Şimdi Ara

SUBARU İMPREZA AWD 1.5 (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
567
Cevap
18
Favori
214.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ttimess

Merhaba Arkadaşlar,
    Yazdıklarınızı ilgiyle okudum ve okuyorum.

Bende de subaru ışığı yanmak üzere :) Ancak eski kullanıcılardan birkaç öneri ve tecrübe paylaşımı rica edeceğim.

2010 model altı subaru'larda esp yokmuş, o yüzden 2010 üstü subaru bakıyorum.
    Eşimle beraber kullanacağımız için malesef otomatik modeline bakıyorum.
    Dünyanın en pahallı benzinini kullanmak istemiyorum. Ancak LPG uygulaması sağlam mı bilmiyorum.
    Hızlanmasına vs takılmıyorum. Ancak hızlanamayıp çok yakması can sıkıcı olur. Buradaki tek endişem işletim maliyeti. Yani yakıt + yedek parça (ve servis) masrafı.
    wolfien, Ncap'ten 4 yıldız aldığını ve güvenliği konusunda eksiklik olduğunu yazmıştı. "Subaru impreza 1.5 A/T Elegance inceleme" başılığında. Bu konu da aklımı kurcalıyor açıkçası.

- LPG konusunda görüşlerinizi, olumlu veya olumsuz tecrübelerinizi yazabilir misiniz?

- yedek parça ve servis konusunda canınızı yakan bir maliyet oldu mu?

- İstanbul'da mümkünse Anadolu tarafında iyi bir Subaru ustası biliyor musunuz? Eğer hoşuma giden bir araç bulursam expertize sokmak istiyorum. ve tabi sonrasında da o servisle devam etmek istiyorum.

- active, comfort ve elegance modelleri olduğunu biliyorum. bunları nasıl ayırabiliriz? elegance larda direksiyonun sol tarafında ses kontrol tuşu mu oluyor? esp 2010 üstü tüm modellerde var mı örneğin?

- son olarak fiyat konusu. hiç bilmiyorum, hiçbir fikrim de yok. 2010 üstü araçlar hep 30 üstü.
    mesela şu ilandaki araç pahallı mı?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-servis-bakimli-garantili-102423500/detay/
    onun yerine hazır lpgli olan şu araç daha mı mantıklı olur?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-subaru-sahibinden-kazasiz-boyasiz-lpg-li-otomatik-vites-impreza-102406191/detay/

Ncap olayını Devil25 arkadaşımız açıklamış.
    ESP bence subaru için gereksiz bir donanım virajlarda savrulma gibi bir durum yok ani hareketlerde kontrolden çıkması da zor bir araç siz yeterki panik anında debriyaja asılmayın (ki zaten otomatik istiyorsanız öyle bir dert de yok).
    LPG benim aracımda var ve hiçbri performans farkı yok montaj düzgün olsun yeter ki. O yüzden siz LPG siz alıp kendiniz iyi bir montajcıya taktırabilirsiniz daha rahat eder içiniz ve LPG için ayrıyeten para vermezsiniz satanlar LPG fiyatını da üstüne eklemiştir zaten.
    2008 in bazı elegance modellerinde mevsim paketinde koltuk ısıtma yok koltuk ısıtma olayına dikkat edin. Direksiyondan müzik kumanda sistemi 2.0 elegance larda var 1.5 elegance larda yok ama sonradan monte edilebiliyor altyapısı hazır mevcut zaten direksiyonda 2 düğme takıyorlar oluyor.
    Yedek parça ve servis dert etmeyin İstanbuldasınız. Jaspasubaru dan her türlü orjinal ve yan sanayi parçayı temin edebilirsiniz. Ayrıca bu araçla normal araçlar kadar servise yolunuz düşmez bakım aralıkları bile 12,500 km dir. Bu demektir ki bu aracın sorun verme olasılığı diğer 10,000 de bir bakıma giden araçlardan çok daha düşüktür. Boxer motor simetrik awd sistemini kullanıyor o sistemi kaldıracak kadar dayanıklı bir motor yapmak zorundadır Subaru ki bence yapmıştır normal arabalardan daha kaliteli malzemeyle üretilmiş parçalar kullandıkları kaputu açıp bakınca da belli oluyor zaten insan hayran kalıyor motora bakınca (tabi biraz anlıyorsanız).

Aracın ruhsatında 1,5 awd RK diye devam eden bir ibare görürsünüz RK yi gördüğünüzde içiniz rahat olsun elegance dır.

• arkadaşkar önceki mesajımda da sormuştum. bu subaru impreza 1998 model gc8 ler nasıldır? 12 yaşında olması aracı ne şekilde etkiler. biliyorsunuz bu araçlara modifiye yapılmakta. 22000 civarında internette buldum. hani bu paraya bu araca verilir mi verilmez mi bilmiyorum. ancak imprezaları ralli araçcı niteliğinden ötürü çok beğeniyorum. kullanan arkadaş varsa yakıt durumlarını da belirtebilir mi?
  • Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Aracın 2011 yılından sonra üretimi yok gibi duruyor. Resmi sitesinde de bulamadım. Bu konuda bilginiz var mı?

Bu araç için çok gelgit yaşıyorum, ne tam ısınabiliyorum ne de tamamen vazgeçebiliyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

arkadaşkar önceki mesajımda da sormuştum. bu subaru impreza 1998 model gc8 ler nasıldır? 12 yaşında olması aracı ne şekilde etkiler. biliyorsunuz bu araçlara modifiye yapılmakta. 22000 civarında internette buldum. hani bu paraya bu araca verilir mi verilmez mi bilmiyorum. ancak imprezaları ralli araçcı niteliğinden ötürü çok beğeniyorum. kullanan arkadaş varsa yakıt durumlarını da belirtebilir mi?

Kardeş bilsem cevaplarım ama gördüğüm kadarıyla hastası çok o aracın. Eskilerin biraz daha çok yaktığı söyleniyor bir de 4 çeker olunca daha iyi yakar tabi. Gerçi japonlar daha yeni yeni ekonomiye önem verir oldular yakıt konusunda. Dizelleri neyse de benzinlileri hakikaten iyi yakıyor japonların.
    O araç o paraya değer hemde verdiğin paranın hakkının fazlasını bile verir. bende şahsen 2008 impreza var 27,500 e aldım ama 40,000 liralık konfor var. O dediğin araçta birde performans var tadından yenmez kanımca.

• kısmetse bugun aranıza katılıyorum arkadaşlar subaru impreza 1.5 awd 2007
  • Benim de Legacy alasım var 2.0 Boxer motor 4WD ama cesaret edemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Benim de Legacy alasım var 2.0 Boxer motor 4WD ama cesaret edemiyorum.

Subaru almak için düşünürken kaybettiğin zamana yanarsın kardeş bir an önce al temiz bir şey bulup. Boşa vakit geçirme.
  • bende uzun bir süredir impreza awd 1..5 yada 1.6 düşünüyorum şuanki, kullandığım araç 1.5 dizel artık benzinliye geçmenin vakti geldi öğrenci olduğum için lpg olması şart lpg li ve benzinli arasındaki fark çok mudur ?? sti görünüm olmassa olmaz tabikide bence bu gönül meselesi awd dizel kullanmışlıgım var benzinli araba kullanmadım ama kısmetse subaru olucak oda iyi forumlar...

lpg yakıt değerleri nelerdir şehir içi şehir dışı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thekopkopx

bende uzun bir süredir impreza awd 1..5 yada 1.6 düşünüyorum şuanki, kullandığım araç 1.5 dizel artık benzinliye geçmenin vakti geldi öğrenci olduğum için lpg olması şart lpg li ve benzinli arasındaki fark çok mudur ?? sti görünüm olmassa olmaz tabikide bence bu gönül meselesi awd dizel kullanmışlıgım var benzinli araba kullanmadım ama kısmetse subaru olucak oda iyi forumlar...

lpg yakıt değerleri nelerdir şehir içi şehir dışı ?

LPG ve benzin arasında fark yok. Yalnız montaj önemli iyi bir montajla sıkıntısız kullanırsınız.
    Ben 30 litre LPG ile 250 km yol yapıyorum şehir içi. Şehirlerarası da 350 km den fazla yapar tahminim sürekli şehir içi kullanıyorum şehirdışında tam ölçme imkanım olmadı.

• 13 günlük 2007 subaru impreza 1.5 mt awd kullanıcısı olarak anlatılmaz yaşanır diyorum her binen hayran kalıyor özellikle ilk binenler olursa virajlara sert giriyorum tırsıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: liviera

13 günlük 2007 subaru impreza 1.5 mt awd kullanıcısı olarak anlatılmaz yaşanır diyorum her binen hayran kalıyor özellikle ilk binenler olursa virajlara sert giriyorum tırsıyorlar

Hayırlı olsun darısı benim gibi Subarusuzların başına.

• quote:

13 günlük 2007 subaru impreza 1.5 mt awd kullanıcısı olarak anlatılmaz yaşanır diyorum her binen hayran kalıyor özellikle ilk binenler olursa virajlara sert giriyorum tırsıyorlar

Hayırlı olsun, yeni aracınız.
  • quote:

hayırlı olsun kazasız belasız binin.Darısı bizim başımıza

• quote:

subaru ailesine hoşgeldin :) gerçi bende yeniyim. subaru hakkında daha öğreneceğim çok şey var ama şu an kesin emin olduğum husus: bu araç tek kelimeyle dehşet, mükemmel performans ve inanılmaz bir çekiciliğe sahip (Impreza 2.0 GT GC8) Allah nazarlardan saklasın.

• Yeni Subaru sahipleriniwww.subaruclubtr.com a beklerim arkadaşlar çok faydalı olur sizin için. Merak ettiğiniz herşey ve her türlü sorunun çözümünde yardım alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

Yeni Subaru sahipleriniwww.subaruclubtr.com a beklerim arkadaşlar çok faydalı olur sizin için. Merak ettiğiniz herşey ve her türlü sorunun çözümünde yardım alırsınız.

iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar. hepimizin kazasız belasız sürüşler geçirmemiz dileğiyle

aynı nickle oradayım. Oraya gitmeden olurmu hiç

• quote:

quote:

Yeni Subaru sahipleriniwww.subaruclubtr.com a beklerim arkadaşlar çok faydalı olur sizin için. Merak ettiğiniz herşey ve her türlü sorunun çözümünde yardım alırsınız.

iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum arkadaşlar. hepimizin kazasız belasız sürüşler geçirmemiz dileğiyle

arabanız ilk olarak hayırlı olsun hangi model kaç km aldınız ? ve fiyat nedir öğrenebilirmiyim?

• quote:

quote:

quote:

arabanız ilk olarak hayırlı olsun hangi model kaç km aldınız ? ve fiyat nedir öğrenebilirmiyim?

kimin aracını soruyorsun kardeş. Benim ki 2008 1.5 awd elegance
    27500 e aldım.

• quote:

quote:

quote:

benimkini soruyorsan da subaru impreza 1.5 awd 5mt 2007 19000tl ye aldım

• o fiyata nası buldun pert felan mı ?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.