatak sarması veya ciddi bir kaza olup olmadığı anlaşılır mı acaba ?

• Belgeleri resmi işlem yapan yerler verir sanayide yapılanı orijinal parça kullanıldıysa tespit etmek zor. Ekspertiz mutlaka yaptırın tramer sorgulaması da yaptırın.
    Piyasası ağır giden bir marka olduğunu unutmayın ha deyince satmak çok mümkün değil. Biraz ölü fiyata satarsınız haberiniz olsun. Ben 1 ayı geçti temiz aracımı satamadım. Ama en az 3 yıl binerim satarken ki fiyat da önemli değil derseniz alın bence. Araç düzgün bir ustanın elinden geçmişse hiçbir sıkıntısı olmaz sadece bakım yaparsınız o kadar.
  • quote:

Belgeleri resmi işlem yapan yerler verir sanayide yapılanı orijinal parça kullanıldıysa tespit etmek zor. Ekspertiz mutlaka yaptırın tramer sorgulaması da yaptırın.
    Piyasası ağır giden bir marka olduğunu unutmayın ha deyince satmak çok mümkün değil. Biraz ölü fiyata satarsınız haberiniz olsun. Ben 1 ayı geçti temiz aracımı satamadım. Ama en az 3 yıl binerim satarken ki fiyat da önemli değil derseniz alın bence. Araç düzgün bir ustanın elinden geçmişse hiçbir sıkıntısı olmaz sadece bakım yaparsınız o kadar.
    Merhaba, bu başlığı yeni farkettim ben şubatta 2008 impreza 1.5 hb aldım. Arabanın sürüş keyfi konforu iyi tabiki ama İlk arabam olduğu için diğer araçlarla kıyaslama yapamıyorum, buradaki arkadaşlar anlatmışlar az çok baya faydalı oldu baştan sona okdum. Mini sbaru club olmuş burası İyi forumlar herkese.

• quote:

Orijinalden alıntı: ncang05

Merhaba, bu başlığı yeni farkettim ben şubatta 2008 impreza 1.5 hb aldım. Arabanın sürüş keyfi konforu iyi tabiki ama İlk arabam olduğu için diğer araçlarla kıyaslama yapamıyorum, buradaki arkadaşlar anlatmışlar az çok baya faydalı oldu baştan sona okdum. Mini sbaru club olmuş burası İyi forumlar herkese.

Alıntıları Göster
    uzun süredir yazmıyordum. aracımla ( 2011 sedan 1,5 simetrik awd subaru ımpreza ) ş.d. lpg ile yakıt 25 krş
    yumuşak yanak continental yazlık lastik aldım. ses yalıtımda ciddi fark oldu gayet memnunum.
    viraj performansı ilk binenler için hala mükemmel :)
    yedek parçada sorun yok ordu da bile subaru servisi var artık. inşallah dahada çok olur.
    şimdilik bu kadar aklımıza geldikçe yine yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: YÜNCÜOĞLU

uzun süredir yazmıyordum. aracımla ( 2011 sedan 1,5 simetrik awd subaru ımpreza ) ş.d. lpg ile yakıt 25 krş
    yumuşak yanak continental yazlık lastik aldım. ses yalıtımda ciddi fark oldu gayet memnunum.
    yedek parçada sorun yok ordu da bile subaru servisi var artık. inşallah dahada çok olur.

Siz halenwww.subaruclubtr.com a üye değil misiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YÜNCÜOĞLU

Siz halenwww.subaruclubtr.com a üye değil misiniz?

Alıntıları Göster
    ismim yüncü subaruclupta ama fazla yazmıyorum orda

• merhaba.hala konuyu takip eden var mi? bahsettiğiniz foruma girdim ama biraz cansız geldi özellikle bu araç hakkında bir kaç araştırma yapıcaktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oasceuis

merhaba.hala konuyu takip eden var mi? bahsettiğiniz foruma girdim ama biraz cansız geldi özellikle bu araç hakkında bir kaç araştırma yapıcaktım.

Siz kendinizi tanıtıp daha sonra başlık açsanız gayet cevap alırdınız. Hafta sonları daha canlı oluyor zaten forum. Araç hakkında inceleme de var orada.
  • quote:

merhaba.hala konuyu takip eden var mi? bahsettiğiniz foruma girdim ama biraz cansız geldi özellikle bu araç hakkında bir kaç araştırma yapıcaktım.

cansız dediğiniz forum 2 hafta önce ankarada 20 subaru buluşup piknik yaptı :) Orada vitesi 4 den 2 ye attım gibi abuk subuk hikayeler için konu açılmaz, genelde bilgi barındıran konular konuşulur tartışılır :)

SUBARU İMPREZA AWD 1.5

• quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

quote:

cansız dediğiniz forum 2 hafta önce ankarada 20 subaru buluşup piknik yaptı :) Orada vitesi 4 den 2 ye attım gibi abuk subuk hikayeler için konu açılmaz, genelde bilgi barındıran konular konuşulur tartışılır :)

SUBARU İMPREZA AWD 1.5

Alıntıları Göster
    pek hoş karşılamıyorsunuz anlaşılan.bu araca ait bir forum goremedım orada.ya da konu.neyse ben yazılanları okumaya devam edeyim

• quote:

pek hoş karşılamıyorsunuz anlaşılan.bu araca ait bir forum goremedım orada.ya da konu.neyse ben yazılanları okumaya devam edeyim
    Forumumuzun bilmeniz gereken bir kaç kuralı vardır. Önce tanışma konusu açılır üye kendini tanıtır yaş ve meslek bilgisi vermek zorunludur. mümkünse isim, şehir varsa araç bilgisi vs de doldurursanız profilinizde sizi tanımamız daha kolaylaşır. Güzel sohbetlerimiz muhabbetlerimiz vardır. Buluşmalarımız olur vs... Aslında canlıdır ama konular ilginizi çekmemiş olabilir. Tanışma mesajından sonra konu açabilirsiniz Satılık ilan konusunu en az 50 mesaj yazanlar (forumda aktif olanlar) açabilir çünkü üye olup aracım satılık deyip reklamını yapıp bir daha uğramayanlar vardı öyle bir karar alındı forum olarak.
    Onun harici arama kısmında konuyu bulamadıysanız ya da aradığınızı direk yeni bir konu açıp sorabilirsiniz her türlü yardımcı oluruz.
    Hoş karşılamama gibi bir durum söz konusu değil genelde hafta içi biraz iş güç dolayısıyla konular askıda kalabiliyor hafta sonları her forum gibi bizim forumda canlıdır. Geyik muhabbeti Daimi Muhabbet Köşesi denen başlıkta yapılır ya da sohbet ekranında ama konuları genelde ciddiye alırız ufak tefek şakalaşmalarımız olur ama konu etrafında. İlter arkadaşımızın biraz hakkı var bazı kalabalık forumlarda dönen geyik ve her konuya alakasız cevap yazıp seviyesizlik yapma olayı orada pek olmaz müsade edilmez. Teşrif ederseniz bu tip şartlarımız vardır onun harici sıkı dostluklar kurarız ailecek görüşürüz yakın olanlarımız.

• Arkadaslar merhaba
    Bu ilandaki araba hakkinda görüşlerinizi ögrenebilir miyim?

http://sahibinden.com/173347910
  • quote:

Orijinalden alıntı: izonurg

Arkadaslar merhaba

Kaç yıl bineceğinize bağlı o durumdaki bir aracı hemen elden çıkaramazsınız. Ön takımda bir kısım parçalar değişmiş demekki kazada yürüyen aksamda zarar görmüş. Şu anki durumu nedir bilemem. Alınır uzun yıllar binilir yok fiyata satılır. Zaten yok fiyata da alıyorsunuz. Ama iyi baktırın iyice baktırın hiç bir sıkıntısı olmadığına kanaat getirene kadar baktırın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: izonurg

Arkadaslar merhaba

Kaç yıl bineceğinize bağlı o durumdaki bir aracı hemen elden çıkaramazsınız. Ön takımda bir kısım parçalar değişmiş demekki kazada yürüyen aksamda zarar görmüş. Şu anki durumu nedir bilemem. Alınır uzun yıllar binilir yok fiyata satılır. Zaten yok fiyata da alıyorsunuz. Ama iyi baktırın iyice baktırın hiç bir sıkıntısı olmadığına kanaat getirene kadar baktırın.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    Ben 4 yıl önce impreza 2007 1.5 AWD almıştım yorumlarımıda yazmıştım.Aldıktan kısa bir süre sonra LPG de taktırdım sorunsuz bir şekilde 4 yıl boyunca kullandım.Şimdi impreza hakkında kötü birşeyler yazmam mümkün değil ben zaten impreza hayranıyım kötü konuşabilceğim tek bir konu varsa oda 2013 ve üstü impreza modelleridir. Kesinlikle eski imprezadan bir eser yok ve bence hiç de güzel olmamış. Neyse zaten o kasa da Türkiye pazarına girmeyeceği için sıkıntı yok.:)) Söylemek istediklerim bunlardan ibaret değil. 2007 kasasını çok severek kullandım ve hala gözüm onda. Çocuk büyüdüğü için ve genelde uzun yolda kullandığım için artık küçük gelmeye başladı.Uzun yolda birazda rahat edeyim diye otomatik vites düşünmeye başladım. Arac uzun zamandır keyfi bir şekilde satılıktı acelem yoktu sadece kafama göre araba bulursam satacaktım. Kader kısmet buna derim aynı gün kendi arabamı sattım ve aynı gün istediğim gibi bir araba buldum.
    Aynı renk aynı model sedan 4x4 lpg li temiz bir araba buldum ve aldım. Şimdi 2010 sedan 1.5 AWD Otomatik vites aracımla ilgili yorumlarımı yazmak istiyorum.
    Önce artılarından bahsedeyim;
    -Ses izolasyon olarak çok daha başarılı Yüksek hızlarda bile içerde ses yok.Motor sesini 4000 devirden sonra duyuyorsun.
    -Uzun yolda çok rahat kesinlikle yüksek hızı belli etmiyor.
    -Ses sistemi çok başarılı
    -Direksiyondan ayarlamalı ses sitemi ve hız sabitleyici tuşlar çok başarılı bir şekilde konumlandırılmış
    -LPG simit ve stepne boşta olamsına rağmen bagaj hacmi başarılı
    -Süspansiyonlar başarılı yaylana yaylana gidiyorsun
    -Arka koltukarın bulunduğu alan geniş, arkada oturanlar için rahatlık sağlıyor
    -Yakıt olarak 2007 manuel ile karşılaştırınca 100km mesafede 0.5-1.0 lt daha fazla yazkıyor bu tamamen kullanmaya da bağlıdır.
    -Aynaların büyük olması görüntüyü iyileştirmiş ama kör noktayıda eksi yönde etkilemiş
    -harita lambası ve arka taraf aydınlatma çok başarılı.

artı olarka aklıma gelenler bunlar.
    Eksileri de aşağıdaki gibidir;

-Sürücükoltuğuna oturduğunuz anda eğer boyunuz 1.80 ve üstüyse çok rahat değil.Çünkü direksiyon ayarını en üste ayarlasanız bile direksiyon çok aşağıda kalıyor.
    Buda göstergelerin görüntüsünü etkiliyor. Bu kısa boylular için sorun olmayacağını düşünüyorum.
    -Tip olarak kesinlikle ama kesinlikle 2007 kasasının yanından bile geçemez bunu tartışmaya bile gerek yok.
    -Kapılar çıtalı o nedenle sportif havası kalmamış
    -Sis farları 2007 deki kadar başarılı değil.
    -Aynı ayar butonu çok kullanışlı yerde değil.Eskisinde kapıdaydı daha kullanışlıydı.
    -Yan aynaları manuel olarak siz kapatıyorsunuz bunu otomatik kapıları kapatınca kapansaymış daha iyi olurmuş
    -Yol bilgisyarını göseren gösterke başarısız gündüz ve güneşlii zamanda içi görünüyor buda kalitesiz bir konsol havası veriyor.
    -Torpido kalitesi düşük. Tamamen plastik olduğundan dolayı görüntüsü de kalitesi duruyor. 2007 kasada torpido üzeri deri gibi bir malzeme ile kaplıydı yumuşak bir dokusu vardı.
    -Kapı kenarları aynı şekkilde plastik. Buraların plastik olması iyi olmamaış.
    -Kapıyı kapatırken tuttuğumuz yuva açık renk bu tırnakla yada başka birşeyle çabuk çizilebilececk bir yer olduğundan bence buda iyi olmamış.

Bunlar eksi ve artı olarak şimdilik yazabileceklerimdir.

Motor konusunda pek birşey demeye gerek yok diğer modellerde olduğu gibi başarılı. Ben aile arabası olarka kullandığım için hız ve performans aramadım o nedenle her iki kasadada performans olarka memnunum. Gerektiğinde 190ı da gördüm 80 le gitmesinide bildim.
    4x4 olması nedeni ile yol tutuşu tartışılmaz.

Şimdi 2007 kasa yı sattığıma pişmanmıyım EVET pişmanım. O agrasiv duruş 2010 kasada yok.O nedenle bir süre daha bunu kullanacağım ama 2007 sedan (siyah,pasifik mavi,rali mavi) 2.0 R temiz kazasız boya takıntım yok ama aşırı olmamak kaydı ile boyalıda olabilir. İç mekanında çizik olmayan bir impreza bulursam kesinlikle bunu satıp alırım.
    Şimdilik hala imreza sahibi olduğum için kendimle gurur duyuyorum:)) ve birşey anladım 2007 ve öncesi bir imreza kullanan kişiyi 2008 ve üstü modelleri tatmin etmiyor.
    Bu sadece performans olarka değil kasanın şekli itibari ile tatmin olmuyor.
    Son sözüm şu ki 2.0 R 2007 bulursam 2010 dan vaz geçerim.

• gadniar G kullanıcısına yanıt
    Madem aileye küçük geliyo benim 2006 2.0r sportwagonu vereyim sana :) Yalnız manuel benimki
  • quote:

Madem aileye küçük geliyo benim 2006 2.0r sportwagonu vereyim sana :) Yalnız manuel benimki
    aracınızda esp var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gadniar

Arkadaşlar Merhaba,
    Ben 4 yıl önce impreza 2007 1.5 AWD almıştım yorumlarımıda yazmıştım.Aldıktan kısa bir süre sonra LPG de taktırdım sorunsuz bir şekilde 4 yıl boyunca kullandım.Şimdi impreza hakkında kötü birşeyler yazmam mümkün değil ben zaten impreza hayranıyım kötü konuşabilceğim tek bir konu varsa oda 2013 ve üstü impreza modelleridir. Kesinlikle eski imprezadan bir eser yok ve bence hiç de güzel olmamış. Neyse zaten o kasa da Türkiye pazarına girmeyeceği için sıkıntı yok.:)) Söylemek istediklerim bunlardan ibaret değil. 2007 kasasını çok severek kullandım ve hala gözüm onda. Çocuk büyüdüğü için ve genelde uzun yolda kullandığım için artık küçük gelmeye başladı.Uzun yolda birazda rahat edeyim diye otomatik vites düşünmeye başladım. Arac uzun zamandır keyfi bir şekilde satılıktı acelem yoktu sadece kafama göre araba bulursam satacaktım. Kader kısmet buna derim aynı gün kendi arabamı sattım ve aynı gün istediğim gibi bir araba buldum.
    Aynı renk aynı model sedan 4x4 lpg li temiz bir araba buldum ve aldım. Şimdi 2010 sedan 1.5 AWD Otomatik vites aracımla ilgili yorumlarımı yazmak istiyorum.
    Önce artılarından bahsedeyim;
    -Ses izolasyon olarak çok daha başarılı Yüksek hızlarda bile içerde ses yok.Motor sesini 4000 devirden sonra duyuyorsun.
    -Uzun yolda çok rahat kesinlikle yüksek hızı belli etmiyor.
    -Ses sistemi çok başarılı
    -Direksiyondan ayarlamalı ses sitemi ve hız sabitleyici tuşlar çok başarılı bir şekilde konumlandırılmış
    -LPG simit ve stepne boşta olamsına rağmen bagaj hacmi başarılı
    -Süspansiyonlar başarılı yaylana yaylana gidiyorsun
    -Arka koltukarın bulunduğu alan geniş, arkada oturanlar için rahatlık sağlıyor
    -Yakıt olarak 2007 manuel ile karşılaştırınca 100km mesafede 0.5-1.0 lt daha fazla yazkıyor bu tamamen kullanmaya da bağlıdır.
    -Aynaların büyük olması görüntüyü iyileştirmiş ama kör noktayıda eksi yönde etkilemiş
    -harita lambası ve arka taraf aydınlatma çok başarılı.

artı olarka aklıma gelenler bunlar.
    Eksileri de aşağıdaki gibidir;

-Sürücükoltuğuna oturduğunuz anda eğer boyunuz 1.80 ve üstüyse çok rahat değil.Çünkü direksiyon ayarını en üste ayarlasanız bile direksiyon çok aşağıda kalıyor.
    Buda göstergelerin görüntüsünü etkiliyor. Bu kısa boylular için sorun olmayacağını düşünüyorum.
    -Tip olarak kesinlikle ama kesinlikle 2007 kasasının yanından bile geçemez bunu tartışmaya bile gerek yok.
    -Kapılar çıtalı o nedenle sportif havası kalmamış
    -Sis farları 2007 deki kadar başarılı değil.
    -Aynı ayar butonu çok kullanışlı yerde değil.Eskisinde kapıdaydı daha kullanışlıydı.
    -Yan aynaları manuel olarak siz kapatıyorsunuz bunu otomatik kapıları kapatınca kapansaymış daha iyi olurmuş
    -Yol bilgisyarını göseren gösterke başarısız gündüz ve güneşlii zamanda içi görünüyor buda kalitesiz bir konsol havası veriyor.
    -Torpido kalitesi düşük. Tamamen plastik olduğundan dolayı görüntüsü de kalitesi duruyor. 2007 kasada torpido üzeri deri gibi bir malzeme ile kaplıydı yumuşak bir dokusu vardı.
    -Kapı kenarları aynı şekkilde plastik. Buraların plastik olması iyi olmamaış.
    -Kapıyı kapatırken tuttuğumuz yuva açık renk bu tırnakla yada başka birşeyle çabuk çizilebilececk bir yer olduğundan bence buda iyi olmamış.

Bunlar eksi ve artı olarak şimdilik yazabileceklerimdir.

Motor konusunda pek birşey demeye gerek yok diğer modellerde olduğu gibi başarılı. Ben aile arabası olarka kullandığım için hız ve performans aramadım o nedenle her iki kasadada performans olarka memnunum. Gerektiğinde 190ı da gördüm 80 le gitmesinide bildim.
    4x4 olması nedeni ile yol tutuşu tartışılmaz.

Şimdi 2007 kasa yı sattığıma pişmanmıyım EVET pişmanım. O agrasiv duruş 2010 kasada yok.O nedenle bir süre daha bunu kullanacağım ama 2007 sedan (siyah,pasifik mavi,rali mavi) 2.0 R temiz kazasız boya takıntım yok ama aşırı olmamak kaydı ile boyalıda olabilir. İç mekanında çizik olmayan bir impreza bulursam kesinlikle bunu satıp alırım.
    Şimdilik hala imreza sahibi olduğum için kendimle gurur duyuyorum:)) ve birşey anladım 2007 ve öncesi bir imreza kullanan kişiyi 2008 ve üstü modelleri tatmin etmiyor.
    Bu sadece performans olarka değil kasanın şekli itibari ile tatmin olmuyor.
    Son sözüm şu ki 2.0 R 2007 bulursam 2010 dan vaz geçerim.

MErhaba yedek parça fiyatları, bakım masrafları ve arıza durumlarından da bahsedermisiniz?

• quote:

quote:

SUBARU İMPREZA AWD 1.5

Hocam ilk bastaki arac kac model cok hosuma gitti

• Psman kullanıcısına yanıt
    Hangi araç hangi renk ne yöne bakıyor?
  • wozniak kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Yedek parça ile ilgili şu ana kadar sorun yaşamadım. Ben bakımlarımı Bursa ANIT otoda yaptırıyorum. Araç sürekli sorun çıakartan cinsten değil.O nedenle servis yolunu sadece yağ bakımında yapıyorsun.Yoksa onun dışında zamanı gelen parçaları için gidiyorsun. 2007 kasanın fren balatalarını 90000 km de değiştirdim sen anla artık nekdar dayanıklı olduğunu.2007 kasanın yağ bakımı 240 Tl civarında tutuyor. yağ hava filtresi yağ filtresi ve polen filtresini değiştirdim.2010 model olanın daha yağını değiştirmedim. ama onunda 300 tl yi geçmeyeceğini düşünüyorum.Biliyyorsunuz parçalarn ömrü var ve zamanı geldiğinde değiştirmek zorundasınız onun haricinde orası bozuldu burası arıza verdi derdi yok. Gerçekten sağlam araba yapmış japonlar.Yok horumu patladı yok bilmem nesine birşey oldu .. yok öyle birşey.
    Birde şunuda ilave etmek isterim hani bazı araçlarda gidersin servise derler ya "abi bu araçların zaten kronik hastalığı bu" şu ana kadar ben öyle birşeyle karşılaşmadım. Balata sı bittiyse zamanı gelmiştir gidip değiştircen yağ zamanı gelmiştir gidip değiştircen.Onun haricinde parça değişimi gerekmiyor.Kaza bela olmazsa parça sıkıntın olmaz.
    Ayrıca olduğunu farz edelim araç pert olmazsa parça bulunabiliyor. İstanbul depodan varsa geliyor. yoksa ozaman bira sıkıntı. Ama parçayı bulamamak sorun değil sorun japonyadan gelmesi zaman alıyor.Subaru kullanıcısıysan bunada katlancan.
    Eğer kafanızda şu mantık varsa " yededkparça ve servis sorunu olmasın " diyorsan subaruya binemyeceksin arkadaş. Alcaksın ozaaman tofaş renoyu istediğin kadar yan sanayi istediğin kadar sokak arası usta bulursun.Kaza bela olmazsa ben sadece yağ değişimi için gidersim servise diyorsan subaru yu al derim.
    Yedek parça fiyatlarını sana şu parça şukadar diye bir şey söyleyemem. Ama internette bir sürü site var merak ettiğin varsa ordan görebilirsin.
    Benim eski haracımdan hasarsızlık indirimi de vardı 2010 model ve 2 sene hasarsızlık indirimi var üzerinde lpgvar ve bu yıl 770 tl kasko ödedim.
    ilk yıl 1400 civarında olur diye tahmin ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.