Şimdi Ara

SUBARU İMPREZA AWD 1.5 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
18
Favori
214.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu araç hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim bu araca hevesim çok..

çekişi nasıldır, yokuşlarda zorlanırmı, nekadar yakar, artı ve eksileri nelerdir bilgi verirseniz seviniriim..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-acillllll-sahibinden-wrx-gorunumlu-subaru-125284428/detay
  • arkadaslar merak ettiğim bir konu var

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-1.5-elegance-97962436/detay

bu link de ve bir kaç farklı ilanda önden çekiş yazdığını gordum bu modelin önden çekişli olanı mı var yoksa ilan sahipleri mi yanlış yazmışlar
  • Evet 2 ceker versiyonlari da satilmisti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Evet 2 ceker versiyonlari da satilmisti

Awd mi elegance mi olduğunu nasil ayırt edebilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

quote:

Orijinalden alıntı: entropy

Araba alıyorken araştırmıştım ben bu aracı fakat bazıları bu subarunun boxer motorunun subap ayarı için motorun inmesi gerektiğini söyledi; maliyetin 1500 tl olduğu ve lpg ile kullanırsan buna 20 30 binde ihtiyaç olacağını söyledirler.Ben o ara baya tırstıydım Acaba tüm subaru motorları için bu doğru mu? mesela tüm imprezanın motoruda iniyor mu subap ayarı için?

Bu konu bir şehir efsanesi tıpkı Cruze larda olduğu gibi. 1990 ların sonlarına doğru üretilen tüm araçlar neredeyse magnezyum subaplıdır bu demektir ki LPG den kaynaklı olarak o subaplar eninde sonunda ya yanacak ya da ayar isteyecektir ya da çelik olanlarla değişecektir. Bu durum birazda seçtiğiniz kitin kalitesiyle orantılıdır ne kadar dandik bir kit kullanıyorsanız ve de tabi ki montajınız ne kadar kötüyse (Subaru için değil tüm araçlar için geçerlidir bu durum dikkatinizi çekerim) o subapları elinize almanız o kadar erken olur.
    Ayrıca LPG taktırırken herkes bilirki LPG otomobillerin doğasına ters bir yakıttır hiçbir firma arabasına LPG önermez şayet kendileri fabrika çıkışlı üretmemişseler (bkz. Japonya da bütün taksiler fabrika çıkışı LPG lidir ve yine Japonya dünyanın en büyük LPG tüketicisidir Ayrıca İMPREZA ECOMATİC diye google da ararsanız Subaru nun fabrika çıkışı LPG li İmpreza üretmiş olduğunu da göreceksiniz)
    Subap yakmasının ya da ayar bozmasının sebebi ise LPG benzine nazaran daha tez tutuşur subapların açılma ve kapanma süreleri benzine göre ayarlanmıştır doğal olaran subap açılıp içeri enjektörlerden buhar halinde LPG gönderildiğinde ve bujiler çaktığında orada gerçekleşen patlamanın süresi hem daha uzun hem de daha hızlı olduğunda subaplar kapanamadan ateşe maruz kalmaktadırlar bu sadece Subaru nun değil bütün araçların subaplarına er yada geç zarar verir.
    Ha kabaca bir hesap yaparsak ki 50,000 km benzinle kullansanız aracınızı ve bir deponuz 60 litre benzin alsa ki genelde 1,6 C ve D segmenti araçların deposu 60 lıktır. Ve benzinle ortalama 100 km de 10 litre yaktığını farzedersek ki bu iyi bir rakam 1,6 araçlar için bir depo ile 600 km yol yaparsınız bu demektir ki 50,000 km de 83,3 depo benzin harcamışsınız ve toplamda 24,000 liraya mal olmuş size. Kendi aracımdan yola çıkıyorum (2008 1,5 İmpreza MT) bir depom 31 litre gaz alıyor ve 250 km şehiriçi yol yapıyorum. Yani 50,000 km sonra 200 depo gaz almış olacağım ve gazın fiyatını en pahalısından 2,70 olarak baz alırsak 16,740 lira harcamış olacağım toplamda. Aradaki farka bakarsak 7260 lira da kardayım. Sonuçta bu paradan 1500 ünü subap ayarına versem 5760 lira kardayım demektir. En kötü hesap bu yani o kadar da korkulacak bir durum yok ve daha subap ayarı yaptırmayan yıllardır LPG de kullanan bir sürü arkadaş var.
    Ha halen korkarsan basarsın parayı dizelini alırsın Subaru nun 7 litre mazot yakar kafan ağrımaz. Ama bu seferde dizellerin bakımı pahalı muhabbeti olur o ayrı.

Dünyanın en büyük lpg tüketicisinin Kore olması lazım arkadaşım.

Biz de 2. sıradayız hatta.

Japonların sırasını hatırlamıyorum şimdi.

Forumda Konusunu açmıştım. Konuyu Bulup link vereyim bir ara.

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: KBD

quote:

benim bildiğim tüm modeller sürekli 4 çeker..

elegance modellerinde direksiyonda "cruise control" tuşları var..oradan anlayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oprema

quote:

quote:

elegance modellerinde direksiyonda "cruise control" tuşları var..oradan anlayabilirsin.

iki çekeri de var aracın bir süre geldi türkiyeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinir kupu

quote:

Orijinalden alıntı: oprema

quote:

quote:

iki çekeri de var aracın bir süre geldi türkiyeye

2010-2011 modellerin 1,5 Elegance larında var 2 çeker sınırlı sayıda geldi.
    Ayrıca hiçbir yerinden anlayamazsan ruhsatta aracın modeli 1.5 RK diye yazıyor tabi RK harfleri önemli Elegance olmayanlarda yok ruhsatta RK harfleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

quote:

Orijinalden alıntı: entropy

Araba alıyorken araştırmıştım ben bu aracı fakat bazıları bu subarunun boxer motorunun subap ayarı için motorun inmesi gerektiğini söyledi; maliyetin 1500 tl olduğu ve lpg ile kullanırsan buna 20 30 binde ihtiyaç olacağını söyledirler.Ben o ara baya tırstıydım Acaba tüm subaru motorları için bu doğru mu? mesela tüm imprezanın motoruda iniyor mu subap ayarı için?

Bu konu bir şehir efsanesi tıpkı Cruze larda olduğu gibi. 1990 ların sonlarına doğru üretilen tüm araçlar neredeyse magnezyum subaplıdır bu demektir ki LPG den kaynaklı olarak o subaplar eninde sonunda ya yanacak ya da ayar isteyecektir ya da çelik olanlarla değişecektir. Bu durum birazda seçtiğiniz kitin kalitesiyle orantılıdır ne kadar dandik bir kit kullanıyorsanız ve de tabi ki montajınız ne kadar kötüyse (Subaru için değil tüm araçlar için geçerlidir bu durum dikkatinizi çekerim) o subapları elinize almanız o kadar erken olur.
    Ayrıca LPG taktırırken herkes bilirki LPG otomobillerin doğasına ters bir yakıttır hiçbir firma arabasına LPG önermez şayet kendileri fabrika çıkışlı üretmemişseler (bkz. Japonya da bütün taksiler fabrika çıkışı LPG lidir ve yine Japonya dünyanın en büyük LPG tüketicisidir Ayrıca İMPREZA ECOMATİC diye google da ararsanız Subaru nun fabrika çıkışı LPG li İmpreza üretmiş olduğunu da göreceksiniz)
    Subap yakmasının ya da ayar bozmasının sebebi ise LPG benzine nazaran daha tez tutuşur subapların açılma ve kapanma süreleri benzine göre ayarlanmıştır doğal olaran subap açılıp içeri enjektörlerden buhar halinde LPG gönderildiğinde ve bujiler çaktığında orada gerçekleşen patlamanın süresi hem daha uzun hem de daha hızlı olduğunda subaplar kapanamadan ateşe maruz kalmaktadırlar bu sadece Subaru nun değil bütün araçların subaplarına er yada geç zarar verir.
    Ha kabaca bir hesap yaparsak ki 50,000 km benzinle kullansanız aracınızı ve bir deponuz 60 litre benzin alsa ki genelde 1,6 C ve D segmenti araçların deposu 60 lıktır. Ve benzinle ortalama 100 km de 10 litre yaktığını farzedersek ki bu iyi bir rakam 1,6 araçlar için bir depo ile 600 km yol yaparsınız bu demektir ki 50,000 km de 83,3 depo benzin harcamışsınız ve toplamda 24,000 liraya mal olmuş size. Kendi aracımdan yola çıkıyorum (2008 1,5 İmpreza MT) bir depom 31 litre gaz alıyor ve 250 km şehiriçi yol yapıyorum. Yani 50,000 km sonra 200 depo gaz almış olacağım ve gazın fiyatını en pahalısından 2,70 olarak baz alırsak 16,740 lira harcamış olacağım toplamda. Aradaki farka bakarsak 7260 lira da kardayım. Sonuçta bu paradan 1500 ünü subap ayarına versem 5760 lira kardayım demektir. En kötü hesap bu yani o kadar da korkulacak bir durum yok ve daha subap ayarı yaptırmayan yıllardır LPG de kullanan bir sürü arkadaş var.
    Ha halen korkarsan basarsın parayı dizelini alırsın Subaru nun 7 litre mazot yakar kafan ağrımaz. Ama bu seferde dizellerin bakımı pahalı muhabbeti olur o ayrı.

Dünyanın en büyük lpg tüketicisinin Kore olması lazım arkadaşım.

Biz de 2. sıradayız hatta.

Japonların sırasını hatırlamıyorum şimdi.

Forumda Konusunu açmıştım. Konuyu Bulup link vereyim bir ara.

Selamlar.

Benim okuduğum yerde de japonya yazıyordu ama farketmez sonuçta çekik gözlülerden olan bir halk kullanıyormuş o kadar gazı. Bu vergilerle de bizim 2. sırayı kapmış olmamıza da şaşmadım.
    Ayrıca çok iddia etmem bir bilgi yanlışsa doğrusu vardır sana güveniyorum linke gerek yok.

• TrakON kullanıcısına yanıt
    2008i var aktif kullanıyorum.

belki koltuk ısıtması yok belki sunroof yok belki kol dayaması ve soğutucusu yok ama adı var S U B A R U

araç japon üretimi bana göre japonların en sağlam kasası karoser açısından..

araba ağır bi araba 1400 kg olması lazım bu yüzden ilk iki viteste ok gibi fırlamayı unut ama iyi ivmelenir..

4 çeker olduğundan beygir gücünü azaltarak iletiyor tekerlere 3-4 beygir kadar..

lpg 30 kuruş yakıyor benzin 50 kuruş şehir içinde benzin kullanıyorum en kaliteli tankı taktırsan da performansı hissedilir derece değişiyor..

bakımını yaptırdığın sürece servisin önünden sadece geçersin..

bunlar arabanın bi çok artısından akla ilk gelenleri

aracın parçası sıkıntı çıkma bile olsa subaru parçası..

motor yapısı farklı olduğundan anlayan usta sayısı da az.

yakıtı fazla yakıyor..

ve ne yazık ki donanımına göre pahalı..

• mrb,
    ilandaki arabayı almayı düşünüyorum,
    yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim..

Subaru Impreza 1.5 Elegance

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-ilk-sahibinden-kazasiz-hb-manuel-131015102/detay/
  • Benim aracımın aynısı renk de dahil tıpatıp aynısı hemde.
    Araç güzel duruyor o fiyata verdiğine göre bir iş çıkmasın çünkü en azından 28,500 eder ki ben vermem 29 dan aşağı şahsen. Belki sıkışmıştır da o fiyata veriyordur ya da acil satması gerekiyordur. Bilemem araç için diyeceğim şey beklentilerinizin çok üstünde bir araç olduğunu göreceksiniz alınca. Ama siz almadan önce şasi numarasını ve plakasını alın satıcıdan sigortacı tanıdığınız varsa sorgulatın onlar tramer gibi herşeyini görebiliyorlar aracın sadece servis kayıtlarını göremezler. Sonra ekspertiz yaptırın yetkili serviste. Yetkili servis yoksa Ankara Bayraktar dan Fatih Ayrancı ile irtibata geçin internette var numarası ona göre alırsınız.
  • araç suzuki yetkili servisinde.
    adam swift almış bunu vermiş.
    subaru servisi ile görüşeyim bakalım
    teşekkürler.
  • merhaba arkadaşlar. biz subarucular olarak bir ankara buluşması planlıyoruz 30 Ağustos için katılmak isteyenler olursa aşağıdaki linkten hem foruma üye olabilir hemde buluşma detaylarını takip edebilir
    http://www.subaruclubtr.com/3649/ankara-subaru-club-uye-bulusmasi-revize/msg56400/#msg56400
  • Türkiyede Araba demek performans demek bu çok saçma ben mesela sadece kız tavlamak için 2011 de aldım o tarihten beri şimdi 30 yaşındayım subaruyla tavladığım 28. kızla çıkıyorum yerim hantallığını milletin kışkırtması sonucu yarışmaya kalkıp ezik duruma düşmesini yarışmayı ver kardeşim çocuk musun ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrerzu

ayrıca sölemeyi unuttum çok gezdiğim iiçin dayanamadım bir zamanlar çok karşı çıksam da ki araşatırınca gelişmiş dünya ülkelerinin lpg ye ne kadar önem verdiğini görünce benzin bedava olsa taktırasım geldi bende lpg taktırdım 1.5 awd me.daha 5 gün oldu ama çok memnunum.çok eski hatta istanbulun ilk lpg cilerinden bir ustaya taktırdım en ufak bir performans kaybın uğramadım.sorularınız olursa zevkle cevaplarım.

olay budur konu kapanmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersafe

quote:

ayrıca sölemeyi unuttum çok gezdiğim iiçin dayanamadım bir zamanlar çok karşı çıksam da ki araşatırınca gelişmiş dünya ülkelerinin lpg ye ne kadar önem verdiğini görünce benzin bedava olsa taktırasım geldi bende lpg taktırdım 1.5 awd me.daha 5 gün oldu ama çok memnunum.çok eski hatta istanbulun ilk lpg cilerinden bir ustaya taktırdım en ufak bir performans kaybın uğramadım.sorularınız olursa zevkle cevaplarım.

Zaten arabayı kullanırken aldığın zevkten performansını gözūn görmūyor.O motorun sesi dışarıdan insanların sana bakışları yetiyor.Ama lpg ile binilmiyor.Ne kadar sorun yaşamıyorum diyen olsada kendimden biliyorum lpg aracın siboblarını eritip araç kendi yağını yakmaya başlamış böylece yatak sarıp 10.000tl motor yapıldı.İnanmayan olursa servis raporlarını gönderebilirim.Motor yapıldıktan sonra baya benzinde sūrdūm arabayı lpg sistemini sattım.Sonra geldi başka bir araba yandan çarptı.Hasar az olsasına rağmen sadece kapıda hasar olmasına ragmen aracımı perte ayırdılar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

quote:

quote:

Zaten arabayı kullanırken aldığın zevkten performansını gözūn görmūyor.O motorun sesi dışarıdan insanların sana bakışları yetiyor.Ama lpg ile binilmiyor.Ne kadar sorun yaşamıyorum diyen olsada kendimden biliyorum lpg aracın siboblarını eritip araç kendi yağını yakmaya başlamış böylece yatak sarıp 10.000tl motor yapıldı.İnanmayan olursa servis raporlarını gönderebilirim.Motor yapıldıktan sonra baya benzinde sūrdūm arabayı lpg sistemini sattım.Sonra geldi başka bir araba yandan çarptı.Hasar az olsasına rağmen sadece kapıda hasar olmasına ragmen aracımı perte ayırdılar...

aynen kardeşim o yüzden hiç lpg ye girmedim hiç gerek :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

quote:

quote:

aynen kardeşim o yüzden hiç lpg ye girmedim hiç gerek :)

En mantıklısıdı yapmışsın.Lpg ile hiç sorun yaşamasaydın bile 100.000km gelince subabları değiştirmek zorunda kalıcaktın ve lpg ile yaptıgın tasarrufu oraya yatıracaktın nerden baksan 3-4bin gidiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.